Wyspy Zielonego Przylądka – pogoda. Kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka – pogoda. Kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka?

Wyspy Zielonego Przylądka to wyjątkowo egzotyczny kierunek wakacyjnych wyjazdów. To państwo wyspiarskie położone na oceanie Atlantyckim w odległości około 600 kilometrów od zachodnich brzegów Afryki na wysokości Senegalu oraz Mauretanii. Choć wydawałoby się, że urlop w takim miejscu nie jest na każdą kieszeń, okazuje się, że wakacje na wyspach nie będą wcale droższe od wyjazdu do Grecji czy Hiszpanii. Kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka, aby mieć pewność, że wakacje będą w stu procentach udane?

Kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka
Kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka / shutterstock.com / Grazyna Nowicka

W skład archipelagu Wysp Zielonego Przylądka wchodzi 10 większych wysp oraz 5 mniejszych. Dodatkowo wyspy podzielić można na Zawietrzne na północy oraz Podwietrzne na południu. Na Wyspach Zawietrznych znajdziemy długie, rozległe, piaszczyste plaże i krystaliczną wodę, a więc warunki doskonałe do wakacyjnego wypoczynku. Wyspy Podwietrzne są wulkaniczne, mają klifową linię brzegową. Ruch turystyczny jest na nich nieco mniejszy, ale warto je zobaczyć ze względu na efektowne krajobrazy. W tym celu warto rozejrzeć się za najlepszymi last minute na Wyspy Zielonego Przylądka.

od:
3 800 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Wybierz najlepszą ofertę na wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka pod wieloma względami są niezwykłe. Niektóre, mniejsze, są całkowicie bezludne. Inne słyną z plantacji herbaty, kawy, trzciny cukrowej oraz innych egzotycznych pól uprawnych. Na Wyspach Zielonego Przylądka są doskonałe warunki do plażowania, kąpieli w przejrzystej wodzie, ale również do uprawiania sportów wodnych. Wokół wysp rozciągają się duże powierzchnie efektownych raf koralowych, które w połączeniu z krystalicznie czystą i przejrzystą wodą tworzą świetne warunki do nurkowania. Można tu zwiedzać podwodny świat zarówno z butla tlenową, jak i ze zwykłą maską z rurką.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wyspy Zielonego Przylądka – kiedy jechać?

Wyspy Zielonego Przylądka przyciągają niezwykłym krajobrazem, piaszczystymi plażami, egzotyczną roślinnością i wulkanicznymi górami. Coś dla siebie znajdą więc w tym miejscu zarówno wielbiciele plażowania, jak i miłośnicy bardzo aktywnego wypoczynku. Wyspy leżą w strefie klimatu podrównikowego suchego, a słonecznych dni w ciągu roku jest tutaj aż 330. Jeśli więc zastanawiamy się, kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka, okazuje się, że każdy termin będzie idealny.

Aplikacja
 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 24 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 23 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 22 °C do 24 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 22 °C do 25 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 24 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 23 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 24 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 26 °C do 28 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 27 °C do 29 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 26 °C do 28 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 24 °C do 26 °C | opady: ☔  małe

Zobacz również najlepsze oferty na wczasy all inclusive na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda styczeń

W styczniu na wyspach jest ciepło i słonecznie. Temperatura powietrza w ciągu dnia utrzymuje się na poziomie 24 stopni. Jest więc przyjemnie ciepło, ale nie ma zbyt dużych upałów. Kiedy na Wyspy Zielonego Przylądka wybieramy się w styczniu, musimy liczyć się z bardzo silnymi wiatrami, które mogą nieco przeszkadzać miłośnikom plażowania. Stwarzają natomiast idealne warunki dla miłośników surfingu i innych sportów wodnych. W tym miesiącu wyspy są wręcz oblegane przez wielbicieli szusowania po falach.

Zobacz także najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda luty

Temperatury powietrza w lutym są dosyć podobne do styczniowych. Można się spodziewać od 22 do 24 stopni w ciągu dnia. Temperatura wody również utrzymuje się na poziomie 22 stopni. To doskonały czas na plażowanie, ale również na aktywne zwiedzanie.

Kiedy lecieć na Wyspy Zielonego Przylądka
Kiedy lecieć na Wyspy Zielonego Przylądka / shutterstock.com / Lukas Bischoff Photograph

W lutym na wyspach odbywa się wyjątkowy karnawał, w czasie którego ulice miast i miasteczek oblegają kolorowe korowody. Jeśli rozważamy, kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka i chcemy przeżyć nieco więcej wrażeń niż tylko plażowanie, w lutym z pewnością możemy spodziewać się wielu atrakcji.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda marzec

Jeśli planujemy podróż na Wyspy Zielonego Przylądka, pogoda w marcu również będzie idealna praktycznie dla każdego. Będzie ciepło, słonecznie, a temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 24 stopni. To idealne warunki do plażowania, zwiedzania, a także do korzystania z bogatej oferty sportów wodnych.

