Ile trwa lot na Fidżi. Sprawdź ile leci się na Fidżi

Ile trwa lot na Fidżi? Sprawdź ile leci się na Fidżi

Rajskie krajobrazy urokliwych wysp, klimat podrównikowy, umożliwiający wypoczynek przez praktycznie cały rok oraz wyjątkowa atmosfera, towarzysząca egzotycznym wyprawom. Zdecydowanie warto wybrać się na Fidżi nawet, jeżeli podróż w to miejsce wiąże się z wielogodzinnymi lotami, wieloma przesiadkami oraz wysokim kosztem. Zastanawiasz się ile trwa lot na Fidżi i czy możliwe jest bezpośrednie połączenie z Polski na wyjątkową wyspę, zachwycającą unikalną atmosferą oraz dziewiczymi plażami. Kilkanaście tysięcy kilometrów, jakie dzielą Polskę i Fidżi to odległość, której samolot nie pokona jednorazowo. Wybierając lot na Fidżi pamiętajmy, że czas zależny jest od ilości przesiadek oraz czasu oczekiwania na połączenie lotnicze.

Czas lotu na Fidżi
Czas lotu na Fidżi / shutterstock.com / Ignacio Moya Coronado

Ile się leci na Fidżi z Polski?

Jeżeli chcielibyśmy odległość w kilometrach dopasować do średniego tempa przelotowego samolotu pasażerskiego okazałoby się, że czas lotu z Polski na Fidżi wynosiłby około 36 godzin. W praktyce nie jest możliwe dopasowanie takiego połączenia lotniczego, które minimalizowałoby czas podróży z Polski na Fidżi do dokładnie trzech dób. Co prawda można znaleźć oferty linii lotniczych, według których na pytanie, ile się leci z Polski na Fidżi odpowiedzą, że zaledwie 32 godziny, jednak częściej połączenia z Polski na Fidżi zajmują 37, 38, a nawet 42 godziny podróży.

Fidżi
Fidżi
Średni czas lotu z przesiadkami:
44 g. 35 m.
Wakacje na Fidżi już od 14 999 zł za osobę

Aby dostać się na Fidżi zazwyczaj trzeba przesiąść się trzykrotnie, możliwa jest jednak dwukrotna przesiadka. Zatem ile się leci na Fidżi z dwoma, a ile z trzema przesiadkami? Ilość międzylądowań ma w tym miejscu mniejsze znaczenie niż czas oczekiwania na przesiadki.

Sprawdź również ile leci się do Nowej Zelandii

Z jakich miast polecimy na Fidżi?

Bez względu na to ile trwa lot z Polski na Fidżi wybieramy połączenia, które najlepiej układają się pod kątem dopasowania międzylądowań. W przypadku podróży, trwających ponad trzy doby i składających się z kilku etapów podróży lotniczych bardzo ważny jest wybór miejsca rozpoczęcia podróży lotniczej oraz wybór linii lotniczych. Fidżi ile trwa lot z Warszawy? Lot z Warszawy do Nadi lub Suva trwa zazwyczaj między 38, a 42 godziny i wymaga trzech przesiadek. Miasta, w których następują międzylądowania zależne są od wyboru linii lotniczych i najczęściej są to Sydney, Los Angeles, Honolulu, Dubaj, Monachium, Londyn, San Francisco, Seattle.

Fidżi - czas lotu
Fidżi – czas lotu / shutterstock.com / Paula Cobleigh

W zakresie polskich lotnisk, oferujących podróż do jednego z lotnisk na Fidżi nie mamy wyboru. Swoją podróż musimy rozpocząć na warszawskim lotnisku, które umożliwi nam podróżowanie do tak odległego zakątka jak Fidżi. Polska Fidżi ile trwa lot z Warszawy? Na podróż musisz przeznaczyć co najmniej trzy doby. Mimo iż ceny na Fidżi nie należą do niskich, warto wybrać się na tak egzotyczne wakacje do jednego z najbardziej urokliwych zakątków naszej planety.

