Co zabrać na wakacje

Co zabrać na wakacje?

Bez względu na kierunek naszych podróży, najważniejszym zadaniem jeszcze przed wyjazdem jest zapakowanie wszystkiego, co będzie nam niezbędne w trakcie urlopu. O tym, co zabrać na wakacje, w dużej mierze decyduje miejsce, do którego się wybieramy. Lista rzeczy nad morze będzie bowiem zupełnie inna niż spis przedmiotów do zabrania w góry. Warto myśleć perspektywicznie i zawczasu przewidywać, co może nam się przydać na miejscu.

Co zabrać na wakacje
Co zabrać na wakacje / shutterstock.com / New Africa

Lista rzeczy na wakacje może być też różna w zależności od tego, czy wybieramy się na wyjazd zorganizowany przez biuro podróży, czy też planujemy wyprawę na własną rękę. Na wyjazd z biurem musimy zapakować zdecydowanie mniej, ale z drugiej strony, mamy ograniczenia, jeśli chodzi o bagaż. Lista rzeczy do zabrania na wakacje organizowane samodzielnie będzie natomiast dużo dłuższa. Jeśli jednak planujemy wyjazd własnym samochodem, nie musimy się zbyt mocno ograniczać. Oczywiście, pod warunkiem, że mamy odpowiednio pojemny bagażnik i wytrzymałe auto.  

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Co zabrać na wakacje do Grecji?

Grecja jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży wakacyjnych i nie tylko. Południe Europy gwarantuje piękną pogodę, słoneczne plaże i wiele atrakcji turystycznych. Co zabrać na wakacje do Grecji, aby mieć pewność, że będą bezproblemowe i udane? Przede wszystkim, trzeba mieć przy sobie pieniądze. W Grecji, podobnie jak w całej Unii Europejskiej, obowiązuje waluta euro. Dobrze jest mieć średnio 100-200 euro tygodniowo na osobę, oczywiście pod warunkiem, że podróżujemy z biurem podróży. Takie kieszonkowe w zupełności nam wystarczy. Obowiązkowo trzeba mieć przy sobie paszport lub dowód osobisty oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zabierzmy również prawo jazdy, jeśli planujemy na miejscu wynająć auto i robić sobie samodzielnie wycieczki.

Grecja - co zabrać na wakacje
Grecja – co zabrać na wakacje / shutterstock.com / Zebra-Studio

Gdy planujemy, co zabrać do Grecji, nie zapominajmy również o odpowiednich ubraniach, które ochronią nas przed greckim słońcem. Najlepiej, aby były to naturalne, lekkie i zwiewne tkaniny w jasnych kolorach. Przydadzą się również dobre nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, a także kremy czy mleczka do opalania z wysokimi filtrami.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Robiąc listę, co zabrać na wakacje, nie zapominajmy również o dobrze wyposażonej apteczce. Apteki w Grecji są czynne najczęściej tylko do 14.00, w weekendy zwykle mają wolne. Na miejscu może być trudno kupić niezbędne leki. Do apteczki koniecznie zapakujmy leki przyjmowane na stałe, środki na chorobę lokomocyjną, tabletki przeciwbólowe i na zatrucia pokarmowe. Przydadzą się też środki na oparzenia słoneczne oraz plastry i opatrunki na obtarte nogi. Poza tym przydatne mogą być też przejściówki na gniazdka elektryczne, które są nieco inne niż w Polsce.

Co zabrać do Chorwacji?