Kiedy na Wyspy Zielonego Przylądka
Kiedy na Wyspy Zielonego Przylądka / shutterstock.com / Black-Photogaphy

W marcu nadal wieją silne wiatry, które rozpoczęły się w styczniu. Jeśli ktoś nie dostał urlopu wcześniej, a marzy mu się surfowanie po falach, w tym miesiącu nadal będzie mógł korzystać z tej niezwykłej atrakcji.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda kwiecień

Kwiecień na Wyspach Zielonego Przylądka jest jeszcze cieplejszy niż marzec. Temperatury w ciągu dnia sięgają 25 stopni. Jest bardzo słonecznie, nie ma też żadnego ryzyka pojawienia się deszczu. Kiedy na Wyspy Zielonego Przylądka wybieramy się w kwietniu, mamy pewność wyjątkowo słonecznej pogody.

Kiedy najlepiej jechać na Wyspy Zielonego Przylądka
Kiedy najlepiej jechać na Wyspy Zielonego Przylądka / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Warto również wiedzieć, że mikroklimat na różnych wyspach może być nieco inny. Na północy będzie o jeden, dwa stopnie chłodniej. Natomiast na południu temperatury będą wyższe.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda maj

W maju na Wyspach Zielonego Przylądka robi się jeszcze cieplej. Średnie temperatury w ciągu dnia kształtują się na poziomie 27 stopni Celsjusza. Najcieplejszy w całym miesiącu jest najczęściej pierwszy tydzień.

W maju ruch turystyczny jest już dosyć wysoki, gdyż turyści z całego świata chcą złapać wspaniałą, słoneczną pogodę. W ciągu dnia w maju możemy liczyć na 11 słonecznych godzin. Już kilka dni w takich warunkach sprawi, że z wakacji na Wyspach Zielonego Przylądka przywieziemy niezwykłą opaleniznę.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda czerwiec

Jeśli wybieramy się na Wyspy Zielonego Przylądka, temperatura w czerwcu z pewnością będzie sprzyjała naszym wakacjom. Czerwcowa pogoda jest idealna nie tylko na plażowanie, ale również na aktywne zwiedzanie. Można wtedy chociażby wybrać się na wulkaniczne Wyspy Podwietrzne, które są prawdziwą gratką dla wielbicieli długich wędrówek wśród górskich krajobrazów.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka
Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 27 stopni, natomiast w nocy są jedynie o kilka stopni niższe. Ciepłe, suche powietrze to doskonałe warunki do wędrówek po górach oraz zwiedzania innych atrakcji turystycznych. W czerwcu, podobnie jak w maju, jest aż 11 słonecznych godzin w ciągu dnia.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda lipiec

Kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka, aby cieszyć się słonecznymi wakacjami? Doskonałym pomysłem będzie urlop w lipcu. To wyjątkowo ciepły miesiąc, w którym temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 28 stopni. Dzień jest co prawda krótszy niż w maju lub czerwcu, ale 8 słonecznych godzin z pewnością pozwoli na pełne wykorzystanie każdego dnia na wakacjach.

od:
3 800 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Wybierz najlepszą ofertę na wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka i ruszaj w podróż!

W lipcu rośnie też temperatura wody do 24 stopni. Można więc bez obaw korzystać nie tylko z plażowania, ale również z kąpieli w czystej, krystalicznej wodzie. Kiedy na Wyspy Zielonego Przylądka pojedziemy w lipcu, spędzimy czas na prawdziwie rajskich wakacjach i wrócimy z niesamowitymi wspomnieniami. Pamiętajmy jednak, by zabrać ze sobą wszelkie środki ochrony przeciwsłonecznej. Całodzienna ekspozycja na słońce wymaga bowiem odpowiedniej ochrony.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda sierpień

Sierpień na Wyspach Zielonego Przylądka to jeden z najgorętszych miesięcy w roku. Wtedy zaczyna się też krótka pora deszczowa, która trwa do września. Temperatury powietrza w ciągu dnia przekraczają 30 stopni. Jeśli do tego dodamy wysoki poziom wilgotności po opadach deszczu, temperatura odczuwalna może być jeszcze wyższa. Kiedy na Wyspy Zielonego Przylądka wybieramy się w sierpniu, musimy mieć świadomość, że chwilami może być za gorąco nawet na leżenie na plaży.

