Mauritius – pogoda. Kiedy jechać na Mauritius

Mauritius – pogoda. Kiedy jechać na Mauritius?

Rajskie wyspy na końcu świata to doskonałe kierunki podróży dla osób poszukujących egzotyki, słońca i niezwykłych krajobrazów. Jedną z nich jest Mauritius – niewielka wyspa położona na Oceanie Indyjskim w odległości około tysiąca kilometrów od Madagaskaru. Turyści z całego świata znajdą tu wszystko, co jest potrzebne do idealnego wypoczynku. Kiedy jechać na Mauritius? Warto sprawdzić, jak kształtuje się pogoda na wyspie na przestrzeni dwunastu miesięcy, a następnie warto rozejrzeć się za ofertami w opcji last minute Mauritius lub Mauritius all inclusive.

Całoroczne temperatury dla Mauritius
Całoroczne temperatury dla Mauritius / shutterstock.com / icemanphotos

Mauritius znajduje się z dala od najpopularniejszych kierunków ruchu turystycznego, a to oznacza, że jest jeszcze nieco dziki, niezadeptany i po prostu piękny. Wyspę idealnie opisał Mark Twain, który stwierdził, że Bóg najpierw stworzył Mauritius, a dopiero później raj. Rajskie na wyspie jest praktycznie wszystko – niezwykłe, piaszczyste plaże Mauritius, krystaliczna, lazurowa woda oraz wyjątkowa, egzotyczna przyroda. Jeśli nie wiemy, kiedy najlepiej jechać na Mauritius, dobrze jest zdobyć nieco wiedzy na temat panującego na wyspie klimatu.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Kiedy najlepiej jechać na Mauritius?

Aby wiedzieć, kiedy najlepiej jest pojechać na Mauritius, trzeba pamiętać, że wyspa znajduje się na półkuli południowej. A to oznacza, że pory roku przebiegają na niej odwrotnie niż w naszym klimacie. Gdy u nas jest zima, na Mauritiusie panuje lato, a gdy w naszych warunkach klimatycznych jest lato, na wyspie panuje zima. Oczywiście, definicja zimy w klimacie zbliżonym do afrykańskiego jest zgoła odmienna od tej, jaką znamy z naszych realiów. Zanim zarezerwujemy rajskie luksusowe wakacje na wyjątkowej wyspie, prześledźmy jednak tabele pogodowe dla danych miesięcy. I oczywiście ustalmy własne potrzeby – innej pogody potrzebują plażowicze, a zupełnie innej miłośnicy sportów wodnych czy innych form aktywnego wypoczynku.

Kiedy jechać na Mauritius
Kiedy jechać na Mauritius / shutterstock.com / Ppictures

Mauritius leży w strefie klimatu tropikalnego, jednak jego położenie sprawia, że klimat jest trudny do zdefiniowania. Co więcej, w tym samym czasie pogoda na północy i południu wyspy może być różna. Klasyczna pora deszczowa na wyspie nie występuje, jednak warto mieć świadomość, że są miesiące, gdy opadów jest całkiem sporo i mogą nam utrudniać zwiedzanie czy korzystanie z atrakcji. Jeśli więc zastanawiamy się, kiedy jechać na Mauritius, weźmy pod uwagę, kiedy występuje deszczowa pogoda.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 27 °C do 30 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 26 °C do 30 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 23 °C do 27 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 24 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 23 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 23 °C do 27 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 24 °C do 28 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 27 °C do 30 °C | opady: ☔  średnie

Mauritius pogoda styczeń

Pod względem średnich miesięcznych temperatur styczeń na Mauritiusie jest zdecydowanie najcieplejszym miesiącem. Średnie temperatury w dzień przekraczają tu 31 stopni Celsjusza. Bardzo ciepła jest również woda, której temperatura utrzymuje się na poziomie 27 stopni.

Kiedy lecieć na Mauritius
Kiedy lecieć na Mauritius / shutterstock.com / Wonderful Nature

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Mauritius i chcesz mieć pewność doskonałej pogody, styczeń nie zawsze będzie dobrym pomysłem. W sezonie od stycznia do marca występują tu największe opady deszczu. Ulewy mogą być naprawdę gwałtowne. W tym czasie na wyspie notuje się również cyklony.

Mauritius pogoda luty

W lutym na Mauritiusie jest tak samo ciepło, jak w styczniu. Pamiętajmy, że wtedy na półkuli południowej panuje lato, jest więc wyjątkowo gorąco. Poza wysokimi temperaturami powietrza i wody uczucie gorąca potęguje wysoka wilgotność powietrza. W ciągu dnia jest aż 7 godzin słonecznych, można więc spędzać czas na plażowaniu i kąpielach w wyjątkowo ciepłej wodzie.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Luty na Mauritiusie może być jednak zbyt ekstremalny nawet dla miłośników tropikalnego klimatu. Osoby szukające słonecznego wypoczynku, a nie trudnych do zniesienia upałów zdecydowanie powinny wybrać nieco inny termin wypadku na Mauritius.

