Ile trwa lot na Kubę. Zobacz ile leci się na Kubę

Ile trwa lot na Kubę? Sprawdź ile leci się na Kubę

Kuba to wyspiarskie państwo położone na Morzu Karaibskim, w Ameryce Środkowej. Miejsce to zachwyca rajskimi plażami, jak i aromatem najlepszych na całym świecie cygar. Turyści mogą tu te podziwiać unikalne hawańskie ulice, liczne zabytki i popijać słynny rum słuchając latynoskiej muzyki. Co ważne, udane wakacje na Kubie zapewnia zawsze słoneczna pogoda. Kraj ten zaczął bardziej otwierać się na turystów, odkąd zmianie uległa jego sytuacja polityczna. Kubę co roku odwiedza wiele turystów z całego świata, w tym także z Polski. Lot na Kubę ile trwa?

Ile się leci na Kubę z Polski?

Kuba ile trwa lot? Kuba gorąca wyspa, chętnie wybierana na wakacyjny kierunek. Turyści wracając ze swojego urlopu nie tylko zyskują cenne wspomnienia, ale też zabierają ze sobą różne pamiątki z Kuby. Wakacje w tym państwie to gwarancja słonecznej pogody i relaksu na jej malowniczych plażach. Wiele osób ciekawych jest, ile właściwie leci się na tę wyspę? Wiele zależy od trasy oraz liczny międzylądowań. Ile trwa lot na Kubę? Z Polski leci się średnio do tego państwa około 12 godzin. 

Czas lotu na Kubę
Czas lotu na Kubę / shutterstock.com / hybbGO

Zazwyczaj loty z naszego kraju mają minimum jedno międzylądowanie, przeważnie w innym kraju europejskim (Niemcy, Hiszpania). Stamtąd leci się na Kubę jeszcze ok. 9 godzin. Na czas lotu wpływają też aktualnie panujące warunki pogodowe. Ile się leci na Kubę? Przykładowe czasy lotów z poszczególnych miast:

 • Warszawa- Hawana (z międzylądowaniem)- 14 godzin,
 • Kraków- Hawana (z międzylądowaniem)- 14 godzin,
 • Warszawa- Varadero (bezpośredni)- 11 godzin,
 • Warszawa- Cayo Coco (bezpośredni)- 11 godzin,
 • Lublin- Hawana (z międzylądowaniem)- 35 godzin,
 • Rzeszów- Hawana (z międzylądowaniem)- 35 godzin,
 • Gdańsk- Hawana (z międzylądowaniem)- 35 godzin,
 • Katowice- Hawana (z międzylądowaniem)- 35 godzin.
Kuba
Kuba
Średni czas lotu:
22 g. 05 m.
Wakacje na Kubie już od 3 500 zł za osobę

Lot na Kubę – czas jest dosyć długi, pomimo tego z pewnością warto wybrać właśnie ten kierunek podróży, chociażby z uwagi na cudowne plaże na Kubie.

Sprawdź również ile trwa lot do Egiptu

Z jakich miast polecimy na Kubę?

Wiedzą już ile leci się na Kubę , turyści często zastanawiają się, czy da loty bezpośrednie do tego kraju? Kiedyś na Kubę niebyło bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski. Dziś jednak dostępne jest połączenie bezpośrednie z Warszawy na lotniska Varadero i Cayo Coco. Do największego portu lotniczego tego państwa można polecieć z Warszawy lub z Krakowa losem rejsowym z międzylądowaniem na tankowanie.

