Ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka

Ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka? Sprawdź ile leci się na Wyspy Zielonego Przylądka

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka to okazja do spędzenia kilku czy kilkunastu dni w prawdziwym raju na ziemi. Znajdują się tutaj przepiękne plaże, lazurowa woda, nieziemskie krajobrazy oraz spokój, jaki trudno znaleźć w najpopularniejszych regionach turystycznych świata. Ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka? Jak wiele godzin trzeba spędzić w podróży, aby móc cieszyć się wypoczynkiem w tym przepięknym miejscu? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka.

Czas lotu na Wyspy Zielonego Przylądka
Czas lotu na Wyspy Zielonego Przylądka. Photo by Victor Svistunov on Unsplash

Ile się leci na Wyspy Zielonego Przylądka warto sprawdzić jeszcze zanim zaczniemy planować inne szczegóły wyjazdu. To ważne szczególnie w przypadku osób, które kiepsko znoszą długie podróże samolotami i wolą skupiać się na tych kierunkach, do których można dotrzeć w ciągu kilku godzin.

Wyspy Zielonego Przy.
Wyspy Zielonego Przy.
Średni czas lotu:
8 g. 50 m.
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka już od 3 800 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć na Wyspy Zielonego Przylądka? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć na Wyspy Zielonego Przylądka, a jeśli już znajdziesz termin swojej podróży – przejrzyj najlepsze oferty last minute Wyspy Zielonego Przylądka oraz na wakacje all inclusive Wyspy Zielonego Przylądka.

Lot na Wyspy Zielonego Przylądka czas ma średni – trwa zdecydowanie dłużej niż gdzieś na południe Europy, ale na pewno krócej niż wyprawa w dalekie, egzotyczne rejony chociażby Azji czy Ameryki. Jeśli chcesz sprawdzić, ile się leci z Polski na Wyspy Zielonego Przylądka, warto przejrzeć oferty linii lotniczych, a także wyszukiwarki połączeń lotniczych.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

W takich miejscach można znaleźć także porównania różnych lotów i na tej podstawie wybrać takie połączenie, które będzie w stu procentach pasowało do naszych potrzeb.

Sprawdź również najlepsze plaże na Wyspach Zielonego Przylądka

Ile się leci na Wyspy Zielonego Przylądka z Polski?

Polska Wyspy Zielonego Przylądka – ile trwa lot jest kwestią zmienną, zależną od wielu czynników. Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę, że zarówno startujemy z kilku różnych lotnisk, jak i w miejscu docelowym na wyspach tych lotnisk mamy kilka. Co więcej, poza odległością, do obliczania czasu podróży warto wziąć pod uwagę także warunki atmosferyczne, w szczególności negatywne zjawiska pogodowe, które mogą opóźniać loty.

Ile się leci na Wyspy Zielonego Przylądka
Ile się leci na Wyspy Zielonego Przylądka. Photo by Victor Svistunov on Unsplash

Ile leci się na Wyspy Zielonego Przylądka, zależy również od rodzaju lotu. Najwygodniejsze z perspektywy czasu podróżowania są loty czarterowe organizowane przez dużych touroperatorów. Lecąc w linii prostej z Polski na wyspy można zamknąć się w czasie 7 godzin.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli natomiast planujemy lecieć lotem rejsowym na Wyspy Zielonego Przylądka, ile trwa lot będzie zależało od tego, gdzie będziemy się przesiadać. Z Warszawy przez Genewę dolecimy na wyspy w 9 godzin. Przez Lizbonę będzie krócej o pół godziny. Czas lotu w przypadku połączeń z przesiadkami zawsze jest podawany tylko dla samego lotu, do tego trzeba doliczyć czas oczekiwania na lotnisku. Gdy sprawdzamy, ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka, bierzmy pod uwagę, że realny czas podróży może być nawet o kilka godzin dłuższy.

Z jakich miast polecimy na Wyspy Zielonego Przylądka?

Lotami czarterowymi na Wyspy Zielonego Przylądka polecimy z większych lotnisk w Polsce. Jeśli interesują nas rejsy liniowe z przesiadkami, najlepiej jest wystartować z Warszawy. Jeśli planujesz lot na Wyspy Zielonego Przylądka, ile trwa podróż to czas lotu plus czas czekania na przesiadki, a także ten czas, który spędzamy na dojeździe na lotnisko.

Wyspy Zielonego Przylądka - czas lotu.
Wyspy Zielonego Przylądka – czas lotu. Photo by Victor Svistunov on Unsplash

Można więc przyjąć, że średnio jeden dzień zajmie nam podróżowanie w jedną stronę, co automatycznie skróci nam czas przebywania na wakacjach.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Wyspy Zielonego Przylądka?

Samoloty zarówno rejsowe, jak i czarterowe latają na dalekich dystansach w dosyć dużych prędkościach do 850 km na godzinę.

Wyspy Zielonego Przylądka - ile trwa lot
Wyspy Zielonego Przylądka – ile trwa lot. Photo by Victor Svistunov on Unsplash

Takie prędkości pozwalają na szybkie przebycie nawet długich dystansów. Prędkość nigdy jednak nie jest stała, podobnie jak czas lotu, także i ona jest w dużym stopniu uzależniona od warunków atmosferycznych.

Jak na jakiej wysokości leci samolot na Wyspy Zielonego Przylądka?

Wysokość lotów na długich, międzynarodowych trasach może przyprawiać o zawrót głowy za każdym razem, gdy wyglądamy przez samolotowe okno. Na Wyspy Zielonego Przylądka na pewno polecimy nad chmurami na pułapie 10 tys. metrów.

Kiedy szukać tanich lotów na Wyspy Zielonego Przylądka?

Loty na Wyspy Zielonego Przylądka raczej nigdy nie będą tanie. Jedyne, co możemy zrobić, aby nieco obniżyć koszty podróży, jest polowanie na tanie loty na stronach rezerwacyjnych czy w wyszukiwarkach połączeń.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli zabierzemy się za to z większym wyprzedzeniem, można napotkać ciekawe promocje, które mocno obniżają cenę wyjściową biletów. Szukanie połączeń na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem, gdyż wtedy jest po prostu najdrożej.

Czytaj również:

Aplikacja
Wyspy Zielonego Przylądka – ile trwa lot?

Loty czarterowe na Wyspy Zielonego Przylądka trwają mniej więcej 7 godzin. Loty rejsowe z przesiadkami są dłuższe – trzeba spędzić w powietrzu 8,5 – 9 godzin.

Wyspy Zielonego Przylądka – jak szybko leci samolot?

Prędkość lotu samolotu na Wyspy Zielonego Przylądka to 850 km na godzinę. Są to standardowe prędkości lotów w przypadku samolotów latających na liniach międzynarodowych.

Wyspy Zielonego Przylądka – jak wysoko leci samolot?

Samolot na Wyspy Zielonego Przylądka leci ponad chmurami na wysokości 10 tys. metrów.

Czy są bezpośrednie loty na Wyspy Zielonego Przylądka z Polski?

Bezpośrednio z Polski na Wyspy Zielonego Przylądka dolecimy czarterami. Rejsy liniowe zawsze są związane z przesiadkami.