Chorwacja to kolejny wyjątkowo popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Warto zawczasu wiedzieć, co zabrać do Chorwacji. Dzięki temu unikniemy na miejscu poszukiwania niezbędnych rzeczy w sklepach. Nie chodzi tylko o to, że przezorny jest zawsze ubezpieczony, ale też o fakt, że większość produktów w Chorwacji jest po prostu droższa niż w Polsce. Lista rzeczy na wakacje w Chorwacji powinna obowiązkowo obejmować paszport lub dowód osobisty, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także odpowiedni zapas gotówki. W Chorwacji obowiązuje kuna chorwacka, którą można spokojnie wymienić w polskich kantorach. Dobrze jest też mieć ze sobą zapas euro, w razie, gdy na miejscu zabraknie nam waluty. Wymiana w Chorwacji złotówek na kuny może być kłopotliwa lub wręcz niemożliwa, lepiej jest więc mieć pod ręką euro.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Kwestia tego, co spakować na wakacje w Chorwacji, jest dosyć oczywista. Na pewno musimy zabrać zapas letnich ubrań, choć wcześniej warto sprawdzić pogodę. W niektórych miesiącach w Chorwacji jest 20 stopni, w innych ponad 30. Jeśli zapowiadają się upały, nie zapominajmy o nakryciach głowy, okularach przeciwsłonecznych, a także kremach do opalania i środkach na oparzenia słoneczne.

Chorwacja - co wziąć
Chorwacja – co wziąć / shutterstock.com / LALS STOCK

Koniecznie trzeba mieć ze sobą także buty do wody, gdyż plaże w Chorwacji są kamieniste lub żwirowane. Chodzenie bosą stopą może być nieprzyjemne i po prostu bolesne. Na pewno przyda się też standardowa apteczka wyposażona w leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe oraz plastry na otarte stopy. Jeśli zostanie nam nieco miejsca, warto również zapakować nieco więcej jedzenia. Nie zapominajmy, że jedzenie w Chorwacji jest około 30 procent droższe niż w Polsce.

Co zabrać na wakacje do Bułgarii?

Bułgaria - niezbędne rzeczy na podróż
Bułgaria – niezbędne rzeczy na podróż / shutterstock.com / rustamank

Wczasy w Bułgarii kiedyś dostępne były wyłącznie dla elit z wypchanym portfelem, dziś jednak jest to kierunek turystyczny praktycznie dla każdego miłośnika podróżowania. Co zabrać na wakacje w Bułgarii? Warto wcześniej zrobić sobie listę, aby nie pominąć ważnych kwestii. Jako że Bułgaria należy do Unii Europejskiej, wjedziemy do niej na dowód. Jeśli jednak podróż będzie odbywała się autokarem i nie mamy pewności, przez jakie kraje, lepiej jest mieć ze sobą także paszport. Potrzebna będzie również karta EKUZ, którą trzeba wyrobić sobie przed wyjazdem oraz bułgarska waluta. W Bułgarii obowiązuje lew bułgarski, który warto wymienić jeszcze przed wyjazdem.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

Gdy planujemy, co spakować na wakacje do Bułgarii, weźmy również pod uwagę, dokąd konkretnie się wybieramy. Pomoże to nam w wyborze ubioru. Jadąc na południe kraju musimy mieć ze sobą lekkie, przewiewne ubrania, okulary przeciwsłoneczne, okrycia głowy oraz zapas środków do opalania. Planując wyjazd w góry, warto mieć przy sobie coś przeciwdeszczowego. Osoby, które wybierają się w północne rejony Bułgarii, powinny wziąć nieco ciepłych ubrań.

Co zabrać nad polskie morze?

Choć wiele osób wybiera wakacje za granicą, polskie morze nadal cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Najbardziej popularny jest Bałtyk w sezonie letnim, nie brakuje jednak osób, które wybierają się nad morze wiosną, jesienią, a nawet zimą.

od:
800 zł
od:
1 200 zł
od:
1 000 zł
<
>

Co zabrać na wakacje nad Bałtykiem? Przede wszystkim, przyda się standardowe wyposażenie plażowicza – leżaki, parasole, stroje kąpielowe, środki do opalania, a także okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycia głowy. Kwestia tego, co wziąć na wakacje jest również uzależniona od tego, czy jedziemy sami czy z dziećmi, a także czy planujemy zatrzymać się w hotelu czy może w jakiejś prywatnej kwaterze lub na kempingu. Wypoczynek w hotelu z wyżywieniem będzie najmniej problemowy pod względem pakowania. Natomiast wczasy na kampingu czy na kwaterze prywatnej wymagają już zapakowania większej ilości niezbędnych rzeczy.

