Sylwester w Omanie

Sylwester w Omanie

W poszukiwaniu wyjątkowo egzotycznego miejsca na zakończenie roku z dużym rozmachem i w niezwykłych okolicznościach, warto wybrać się na sylwester w Omanie. To kraj o bogatej kulturze, w którym na każdym kroku zderzają się nowoczesność z tradycją. Wyprawa do Omanu może być prawdziwą przygodą życia połączoną w wejście w nowy rok.

Oman na sylwestra
Oman na sylwestra. Photo by Buthaina Saud on Unsplash

Oman na sylwestra to propozycja dla osób, które nie kierują się przy szukaniu dla siebie dobrych kierunków kwestią ceny. Podobnie jak inne egzotyczne miejsca, także arabski Oman należy do kierunków raczej luksusowych. Ceny grudniowych wakacji w dużym stopniu związane są po prostu z odległością – w kosztach wyjazdu najwięcej bowiem zajmują koszty biletów lotniczych. Choć zimowe wakacje w Omanie nie będą tanie, warto je rozważyć. Przywieziemy z nich bowiem niezapomniane wspomnienia, wspaniałą opaleniznę, a także zamiłowanie do arabskiej kultury, które będzie można rozwijać podczas kolejnych podróży.

istotne informacje pogodowe:
25 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
2 %
Chmura
Szansa opadów
26 ° C
Fale
Temperatura wody
9 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Zobacz również najlepsze oferty last minute Oman oraz Oman wczasy all inclusive

Jeśli marzy się Tobie Oman na sylwestra, warto zacząć rozglądać się za ciekawymi ofertami z odpowiednim wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę trudno będzie znaleźć wolne miejsca w najlepszych biurach podróży. A tylko z takich należy korzystać, gdy planujemy wypad w tak egzotycznym kierunku.

Czy warto na sylwester do Omanu.
Czy warto na sylwester do Omanu. Photo by Adrian RA on Unsplash

Dobrze jest również sprawdzić, jakie ma sylwester w Omanie opinie wśród turystów, którzy już tam byli w sezonie zimowym. Upewnijmy się przede wszystkim odnośnie warunków klimatycznych, a także tego, jak w ogóle wygląda powitanie nowego roku w tak egzotycznych warunkach i kulturze odmiennej od naszej. Sylwester w Omanie opinie to jedna z pierwszych rzeczy, na jakich warto się skupić podczas poszukiwania dla siebie dobrej oferty.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pamiętajmy również, by zwracać uwagę nie tylko na ceny podróży, ale również co wchodzi w ich zakres, za co trzeba będzie na miejscu dopłacać, na jakie wycieczki fakultatywne możemy liczyć. Ważna jest również noc sylwestrowa – co organizator oferuje na zakończenie roku, czy będzie to duża impreza z wielką pompą czy może bardziej kameralna kolacja w hotelowej restauracji.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Wybierając sylwester w Omanie za każdym razem można jednak mieć pewność, że oderwiemy się od zimy, chłodu, ujemnych temperatur i ogólnej szarości. W Omanie w grudniu jest ciepło, słonecznie, a warunki pogodowe gwarantują, że wrócimy z przepiękną opalenizną i wyjątkowymi wspomnieniami.

Zobacz także sylwester na Bali

Czy warto spędzić sylwester w Omanie?

Pomysł na sylwester w Omanie z pewnością spodoba się osobom, które lubią egzotyczne klimaty, zwiedziły już kawałek świata i miały już okazję spędzać zakończenie roku gdzieś poza Polską. Gdy wszystkie bliższe kierunki są już odkryte, włącza się bowiem naturalna ciekawość świata i potrzeba odwiedzania coraz to nowych miejsc.

Oman. Wypoczynek sylwestrowo-noworoczny
Oman. Wypoczynek sylwestrowo-noworoczny. Photo by Musandam Dhow Tours on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie klimatyczny i inny niż wszystkie sylwester, Oman na pewno zapewni warunki do spełnienia właśnie tych marzeń. Będzie okazja do korzystania pełnymi garściami z uroków doskonałej temperatury. Oman to przecież przepiękne plaże, ciepła woda, możliwość uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, rejsów jachtami, nurkowania i aktywnego wypoczynku w środku zimy. To idealny pomysł na ucieczkę od zimowego klimatu, a także na zmianę atmosfery po bożonarodzeniowych spotkaniach.

Czytaj także o sylwestrze na Malediwach

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym w Omanie

Oman sylwester to gwarancja pogody, którą z powodzeniem można nazwać idealną. Kraj leży na Półwyspie Arabskim w otoczeniu Oceanu Indyjskiego. Położony jest w strefie klimatu zwrotnikowego suchego o cechach kontynentalnych. Warunki termiczne są tu czasem dosyć skrajne. W sezonie letnim temperatury utrzymują się na poziomie powyżej 40 stopni w cieniu, co sprawia, że trudno jest spędzać czas aktywnie poza hotelowym pokojem z klimatyzacją. Nic więc dziwnego, że grudzień, a więc także Oman sylwester to pomysł, na który decyduje się całe mnóstwo osób chcących poznać ten niezwykły, arabski kraj.

