Ile trwa lot do Argentyny. Sprawdź ile leci się do Argentyny

Ile trwa lot do Argentyny? Sprawdź ile leci się do Argentyny

Argentyna stanowi jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży w gronie Polaków. Kraj ten wyróżniają przede wszystkim zapierające w dech piersiach, zróżnicowane krajobrazy, a także liczne zabytki oraz kuchnia, która podbije serca nawet najbardziej wysublimowanych smakoszy. Wybierając się w tamtejsze rejony, należy pamiętać, że ceny w Argentynie to nie wszystko, co powinniśmy uwzględnić w planowanych wydatkach. Do budżetu trzeba bowiem wliczyć także bilety. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, ile trwa lot do Argentyny, a także podamy inne kluczowe informacje na temat podróży.

Argentyna - czas lotu
Argentyna – czas lotu / shutterstock.com / kavram

Ile się leci do Argentyny z Polski?

Hasło „Argentyna – ile trwa lot” jest często wyszukiwane w przestrzeni internetowej, przez osoby, planujące w najbliższej przyszłości udać się w podróż. Z tego też powodu, pierwszym pytaniem, na które odpowiemy w tym artykule, będzie właśnie „ile leci się do Argentyny?”.

Argentyna
Argentyna
Średni czas lotu z przesiadkami:
25 g. 20 m.
Wakacje w Argentynie już od 12 999 zł za osobę

W zależności od wybranej trasy przelotu, prędkości, jaką rozwija samolot w trakcie podróży, a także ewentualnych przesiadek, długość lotu może wynosić od piętnastu do osiemnastu godzin. Chcąc postawić na najszybszą trasę, warto zdecydować się na lotnisko w Warszawie lub też Poznaniu.

Sprawdź również ile trwa lot do USA

Z jakich miast polecimy do Argentyny?

Jeśli już wiesz, ile trwa lot z Polski do Argentyny, przedstawiamy listę wszystkich miast, które oferują bezpośrednie loty:

  • Warszawa
  • Gdańsk
  • Kraków
  • Poznań
Argentyna - ile trwa lot
Argentyna – ile trwa lot / shutterstock.com / tilialucida

Największą popularnością wśród turystów cieszy się przede wszystkim lotnisko w Warszawie, ze względu na szeroki wybór różnorodnych linii lotniczych, wliczając w to między innymi LOT czy Ryanair. Warto również regularnie przeglądać najlepsze oferty wakacyjne, takie jak wyprzedaże last minute, w ramach których można zaoszczędzić spore ilości pieniędzy. Z Warszawy możemy polecieć na przykład do Buenos Aires, Mendozy czy Santiago Del Estero.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Argentyny?

Należy zaznaczyć, iż „Polska Argentyna – ile trwa lot?” nie jest jedynym hasłem, powszechnie wpisywanym w wyszukiwarkę. Ogromne zainteresowanie generuje również prędkość, z jaką porusza się samolot. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy oczywiście od zaistniałych czynników pogodowych, konkretnego modelu i rodzaju samolotu, a także załogi, obecnie znajdującej się na jego pokładzie.

od:
12 999 zł
Wakacje w Argentynie

Zobacz najlepsze oferty

Dla przykładu, podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, samolot będzie poruszał się o wiele wolniej niż w przypadku słonecznej pogody. Szacujemy jednak, iż samolot na trasie z Polski do Argentyny, będzie poruszał się z prędkością od 800 do nawet 1000 km/h.

Zobacz także ile leci się do Australii

Na jakiej wysokości leci samolot do Argentyny?

Od teraz wiesz, ile się leci do Argentyny, z jaką prędkością leci samolot, a także jakie miasta oferują bezpośrednie loty. Jeśli Twoim priorytetem jest nie tylko szybka, bezproblemowa i atrakcyjna cenowo, ale również komfortowa podróż, z pewnością zastanawiasz się, na jakiej wysokości leci samolot. 

Czas lotu do Argentyny
Czas lotu do Argentyny / shutterstock.com / Jam Travels

Uśrednione wartości w przypadku samolotów pasażerskich wynoszą na ogół 10 kilometrów nad poziomem morza. Taka wysokość przelotowa jest niezbędna do sprawniejszego przemieszczania się pojazdu w powietrzu – im znajduje się on wyżej, tym spotyka się z mniejszym oporem powietrza, a co za tym idzie – spala mniej paliwa w trakcie lotu.

Kiedy szukać tanich lotów do Argentyny? 

Jeśli już posiadasz wiedzę na temat tego, ile się leci z Polski do Argentyny, pora przejść do kolejnej kluczowej dla turystów kwestii. Są nią mianowicie koszty lotu. Jak powszechnie wiadomo, cena za bilet może zmieniać się w zależności od pory roku, sezonu czy miesiąca. Łatwo zauważyć tendencję, że Argentyna jako miejsce spędzenia wczasów, cieszy się największą popularnością przede wszystkim w okresie wakacyjnym.

od:
12 999 zł
Wakacje w Argentynie

Zobacz najlepsze oferty

Uwarunkowane jest to przede wszystkim warunkami atmosferycznymi, takimi jak nadzwyczaj wysokie temperatury i gorące słońce. Z tego też względu, do Argentyny warto udać się w miesiącach wiosennych i jesiennych – kwietniu, maju, czerwcu lub październiku.

Czytaj też jak długo leci się na Curacao

Argentyna – ile trwa lot?

Lot do Argentyny – ile trwa? W zależności od wyboru polskiego lotniska, a także miejsca lądowania w Argentynie, długość podróży może się nieznacznie różnić. Za uśrednioną wartość uznaje się jednak czas od piętnastu do osiemnastu godzin.

Argentyna – jak szybko leci samolot?

Jeśli chodzi o lot do Argentyny, czas niezbędny do udania się w wyznaczone miejsce, jest uznawany za stosunkowo krótki. Dzieje się tak, dzięki wysokim wartościom prędkości, uzyskiwanym przez samoloty pasażerskie, wynoszącym w przybliżeniu 1000 km/h.

Argentyna – jak wysoko leci samolot?

Wiele osób, zastanawia się, na jakiej wysokości latają samoloty pasażerskie. Jak podają eksperci, może wynosić ona od dziesięciu do nawet czternastu kilometrów nad poziome morza.

Czy są bezpośrednie loty do Argentyny z Polski?

Żadne z dostępnych linii lotniczych nie oferują połączeń bezpośrednich z Argentyny do Warszawy. Z tego też powodu, chcąc wybrać się w podróż powrotną, musisz liczyć się z koniecznością zmiany samolotu.