Zobacz także jak długo leci się na Polinezję Francuską

Z jaką prędkością leci się samolotem na Fidżi?

Lot na Fidżi ile trwa w odniesieniu do prędkości przelotowej samolotu pasażerskiego? Samoloty, obsługujące trasy, wchodzące w skład podróży z Polski na Fidżi są najczęściej największymi maszynami, przystosowanymi do pokonywania największych odległości.

od:
14 999 zł
Wakacje na Fidżi?

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj w podróż.

W związku z tym ich specyfika umożliwia średnio osiągnięcie prędkości przelotowej w granicach od 780 km/h do 830 km/h. Zdarza się, że samolot pasażerski osiąga prędkość do 1000 km/h. Zatem ile się leci na Fidżi z takimi prędkościami? Co najmniej trzy doby ze względu na przesiadki i czas oczekiwania na lotniskach.

Czytaj też ile trwa lot do Maroko

Na jakiej wysokości leci samolot na Fidżi?

Wysokość przelotowa samolotów pasażerskich ustalana jest w odniesieniu do korytarzy powietrznych maszyn, przemieszczających się na podobnych trasach oraz krzyżujących się. Ze względu na duży ruch powietrzny oraz konieczność dopasowania warunków przelotowych do wymogów maszyny ustala się wysokość przelotową samolotów pasażerskich w przedziale pomiędzy 10, a 12,5 kilometrów nad poziomem morza.

Fidżi - ile trwa lot
Fidżi – ile trwa lot / shutterstock.com / Don Mammoser

Na wysokości 10 kilometrów nad ziemią powietrze staje się rzadsze, umożliwiając zmniejszenie oporu, a co z tym związane obniżenie kosztów zużycia paliwa. Wysokość przelotowa samolotów pasażerskich kontrolowana jest przez liczne systemy wewnątrz maszyn oraz kontrolne. 

Kiedy szukać tanich lotów na Fidżi?

Jeśli planujesz egzotyczne wakacje w grudniu koniecznie wybierz się na Fidżi. W rejonie wyspy panuje tropikalny klimat, w którym wypoczniesz przez cały rok, jednak od października do maja jest tam najcieplej. Dla miłośników ciepłej wody szczególnie polecana jest podróż w okolicy kwietnia.

od:
14 999 zł
Wakacje na Fidżi?

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj w podróż.

Jeśli chcesz znaleźć tanie loty z Polski na Fidżi koniecznie zaplanuj podróż z dużym wyprzedzeniem. Wtedy możesz zarezerwować bilety tam i z powrotem taniej. niższe ceny dotyczą miesięcy letnich, w których na Fidżi jest odrobinę chłodniej i pojawiają się tam przelotne deszcze. Nie jest to jednak przeszkoda w efektywnym wypoczynku, a można sporo zaoszczędzić.

Sprawdź również jak długo leci się samolotem na Wyspy Zielonego Przylądka

Fidżi – ile trwa lot?

Lot z Polski na Fidżi trwa co najmniej dwie doby. Jego dokładną długość określa czas oczekiwania podczas przesiadek.

Fidżi – jak szybko leci samolot?

Samolot pasażerski z Polski na Fidżi leci z reguły z prędkością, przekraczającą 800 km/h. Prędkość samolotu zależna jest od wielu czynników, szczególnie od specyfiki maszyny.

Fidżi – jak wysoko leci samolot?

Samoloty pasażerskie, w tym latające na Fidżi poruszają się w korytarzach powietrznych, znajdujących się na wysokości od 10 do 12,5 km nad ziemią. Dokładna wysokość zależy od konkretnego rejsu.

Czy są bezpośrednie loty na Fidżi z Polski?

Nie. Z Polski na Fidżi nie znajdziesz bezpośredniego połączenia. Konieczne będą trzy przesiadki.