Mapa świata na ścianę. Do zdrapywania

Mapa świata na ścianę. Do zdrapywania

Jeśli uwielbiasz podróżować i na co dzień lubisz otaczać się rzeczami związanymi z podróżami i ciekawymi miejscami, doskonałym pomysłem na udekorowanie wnętrza może być mapa świata na ścianę. Dzięki temu można mieć cały świat w zasięgu ręki, a początkowe podróże palcem po mapie zamienić w przyszłości na realne wyjazdy do dalekich krajów.

Duża mapa świata na ścianę
Duża mapa świata na ścianę / shutterstock.com / Pixel-Shot

Czy mapa świata na ścianę do zdrapywania to dobry prezent dla podróżnika?

Miłośnicy podróży i zwiedzania uwielbiają otaczać się rzeczami związanymi z ich hobby. Bez problemu można więc poznać wnętrza czy pokój podróżnika. Jest zwykle pełen atlasów, map, zdjęć z podróży, folderów biur turystycznych czy pamiątek pochodzących z różnych rejonów świata. Ciekawym pomysłem na prezent dla podróżnika może być mapa świata na ścianę do zaznaczania miejsc, w których już był i tych, które chce odwiedzić w bliskiej lub dalekiej przyszłości.

Mapa do oznaczania miejsc gdzie się było
Mapa do oznaczania miejsc gdzie się było / shutterstock.com / Rina Mskaya

Zanim wybierzemy konkretny model, najpierw upewnijmy się, ile wolnego miejsca nasz podróżnik ma na ścianie. Dzięki temu będzie można dopasować rozmiar prezentu do możliwości danego pomieszczenia. Wybór map do zaznaczania miejsc czy zdrapywania jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy coś, co będzie w stu procentach spełniało nasze oczekiwania.

od:
75 zł
od:
115 zł
od:
164 zł
<
>

Mapa świata jest jednak świetnym prezentem nie tylko dla podróżników, ale również dla małych odkrywców, którzy póki co podróżują jedynie palcem po mapie. Wiele dzieci interesuje się geografią, mapami, ciekawymi miejscami – w taki sposób poznają świat, różne kraje i ich zwyczaje czy kulturę. Mapa podróży może więc być doskonałym uzupełnieniem wystroju dziecięcego czy młodzieżowego pokoju. Można na niej tworzyć plany wymarzonych podróży, które być może w późniejszym życiu będzie można zrealizować.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Mapa na ścianę. Jaką wybrać?

Projektanci elementów wystroju wnętrza dokładają wszelkich starań, aby spełniać nawet najbardziej nietypowe wymagania użytkowników. Nic więc dziwnego, że mapa świata na ścianę nigdy nie wygląda tak samo. Do wyboru mamy całe mnóstwo ciekawych rozwiązań, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Mapy dostępne są w wielu rozmiarach – od niewielkich plakatów, aż po ogromne powierzchnie, które zajmują całą ścianę.

