Ile trwa lot do Omanu. Sprawdź ile leci się do Omanu

Ile trwa lot do Omanu? Sprawdź ile leci się do Omanu

Planujesz urlopowy wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną i zastanawiasz się, ile trwa lot do Omanu? Oman to doskonały kierunek podróży, zachęcający zarówno niezwykle słoneczną pogodą, jak i wieloma ciekawymi punktami turystycznymi. Układanie dalekiej wyprawy często może okazywać się nieco przytłaczające oraz ciężkie do zorganizowania. Dlatego właśnie spieszymy z pomocą – już teraz dowiedz się, ile trwa lot z Polski do Omanu i czego możesz się po nim spodziewać!

Ile się leci do Omanu z Polski?

Oman to państwo położone w Azji, na Półwyspie Arabskim. Gdy zastanawiamy się nad tym, ile leci się do Omanu musimy wziąć pod uwagę fakt, że aby się tam dostać należy przebyć drogę nad południowo-wschodnią Europą, Turcją a następnie całym Półwyspem Arabskim – Oman bowiem leży na samym jego końcu. Jeżeli zależy nam na komforcie podróży, możemy zdecydować się na wybór lotów bezpośrednich, najczęściej takich, które znajdziemy wybierając oferty Oman all inclusive. Taki lot do Omanu będzie trwał mniej więcej 7 godzin i 30 minut.

Czas lotu do Omanu
Czas lotu do Omanu / shutterstock.com / Anas albuloshi

Jeśli jednak jesteśmy gotowi na uzbrojenie się w cierpliwość i przymknięcie oczu na drobne niedogodności, mamy również do wyboru możliwość lotów z przesiadkami. Oczywiście czas lotu do Omanu może wtedy nieco się wydłużyć, natomiast istnieje duża szansa na to, że sporo oszczędzimy dzięki temu finansowo!

Oman
Oman
Średni czas lotu:
8 g. 22 m.
Wakacje w Omanie już od 4 500 zł za osobę

Ponadto kilka godzin oczekiwania na przesiadkę daje nam okazję do zwiedzenia dodatkowych miejsc i wzbogacenia swojej podróży o kilka nadprogramowych wspomnień.

Sprawdź również ile trwa lot do Egiptu

Z jakich miast polecimy do Omanu?

Na mapie Polski widnieje wiele lotnisk o dobrej opinii, znanych także w innych europejskich krajach. Loty do Omanu z całą pewnością oferuje lotnisko w Katowicach (Pyrzowicach), Krakowie (Balicach) czy Warszawie (Okęciu)Oprócz tego naszą podróż rozpocząć możemy także przykładowo we Wrocławiu, Gdańsku oraz Białymstoku.

Ile się leci do Omanu
Ile się leci do Omanu / shutterstock.com / Martchan

Najlepszym i najpewniejszym sposobem upewnienia się co do miejsca wylotu oraz tego, ile się leci do Omanu jest sprawdzenie na stronie internetowej najwygodniej dla nas położonego lotniska, czy oferuje akurat pasujące nam loty. Zawsze można również skorzystać z pomocy biura podróży, które (co prawda zwykle za nieco wyższą opłatą) znacznie ułatwią nam logistyczną organizację urlopu.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Bezpośrednie loty z Polski do Omanu najczęściej zabiorą nas na lotnisko w Salalah – drugim co do wielkości mieście w Omanie, położonym w jego południowej części oraz słynącym z pięknych turystycznych plaż i wysokiej klasy hoteli. Równie znanym miejscem destynacji w Omanie jest Maskat, stolica państwa i tym samym jego największe i najpopularniejsze miasto.

Zobacz także ile leci się na Dominikanę

Z jaką prędkością leci się samolotem do Omanu?

Siedząc w samolocie i wyglądając przez jego owalne okienka często wydaje nam się, jak gdybyśmy prawie wcale się nie poruszali. Spowodowane jest to między innymi brakiem punktu odniesienia za szybą, który mógłby pokazać nam, z jak ogromną prędkością mijamy ewentualne obiekty po drodze. A prędkość ta jest doprawdy oszałamiająca! Samoloty używane do transportu pasażerów na długich, międzynarodowych trasach, jaką właśnie jest droga powietrzna z Polski do Omanu, osiągają średnią prędkość 850km/h. W wyjątkowych wypadkach prędkość ta może wzrosnąć nawet do 1000km/h.