Co zabrać nad polskie morze
Co zabrać nad polskie morze / shutterstock.com / Patryk Kosmider

Jeśli planujemy wyjazd po raz pierwszy i nie do końca wiemy, co zabrać ze sobą na wakacje, warto zrobić sobie odpowiednio wcześniej listę, do której będziemy dorzucać kolejne punkty. A przed wyjazdem wystarczy powoli się zapakować i odhaczyć kolejne elementy z listy. Jeśli nie wiemy, co spakować nad morze, dobrym pomysłem jest podpytanie rodziny i znajomych, którzy już wypoczywali nad Bałtykiem. Z pewnością podpowiedzą nam wiele kwestii, o których my sami zapomnimy.

Co zabrać na wakacje do Turcji?

Jeśli wybieramy się na wycieczkę do Turcji, warto wiedzieć, co spakować na wakacje, aby już na miejscu nie okazało się, że zapomnieliśmy o jakiejś ważnej kwestii. Potrzebny będzie przede wszystkim paszport, którego data ważności kończy się nie wcześniej niż po 60 dniach od momentu wjazdu do kraju. Pamiętajmy również o walucie, którą w Turcji jest lira turecka. Część pieniędzy na wyjazd możemy wymienić na liry już w Polsce. Warto jednak mieć w portfelu także dolary lub euro, które będzie można wymienić już na miejscu.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Gdy planujemy, co zabrać na wakacje do Turcji, sporą część listy zajmują nam ubrania. Powinny być one lekkie, zwiewne, najlepiej w jasnych kolorach, aby chroniły nas przed przegrzaniem i oparzeniami. Nie zapominajmy o nakryciach głowy, okularach przeciwsłonecznych oraz kremach do opalania. Bardzo przydatne będą buty do wody – w Turcji wiele jest kamienistych, żwirowanych plaż, przez które trudno jest przebrnąć bosą stopą.

Co na wakacje do Turcji
Co na wakacje do Turcji / shutterstock.com / frantic00

Osoby, które do tej pory nie bywały na żadnych egzotycznych wakacjach, nie zawsze wiedzą, co spakować na wyjazd. Poza ubraniami i środkami do opalania, a także niezbędnymi dokumentami, obowiązkowa jest dobrze wyposażona apteczka. Tutaj warto wykazać się zdolnością przewidywania – zapakujmy środki przeciwbólowe, tabletki na ból gardła, środki przeciwbiegunkowe i na zatrucia pokarmowe, a także na oparzenia słoneczne. Nie zapominajmy o plastrach i opatrunkach, które przydadzą się w sytuacji, gdy na nogach pojawią nam się otarcia czy odciski.

Co zabrać do Hiszpanii?

Hiszpania to kolejny popularny kierunek naszych zagranicznych, wakacyjnych wojaży. Co spakować na wakacje, aby wypocząć bez większych problemów? Warto pomyśleć o tym z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie tuż przed wyjazdem. Pamiętajmy o dokumentach, dowodzie osobistym, Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także o odpowiednim zapasie gotówki. W Hiszpanii obowiązuje euro, nie będzie więc żadnych problemów z wymianą w Polsce nawet dużych kwot.