Mapa do zdrapywania
Mapa do zdrapywania / shutterstock.com / Try_my_best
  • Fototapety z mapą świata – to rozwiązanie dla osób, które całą ścianę chcą poświęcić na mapę świata bądź pojedynczego regionu. Fototapeta to duża mapa świata na ścianę, dzięki której można zakryć całą powierzchnię. Mapa na całej ścianie świetnie się prezentuje, przyciąga spojrzenia. Dzięki temu, że jest duża, bardzo dokładnie widać wszystkie kraje i regiony. Można więc planować nawet najdalsze podróże. Fototapeta w formie mapy to dobre i przede wszystkim bardzo trwałe rozwiązanie. Jest wytrzymała, a także zmywalna – można więc rysować na niej różne plany podróży i zmieniać je w zależności od tego, jak ewoluują nasze pomysły turystyczne.
  • Mapa magnetyczna – to propozycja dla osób, które lubią zaznaczać różne miejsca na mapie. Świetnie się będzie prezentować w dziecięcym i młodzieżowym pokoju jako uzupełnienie wystroju. Na magnetycznej mapie można przypinać przeróżne magnesy – świetnie prezentują się te, które kupiliśmy w odwiedzanych miejscach. Na mapie magnetycznej można też przykleić plan podróży, listę rzeczy do zabrania oraz wszystkie treści, które związane są z naszymi zamiłowaniami do podróżowania.
  • Mapa puzzle – puzzle z mapą to podwójna zabawa. Tym większa i dłuższa, im więcej ma elementów. Ułożenie tysiąca czy dwóch tysięcy puzzli to prawdziwe wyzwanie. A efekt końcowy można włożyć w antyramę i powiesić w dowolnym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem są też mapy z puzzli ze zdrapkami – można po kolei zdrapywać odwiedzone miejsca, dzięki czemu po pewnym czasie ukaże się nam cały świat.
  • Mapa na ścianę retro – to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią dawne klimaty, interesują się nie tylko podróżami, ale również historią. W sprzedaży możemy znaleźć mapy stylizowane na stare, pokazujące świat takim, jakim był w starożytności czy średniowieczu. Mapa retro ma swój niezwykły urok i może być wspaniałym elementem wystroju wnętrza każdego podróżnika i nie tylko. Dawne mapy dobrze prezentują się zarówno w standardowej kolorystyce, jak i w sepii lub w wersji czarno-białej. Te dwie ostatnie opcje dodatkowo postarzają mapę i dodają jej lat. Mapa w sepii świetnie będzie prezentowała się we wnętrzach w stylu retro czy vintage. Czarno-biała idealnie natomiast komponuje się z minimalistyczną stylistyką wystroju wnętrza.
  • Mapa świata na ścianę zdrapka – taka opcja sprawdzi się wyłącznie w przypadku osób cierpliwych, które nie będą miały pokusy, by całą zdrapkę zetrzeć od razu. Mapa zdrapka doskonale prezentuje się na ścianie, a jednocześnie pokazują nam, jak wiele mamy do odkrycia. Gdy cały świat jest jeszcze zakryty, jest bardzo tajemniczy, a jednocześnie wzbudza ciekawość. Odkrywanie musi jednak odbywać się powoli.

    Mapy zdrapki świetnie się przydają w perspektywie długoterminowej. Jeśli planujemy sporo podróży w przyszłości i marzy nam się zwiedzenie większości krajów na świecie, mapa zdrapka może być doskonałym pomysłem. Wtedy przed każdą planowaną podróżą możemy zdrapać te kraje, do których się wybieramy. Pod zdrapkami najczęściej producenci map umieszczają sporo ciekawych informacji i rysunków kojarzących się z danym państwem. Można więc od razu po zdrapaniu znaleźć sporo inspiracji dotyczących wartych odwiedzenia atrakcji.

Mapa podróży na ścianie nie musi być wbrew pozorom mapą całego świata. Dla początkujących podróżników dobrym rozwiązaniem może być mapa samej Europy. Jest na niej tyle miejsc do odwiedzenia, że z pewnością wystarczy do zaplanowania kilku lub kilkunastu wypraw. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by w każdym pomieszczeniu mieć mapę świata na ścianie. Dzięki temu wszystkie nasze wnętrza będą ze sobą harmonijnie połączone, a jednocześnie już na pierwszy rzut oka będą widoczne nasze zainteresowania.

Mapa na ścianę
Mapa na ścianę / shutterstock.com / Julija Kumpinovica

Jeśli na razie nie mamy możliwości zwiedzania dalekich krajów, można też wybrać mapę Polski. W naszym kraju również jest wiele miejsc do zobaczenia i bliższego poznania, o czym często zapominają osoby marzące o egzotycznych podróżach. Tymczasem wiele magicznych miejsc mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Ile kosztuje mapa zdrapka?

Mapy zdrapki mają bardzo zróżnicowane ceny w zależności od ich wielkości oraz jakości wykonania. Najtańsze zdrapki, wytwarzane najczęściej w Chinach, możemy kupić za kilkadziesiąt złotych. Są one jednak dosyć słabej jakości – zdarza się, że zaczynają się rwać w czasie zdrapywania. Dobrze się sprawdzi jako jednorazowa zdrapka do zabawy, jednak na pewno nie będzie sprawdzonym elementem wystroju, który powinien przetrwać przez długi czas. Mapa świata na ścianę jest dekoracją, która będzie nam towarzyszyła przez długi czas. Nie należy więc na niej oszczędzać. Dobre mapy zdrapki można kupić już za 200-300 złotych. Ich cena rośnie zwykle wraz z wielkością. Są to jednak bardzo trwałe zdrapki, które na ścianach prezentują się tak samo dobrze, jak świetnej jakości tapety i fototapety.

