Ile trwa lot do Panamy. Sprawdź ile leci się do Panamy

Ile trwa lot do Panamy? Sprawdź, ile leci się do Panamy

Ile się leci z Polski do Panamy?

Ile trwa lot do Panamy? Na to pytanie nie da się łatwo odpowiedzieć. Wynika to z tego, że nie ma bezpośrednich lotów do Panamy z żadnego z lotnisk w Polsce. To ile trwa lot z Polski do Panamy, zależy od przesiadek. Jedną z najkrótszych dostępnych opcji jest lot z międzylądowaniem w Amsterdamie. Wtedy czas spędzony w samolocie to niewiele ponad trzynaście godzin. Sama przesiadka trwa dodatkowo trzy i pół godziny, przy założeniu, że nie ma żadnych problemów i opóźnień.

Czas lotu do Panamy
Czas lotu do Panamy / shutterstock.com / bgremler

Przy chęci zaoszczędzenia na podróży, możemy poszukać mniej wygodnych, ale tańszych opcji. W takiej sytuacji warto pamiętać o możliwości dolecenia do Panamy z dwoma lub nawet trzema przesiadkami. Na przykład w Manchesterze i Atlancie lub we Frankfurcie, Nowym Jorku i Hollywood. Opcji jest o wiele więcej, ale trzeba pamiętać, ze chociaż obniżają cenę lotu, to utrudniają podróż. I, przez taki złożony lot do Panamy, czas podróży sukcesywnie się wydłuża.

Z jakich miast polecimy do Panamy?

Jeżeli jesteśmy otwarci na szukanie skomplikowanych połączeń, to tak naprawdę do Panamy dolecimy z większości polskich lotnisk. Ale, jeżeli chcemy, by podróż była wygodna i stosunkowo prosta, to najlepiej będzie wyruszyć z Gdańska, Krakowa lub Warszawy. Jeżeli chodzi o Europę, to najlepszymi punktami startowymi będą: Amsterdam i Londyn.

Panama
Panama
Średni czas lotu:
13 g. 55 m.
Wakacje w Panamie już od 7 599 zł za osobę

Opcje europejskie z pewnością przemówią do najbardziej zaprawionych podróżników, którzy są zainteresowani typowym wyjazdem na wakacje last minute do Panamy, ale mają możliwość wylotu z innych miast europejskich. W takiej sytuacji warto kupić bilet z większego miasta i dotrzeć do niego na własną rękę. Czy to tanimi liniami, czy może samochodem. Ta ostatnia opcja będzie dobra na przykład, gdy zdecydujemy się na lot ze stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Z berlińskiego lotniska można dolecieć do Panamy z jednym międzylądowaniem.

Sprawdź również ile leci się na Malediwy

Z jaką prędkością leci się samolotem do Panamy?

Prędkość samolotu nie zawsze jest taka sama. Można ją jednak obliczyć i uśrednić na podstawie dostępnych danych. Wiemy, że samolot z Amsterdamu do Panamy ma do pokonania około 10 000 kilometrów. Wiemy też, ile się leci do Panamy. Wychodzi na to, że prędkość samolotu to 900 km/h. Biorąc pod uwagę, ile się leci z Polski do Panamy, to podróż do tego kraju warto zaplanować na dłuższy okres. Dobrze jest zaplanować sobie dłuższe wakacje w Panamie.

Ile się leci do Panamy
Ile się leci do Panamy / shutterstock.com / Curioso.Photography

Nie warto się oszukiwać, że zwykły urlop wystarczy do tego, by dogłębnie zapoznać się z tym niezwykłym krajem, jego kuchnią, ludźmi i sposobem życia. Trzeba też pamiętać, że długa podróż i walka z jet lagiem, mogą bardzo negatywnie wpłynąć na wrażenia z pierwszych dni. Po podróży do kraju tak dalekiego, jak Panama, all inclusive może być świetną, wygodną opcją.

Zobacz także jak długo leci się do Egiptu

Na jakiej wysokości leci samolot do Panamy?

Samoloty, które mają za zadanie utrzymać szybkość przemieszczania się, muszą latać bardzo wysoko. Jest to związane z wpływem gęstości powietrza na maszynę oraz z oporem. Generalnie, samoloty w trakcie lotu znajdują się na poziomie kilkunastu kilometrów ponad ziemią. Często zdarza się, że po osiągnięciu odpowiedniego pułapu przelotu, jego wartość ogłasza kapitan. 

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Wysokość ta nie jest w ogóle odczuwalna dla pasażerów. W ciągu lotu mogą więc spać, oglądać proponowane filmy czy planować pobyt w nowym miejscu. Zdarzają się już linie lotnicze, które w trakcie lotu oferują dostęp do sieci internetowej. Dzięki temu podróżny może sprawdzić, jakie punkty powinien odwiedzić w kraju docelowym, co zjeść, a nawet, jakie pamiątki z Panamy może kupić przed powrotem.

Kiedy szukać tanich lotów do Panamy?

Jak w przypadku każdego innego turystycznego kierunku, tanich lotów do Panamy warto szukać po zakończeniu sezonu urlopowego. Wtedy biura podróży i linie lotnicze oferują największe zniżki. Tańszych ofert najlepiej szukać na kilka miesięcy przed planowaną podróżą.

Panama - ile trwa lot
Panama – ile trwa lot / shutterstock.com / Stefan Neumann

Jeżeli nie zależy nam na czasie, to można dać sobie kilka tygodni na obserwację zmieniających się cen. Warto na pewno zapisać się do alertów na stronach lotniczych. Wtedy promocje na interesujące nas kierunki znajdują nas same.

Czytaj też ile leci się do Turcji

Panama – ile trwa lot?

Polska – Panama – ile trwa lot? Dość trudno oszacować, bo tym momencie nie są obsługiwane loty bezpośrednie na tej trasie. Więc w zależności od wybranej oferty, podróż może trwać od czternastu do nawet dwudziestu czterech godzin.

Panama – jak szybko leci samolot?

Prędkość przelotowa jest istotną informacją dla podróżnych, bo wpływa bezpośrednio na długość podróży. Prędkość dużych samolotów pasażerskich może osiągać wartości nawet powyżej 800 kilometrów na godzinę. Dzięki temu, znamy czas, jaki zajmuje sam lot do Panamy. Ile trwa? Tylko 13-14 godzin.

Panama – jak wysoko leci samolot?

Samoloty pasażerskie na długich trasach latają zazwyczaj około 10 do nawet 15 kilometrów nad poziomem morza. Wiele zależy od warunków, trasy i przewoźnika. Jeśli bardzo nam zależy na tej informacji, możemy dopytać osoby pracujące przy locie.

Czy są bezpośrednie loty do Panamy z Polski?

Nie ma bezpośrednich lotów z Polski do Panamy. Wybierając się do tego kraju, musimy wziąć pod uwagę, że podróż będzie wymagała przesiadki. Zdarza się, że przesiadek jest więcej.