Temperatura na Wyspach Zielonego Przylądka
Temperatura na Wyspach Zielonego Przylądka / shutterstock.com / Igor Tichonow

To także nie jest najlepszy czas na podróżowanie z małymi dziećmi. Na wakacje z maluchami lepiej wybrać takie miesiące, które są słoneczne i suche, ale nie upalne. W czasie krótkiej pory deszczowej, która trwa w lipcu i sierpniu można natomiast liczyć na lepsze ceny w hotelach, restauracjach oraz w innych miejscach turystycznych. Ruch turystów nieco się bowiem wtedy obniża, a wraz z nim także ceny za produkty i usługi.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda wrzesień

Kiedy na Wyspy Zielonego Przylądka pojedziemy we wrześniu, trafimy na drugą część pory deszczowej. Nie oznacza to jednak, że deszcz będzie padał przez cały czas. Wręcz przeciwnie, opady są okazjonalne, dosyć gwałtowne, ale nie trwają długo.

Temperatury całoroczne dla Wysp Zielonego Przylądka
Temperatury całoroczne dla Wysp Zielonego Przylądka / shutterstock.com / HotFlash

Temperatury we wrześniu są dosyć wysokie, szczególnie na południu wysp. W ciągu dnia temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza, niewiele chłodniej jest też w nocy. Wysokie temperatury oraz spora wilgotność powietrza powodują, że jest bardzo parno i gorąco. To idealne warunki do plażowania tuż nad wodą, znad morza wieje bowiem delikatna bryza. Nie jest to jednak dobry czas na wędrówki po górach czy inny większy wysiłek fizyczny.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda październik

Październiki, podobnie jak sierpień i wrzesień jest wyjątkowo upalnym miesiącem. Temperatury w ciągu dnia mogą przekraczać 31 stopni. Jednak pamiętajmy też, że w październiku deszcze całkowicie ustają, a co za tym idzie znacznie zmniejsza się wilgotność powietrza. Jest więc bardzo gorąco, ale też sucho.

Wyspy Zielonego Przylądka - pogoda długoterminowa
Wyspy Zielonego Przylądka – pogoda długoterminowa / shutterstock.com / haspil

Jeśli zastanawiamy się, kiedy jechać na Wyspy Zielonego Przylądka, aby wypocząć w komfortowych warunkach i przywieźć z wakacji efektowną opaleniznę, wakacje w październiku będą doskonałym pomysłem.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda listopad

W listopadzie na Wyspach Zielonego Przylądka pojawia się nieznaczne ochłodzenie, czyli temperatura spada do około 28 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Temperatura wody jest niewiele niższa i wynosi 27 stopni. Są to więc doskonałe warunki do opalania się, korzystania z morskich kąpieli, a także do nurkowania i poznawania podwodnego świata.

Wyspy Zielonego Przylądka klimat
Wyspy Zielonego Przylądka klimat / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka w listopadzie to doskonały pomysł dla mieszkańców strefy umiarkowanego klimatu, w której w listopadzie jest wyjątkowo nieprzyjaźnie, chłodno i zimno. Na Wyspach Zielonego Przylądka jest w tym miesiącu średnio 9 godzin słonecznych w ciągu dnia. Nawet w ciągu kilkudniowych wakacji uda nam się złapać piękną opaleniznę.

Wyspy Zielonego Przylądka pogoda grudzień

Grudzień na Wyspach Zielonego Przylądka jest niezwykły nie tylko ze względu na pogodę, ale również na bardzo uroczyste obchodzenie czasu Bożego Narodzenia. Jeśli w środku zimy chcemy podróżować w stronę słońca, a jednocześnie spędzić święta w niezwykłym klimacie, ten kierunek będzie idealny na wakacje.

od:
3 800 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Wybierz najlepszą ofertę na wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka i ruszaj w podróż!

Wyspy Zielonego Przylądka w grudniu są ciepłe, słoneczne, a ryzyko deszczu jest znikome. Temperatura w ciągu dnia sięga 25 stopni. Jedynie o stopień niższa jest temperatura wody. Można więc spędzić święta i sylwestra w rajskim klimacie, na plażowaniu i w kąpielach w ciepłej wodzie.

Aplikacja

Czytaj również:

Kiedy najlepiej lecieć na Wyspy Zielonego Przylądka?

Pogoda jest tu idealna przez cały rok, jednak najlepszym okresem na wakacje jest czas od sierpnia do listopada.

Jaki klimat jest na Wyspach Zielonego Przylądka?

Wyspy leżą w strefie klimatu podrównikowego suchego, a słonecznych dni w ciągu roku jest tutaj aż 330.

Jaka jest pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w zimie?

Od listopada do lutego panują tu rajskie warunki. Idealne do plażowania i kąpieli morskich. Od 24 do 30 stopni w trakcie dnia.

Jaki miesiąc na Wyspach Zielonego Przylądka jest najcieplejszy?

Najcieplejszym miesiącem jest październik. Jest tu wówczas od 28 do 30 stopni Celsjusza