Co spakować do Hiszpanii
Co spakować do Hiszpanii / shutterstock.com / Creative Cat Studio

Do Hiszpanii, podobnie jak do innych krajów na południu Europy, wybieramy się w poszukiwania ciepłego morza i słońca. Należy więc zrobić listę, co zabrać na wakacje nad morzem, aby niczego nie pominąć. Przydadzą się stroje kąpielowe, buty do wody, czapki i inne nakrycia głowy oraz akcesoria do opalania.

od:
2 320 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Teneryfie

Podobnie jak w przypadku każdej innej podróży, zadbajmy też o dobrze wyposażoną apteczkę. W kurortach czy niewielkich miasteczkach nie zawsze można bowiem znaleźć aptekę na miejscu. Pamiętajmy przede wszystkim o środkach przeciwbólowych, lekach na biegunkę oraz środkach na oparzenia słoneczne oraz obtarte nogi. To właśnie biegunki oraz pęcherze na stopach są największym wrogiem wakacyjnych eskapad, a pojawiają się stosunkowo często, zwłaszcza u turystów, którzy jeszcze nie mają doświadczenia w podróżowaniu. Jeśli więc zastanawiamy się, co zabrać do Hiszpanii, dobrze wyposażona apteczka powinna znajdować się dosyć wysoko na liście niezbędnych rzeczy.

Co zabrać do Włoch?

Jeśli zastanawiamy się, co zabrać na wakacje do Włoch, lista rzeczy do zapakowania będzie dosyć podobna, jak w przypadku Hiszpanii czy Grecji. Zadbajmy o to, by mieć przy sobie spory zapas euro, który przyda się na kupno pamiątek, opłacenie biletów wstępu do muzeów czy innych atrakcji turystycznych. Aby wjechać na teren Włoch, nie potrzebujemy paszportu – wystarczy dowód osobisty. Konieczna jest również Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jej wyrobienie pozwoli nam spać spokojnie w sytuacji jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Obowiązkowa jest także apteczka, w której oprócz standardowych leków przeciwbiegunkowych czy na oparzenia słoneczne, powinny znaleźć się również leki przeciwalergiczne. Wiele włoskich roślin i przypraw, które w Polsce nas nie uczulają, w wersji świeżej mogą powodować silne alergie.

Co na wakacje do Włoch
Co na wakacje do Włoch / shutterstock.com / Whatafoto

Osoby, które po raz pierwszy wybierają się za granicę i nie wiedzą, co zabrać do Włoch, powinny zasięgnąć języka osób, które już do tego kraju podróżowały. Kwestia tego, co zabrać na wczasy włoskie może być różna, gdy wybieramy się na północ i na południe. W północnych Włoszech nie zawsze jest ciepło. Na południu, pomimo że w sezonie jest dosyć gorąco, również możemy potrzebować ciepłych ubrań. Nie zapominajmy, że Włochy to mnóstwo monumentalnych zabytków, kościołów i innych świątyń, wewnątrz których może być naprawdę dotkliwie zimno. Ciepły sweter i kurtka przydadzą się więc nawet wtedy, gdy planujemy podróż w stronę słońca.

Co zabrać do Tajlandii?

W ostatnich latach na jeden z bardziej popularnych kierunków podróży wyrosła Tajlandia położona w południowo-wschodniej Azji. Ten egzotyczny kierunek przyciąga niezwykłymi widokami, wspaniałą kulturą oraz możliwością spędzenia wakacji w raju. Jak się spakować i co zabrać do Tajlandii, aby mieć na pewno udane wakacje? Wbrew pozorom, nasz bagaż nie musi być ani duży, ani zbyt ciężki.

Tajlandia - jakie rzeczy ze sobą zabrać
Tajlandia – jakie rzeczy ze sobą zabrać / shutterstock.com / Jo Panuwat D

Gdy planujemy, co zabrać na wakacje do Tajlandii, musimy pamiętać o dwóch rzeczach – jest tam bardzo gorąco oraz bardzo tanio. A to oznacza, że nie trzeba zabierać żadnych grubych ubrań ani ciężkich butów. Wiele osób jeździ do Tajlandii wyłącznie z bagażem podręcznym, bo wszystko, co może być potrzebne na wakacjach, można kupić na miejscu dosłownie za grosze.