Pustynia w Omanie
Pustynia w Omanie. Photo by Nasser Mu on Unsplash

Podczas gdy latem jedynie miejscowi są w stanie jakoś funkcjonować na świeżym powietrzu, w grudniu warunki pogodowe są doskonałe dla każdego. Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 25 stopni, jest więc bardzo słonecznie i ciepło, ale nie ma upałów. Woda w oceanie ma temperaturę powietrza, dzięki czemu zapewnia prawdziwą przyjemność z kąpieli. W nocy temperatury mogą spadać do kilkunastu stopni, dlatego nawet, jeśli planujemy podróż w tak gorące klimaty, dobrze jest zabrać ze sobą kilka cieplejszych rzeczy na chłodniejsze noce.

Sprawdź też sylwester w Meksyku

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Oman?

Jeśli interesuje Cię sylwester Oman, dobrze jest też sprawdzić, które miasta będą najlepszym pomysłem na grudniowy wypoczynek. Bogatą ofertę turystyczną z pewnością ma stolica kraju Muskat. Miasto położone jest na wybrzeżu, na którym piaszczyste plaże mieszają się z urokliwymi skałami. Do zwiedzania są między innymi dwa porty, znajdujące się w nich fortece, a także sporo pozostałości po dawnych czasach, orientalnych obiektów o pięknej architekturze. Muskat pod tym względem odbiega od innych wielkich, arabskich miast pełnych drapaczy chmur, szkła i nowoczesnej architektury. Dzięki temu ma swój niepowtarzalny urok i zachęca do zwiedzania.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Godnym uwagi jest również miasto Nizwa położone w głębi kraju w oazie znajdującej się w kotlinie. Miasto ma sporo dawnych zabytków, a jednocześnie dobrze przygotowaną infrastrukturę hotelową. Niezwykłym miejscem jest również potężny targ, gdzie można zaopatrzyć się w przepiękne arabskie rękodzieła, między innymi niezwykłą biżuterię.

Przeczytaj także o sylwestrze na Cyprze

Czy Oman na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Sylwester Oman to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi, przede wszystkim ze względu na pogodę. Podczas gdy latem do Omanu zabieranie dzieci jest niewskazane ze względu na skrajne warunki pogodowe i olbrzymie upały, w zimie pogoda jest doskonała do plażowania, kąpieli w morzu i korzystania pełnymi garściami z lata w środku zimy.

Sylwestrowy urlop
Sylwestrowy urlop / iStock.com / NAPA74

Jeśli planujesz wyjazd z maluchami, warto bardzo uważnie wybierać ośrodki czy kurorty, aby mieć pewność, że nie będzie to zatłoczone miejsce z imprezami do białego rana.

Sprawdź też sylwester na Mauritius

O której godzinie czasu polskiego w Omanie wita się Nowy Rok?

W Omanie jest o godzinę później niż w Polsce. To oznacza, że mieszkańcy tego kraju i turyści świętują wejście w nowy rok i otwierają butelki szampana w czasie, gdy w Polsce na zegarach mamy godzinę 23.00.

Przeczytaj co warto zabrać na wakacje i gdzie bez paszportu na urlop

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester w Omanie – czy warto?

Warto spędzić sylwester w Omanie, gdyż na pewno będzie to pożegnanie roku inne niż wszystkie. W orientalnym klimacie, z doskonałą pogodą, wśród pięknej, arabskiej architektury, nad morzem, w którym można bez obaw kąpać się w środku zimy. Nawet, jeśli za sylwester w Omanie trzeba całkiem sporo zapłacić, przywiezione wspomnienia na pewno będą warte tej ceny.

Jaka temperatura w Omanie w okresie sylwestrowym?

Pod koniec grudnia w Omanie temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni. Jest bardzo ciepło i słonecznie, nie ma jednak takich upałów, jakie panują tu w sezonie letnim.

Czy w okresie noworocznym w Omanie jest pora deszczowa?

Oman leży w strefie klimatu skrajnie suchego, nie ma tu klasycznej pory deszczowej. Zdarzają się wręcz lata, gdy wcale nie pada tu deszcz. Wybierając Oman na sylwestra mamy stuprocentową gwarancję, że wejdziemy w nowy rok w słońcu i bez kropli deszczu.

Jaka temperatura wody w Omanie w grudniu?

Temperatura wody w Omanie w grudniu jest taka sama jak powietrza, czyli 25 stopni. Warunki do kąpieli są więc najlepsze z możliwych.

Sylwester w Omanie z dziećmi – warto czy nie?

Grudzień i okres sylwestrowy to najlepszy czas na podróżowanie do Omanu z dziećmi. Tylko w zimie panują tu bowiem warunki odpowiednie dla najmłodszych, bez upałów i skrajnie wysokich temperatur, które są trudne do wytrzymania.