Oman - czas lotu
Oman – czas lotu / shutterstock.com / SelimBT

To doprawdy zdumiewające, gdy porównamy z tym dopuszczalną prędkość 140km/h dla samochodów na autostradzie! Gdy zastanawiamy się, ile trwa lot Polska – Oman musimy wziąć pod uwagę, z jak dużą prędkością porusza się ogromna maszyna, by dotrzeć do celu w jak najkrótszym czasie!

Czytaj też jak długo leci się samolotem do Albanii

Na jakiej wysokości leci samolot do Omanu?

Samolot obserwowany z perspektywy ziemskiej często nie przypomina niczego więcej, jak niewielki punkcik na niebie pozostawiający za sobą  białą smugę. Sam ten fakt uświadamia nam, na jak ogromnej wysokości musi znajdować się ta niesamowita maszyna. Im wyżej leci samolot, tym korzystniejsze są dla niego warunki – wraz ze wzrostem wysokości zmniejsza się bowiem jego gęstość i stawiany maszynie opór.

Oman - ile trwa lot
Oman – ile trwa lot / shutterstock.com / Maya Pix

Wysokość lotu za każdym razem musi być dostosowana do warunków atmosferycznych i fizycznych, tak aby zapewnić wszystkim pasażerom bezpieczną podróż. Poziom wysokości lotów samolotów pasażerskich waha się od 5 do 11 tysięcy metrów. Samoloty krótkodystansowe, które są mniejsze, lżejsze i łatwiej jest im stabilnie utrzymać się w powietrzu, latają niżej, natomiast potężne, długodystansowe maszyny (jak taka, która potrzebna będzie, by dolecieć do Omanu) muszą wzbić się wyżej w przestworza, aby osiągnąć odpowiedną prędkość i stabilność lotu.

Sprawdź również ile leci się na Seszele

Kiedy szukać tanich lotów do Omanu?

Nie od dziś wiadomo, że biura podróży i reszta branży turystycznej sprytnie wzbogaca się na marzeniach podróżników głównie w okresie typowo wakacyjnym. Musimy więc być świadomi tego, że chcąc kupić bilety w miesiącach letnich lub przedświątecznych możemy mieć niemały problem ze znalezieniem okazyjnych ich cen. Najlepszym pomysłem jest kupowanie biletów z większym wyprzedzeniem, lub też poddanie się spontanicznej decyzji i czym prędzej korzystanie z last minute do Omanu. A szukać możemy praktycznie cały rok, bowiem pogoda w Omanie zachęca w każdym miesiącu.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Poświęć chwilę czasu na upolowanie przygody turystycznej w okazyjnej cenie, a może uda Ci się spędzić np. niezapomniany sylwester w Omanie, z którego przywieziesz piękne pamiątki z Omanu.

Oman – ile trwa lot?

W zależności od tego, czy zdecydujemy się na lot bezpośredni, czy przesiadkowy, jego długość może wahać się od ok. 7h do 9,5h. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz sprawdzić, ile się leci z Polski do Omanu w każdym z wariantów, a następnie wybrać idealny dla siebie sposób podróży!

Oman – jak szybko leci samolot?

Lot do Omanu to długa, międzynarodowa trasa. Oznacza to, że samolot będzie leciał ze średnią prędkością 850km/h, w skrajnych przypadkach mogącą dochodzić do 1000km/h.

Oman – jak wysoko leci samolot?

Duże samoloty pasażerskie przeznaczone do długich i wymagających tras muszą latać wyżej, co zapewnia należyte bezpieczeństwo. Tym samym wysokość lotu może dochodzić nawet do 10/11 tysięcy kilometrów nad poziomem morza.

Czy są bezpośrednie loty do Omanu z Polski?

Znalezienie bezpośrednich lotów do Omanu z Polski jest możliwe. Mogą pomóc nam w tym biura podróży, które znacznie ułatwią organizację planu wycieczki.