Sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka

Sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka na sylwestra? To doskonała lokalizacja na spędzenie okresu świąteczno-noworocznego z dala od zimy i chłodu, jaki panuje w naszej strefie umiarkowanej. Jeśli nie boisz się łamać schematów i sylwester z dala od kraju wydaje się Tobie doskonałym pomysłem, sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Czy warto jechać na sylwester na Wyspy Zielonego Przylądka
Czy warto jechać na sylwester na Wyspy Zielonego Przylądka / iStock.com / sam74100

Spędzanie sylwestra za granicą jest coraz popularniejsze wśród osób, które szukają czegoś ciekawszego i bardziej nietypowego niż zwykłe domówki czy imprezy pod gołym niebem organizowane w naszych dużych miastach. Dużą zaletą podróżowania w okresie sylwestrowym jest możliwość przeniesienia się do miejsc, w których w grudniu panuje pełnia lata, można się opalić, kąpać w morzu, spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu, korzystać ze sportów wodnych i przywieźć świetną opaleniznę. Jeśli do tej pory spędzałeś zakończenie roku jedynie w kraju, sprawdź, co oferują Wyspy Zielonego Przylądka na sylwestra. Na sylwester warto też pojechać w ofercie last minute Wyspy Zielonego Przylądka. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić, a jednocześnie bawić się równie dobrze jak w przypadku standardowych ofert.

Wyspy Zielonego Przylądka w grudniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
25 – 27 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
2 %
Chmura
Szansa opadów
26 ° C
Fale
Temperatura wody
10 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Sprawdź także gdzie jeszcze polecamy wybrać się na wakacje w okresie sylwestrowym oraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia

Wyspy Zielonego Przylądka to dla wielu osób kraj, o którym nie wiadomo praktycznie nic. Bo i leży z dala od jakichkolwiek większych i bardziej znanych miejsc. Wyspy położone są w odległości około 450 km na zachód od wybrzeży Afryki na Oceanie Atlantyckim. Już samo położenie może nam sporo powiedzieć o tym, czego możemy się spodziewać. Przede wszystkim – piękna pogoda, wspaniałe, piaszczyste plaże, które ciągną się po horyzont, a także możliwość dosyć kameralnego wypoczynku.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka to doskonała propozycja dla osób, które lubią podróżować z dala od utartych i najbardziej popularnych kierunków turystycznych. Choć wyspy z roku na rok są coraz bardziej popularne, nie zostały póki co zadeptane przez nadmierny ruch turystyczny. Znajdziemy tu spokojne i mało uczęszczane plaże, a także wiele miejsc, gdzie panuje spokój, cisza i jest możliwość obcowania z dziką i wyjątkowo piękną naturą.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli marzy się Tobie niepowtarzalny i niezapomniany sylwester, Wyspy Zielonego Przylądka w stu procentach są w stanie spełnić te marzenia. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim – będzie to dosyć droga impreza. Podróżowanie w tak egzotyczne rejony świata nie należy do tanich. Kolejna kwestia to czas podróży – aby dostać się na wyspy, czeka nas kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin na lotniskach i w samolotach. Sprawdź również ile się leci na Wyspy Zielonego Przylądka.

Rajski sylwester pod palmami
Rajski sylwester pod palmami. Photo by Victor Svistunov on Unsplash

Trzeba też pamiętać o znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, dobrego hotelu bądź też sprawdzonego wyjazdu zorganizowanego. Sprawdź, jakie ma sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka opinie na temat konkretnych miejsc, kurortów oraz typowo sylwestrowych atrakcji. Choć miejsce jest zdecydowanie bardziej egzotyczne od popularnych kierunków sylwestrowych wyjazdów, bez problemu można znaleźć różne opinie osób, które były na wyspach na sylwestra. Sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka opinie to hasło, które warto wpisać zanim zdecydujemy się na poszukiwania konkretnej, sylwestrowej oferty. 

Sprawdź również sylwester w Dubaju

Czy warto spędzić sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka?

Sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka to idealny pomysł dla osób, które szukają kameralnego wypoczynku i nie nastawiają się na potężne imprezy sylwestrowe, jakie w ostatnim dniu roku odbywają się w największych miastach świata, a także w typowo turystycznych kurortach. W ofercie biur podróży na hasło Wyspy Zielonego Przylądka sylwester znajdziemy raczej kilkudniowe wyjazdy, w trakcie których można poznać wszystkie uroki tego niezwykłego zakątka świata, a kolacja sylwestrowa jest jedynie elementem wyjazdu.

Republika Zielonego Przylądka - sylwestrowy urlop w ciepłym klimacie
Republika Zielonego Przylądka – sylwestrowy urlop w ciepłym klimacie / iStock.com / justedcv

Jeśli na sylwestra wybierzesz Wyspy Zielonego Przylądka all inclusive, możesz w pełni korzystać z bogactwa tego egzotycznego, słonecznego miejsca. Wyspy oferują wspaniałe, piaszczyste plaże, urokliwe zatoki, piękną roślinność, ale również bogatą kulturę i wspaniałą kuchnię.

Wyspy Zielonego Przylądka - czy to dobry pomysł na sylwestra
Wyspy Zielonego Przylądka – czy to dobry pomysł na sylwestra. Photo by Victor Svistunov on Unsplash

Sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka oferowany przez biura podróży zawiera ciekawe wycieczki fakultatywne, wśród których znajdziemy rejsy łodzią po najpiękniejszych zatokach, jazdę konną po plaży, możliwość korzystania ze sportów wodnych. Można więc wejść w nowy rok aktywnie i z dala od wiwatujących tłumów, a jednocześnie mieć sylwester, który będzie niezapomniany.