Mapa podróży
Mapa podróży / shutterstock.com / SamaraHeisz5

Jeśli planujemy korzystać z mapy przez długi czas, najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w dobrej jakości produkty, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również są trwałe, dobrze się prezentują na ścianie, nie blakną pod wpływem światła, nie rwą się i są odporne na uszkodzenia mechaniczne i na zmywanie. Im lepsza mapa świata na ścianę, tym dłużej będzie nam służyła w niezmienionym stanie.

od:
75 zł
od:
115 zł
od:
164 zł
<
>

Jeśli chcemy kupić dobrej jakości mapę świata na ścianę, wbrew pozorom nie musimy nawet wychodzić z domu. W sklepach internetowych możemy znaleźć ogromny wybór map w różnych wersjach, rozmiarach, kolorach i z dodatkowymi gadżetami. Pamiętajmy jednak, by w czasie wirtualnych zakupów wybierać wyłącznie sprawdzone produkty pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Mapa świata do zaznaczania podróży
Mapa świata do zaznaczania podróży / shutterstock.com / SamaraHeisz5

Ważna jest nie tylko sama mapa, ale również sposób jej wysyłki. Najlepiej, jak jest wysyłana w dużej, sztywnej tubie – dzięki temu można mieć pewność, że dotrze do nas w niezmienionym stanie, bez zniszczeń i jakichkolwiek zagnieceń. Kupując mapę świata przez internet sprawdzajmy też opinie o producentach, zwłaszcza gdy oferowane przez niego mapy są dosyć tanie. Produkty na zdjęciach mogą bowiem prezentować się świetnie, ale zupełnie inaczej niż w rzeczywistości.

Mapa świata na ścianę do zaznaczania miejsc. Dla kogo?

Mapa świata na ścianę do zaznaczania miejsc to świetny pomysł dla osób, które mają rozległe plany podróżnicze, marzą o wyjazdach w dalekie kraje i szukają inspiracji do ciekawych podróży. Dzięki mapie można dokładnie zobaczyć, gdzie znajduje się kraj lub region, do którego się wybieramy, a na tej podstawie także ocenić, jak długo będzie trwała podróż. Mapa świata do zaznaczania podróży może być również motywacją i inspiracją. Jeśli wybierzemy kilka wymarzonych miejsc i je zaznaczymy w sposób widoczny na mapie, będziemy mieć dużo większą motywację do zrealizowania tych marzeń. O wiele większą niż tylko te plany, które mamy w myślach.

Mapa świata na ścianę zdrapka
Mapa świata na ścianę zdrapka / shutterstock.com / arths_da_ju

Na ścianie świetnie będzie się prezentować także mapa odwiedzonych miejsc. Jeśli więc podróże są naszym prawdziwym zamiłowaniem i chcemy mieć po nich pamiątkę nie tylko w postaci wspomnień, warto mieć mapę na ścianie. Po każdej podróży będzie można zaznaczyć te państwa czy rejony świata, które już odwiedziliśmy. Po kilku latach taka mapa będzie się świetnie prezentowała. Im starsza mapa i więcej zaznaczonych miejsc, tym ma większą wartość w naszych wspomnieniach i nie tylko.

Aplikacja

Mapa świata na ścianę to także świetne rozwiązanie do wnętrz biznesowych. Wiele współczesnych firm nie ogranicza swojej działalności wyłącznie do niewielkiego terenu wokół swojej lokalizacji. Niektóre firmy nieustannie się rozwijają i poszukują nowych rynków zbytu, a ich produkty mają wzięcie na całym świecie. Mapa do zaznaczania miejsc, gdzie się było jest więc świetnym rozwiązaniem, które pomoże w planowaniu dalszych strategii biznesowych. Można na niej planować prawdziwy podbój świata. A przy okazji będzie bardzo ciekawym uzupełnieniem każdego wnętrza w firmie.

Czytaj również: