Ile trwa lot do Gruzji

Ile trwa lot do Gruzji? Zobacz ile leci się do Gruzji

Gruzja jest jednym z tych krajów, które leżą nieco na uboczu głównych szlaków turystycznych, a co za tym idzie – nie są jeszcze zadeptane przez tłumy odwiedzających. Z pewnością jest to jednak kierunek, który spodoba się miłośnikom niezwykłej historii i kultury, a także krajobrazów, które zapierają dech w piersiach. Aby dobrze zaplanować wakacje, warto sprawdzić, ile się leci z Polski do Gruzji. Dzięki temu będziemy też wiedzieć, jak wiele czasu będziemy mieć na poznawanie tego wyjątkowego kawałka świata.

Gruzja - ile trwa lot
Gruzja – ile trwa lot. Zdjęcie autorstwa Галина Ласаева z Pexels

Ile trwa lot do Gruzji to kwestia ważna z perspektywy podróżujących, którzy nie przepadają za długimi dystansami i kilkunastoma godzinami spędzonymi w powietrzu. W tym przypadku nie będzie najgorzej – lot do Gruzji czas ma niezbyt długi.

Gruzja
Gruzja
Średni czas lotu do Gruzji:
2 g. 20 m.
Wakacje w Gruzji już od 1 899 zł za osobę

Więcej czasu spędzimy w podróży z południowej Polski nad morze czy z rejonów północnych w góry. Aby upewnić się, ile trwa lot z Polski do Gruzji, możesz zajrzeć na portale turystyczne oraz strony linii lotniczych. Podają one zwykle orientacyjne czasy różnych lotów, choć zwykle trzeba wziąć na nie poprawkę.

Gruzja - jak długo trwa lot
Gruzja – jak długo trwa lot. Photo by nika tchokhonelidze on Unsplash

W przypadku podróży samolotami trudno jest bowiem określić bardzo dokładnie, ile się leci do Gruzji czy w jakiekolwiek inne miejsce. Czas przelot nie zależy bowiem jedynie od dystansu, ale również od wielu innych czynników, w tym od warunków pogodowych.

Nie wiesz kiedy lecieć do Gruzji? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć do Gruzji.

Ile się leci do Gruzji z Polski?

Zanim sprawdzimy, ile leci się do Gruzji, warto jest najpierw sprawdzić, jak wygląda kwestia bezpośrednich połączeń. Okazuje się, że nie ma z tym problemu – zarówno na lotnisko w Tbilisi, jak i na inne gruzińskie lotniska bez problemu latają samoloty startujące z różnych polskich miast.

od:
1 899 zł
Gruzja z biurem podróży

Spędź urlop w Gruzji z biurem podróży. Zobacz najlepsze oferty

Na pytanie lot do Gruzji ile trwa, dobrą odpowiedzią będą rejsy Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, które zapewniają przelot z Warszawy do Tbilisi w czasie 2:20 h. Nie jest to więc dużo w porównaniu do lotów w dalsze rejony świata.

Gruzja - ile się leci
Gruzja – ile się leci. Photo by Alexandr Hovhannisyan on Unsplash

Nieco dłużej trzeba będzie lecieć, jeśli zdecydujemy się na lot z przesiadką. Przykładowo z Warszawy przez Kijów do Tbilisi polecimy w czasie 4 godzin. Jednak nie jest tu uwzględniony czas oczekiwania na lotnisku na przesiadkę. Na pytanie Gruzja ile trwa lot, odpowiedź za każdym razem może być różna. Dokładnie ten sam dystans może być każdego dnia pokonywany w innym czasie. Różnice mogą być spore, jednak i tak są niewielkie w porównaniu do podróży w bardziej dalekie zakątki kuli ziemskiej.

Z jakich miast polecimy do Gruzji?

Polska Gruza ile trwa lot nie jest jedyną kwestią, jaka interesuje podróżnych. Turyści chcą też wiedzieć, z jakiego lotniska mogą zacząć swoją gruzińską podróż. W tej kwestii wybór mamy dosyć spory, gdyż polecimy do Gruzji nie tylko z Warszawy, ale również z lotnisk z Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu czy Rzeszowie.

Ile się leci do Gruzji
Ile się leci do Gruzji. Photo by Max Slch on Unsplash

Jako że te porty lotnicze są od siebie dosyć oddalone, także czas przelotu może się nieco różnić. Warto dokładnie sprawdzić u konkretnych przewoźników, ile będziemy lecieć. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować całą podróż.

Sprawdź również oferty na wakacje w Gruzji oraz last minute do Gruzji.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Gruzji?

Samoloty, które latają na międzynarodowych trasach, rozwijają spore prędkości. Jest to związane z faktem, że na takich dystansach latają duże i nowoczesne maszyny. Do Gruzji polecimy ze średnią prędkością 850 km na godzinę.

Gruzja
Gruzja
Średni czas lotu do Gruzji:
2 g. 20 m.
Wakacje w Gruzji już od 1 899 zł za osobę

Nie oznacza to jednak, ze cały lot będzie w dokładnie takiej prędkości. Zdarza się, że samolot ze względu na warunki pogodowe musi lecieć nieco wolniej, a co za tym idzie – cały czas przelotu mocno się wydłuża.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Gruzji?

Duże, rejsowe samoloty latają wysoko, dzięki czemu pasażerowie mogą spędzić niezwykły czas na podziwianiu chmur od góry. Do Gruzji polecimy na wysokości 10 tysięcy metrów, która jest optymalna dla dużych samolotów.

Kiedy szukać tanich lotów do Gruzji?

Poszukiwania tanich połączeń lotniczych dobre jest rozpoczynać z odpowiednim wyprzedzeniem. Linie lotnicze często na kilka miesięcy czy tygodni przed planowanym lotem wrzucają sporo ofert promocyjnych, dzięki czemu można polecieć na wakacje zdecydowanie taniej niż normalnie.

od:
1 899 zł
Gruzja z biurem podróży

Spędź urlop w Gruzji z biurem podróży. Zobacz najlepsze oferty

Jeśli więc już wiesz, że najbliższe wakacje chcesz spędzić w Gruzji, dobrze jest od razu po podjęciu decyzji zacząć szukać wyszukiwarek tanich połączeń. Może się okazać, że upolujemy bilety w naprawdę dobrych cenach. Warto również sprawdzić najlepsze last minte do Gruzji.

Czytaj również:

Aplikacja
Gruzja – ile trwa lot?

Najkrótszy lot do Gruzji trwa około 2:20 h. Większość lotów spokojnie zamyka się w czasie 3 godzin. Nie brakuje też dłuższych połączeń, są one jednak związane z przesiadkami.

Gruzja – jak szybko leci samolot?

Samoloty do Gruzji latają z prędkością 850 km na godzinę. Nie oznacza to jednak, że zawsze prędkość jest tak samo duża. Czasem trzeba lecieć zdecydowanie wolniej ze względu na warunki pogodowe.

Gruzja – jak wysoko leci samolot?

Samolot do Gruzji będzie leciał dosyć wysoko ze względu na specyfikę międzynarodowych podróży. Na pewno znajdziemy się na wysokości co najmniej 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Gruzji z Polski?

Z Polski do Gruzji jest całkiem sporo bezpośrednich połączeń. Samoloty na lotnisko w Tbilisi czy inne popularne lotniska latają praktycznie codziennie.