Ile trwa lot na Cypr. Sprawdź ile trwa lot na Cypr

Ile trwa lot na Cypr? Sprawdź ile leci się na Cypr

Cypr to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Szerokie piaszczyste plaże i zapierające dech krajobrazy sprawiają, że to zdecydowanie dobre miejsce na spędzenie urlopu. Ile trwa lot na Cypr? Ile się leci z Polski na Cypr?

Cypr - czas lotu
Cypr – czas lotu / shutterstock.com / Dmitry Lobanov

Ile się leci na Cypr z Polski? 

Pomimo że sam lot na Cypr zamyka się zazwyczaj w czasie trzech godzin, należy doliczyć czas na opuszczenie samolotu czy dotarcie z płyty lotniska do terminalu. Wydłuża to odpowiednio podróż, dlatego do szacunkowego czasu warto doliczyć kilkanaście minut. 

Ile trwa lot z Polski na Cypr?

Wiele osób przed wybraniem się na wakacje poszukuje informacji, ile się leci z Polski na Cypr. Wyspa Afrodyty jest znacząco oddalona od rodzimych lotnisk, dlatego średni czas przelotu wynosi 3 godziny i 20 minut.

Cypr
Cypr
Średni czas lotu:
3 g. 20 m.
Wakacje na Cyprze już od 1 099 zł za osobę

Jednak z uwagi na rozlokowanie lotnisk na całym obszarze Polski, może dochodzić do różnic w czasie przelotu. Dlatego na trasie Polska-Cypr to, ile trwa lot, zależy od docelowego lotniska.

Sprawdź również ile trwa lot do Grecji 

Z jakich miast polecimy na Cypr?

Loty na Cypr dostępne są z największych polskich lotnisk. Rejsy realizowane są zarówno przez niskokosztowych przewoźników, jak Wizz Air czy Ryanair, jak i linie czarterowe oraz Polskie Linie Lotnicze LOT. Bezpośrednie połączenia z Larnaką i Pafos dostępne są z Warszawy, Krakowa, Katowic i Gdańska. 

Cypr - ile trwa lot
Cypr – ile trwa lot / shutterstock.com / Olesya Kuznetsova

Czartery startują z Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Z racji, że miasta te zlokalizowane są w różnych częściach kraju, jeśli chodzi o Cypr, ile trwa lot, zależy od lotniska. Niemniej jednak jest to kwestia zaledwie kilku minut, dlatego te różnice nie są znaczące. 

Z jaką prędkością leci się samolotem na Cypr?

Samoloty pasażerskie, wykorzystywane zarówno w komercyjnych, jak i czarterowych liniach lotniczych, latają z prędkością od 800 do 1000 km/h (220–280 m/s), w zależności od warunków. Jeden z najczęściej wykorzystywanych samolotów podczas lotu na Cypr, Boeing 737-800 zazwyczaj lata z prędkością do 840 km/h, przy czym osiąga pułap 12 496 m. 

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Zobacz także ile leci się na Kostarykę

Na jakiej wysokości leci samolot na Cypr?

Wiele osób szukając informacji o tym, ile trwa lot na Cypr, chce również dowiedzieć się, na jaką wysokość wznoszą się samoloty. Otóż jak wskazują eksperci, optymalna wysokość dla samolotu pasażerskiego wynosi 10-13 km. Poniżej wskazanego przedziału powietrze jest zbyt gęste, aby umożliwić swobodne latanie, gdyż stawia spory opór.

Czas lotu na Cypr
Czas lotu na Cypr / shutterstock.com / trabantos

Z drugiej strony powyżej 13 km praca silników mogłaby zostać zaburzona ze względu na fakt, że tlenu jest po prostu zbyt mało. Podczas ustalania wysokości przelotu danego samoloty we wskazanym przedziale, należy wziąć pod uwagę również jego wagę oraz rodzaj samolotu.

Czytaj też jak długo trwa lot na Arubę

Kiedy szukać tanich lotów na Cypr?

Jeśli chodzi o lot na Cypr, czas na wykupienie last minute na Cyprze to środek lata, gdy woda jest najcieplejsza. Najtańsze loty można znaleźć poza sezonem wysokim. Z racji, że Cypr to jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych, w letnich miesiącach jest oblężony przez turystów. Wówczas linie lotnicze również podnoszą ceny za bilety. Należy jednak zaznaczyć, że wyspa jest równie piękna wiosną lub wczesną jesienią. Po okresie największego ruchu turystycznego ceny odpowiednio spadają. Najtańsze bilety można znaleźć zimą. Warto rezerwować bilety z wyprzedzeniem, szczególnie podczas akcji rabatowych. Można wtedy zaoszczędzić znaczną sumę. A jeśli szukasz innego terminu niż szczyt sezonu turystycznego, sprawdź kiedy warto lecieć na Cypr.

Ile się leci na Cypr
Ile się leci na Cypr / shutterstock.com / kirill_makarov

Lotniskiem, które najtaniej obsługuje loty, jest Pafos. Warto uwzględnić to podczas wyszukiwania. Według opinii wielu internautów najtańsze bilety lotnicze można nabyć we wtorek przed godziną 14. Niższe ceny mają obowiązywać również w kolejne dni tygodnia, a więc środę czy czwartek. Odpowiednio wyższe ceny mogą pokazywać się w systemie w weekend, gdy wiele osób szuka wakacji po godzinach pracy. Pamiątki z Cypru można nabyć przez cały rok, gdyż wielu turystów wybiera wyspę także późną jesienią.

Dowiedziałeś/łaś się już lot na Cypr, ile trwa? Sprawdź także inne popularne zagadnienia dotyczące tego kierunku, m.in. najpiękniejsze plaże Cypru oraz czy na Cyprze są rekiny?

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Sprawdź również ile trwa lot do Izraela

Cypr – ile trwa lot?

Ile się leci na Cypr? To zależy od lotniska, niemniej jednak szacowany czas podróży wynosi 3 godziny 20 minut.

Cypr – jak szybko leci samolot?

Samolot pasażerski leci z prędkością od 800 do 1000 km/h. Średnia prędkość osiąga w czasie lotu, zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Co do zasady, jeśli niebo nie jest zachmurzone, prawdopodobieństwo, że pasażerowie dolecą do danego miejsca szybciej rośnie, dlatego trudno szczegółowo określić, ile się leci na Cypr.

Cypr – jak wysoko leci samolot?

Samolot pasażerski leci na wysokości 10-13 km nad ziemią. Ten przedział kilku kilometrów pozwala na bezawaryjne działanie silników maszyny. Poniżej 10 km powietrze jest gęste, aby systemy mogły poprawnie funkcjonować. Wszystko z uwagi na duży opór powietrza, powyżej 13 km natomiast jest zbyt mało tlenu, co blokuje działanie silników.

Czy są bezpośrednie loty na Cypr z Polski?

Największe polskie lotniska oferują loty bezpośrednio z Polski na Cypr. Mowa o portach lotniczych w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku. Niemniej jednak z roku na rok coraz więcej przewoźników decyduje się na wprowadzenie połączenia z Cyprem, z tego względu na Wyspę Afrodyty w ostatnich latach można było bezpośrednio dotrzeć również z mniej popularnych polskich lotnisk.