Ile trwa lot na Mauritius

Ile trwa lot na Mauritius? Zobacz ile leci się na Mauritius

Nieduża, egzotyczna wyspa na Oceanie Indyjskim to gwarancja udanych wakacji w niezwykłym klimacie. Jedną z propozycji, która cieszy się wśród turystów ogromną popularnością, jest Mauritius. Zachwyca wspaniałymi krajobrazami i atrakcjami turystycznymi dla każdego. Ile trwa lot na Mauritius? Warto to sprawdzić, zanim zaczniemy planować nasze wymarzone wakacje. Przeczytaj nasz wpis i już teraz dowiedz się ile trwa lot na Mauritius.

Czas lotu na Mauritius
Czas lotu na Mauritius. Photo by Dan DY on Unsplash

Ile się leci z Polski na Mauritius to kwestia, na którą zwracają uwagę wszyscy podróżnicy planujący tam wakacje. Nie ma co się dziwić – to dosyć odległe miejsce, które kojarzy się z bardzo długą podróżą. Jeśli chcemy wypocząć właśnie na Mauritius musimy średnio jeden dzień liczyć na lot w jedną stronę i drugi dzień na powrót. A więc dwa dni z naszych wymarzonych wakacji spędzimy na podróżowaniu, zwłaszcza samolotem.

Mauritius
Mauritius
Średni czas lotu na Mauritius:
13 g. 30 m.
Wakacje na Mauritius już od 4 999 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć na Mauritius? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć na Mauritius.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Na pytanie Polska Mauritius ile trwa lot, możesz znaleźć odpowiedź na stronach linii lotniczych, stronach rezerwacyjnych oraz w wyszukiwarkach połączeń. Nie ma co ukrywać – leci się dosyć długo, ale cel podróży zdecydowanie jest tego warty. Ile się leci na Mauritius zależy nie tylko od tego, skąd startujemy, ale również od wielu czynników niezależnych od nas, między innymi od pogody. Jeśli warunki atmosferyczne będą kiepskie, lot na Mauritius czas trwania będzie miał zdecydowanie dłuższy.

Zobacz także najpiękniejsze plaże na Mauritius

Ile się leci na Mauritius z Polski?

Jeśli szukasz informacji, ile trwa lot z Polski na Mauritius, warto najpierw sprawdzić, czy są dostępne jakieś połączenia bezpośrednie? Niestety, odpowiedź na to pytanie nie jest do końca zadowalająca – bezpośrednio na wyspę polecimy jedynie czarterami. Wtedy w linii prostej będziemy lecieć na wyspę przez 10,5 godziny. Oczywiście, pod warunkiem, że warunki pogodowe będą sprzyjające.

Ile się leci na Mauritius
Ile się leci na Mauritius. Photo by Ondrej Bocek on Unsplash

A jeśli interesuje nas rejsowy lot na Mauritius, ile trwa będzie zależało od przesiadek. Linie lotnicze nie mają póki co bezpośrednich połączeń między Polską a wyspą. Na Mauritius możemy wybrać się lotem z Warszawy przez Paryż, wtedy czas lotu zamknie się w 14 godzinach. Przez Wiedeń i Stambuł może być krócej – 13,5 godziny. Można też polecieć przez Dubaj, wtedy w powietrzu spędzimy 12,5 godziny.

Lot na Mauritius - ile trwa
Lot na Mauritius – ile trwa. Photo by Teodor Kuduschiev on Unsplash

Gdy sprawdzamy, ile leci się na Mauritius z przesiadkami, musimy mieć świadomość, że podane czasy to jedynie ten okres, który spędzamy w powietrzu. Do tego doliczyć trzeba czas oczekiwania na przesiadkę, który znacznie wydłuża całą podróż.

Czytaj również: luksusowe wakacje Mauritius i wakacje Mauritius all inclusive

Z jakich miast polecimy na Mauritius?

Lotami czarterowymi na Mauritius możemy polecieć z Warszawy, Poznania, Gdańska, Krakowa i innych większych lotnisk.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Na loty rejsowe z przesiadkami najwygodniej jest wybrać start na Lotnisku Chopina w Warszawie. Jeśli planujesz wyjazd na Mauritius, ile trwa lot i skąd będziesz startować zawsze powinny być tymi kwestiami, które sprawdzisz jako pierwsze.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Mauritius?

Prędkość samolotów na długich, międzynarodowych trasach zawsze jest dosyć spora, bo sięga 850 kilometrów na godzinę.

Mauritius - ile się leci
Mauritius – ile się leci. Photo by Rumman Amin on Unsplash

Dzięki takim prędkościom można w stosunkowo niewielkim czasie dotrzeć nawet w najbardziej odległe zakątki świata. Trzeba jednak pamiętać, że prędkość w przypadku samolotów jest zmienna i uzależniona od wielu czynników, między innymi od warunków pogodowych.

Jak na jakiej wysokości leci samolot na Mauritius?

Wysokość samolotu w trakcie lotu na Mauritius jest tak samo spora, jak i jego prędkość. W trakcie podróży na pewno będziemy oglądać chmury z wysokości. Samolot znajdował się będzie bowiem na pułapie 10 tysięcy metrów, a czasem nawet jeszcze wyżej.

Kiedy szukać tanich lotów na Mauritius?

Poszukiwania najtańszych lotów na Mauritius na pewno warto zacząć z dużym wyprzedzeniem, najlepiej od razu wtedy, gdy wyklaruje nam się pomysł na te egzotyczne wakacje. Linie lotnicze mają bowiem sporo dobrych ofert na te loty, do których zostało jeszcze kilka miesięcy czy tygodni.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Trzeba jednak pamiętać, że dalekie i egzotyczne kierunki wiążą się z wysokimi kosztami lotów. W przypadku lotów na Mauritius musimy wziąć pod uwagę nie tylko samą odległość, ale również konieczność przesiadania. Nawet w promocyjnych cenach bilety będą więc dosyć drogie. Cel podróży jest jednak zdecydowanie warty tej wysokiej ceny. Ewentualnie można jeszcze przeglądać tanie lasty na Mauritius. Być może trafimy na interesujące nas cenowo oferty.

Czytaj również:

Aplikacja
Mauritius – ile trwa lot?

Najkrótsze loty na Mauritius to loty czarterowe – samoloty w linii prostej lecą około 10,5 godziny. Loty liniowe z przesiadkami są dłuższe – najkrótszy, jaki możemy znaleźć, trwa 12,5 godziny.

Mauritius – jak szybko leci samolot?

Na Mauritius polecimy samolotem z prędkością 850 km na godzinę. Dzięki takim szybkościom można w krótkim czasie dotrzeć nawet na drugi koniec świata.

Mauritius – jak wysoko leci samolot?

Miłośnicy oglądania chmur od góry na pewno nie będą zawiedzeni – lot na Mauritius odbywać się będzie na wysokości 10 tysięcy metrów nad ziemią.

Czy są bezpośrednie loty na Mauritius z Polski?

Bezpośrednie loty na Mauritius to jedynie te, które są organizowane przez duże biura podróży. Poza lotami czarterowymi nie ma żadnych rejsowych połączeń pomiędzy Polską a Mauritiusem.