Zobacz także sylwester w Turcji

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym na Wyspach Zielonego Przylądka

Osobom, którym marzy się słoneczny i ciepły sylwester, Wyspy Zielonego Przylądka oferują prawdziwą ucieczkę od zimy. Podczas gdy w naszym klimacie w okresie świąteczno-noworocznym jest z pewnością wspaniała atmosfera, ale chłodno, ponuro i ciemno, na wyspach możemy liczyć na pełne słońce.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Leżą one w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, który przez cały rok zapewnia dosyć podobną pogodę. W skali roku deszcz pada tu wyjątkowo rzadko, nie trzeba więc się obawiać, że na sylwestra pogoda spłata nam jakiegokolwiek figla. Pod koniec grudnia możemy liczyć tutaj na temperatury na poziomie 25 stopni i wyższe. Będzie więc bardzo słonecznie i ciepło. Z drugiej strony – nie ma dużych upałów, które utrudniałyby codzienne funkcjonowanie i wypoczynek.

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Wyspy Zielonego Przylądka?

Jeśli planujesz spokojny sylwester, Wyspy Zielonego Przylądka będą dla Ciebie opcją idealną. Nie ma tu potężnych kurortów czy miejsc, w których są tłumy turystów. Nawet najbardziej popularne wyspy i miasta są dosyć spokojne i zapewniają klimatyczny wypoczynek.

Sylwester w tropikalnym raju
Sylwester w tropikalnym raju / iStock.com / sam74100

Najpopularniejsza wśród turystów z pewnością jest wyspa Sal, która ma najlepszą infrastrukturę turystyczną, tutaj znajduje się też lotnisko. Na Sal znajdziemy piękne, piaszczyste plaże, urokliwe miasteczka portowe, jak na przykład Palmeira, Zatokę Rekinów, wiele ciekawych obiektów naturalnych. Warto również zwiedzić stolicę wyspy Espargos. 

Czytaj także o sylwestrze w Hiszpanii

Czy Wyspy Zielonego Przylądka na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Grudniowe wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka to świetny pomysł na wyjazd z całą rodziną. Jest to bowiem miejsce, w którym znajdziemy spokój, kameralną atmosferę, a jednocześnie wszystko, co jest niezbędne maluchom to doskonałej zabawy. Nie ma wielkich, hucznych imprez, a powitanie nowego roku odbywa się w ramach niedużych uroczystych spotkań, a nie potężnych, wielotysięcznych koncertów.

Republika Zielonego Przylądka - urlop noworoczno-sylwestrowy.
Republika Zielonego Przylądka – urlop noworoczno-sylwestrowy. Photo by Victor Svistunov on Unsplash

Jeśli planujemy jechać z dziećmi, dobrze jest jednak uważnie wybierać oferty, sprawdzać hotele pod kątem udogodnień dla najmłodszych i dobrze zaplanować czas. Nawet w najpiękniejszym miejscu na świecie dzieci będą się nudzić, jeśli nie będą miały zaplanowanych atrakcji.

Sprawdź również ranking najpiękniejszych plaż Wysp Zielonego Przylądka

O której godzinie czasu polskiego na Wyspach Zielonego Przylądka wita się Nowy Rok?

Wyspy Zielonego Przylądka leżą w innej strefie klimatycznej niż Polska. Co więcej, są położone mocno na zachód, a to oznacza, że mieszkańcy wysp i przebywający na nich turyści obchodzą wejście w nowy rok wcześniej. Różnica czasu wynosi 4 godziny.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Na Wyspach Zielonego Przylądka korki od szampana będą więc strzelać o godzinie 20:00 czasu polskiego, czyli wtedy, gdy w naszym kraju dopiero będziemy przygotowywać się do sylwestrowych imprez.

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka – czy warto?

Na Wyspach Zielonego Przylądka warto spędzić sylwestra, jeśli zależy nam na słonecznej pogodzie, egzotycznym miejscu i oderwaniu się od codzienności.

Jaka temperatura na Wyspach Zielonego Przylądka w okresie sylwestrowym?

25 stopni Celsjusza i więcej to warunki pogodowe, które pozwalają na plażowanie, kąpiele w ciepłej wodzie, korzystanie z bogatej oferty sportów wodnych. Pogoda z pewnością nie zawiedzie.

Czy w okresie noworocznym na Wyspach Zielonego Przylądka jest pora deszczowa?

Wyspy Zielonego Przylądka leżą w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, nie ma tu podziału na porę suchą i deszczowa. W okresie noworocznym, zarówno w grudniu, jak i w styczniu deszcze pojawiają się sporadycznie lub wcale.

Jaka temperatura wody na Wyspach Zielonego Przylądka w grudniu?

Temperatura wody na Wyspach Zielonego Przylądka wynosi w grudniu 23 stopnie, a czasem nawet więcej. Woda jest więc idealnie ciepła do kąpieli.

Sylwester na Wyspach Zielonego Przylądka z dziećmi – warto czy nie?

Wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka w okresie noworocznym z dziećmi to dobry pomysł na wakacje w środku zimy. O ile oczywiście zadbamy o atrakcje i aktywne spędzanie czasu, by maluchy po prostu się nie nudziły.