Ile trwa lot do Kenii. Sprawdź ile leci się do Kenii

Ile trwa lot do Kenii? Sprawdź ile leci się do Kenii

Kenia to piękny i egzotyczny kraj, który przyciąga wielu Polaków. Ze względu na jego odległość od naszego kraju, przed podróżą warto zagłębić się mocniej w szereg praktycznych wskazówek, a następnie zastanowić się, kiedy lecieć do Kenii. Wiele osób wyszukuje m.in. wakacje all inclusive w Kenii oraz oferty last minute do Kenii. Wcześniej należy dowiedzieć się nieco o atrakcjach tego kraju i panujących w nim warunkach.

Czas lotu do Kenii
Czas lotu do Kenii / shutterstock.com / Andrzej Kubik

Uwagę przyciągną z pewnością kenijskie plaże, turyści wyszukują też informacje, czy są rekiny w Kenii. Istotne wydaje się być również pytanie, co kupić w Kenii na pamiątkę dla siebie i bliskich. Będąc całkowicie pewnym, że to właśnie to państwo wybiera się jako destynację swojej podróży, należy zacząć szukać transportu. Oczywisty wybór stanowi samolot. Ile trwa lot do Kenii?

Ile się leci do Kenii z Polski?

Polska – Kenia – ile trwa lot? To, ile się leci do Kenii, uzależnione jest w dużej mierze od miasta, z którego się startuje i w którym się ląduje. W Polsce są bowiem różne miasta, z których możliwy jest lot do Kenii – ile trwa on w przypadku wylotu z Warszawy? Jeśli miejscem docelowym jest Nairobi, średni czas lotu to 10 godzin z międzylądowaniem w Hurghadzie. Jest to lot bezpośredni.

Kenia
Kenia
Średni czas lotu:
11 g. 20 m.
Wakacje w Kenii już od 3 559 zł za osobę

Ze stolicy można dolecieć także w 12 godzin do Mombasy, jednak konieczna jest przesiadka w Amsterdamie. Ile leci się do Kenii z Katowic? W tym przypadku również możliwy jest lot bezpośredni z międzylądowaniem w Kairze – trwa on około 11 godzin. Ogólnie rzecz biorąc najszybszą opcją jest lot bezpośredni z Warszawy, loty z przesiadkami trwają natomiast do 14 godzin.

Sprawdź również ile trwa lot na Seszele

Z jakich miast polecimy do Kenii?

W Polsce do Kenii można podróżować z Warszawy, Katowic, Poznania, Gdańska, Bydgoszczy, Krakowa, Lublina, Rzeszowa lub Wrocławia. Najbardziej popularne są loty do stolicy kraju, Nairobi.

Ile się leci do Kenii
Ile się leci do Kenii / shutterstock.com / Juliya Shangarey

Zainteresowaniem cieszą się też porty lotnicze w Mombasa oraz Malindi. W wielu przypadkach należy mieć na uwadze konieczność przesiadki.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Kenii?

Wiedząc, ile trwa lot z Polski do Kenii, można oszacować również prędkość, z jaką porusza się samolot. Odległość samolotem między tymi dwoma państwami w linii prostej wynosi 6037 km.

od:
3 559 zł
Niezapomniane wakacje w Kenii!

Sprawdź najlepsze oferty turystyczne do Kenii.

Prędkość oraz czas lotu są więc ściśle ze sobą powiązane. W łatwy sposób można wyliczyć, że jeśli lot trwa około 10 godzin, prędkość samolotu wynosi mniej więcej 600 km/h.

Zobacz także jak długo leci się na Cypr

Na jakiej wysokości leci samolot do Kenii?

To, jak wysoko leci samolot, uzależnione jest od tzw. wysokości przelotowej. Po jej osiągnięciu środek transportu kontynuuje lot. Jest to więc maksymalna wysokość, jaką osiąga i podtrzymuje samolot między wznoszeniem po starcie, a schodzeniem do lądowania.

Kenia - czas lotu
Kenia – czas lotu / shutterstock.com / soft_light

Najbardziej optymalna wynosi 10 km nad ziemią. Im wyżej, tym powietrze jest rzadsze i stawia mniejszy opór, dlatego przemieszczanie się jest łatwiejsze. Dzięki lataniu 10 – 13 km nad ziemią możliwe staje się uniknięcie złej pogody oraz oszczędzenie paliwa.

Czytaj też ile leci się na Filipiny

Kiedy szukać tanich lotów do Kenii?

Istnieje jeszcze jeden ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę planując lot do Kenii – czas rozpoczęcia podróży. By znaleźć najtańszy lot, należy rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześnie. Pomogą w tym dostępne w Internecie wyszukiwarki, które poza przedstawieniem ofert oszacują również, kiedy można się spodziewać najbardziej korzystnych okazji.

Kenia - ile trwa lot
Kenia – ile trwa lot / shutterstock.com / javarman

Zazwyczaj większość tanich ofert można znaleźć na kilka lub kilkanaście miesięcy do przodu. Sytuacja jednak szybko się zmienia, dlatego trzeba ją śledzić na bieżąco i zarezerwować wymarzone wakacje jak najszybciej.

od:
3 559 zł
Niezapomniane wakacje w Kenii!

Sprawdź najlepsze oferty turystyczne do Kenii.

Sprawdź również jak długo leci się samolotem do Dubaju

Kenia – ile trwa lot?

To kluczowe pytanie zadawane przez osoby, których wybranym miejscem na urlop jest Kenia – ile trwa lot? Jest to zależne od miasta startu i miasta lądowania. Najszybszą opcję stanowi bezpośredni lot z Warszawy do Nairobi, który trwa około 10 godzin, natomiast pozostałe opcje zajmą od 10 do 14 godzin.

Kenia – jak szybko leci samolot?

Wiedząc, ile się leci z Polski do Kenii, można wyliczyć, jaka jest przybliżona prędkość samolotu. Należy wziąć pod uwagę, że odległość między tymi państwami wynosi w linii prostej 6037 km. W przypadku lotu trwającego 10 godzin, prędkość będzie wynosiła więc mniej więcej 600 km/h.

Kenia – jak wysoko leci samolot?

Wysokość latania samolotów jest uzależniona od tak zwanej wysokości przelotowej, czyli maksymalnej wysokości osiąganej i podtrzymywanej przez samolot między wznoszeniem po starcie, a schodzeniem do lądowania. Najczęściej wynosi ona 10 km nad ziemią i jest to wysokość uznawana za optymalną. Na wysokości między 10 a 13 km nad ziemią panują najlepsze warunki powietrzne do lotu i możliwe jest uniknięcie złych warunków atmosferycznych oraz nadmiernej straty paliwa.

Czy są bezpośrednie loty do Kenii z Polski?

Osoby chcące spędzić urlop w Kenii ucieszą się z wiadomości, że z Polski da się polecieć do tego państwa bezpośrednio. Takie loty rozpoczynają się w Warszawie bądź w Katowicach i trwają odpowiednio 10 oraz 11 godzin. Możliwe są też loty do Kenii z innych miast w Polsce, jednak obejmują one przesiadki i trwają dłużej.