od:
4 300 zł
Najlepsze oferty na wakacje w Tajlandii

Sprawdź najciekawsze oferty wakacyjne

Planując wyjazd do Tajlandii musimy koniecznie mieć przy sobie paszport oraz dwie kserokopie dokumentu. Dobrą opcją jest posiadanie, w razie czego, także jego zdjęcia w telefonie. Niezbędna jest polisa ubezpieczeniowa, a także karta kredytowa i gotówka w dolarach i euro. Te dwie waluty najłatwiej jest wymienić na miejscu na lokalną walutę. Jadąc do Tajlandii pamiętajmy, że to egzotyczny, tropikalny region świata. Oprócz lekkich, przewiewnych ubrań chroniących przed upałem, pamiętajmy o dobrze wyposażonej apteczce. Warto mieć w niej środki przeciwbólowe i przeciwbiegunkowe, a także zapas różnych środków na owady, które mogą być w niektórych porach roku mocno dokuczliwe.

Co zabrać na Malediwy?

Położone na Oceanie Indyjskim Malediwy są coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Co spakować na wakacje w ten rejon świata? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czy wybieramy się na Malediwy w porze suchej czy deszczowej? Odzież w tropiki w porze suchej musi chronić przed słońcem, w porze deszczowej przyda się jednak także coś przeciwdeszczowego. Na wakacje na Malediwy musimy zabrać ze sobą paszport z odpowiednim terminem ważności, a także bilet powrotny. Ważna jest również polisa ubezpieczeniowa oraz zapas gotówki i karta kredytowa. Najlepiej, jeśli gotówkę i kartę zapakujemy w oddzielnych miejscach, dzięki temu w razie czego nie stracimy ich obu jednocześnie.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Jeśli nie wiemy, co zabrać na Malediwy, warto skorzystać z pomocy osób, które już były tam na urlopie. One najlepiej bowiem wiedzą, o czym zapomniały i co zabrałyby na pewno, gdyby raz jeszcze leciały tam na wakacje. Pamiętajmy o tym, że na wyspach jest wyjątkowo gorąco. Upały mocno dają się we znaki, musimy więc mieć lekką, zwiewną odzież, najlepiej w jasnych kolorach, dobrze chroniące nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz mleczka i kremy do opalania. Przydadzą się też środki na oparzenia oraz preparaty na insekty, które w niektórych rejonach mogą się pojawiać w dużej ilości.

Malediwy
Malediwy / shutterstock.com / PhotoSunnyDays

Jadąc na Malediwy, podobnie jak w przypadku każdego innego kierunku podróży, dobrze jest mieć ze sobą świetnie wyposażona apteczkę. Jeśli bowiem zameldujemy się w hotelu na wodzie na końcu świata, raczej nie mamy szansy na znalezienie w pobliżu apteki. Gdy już natomiast wiemy, co spakować na wakacje, o wiele łatwiej będzie nam zaplanować całą podróż.

Co zabrać na Zanzibar?

Pakowanie się na wycieczkę na Zanzibar może być kłopotliwe, podobnie jak w przypadku innych egzotycznych, mocno odległych kierunków. Wiele osób pakuje zbyt wiele, a przez to musza ze sobą taszczyć potężne walizki. Co zabrać na Zanzibar, aby nasz bagaż nie był zbyt ciężki, a jednocześnie, aby mieć pewność, że mamy wszystko, co potrzebne? Przede wszystkim, musimy pamiętać o dokumentach. Aby dostać się na Zanzibar, musimy mieć paszport, którego termin ważności w momencie wjazdu do kraju będzie jeszcze pół roku naprzód. Co więcej, w paszporcie muszą być dwie wolne strony na wbicie na nich wizy. Jeśli więc w paszporcie mamy tylko jedną stronę wolną, trzeba jak najszybciej zająć się jego wymianą.

od:
6 200 zł
Luksusowe wakacje Zanzibar

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę na ekskluzywne wakacje na Zanzibarze

Gdy zastanawiamy się, co zabrać w tropiki, dosyć wysoko na liście powinny być leki. Poza tymi, które przyjmujemy na stałe, warto mieć zapas tabletek przeciwgorączkowych, a także środków na biegunkę i na rozstrój żołądka. Choć Zanzibar ma niemal wyłącznie plusy, minusem może być fakt, że flora bakteryjna, zwłaszcza na początku wakacji, może nam się dać bardzo mocno we znaki.