Mauritius pogoda marzec

Mauritius w marcu, podobnie jak w dwóch poprzednich miesiącach, również bywa mocno skąpany w deszczu. Jeśli szukamy dobrego terminu, kiedy lecieć na Mauritius i chcemy mieć pewność słonecznej pogody oraz braku opadów, lepiej jest zdecydować się na wakacje w późniejszych miesiącach.

Kiedy na Mauritius
Kiedy na Mauritius / shutterstock.com / stockphoto-graf

Okres deszczowy na wyspie jest martwym sezonem turystycznym. Nie ma tu tłumów turystów czy też kolejek do najpopularniejszych atrakcji. Jeśli więc nie jesteśmy zainteresowani plażowaniem, a chcemy zwiedzić Mauritius nie tylko od strony popularnych kurortów, pora deszczowa może być całkiem dobrym rozwiązaniem. Warto też wspomnieć, że także ceny w tym czasie są nieco niższe niż w miesiącach największego turystycznego boomu.

Mauritius pogoda kwiecień

Kwiecień na Mauritiusie to już odrobinę niższe temperatury – średnia miesięczna temperatura to 29 stopni Celsjusza. Natomiast woda nadal jest wyjątkowo ciepła, bo jej temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni Celsjusza.

Kiedy najlepiej jechać na Mauritius
Kiedy najlepiej jechać na Mauritius / shutterstock.com / Vaclav Volrab

W kwietniu zdecydowanie zwiększa się ruch turystyczny na Mauritiusie. Turyści mieszkający w klimacie umiarkowanym chętnie bowiem wybierają wakacje w czasie, gdy u nich jest jeszcze dosyć chłodno.

Mauritius pogoda maj

Maj i czerwiec to jedne z najpopularniejszych i najbardziej polecanych miesięcy na wakacje na Mauritiusie. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się wtedy na poziomie 26-28 stopni Celsjusza. Zaledwie o 2-3 stopnie chłodniejsza od powietrza jest woda. Ryzyko opadów jest dosyć niewielkie.

Kiedy najlepiej lecieć na Mauritius
Kiedy najlepiej lecieć na Mauritius / shutterstock.com / Lobachad

Jeśli więc szukamy najlepszej pory na słoneczną pogodę, ale jednocześnie bez wielkich upałów, maj jest doskonałym terminem na wypoczynek na rajskiej wyspie. To także dobry czas na zwiedzanie. Nie ma wielkich upałów, pogoda jest więc doskonała także na aktywny wypoczynek. Jeśli zastanawiamy się, kiedy jechać na Mauritius, aby połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, pogoda w maju będzie wyjątkowo sprzyjająca.

Mauritius pogoda czerwiec

Pogoda w czerwcu na Mauritiusie jest niemal identyczna jak w maju. Jest słonecznie i ciepło. To doskonała pora na plażowanie, korzystanie z morskich kąpieli, a także na zwiedzanie atrakcji na wyspie. W planie zwiedzania Mauritiusu warto umieścić między innymi: Wulkaniczną Ziemię Siedmiu Kolorów w Charamel, urokliwe miasteczka z niezwykłą architekturą, klif Gris-Gris czy Górę Le Morne, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc na Mauritiusie koniecznie trzeba też zobaczyć rezerwat morski Blue Bay Marine, wodospad Alexandra oraz rezerwat Black River Gorges.

Le Morne Brabant
Le Morne Brabant / shutterstock.com / Michal Sarauer

Pogoda w czerwcu jest na tyle przyjazna, że na pewno znajdziemy czas zarówno na korzystanie z rajskich atrakcji na plażach, jak i na zwiedzenie najciekawszych miejsc na Mauritiusie.

Mauritius pogoda lipiec

W lipcu i sierpniu, odwrotnie niż w naszych warunkach klimatycznych, na Mauritiusie panuje pora zimowa. Nie oznacza to jednak w żadnym stopniu ochłodzenia. Owszem, temperatura spada wtedy do około 25 stopni, jednak temperatura wody utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Najczęściej zrównuje się ona z temperaturą powietrza, co może potęgować uczucie wilgotności i parności.

Mauritius - długoterminowa pogoda
Mauritius – długoterminowa pogoda / shutterstock.com / Lobachad

Takie warunki dla osób żyjących w naszym klimacie mogą być trudne do wytrzymania. Niewskazane są w tym czasie wakacje na Mauritiusie dla osób starszych, mających problemy z krążeniem oraz dla rodzin z dziećmi. Na plaży i nad wodą jest wtedy zbyt parno i gorąco, aby móc w pełni cieszyć się z wakacyjnego wypoczynku.