Ile się leci na Kubę
Ile się leci na Kubę / shutterstock.com / nodff

Turyści mogą też zdecydować się na loty z dwoma przesiadkami np. w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy w Niemczech. Takie połączenia są dostępne z Lublina, Katowic, Rzeszowa i Gdańska. Loty na tę wyspę obsługiwane są przez takie linie lotnicze, jak:

 • przez Linie lotnicze Condor,
 • przez Virgin Atlantic,
 • przez Iberia (hiszpańskie narodowe linie lotnicze),
 • przez Thomson Airways (największe linie czarterowe na świecie),
 • przez Air Europa (hiszpańskie linie lotnicze z siedzibą w Palma de Mallorca),
 • przez Cubana (kubańskie linie lotnicze),
 • przez Thomas Cook,
 • przez Air France (francuskie linie lotnicze z siedzibą w Tremblay-en-France).
od:
4 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Turyści najczęściej wybierają lotniska w Hawanie, Cayo Coco i Varadero. Rzadziej decydują się na te w: Santa Clara, Santiago de Cuba, Holguin, Cayo Largo. A kiedy lecieć na Kubę? Najlepiej od listopada do maja, gdyż w tych miesiącach średnia temperatura wynosi ok. 25˚C, a ryzyko opadów jest niewielkie.

Zobacz także jak długo leci się do Kenii

Z jaką prędkością leci się samolotem na Kubę?

Polska -> Kuba – ile trwa lot? Zależy to w dużej mierze od prędkości przelotu. Prędkość lotu na Kubę zależy przede wszystkim od panujących warunków pogodowych, jak i rodzaju danego samolotu. Na prędkość ma wpływ specyfikacja danej maszyny, jej typ i waga, a także wiatr towarzyszący na trasie. Zazwyczaj samoloty pasażerskie poruszają się ze średnią prędkością wynoszącą od 800 do 1000 km/h. Mniejsze samoloty pasażerskie poruszają się natomiast z prędkością ok. 300 km/h.

Kuba - czas lotu
Kuba – czas lotu / shutterstock.com / Julian Peters Photography

Na jakiej wysokości leci samolot na Kubę?

Maszyna wznosi się na wysokość ok. 10 tysięcy stóp. Samoloty pasażerskie latają wysoką, aby zmniejszyć opory powietrza. Powietrze wraz ze wzrostem wysokości staje się coraz bardziej rozrzedzone, przez co maszyny spalają o wiele mniej paliwa w czasie lotu.

Czytaj też ile leci się samolotem do Francji

Kiedy szukać tanich lotów na Kubę?

To ile trwa lot z Polski na Kubę wcale nie odstrasza turystów, który chętnie wybierają ten kierunek podróży. Chcąc udać się na wczasy all inclusive na Kubie, ofert najlepiej szukać jak najwcześniej. Oczywiście, może też zdarzyć się, że przewoźnik ogłosi nagłą promocję, chociaż bilet już zostanie zakupiony z wyprzedzeniem. Zazwyczaj jednak nie da się kupić biletu na Kubę w atrakcyjnej cenie, na mniej aniżeli 3 tygodnie przed wylotem. Czas zakupu jest więc niezwykle istotny. Co ciekawe, niektóre linie lotnicze oferują promocje w konkretny dzień tygodnia.

Kuba - ile trwa lot
Kuba – ile trwa lot / shutterstock.com / Christian_Schmidt

Tanich lotów na Kubę najlepiej szukać w dni robocze, nie w weekendy. Tańsze są przeważnie w środy i czwartki. Innym rozwiązaniem są najlepsze last minute na Kubę, czyli oferty wylotów na chwilę przed terminem (24,48 czy 72 godziny przed wylotem). Niestety często trzeba dopasować się do danych terminów, aby móc zakupić bilety w atrakcyjnej cenie. To ile się leci z polski na Kubę nie ma większego znacznego, gdyż i tak warto odwiedzić ten kraj.

od:
4 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Sprawdź również ile trwa lot na Cypr

Kuba – ile trwa lot?

Lot na Kubę trwa średnio 12 godzin, jednak z przesiadkami może wynieść nawet 35 godzin.

Kuba – jak szybko leci samolot?

W zależności od typu maszyny i panujących warunków, samolot może poruszać się z prędkością od 800 do 1000 km/h.

Kuba – jak wysoko leci samolot?

Leci na pułapie ok. 10 tysięcy stóp

Czy są bezpośrednie loty na Kubę z Polski?

Tak, można lecieć lotem bezpośrednim na tę wyspę z lotniska w Warszawie.