Zanzibar - jakie rzeczy spakować
Zanzibar – jakie rzeczy spakować / shutterstock.com / Denis Belitsky

Planując, co spakować na wakacje, musimy pamiętać także o odpowiednich ubraniach. Nie chodzi tylko o te do plażowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli chcemy na Zanzibarze zwiedzać miasta, a zwłaszcza zabytki i miejsca kultu, nie zapominajmy, że jest to kraj muzułmański. Ogólnie, w wielu miejscach poza plażą warto zadbać o większe zasłanianie ciała, aby niepotrzebnie nie narazić się na nieprzyjemności ze strony osób miejscowych.

Co zabrać do USA?

Wyjazd do USA to poważna i dosyć droga eskapada za ocean. Jednak dla wielu osób marzenie o zobaczeniu na własne oczy największych atrakcji Stanów Zjednoczonych jest na tyle silne, że nie patrzą na koszty. Na długo przed wyjazdem powinna nas jednak zainteresować kwestia, co spakować na wakacje do USA, aby na pewno nie zapomnieć o rzeczach niezbędnych i pierwszej potrzeby. Przede wszystkim trzeba mieć ze sobą paszport, a także zezwolenie ESTA, które musimy mieć zamiast wizy. Wniosek o zezwolenie trzeba złożyć odpowiednio wcześniej i nie powinno się zostawiać tego na ostatnią chwilę przed wyjazdem.

od:
5 600 zł
Wakacje w Stanach Zjednoczonych

Zobacz najlepsze wycieczki do USA!

Pod wieloma względami nasz bagaż do USA nie będzie się różnił od tego, jaki mamy w czasie podróży do innych rejonów świata. Jeśli chodzi o ubrania, musimy je dopasować do pogody, jaka panuje w miejscu, do którego się wybieramy. Co innego będziemy musieli zapakować jadąc na słoneczne Hawaje, a inny zapas ubrań będzie potrzebny, gdy wybieramy się do Nowego Jorku w sezonie zimowym. Obowiązkowym elementem powinna być natomiast przejściówka do prądu, w przeciwnym razie niczego nie podłączymy w pokoju hotelowym czy w innym miejscu. Oczywiście, można takie przejściówki kupić w amerykańskim sklepie, jednak zdecydowanie wygodniej mieć ją już pod ręką od razu po przylocie.

Co zabrać do USA
Co zabrać do USA / shutterstock.com / Sean Pavone

Ważnym elementem jest też power bank do ładowania telefonu z dala od gniazdka, a także dodatkowe karty pamięci. Z pewnością przydadzą się w sytuacji, gdy planujemy robić dużo zdjęć. Jeśli przed wyjazdem nie za bardzo wiemy, co zabrać do USA i jak się spakować, warto zasięgnąć opinii osób, które już były na wycieczce w Stanach i doskonale wiedzą, co będzie potrzebne, a co tylko będzie stanowiło zbędny bagaż.

Co zabrać do Egiptu?

Wakacje w Egipcie to marzenie szczególnie w środku zimy. Nic więc dziwnego, że biura podróży pełne są ofert egipskich wakacji. Co zabrać na wczasy do Egiptu, aby wyjazd był udany? Przede wszystkim to, co nam pomoże ochronić się przed słońcem – nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne, kremy z wysokimi filtrami, lekką, przewiewną odzież. Pamiętajmy, że w Egipcie nawet w środku naszej zimy panują upały ponad 30 stopni.

