Bali - ile się leci

Ile trwa lot na Bali? Zobacz ile leci się na Bali

Są takie miejsca na świecie, które są wymarzonymi kierunkami na wakacje. Egzotyczne, pełne słońca i niepowtarzalnego klimatu z pewnością jest indonezyjskie Bali. Podróż do tego miejsca z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia. Zanim jednak wylądujemy na piaszczystych plażach, czeka nas dosyć długa droga. Ile się leci z Polski na Bali? Czy są dostępne połączenia bezpośrednie, czy trzeba będzie lecieć z przesiadkami?

Bali. Jak długo się leci samolotem.
Bali. Jak długo się leci samolotem. Photo by Afeeq Nadzrin on Unsplash

Podróż na Bali to zdecydowanie większe wyzwanie niż wakacje chociażby na południu Europy. Jeśli planujemy takie egzotyczne wakacje, dobrze jest pod każdym względem przygotować się do nich jak najlepiej. Jedną z kwestii, którą warto sprawdzić, jest ile trwa lot na Bali.

Bali
Bali
Średni czas lotu na Bali:
18 g. 30 m.
Wakacje na Bali już od 3 999 zł za osobę

Informacje na ten temat można znaleźć na stronach linii lotniczych, a także na portalach i stronach rezerwacyjnych oraz z wyszukiwarkami połączeń. Ile się leci na bali zależy od tego, gdzie wsiadamy, ale w dużo większej mierze – jakie i ile będziemy mieć przesiadki. To od ich ilości oraz od czasu czekania na kolejny samolot zależy ostateczny czas podróży.

Sprawdź również oferty na wakacje w Indonezji

Ile się leci na Bali z Polski?

Ile trwa lot z Polski na Bali? Zdecydowanie trzeba być przygotowanym na długą i dosyć wyczerpującą podróż. Jednak cel zdecydowanie jest tego warty. Prawie wszystkie loty międzynarodowe kończą się na Bali w jednym miejscu – na lotnisku Ngurah Rai, które znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów od stolicy Bali, miasta Denpasar. Lot na bali czas trwania ma dosyć długi ze względu na konieczność przesiadek.

Ile się leci na Bali
Ile się leci na Bali. Photo by Niklas Weiss on Unsplash

Jeśli będziemy lecieć z Warszawy przez Hamad w Katarze, wtedy będzie zdecydowanie najkrócej – podróż potrwa 17:25 h. Podróż przez Dubaj będzie kilka minut dłuższa. Nie brakuje jednak także połączeń z dwoma przesiadkami. Ile leci się na Bali przy takiej formie podróżowania? Średni 19-20 godzin z przesiadkami w Helsinkach i Hongkongu lub we Frankfurcie i Singapurze.

Ile trwa lot na Bali
Ile trwa lot na Bali. Photo by Darren Lawrence on Unsplash

Jeśli wybierasz się na Bali, ile trwa lot zależy nie tylko od przesiadek, ale również od tego, ile trzeba będzie czekać na lotnisku. Zdarzają się sytuacje, gdy kolejne loty są mocno opóźnione. Może się więc okazać, że dotarcie na Bali i z Bali do Polski zajmie nam 2-3 dni z całego urlopu.

Zobacz również jakie są ceny w Indonezji

Z jakich miast polecimy na Bali?

Większość lotów na Bali realizowanych jest z Lotniska Chopina w Warszawie. To właśnie stąd startują samoloty w różne rejony świata, gdzie należy się przesiąść na lot do miejsca docelowego, czyli w okolice Denpasar. Możliwe jest również znalezienie połączeń z innych miast, najlepiej jest jednak szukać tych, które po prostu będą najkrótsze.

od:
4 230 zł
Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

Jeśli zastanawiasz się, Polska Bali ile trwa lot, dobrze jest do czasu podróży doliczyć również czas, jaki potrzebny będzie do dotarcia na lotnisko. Sama podróż zajmie nam sporo, jednak w efekcie trafimy na wyjątkową wyspę, na której wakacje na pewno okażą się niezapomniane.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Bali?

Samolotem na Bali polecimy ze średnią prędkością 850 km na godzinę. Takie prędkości są charakterystyczne dla wszystkich rejsów na długich dystansach. Warto jednak pamiętać, że ta prędkość nie jest przez cały czas stała. Wolniej lecimy po starcie i przed lądowaniem, a także w gorszych warunkach atmosferycznych, które wymagają ograniczenia prędkości.

Jak na jakiej wysokości leci samolot na Bali?

W samolocie na Bali możemy czuć się wyjątkowo jeszcze zanim dolecimy na wyspę. Wszystko dlatego, że lecieć będziemy dosyć wysoko. Międzynarodowe loty są realizowane na wysokości 10-11 tysięcy metrów nad ziemią, wysoko nad chmurami.

Jak długo trwa lot na Bali
Jak długo trwa lot na Bali. Photo by Alec Favale on Unsplash

W ten sposób omijane są niepożądane zjawiska atmosferyczne, jak burze, a także samolot ma wtedy optymalną prędkość i zużycie paliwa.

Zobacz też ile trwa lot do Egiptu

Kiedy szukać tanich lotów na Bali?

Loty na Bali nie należą do tanich przede wszystkim ze względu na dystans, a także na konieczność przesiadania się w równie egzotycznych miejscach świata. Jeśli więc ktoś szuka taniego lotu, raczej nie znajdzie oferty, która będzie spełniała oczekiwania. Można jednak znaleźć sporo ciekawych, promocyjnych ofert, dzięki którym koszt przelotu wyjdzie dużo taniej.

od:
4 230 zł
Wakacje na Bali!

Sprawdź najlepsze wycieczki na Bali

W sieci sporo jest wyszukiwarek lotów i stron rezerwacyjnych oferujących atrakcyjne zniżki na loty. Najczęściej dotyczy to lotów planowanych na kilka miesięcy do przodu. Jeśli więc już masz pewność, że na wakacje wybierasz Bali, dobrze jest od razu zabrać się za szukanie odpowiednich połączeń. Im szybciej zarezerwujesz bilety, tym większą możesz mieć pewność, że będą w możliwie najbardziej korzystnych cenach.

Czytaj również:

Aplikacja
Bali – ile trwa lot?

Lot na Bali trwa od 17 do nawet 20 godzin, jest bowiem realizowany z przesiadkami. Trzeba więc być przygotowanym na dosyć długą podróż.

Bali – jak szybko leci samolot?

Samoloty na Bali latają z prędkością 850 km na godzinę. Dzięki rozwijaniu takich szybkości są w stanie dotrzeć w krótkim czasie w najbardziej odległe zakątki świata.

Bali – jak wysoko leci samolot?

Wysokość samolotów w lotach międzynarodowych jest zwykle dosyć podobna. Na Bali lecieć będziemy na wysokości 10-11 tysięcy metrów.

Czy są bezpośrednie loty na Bali z Polski?

Aktualnie nie ma żadnych bezpośrednich połączeń na Bali. Wszystkie loty wiążą się z koniecznością przesiadania się.