Mauritius pogoda sierpień

Sierpień na Mauritiusie jest niemal identyczny jak lipiec. Jest parno i ciepło, a woda w morzu nieustannie zachęca do kąpieli. Ponieważ jednak jest ona tak samo ciepła, jak temperatura powietrza, pływanie w morzu z pewnością nie przyniesie nam orzeźwienia i ochłody.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Jeśli chcemy wypoczywać na Mauritiusie w lipcu i sierpniu, a jednocześnie uniknąć ciężkiej pogody, warto jest wybrać wschodnie wybrzeże. W tym czasie jest ono nawiedzane przez silne wiatry, które przynoszą nieco ochłody.

Mauritius pogoda wrzesień

Wrześniowa pogoda na Mauritiusie jest już dużo lepsza do przetrwania. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 27 stopni w dzień. Średnie miesięczne opady są w tym czasie najniższe w skali roku i nie przekraczają 12 mm. Jeśli więc interesuje nas, kiedy jechać na Mauritius, aby mieć stuprocentową pewność, że nie będzie padało, wrzesień będzie terminem idealnym.

Mauritius - kiedy najcieplej
Mauritius – kiedy najcieplej / shutterstock.com / Video Media Studio Europe

Doskonała wrześniowa pogoda jest idealną porą nie tylko na plażowanie, ale również na zwiedzanie. Warto skorzystać z ciekawych, jednodniowych wycieczek zorganizowanych, które oferują podwodne safari, rejsy katamaranem czy niezapomniane spacery z lwami.

Mauritius pogoda październik

Pogoda na Mauritiusie w październiku to również wysokie temperatury, które nawet w nocy nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni. W tym miesiącu można więc już poczuć zbliżającą się falę upałów, która przypada na późniejsze miesiące.

Najcieplejszy miesiąc na Mauritius
Najcieplejszy miesiąc na Mauritius / shutterstock.com / icemanphotos

Październik jest popularny wśród turystów nie tylko ze względu na pogodę. W tym czasie na wyspie odbywa się hinduskie święto światła Diwali. Domy i hotele są wtedy rozświetlone lampionami, świecami i innymi źródłami światła.

Mauritius pogoda listopad

Kiedy jechać na Mauritius, aby spędzić wakacje w tropikach? Zdecydowanie dobrym miesiącem może być listopad, czyli w tym rejonie świata czas lata. W ciągu dnia temperatury utrzymują się na poziomie 30 stopni w dzień, w nocy spadają zaledwie o kilka stopni. Jest gorąco, ale sucho. To doskonała pogoda dla miłośników gorącego klimatu.

Pogoda na Mauritius
Pogoda na Mauritius / shutterstock.com / leoks

Jeśli w chłodnym i słotnym listopadzie chcemy wybrać się gdzieś w stronę słońca, Mauritius zdecydowanie będzie doskonałym kierunkiem. Listopad jest również doskonałą porą dla miłośników nurkowania, surfowania i korzystania z innych wodnych atrakcji. Wokół wyspy znajdują się niezwykle piękne rafy koralowe, które dostarczają mnóstwo atrakcji i wspomnień dla osób nurkujących w turkusowej wodzie.

Mauritius pogoda grudzień

Grudniowa pogoda na Mauritiusie to natomiast pełnia lata. 30 stopni w dzień to gwarancja doskonałej opalenizny i możliwość codziennych kąpieli w morzu. W grudniu pojawiają się jednak także opady, których w tym miesiącu jest zdecydowanie więcej niż w poprzednich. Jeśli planujemy, kiedy jechać na Mauritius, grudzień będzie świetną porą.

Temperatura Mauritius
Temperatura Mauritius / shutterstock.com / Khoroshunova Olga

Warto jednak mieć świadomość, że nie mamy stu procentowej pewności, że przez cały czas będzie świeciło słońce. Jednak deszcz w takich warunkach klimatycznych nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie – oczyszcza powietrze i przynosi nieco orzeźwienia.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Czytaj również:

Aplikacja
Kiedy jest najlepszy czas na wakacje na Mauritius?

Na Mauritius najlepiej jest podróżować od czerwca do grudnia, kiedy temperatura powietrza jest idealna do plażowania, a opady znikome.

Kiedy na Mauritius jest pora deszczowa?

Pora deszczowa na Mauritiusie zaczyna się pod koniec grudnia i trwa aż do kwietnia. W tym okresie opady są znacznie częstsze.

Który miesiąc na Mauritius jest najcieplejszy?

Najgoręcej jest w lutym, jednak w tym okresie na Mauritiusie występuje wysokie ryzyko opadów. Zdecydowanie lepiej jest w listopadzie, gdzie temperatura jest nieznacznie niższa, a ryzyko opadów znikome.

Kiedy woda na Mauritius jest najcieplejsza?

Od listopada do marca temperatura wody wynosi aż 28 stopni.