Ile trwa lot do Dubaju

Ile trwa lot do Dubaju? Sprawdź ile leci się do Dubaju

Gorący, egzotyczny i pełen atrakcji Dubaj kojarzy się z luksusowymi wakacjami w wyjątkowym miejscu świata. Do Dubaju coraz częściej latają osoby szukające ciekawych i niestandardowych kierunków. Oczywiście, trzeba jednak mieć świadomość, że wakacje w takim miejscu nie będą należały do tanich. Przed wylotem warto sprawdzić, ile się leci z Polski do Dubaju. Pozwoli to na zaplanowanie podróży i przygotowanie się na wiele godzin pod chmurami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się ile trwa lot do Dubaju.

Dubaj - ile się leci
Dubaj – ile się leci. Zdjęcie autorstwa Maria Charizani z Pexels

To, ile trwa lot do Dubaju zależy od miejsca, w którym startujemy, a także od lotniska docelowego. Różnice pomiędzy konkretnymi trasami są jednak dosyć niewielkie. Oczywiście, pod warunkiem, że będziemy mieć lot bezpośredni bez jakichkolwiek przesiadek.

Dubaj
Dubaj
Średni czas lotu do Dubaju:
5 g. 00 m.
Wakacje w Dubaju już od 1 999 zł za osobę

Jeśli zastanawiasz się, ile trwa lot z Polski do Dubaju, dobrym pomysłem jest sprawdzenie rozkładów lotów u przewoźników, a także rozejrzeć się na stronach z wyszukiwarkami połączeń. Można tam znaleźć sprawdzone i rzetelne informacje, które będą wyjątkowo pomocne w planowaniu podróży.

Ile się leci do Dubaju z Polski?

To, ile się leci do Dubaju, jest uzależnione od lotniska, na które się wybieramy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najpopularniejszym i największym lotniskiem jest Dubai International Airport, które jest jednocześnie najważniejszym punktem przesiadkowym dla osób, które podróżują z Europy do dalekich, azjatyckich krajów. A skoro w Dubaju jest przesiadka pomiędzy Europą i Azją, do samego Dubaju dolecimy lotami bezpośrednimi. Realizowane są one przez linię Emirates, która zapewnia wyjątkowo komfortowe warunki podróżowania.

Ile leci się do Dubaju
Ile leci się do Dubaju. Photo by mostafa meraji on Unsplash

Jeśli zdecydujesz się na taki lot do Dubaju, czas jaki spędzisz w powietrzu to około 5,5 godziny. Może się on nieco wydłużyć w zależności od warunków atmosferycznych, siły i kierunku wiatru. Różnice pomiędzy kolejnymi lotami są jednak dosyć niewielkie. Na pytanie lot do Dubaju ile trwa, podobną odpowiedź usłyszymy w odniesieniu do lotów czarterowych. Trwają one średnio 5 godzin bez względu na to, z jakiego polskiego miasta startujemy.

Jak długo leci się do Dubaju
Jak długo leci się do Dubaju. Photo by Mike Yukhtenko on Unsplash

Można również zaplanować podróż na drugie lotnisko w okolicy Dubaju – Dubai World Central. Znajduje się ono kilkadziesiąt kilometrów od centrum Dubaju, jednak jak na razie nie ma na nie z Polski bezpośrednich połączeń. Ile leci się do Dubaju na to lotnisko? Jeśli weźmiemy pod uwagę przesiadki, czas lotu wydłuży nam się do 10 godzin. Większość z tego czasu to po prostu oczekiwanie na kolejny samolot w czasie przesiadki.

Z jakich miast polecimy do Dubaju?

Polska Dubaj ile trwa lot to jedna istotna kwestia dla podróżnych. Druga natomiast to miejsce, gdzie nasza podróż się rozpocznie. Loty rejsowe na Dubai International Airport realizowane są z Lotniska Chopina w Warszawie.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Natomiast loty czarterowe, organizowane przez biura podróży, startują nie tylko z Warszawy, ale również z Katowic, Poznania, Gdańska, Wrocławia czy Krakowa. Jeśli chcesz ograniczyć czas spędzony w podróży do minimum, warto wybierać te loty, które zaczynają się z lotniska najbliższego miejscu zamieszkania.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Dubaju?

Prędkość samolotów na długich, międzynarodowych trasach jest zwykle dosyć podobna i utrzymuje się na średnim poziomie 850 km na godzinę. Jeśli jednak chcemy policzyć sobie Dubaj ile trwa lot na podstawie odległości oraz prędkości lotu, możemy uzyskać mocno zaniżony czas.

Lot do Dubaju - ile trwa
Lot do Dubaju – ile trwa. Photo by Vlad Hilitanu on Unsplash

Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że loty nigdy nie są realizowane z taką samą prędkością na całym dystansie. Kiepskie warunki pogodowe również wpływają na to, że samoloty nie rozwijają swojej maksymalnej prędkości.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Dubaju?

Wysokość samolotu lecącego do Dubaju jest dosyć spora. W trakcie podróży na pewno będziemy patrzeć na chmury w dół – lot odbywa się na pułapie 10 tysięcy metrów nad ziemią. Taka wysokość gwarantuje, że można ominąć wszystkie burze czy kiepskie prądy powietrzne, a także zadbać o optymalne zużycie paliwa.

Kiedy szukać tanich lotów do Dubaju?

Trzeba uczciwie przyznać, że tanie loty do Dubaju nie istnieją. Można natomiast mocno obniżyć koszty podróży – wystarczy, że zarezerwujemy lot z dużym wyprzedzeniem.

Dubaj
Dubaj
Średni czas lotu do Dubaju:
5 g. 00 m.
Wakacje w Dubaju już od 1 999 zł za osobę

Jeśli już wiemy, kiedy chcemy lecieć na nasze egzotyczne wakacje, warto od razu zacząć rozglądać się za odpowiednimi ofertami. Im więcej czasu do planowanego lotu, tym taniej można kupić na niego bilety.

A jeśli szukamy ofert już na teraz – pomocne mogą okazać się oferty last minute Emiraty Arabskie. Jest spora szansa, że uda nam się znaleźć dużo tańsze opcje wakacyjne. Wiele ofert znajdziecie również w naszych listingach na wakacje w Dubaju. Codziennie sprawdzamy najlepsze biura podróży i aktualizujemy naszą bazę propozycji.

Czytaj również:

Aplikacja
Dubaj – ile trwa lot?

Lot do Dubaju, zarówno rejsowy, jak i czarterowy trwa około 5 godzin. Dłuższy będzie lot z przesiadkami, gdyż czas przelotu może się podwoić.

Dubaj – jak szybko leci samolot?

Samoloty do Dubaju latają z prędkością 500 mil na godzinę, dzięki czemu są w stanie w krótkim czasie pokonać spory dystans i kawałek świata.

Dubaj – jak wysoko leci samolot?

Do Dubaju lecieć będziemy na wysokości 10 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Dubaju z Polski?

Loty bezpośrednie są możliwe zarówno, jeśli chodzi o połączenia rejsowe, jak i czartery. Jeśli chcesz dostać się do Dubaju w jak najkrótszym czasie, warto postawić na bezpośrednie połączenie. Z jego znalezieniem nie powinno być żadnego problemu.