Ile trwa lot do Australii. Sprawdź ile leci się do Australii

Ile trwa lot do Australii? Sprawdź ile leci się do Australii

Dla wszystkich szukających podróżnych inspiracji, Australia będzie kierunkiem, który pozwoli spełnić marzenia o zobaczeniu Wielkiej Rafy Koralowej, charakterystycznego budynku opery w Sydney czy monumentalnych formacji skalnych w Uluru. Dzięki poniższemu artykułowi zapoznasz się z podstawowymi informacjami na temat oferty oraz poznasz odpowiedzi na pytania ile trwa lot do Australii i kiedy najlepiej szukać tanich lotów.

Australia - czas lotu
Australia – czas lotu / shutterstock.com / Andrew Atkinson

Ile się leci do Australii z Polski?

Australia, zwana też Krainą Kangurów, to kraj słynący z wielu atrakcji turystycznych i oddalony od Polski o 15 600 km w linii prostej. Chcąc dowiedzieć się lot do Australii ile trwa, zwróć uwagę na jedną kwestię – obecnie żadna linia lotnicza nie obsługuje bezpośrednich lotów z Polski do Australii, więc musimy się dowiedzieć ile się leci z Polski do Australii z uwzględnieniem przesiadek.

Australia
Australia
Średni czas lotu z przesiadkami:
25 g. 45 m.
Wakacje w Australii już od 18 000 zł za osobę

Wszystko bowiem zależy od miejsca destynacji. Największe miasta Australii położone są na wybrzeżu, jednak bardzo często są od siebie bardzo oddalone. Decydując się na lot do Perth, które położone jest po zachodniej stronie kraju, podróż zajmie nam 19.5 godziny z przesiadkami. Ale już na sam lot do Sydney będziemy musieli poświęcić 28 godzin, wliczając w to przesiadki.

Sprawdź również ile trwa lot na Fidżi

Z jakich miast polecimy do Australii?

Znamy już odpowiedź na pytanie ile leci się do Australii. Planując wylot do Australii warto dowiedzieć się z odpowiednim wyprzedzeniem, z którego miasta podróż będzie nam najbardziej odpowiadać. Chodzi przede wszystkim o plan lotu, ponieważ będzie on się różnił w zależności od konkretnego przewoźnika. Liczba dostępnych lotów może być także uzależniona od miesiąca czy też pory roku. Jeśli jednak czujemy, że samodzielne planowanie takiego wyjazdu przerasta nasze siły, zawsze możemy skontaktować się z biurem podróży i skorzystać z wakacji all inclusive.

Australia - ile trwa lot
Australia – ile trwa lot / shutterstock.com / Martin Valigursky

Polska posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę lotniczą i kilka lotnisk w największych miastach w różnych częściach kraju. To z pewnością ułatwi nam wybór odpowiedniego lotniska. Dość powiedzieć, że loty do Australii realizowane są z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska oraz Wrocławia.

Pamiętajmy również, aby przygotować się do samego pobytu w nowym miejscu. Sprawdzenie przed wyjazdem cen w Australii sprawi, że będzie nam łatwiej określić budżet na poszczególne wydatki i zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów na miejscu.

Zobacz także ile leci się na Polinezję Francuską

Z jaką prędkością leci się samolotem do Australii?

Znamy już odpowiedź na pytanie – Polska Australia ile trwa lot, ale niewielu z nas wie z jaką prędkością latają samoloty. Osiągi samolotu zależą głównie od jego specyfikacji, ale większość z obsługujących loty pasażerskie samolotów lata z tak zwaną prędkością przelotową, co w praktyce oznacza średnią prędkość od 780 km/h do około 900 km/h.

od:
18 000 zł
Wakacje w Australii

Wybierz ofertę i ruszaj w podróż do Australii

Warto przy okazji dodać, iż start samolotu odbywa się przy prędkości od 170 km/h do nawet 330 km/h. 

Na jakiej wysokości leci samolot do Australii?

Choć na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, iż samoloty poruszają się po niebie w przypadkowy sposób, to moją one wytyczone dokładne trasy, których muszą bezwzględnie przestrzegać. 

Czas lotu do Australii
Czas lotu do Australii / shutterstock.com / Tero Hakala

Samoloty pasażerskie osiągają wtedy wysokość między 10 – 11 000 tysięcy metrów, co nazywamy wysokością przelotową, na której potem kontynuują lot.

Kiedy szukać tanich lotów do Australii?

Jeśli zależy nam, aby znaleźć tani lot do Australii czas, w którym się tam wybierzemy będzie mieć znaczenie. Unikajmy wylotów w czasie okresu wakacyjnego, który trwa tam od połowy listopada do końca stycznia. Bilety w tym czasie najczęściej bywają droższe. Jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod jest rezerwowanie biletów z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Oferty tego typu zyskały też swoją nazwę i mówimy o nich jako o ofertach first minute.

od:
8 500 zł
Wakacje w Australii

Wybierz ofertę i ruszaj w podróż do Australii

Jeśli chcemy obniżyć koszty przelotu i uniknąć tłumów, możemy rozważyć wylot w trakcie australijskiej wiosny (październik/listopad) lub na jesieni (marzec kwiecień).

Czytaj też jak długo leci się samolotem do Singapuru

Australia – ile trwa lot?

Ze względu na odległość między krajami, wiele osób jest ciekawych ile trwa lot z Polski do Australii. Czas trwania podróży do Australii jest uzależniony od miejsca wylotu oraz ilości przesiadek. Wylatując z Warszawy do Sydney, które jest najczęściej wybieraną relacją wśród podróżujących, tylko sam lot zajmie nam 28 godzin.

Australia – jak szybko leci samolot?

W momencie, kiedy samolot uzyskuje swoją stałą prędkość przelotową, porusza się z prędkością od 780 do 900 km/h. Natomiast poderwanie się z płyty lotniska odbywa się przy prędkości od 170 do 330 km/h, w zależności od modelu samolotu oraz warunków pogodowych.

Australia – jak wysoko leci samolot?

Loty na krótkich dystansach wykonywane są na pułapie 5 000 metrów. Większe samoloty, które obsługują trasy długodystansowe, wzbijają się na wysokość 10 – 11 000 metrów.

Czy są bezpośrednie loty do Australii z Polski?

W obecnej chwili żaden z przewoźników nie daje możliwości odbycia bezpośredniej podróży z Polski do Australii. Wynika to przede wszystkim ze zbyt dużej odległości dzielącej oba kraje. Dostępne są oferty zawierające minimum jedną przesiadkę.