Co wziąć do Egiptu
Co wziąć do Egiptu / shutterstock.com / ERainbow

Wielu turystów w Egipcie dopada zemsta faraona, czyli zespół dolegliwości żołądkowo-jelitowych, które mogą całkowicie odebrać radość z wyjazdu. Aby się przed nimi choć w pewnej części uchronić, leki przeciw biegunce i zaparciom, elektrolity, a także środki na oparzenia i odstraszające insekty. Im lepiej będziemy mieć zaopatrzoną apteczkę, tym mniej kłopotów będziemy mieć na miejscu.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Jeśli do Afryki jedziemy po raz pierwszy i nie wiemy, co zabrać do Egiptu, warto poradzić się osób, które już tam na wakacjach były. Dosyć częstym zjawiskiem w Egipcie są kradzieże bagażu, nawet w dobrych hotelach. Warto więc jeszcze przed wyjazdem zainwestować w akcesoria do ochrony bagażu przed wpadnięciem w niepowołane ręce. Pamiętajmy również, że w Egipcie praktycznie za każda usługę czy nawet przysługę miejscowi żądają napiwku, tak zwanego bakszyszu. Warto więc mieć na taką ewentualność drobne w portfelu lub niewielkie gadżety, które również można w takiej sytuacji podarować.

Kompletna lista rzeczy na wakacje w tropikach

Co zabrać w tropiki
Co zabrać w tropiki / shutterstock.com / Konstantin Kopachinsky

Na wakacje w tropikach najczęściej wybieramy się wtedy, gdy w naszej strefie klimatycznej jest chłodno, szaro i ponuro. Warto jednak pamiętać, że aby wakacje były w stu procentach udane, trzeba jeszcze przed wyjazdem zabrać o dobrze zapakowany bagaż. Kompletna lista na wakacje w tropikach może być nieco inna w zależności od tego, gdzie dokładnie się wybieramy. Wiele kwestii będzie się jednak powtarzało bez względu na kierunek.

  • Obowiązkowo musimy mieć ze sobą walutę kraju, do którego się wybieramy, a także dolary lub euro, które można wymienić na miejscu.
  • Dodatkowym wsparciem w razie kłopotów finansowych będzie karta kredytowa, jednak trzeba mieć świadomość, że są rejony, w których trudno o bankomat w promieniu kilku kilometrów.
  • Na wakacje w tropiki musimy zabrać lekką, zwiewną odzież, która ułatwi nam życie w trakcie upałów.
  • Oprócz krótkich koszulek i spodenek, a także strojów kąpielowych, przyda się jedna zmiana odzieży z długim rękawem i nogawkami. Zapomnijmy jednak o dżinsach i innych grubych materiałach – lepsza będzie lekka bawełna czy len.
  • W tropiki warto też zabrać dobrze wyposażoną apteczkę z lekami, które przydadzą się w czasie problemów żołądkowych, przy biegunkach i innych dolegliwościach spowodowanych zmianą klimatu i inną florą bakteryjną.
  • Pamiętajmy też o środkach na oparzenia słoneczne oraz plastrach i opatrunkach na obtarte stopy.

Czytaj również:

Aplikacja
Co zabrać na wakacje za granicę? Najważniejsze rzeczy

Dokument tożsamości, apteczka, przejściówki do kontaktów, kremy z filtrem, odpowiednie ubrania, nakrycia głowy

Co zabrać na wakacje w ciepłe kraje?

Dokumenty, apteczkę, kremy z filtrem, a przede wszystkim lekarstwa na zatrucia pokarmowe i biegunkę oraz zapas gotówki (w Euro lub Dolarach), którą na miejscu wymienisz na lokalną walutę.

Co zabrać do Grecji?

Dowód lub paszport, apteczkę, kremy z filtrem, zapas gotówki (Euro lub Dolary), odpowiednie ubrania, nakrycie głowy, buty do pływania na plażach kamienistych