Ile trwa lot do Antalyi. Sprawdź ile się leci do Antalyi

Ile trwa lot do Antalyi? Sprawdź ile leci się do Antalyi

Antalya jest to miasto znajdujące się nad zatoką o tej samej nazwie, a przy tym jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wakacje w Turcji. Znajdziemy tu wyjątkowe zabytki historyczne, piaszczyste plaże, jak i nowoczesne hotele z bogatą infrastrukturą. Antalya jest z pewnością rajem dla wszystkich turystów.To miasto drewnianych domów, małych sklepików, wąskich uliczek i starych meczetów, w którym nie brakuje też nowoczesnych budynków.

Antalya - czas lotu
Antalya – czas lotu / shutterstock.com / MURAT DALKIC

Znajdziemy tu również zjawiskowe ogrody, ale także wiele barów i restauracji, w których skosztujemy tamtejszej, pysznej kuchni. Antalya zachwyca swoim portem i architekturą. Wśród najważniejszych zabytków tego miejsca należy wymienić: romantyczny Plac Republiki, Żłobkowany Minaret, bramę Hadriana czy Wieżę Hidirlik. To tureckie miasto jest często wybieranym kierunkiem podróży. Turyści udający się na wakacje do Turcji często zastanawiają się, ile trwa lot z polski do Antalyi?

Ile się leci do Antalyi z Polski?

Ile się leci z polski do Antalyi? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż czas lotu zależy od pewnych czynników. Przede wszystkim ważne jest to, skąd chcemy lecieć do Turcji. A więc jeśli lecimy z lotniska w Gdańsku, to lot potrwa oczywiście nieco dłużej, aniżeli podróż z Krakowa. Ile trwa lot do Antalyi? Lot do portu lotniczego Antalya może potrwać od 3 do 4 godzin. Oczywiście, mowa tutaj o locie bezpośrednim. W przypadku lotów z przesiadkami cała podróż może wynieść nawet 10 godzin, pomimo tego warto odwiedzić to miasto, aby móc udać się na plaże w Turcji i zaznać tam błogiego wypoczynku.

Antalya
Antalya
Średni czas lotu:
3 g. 47 m.
Wakacje w Antalyi już od 2 233 zł za osobę

Wybierając lot do Antalyi, czas dla niektórych osób może mieć znaczenie. Na długość lotu do tego miejsca w Turcji wpływają też inne czynniki. Chodzi przede wszystkim o panującą pogodę, prądy wiatru oraz wszelkie opóźnienia na lotniskach. Ciekawostką jest to, że na zachód leci się szybciej, aniżeli na wschód. Ma to związek z silnym wiatrem, który wpływa na prędkość maszyny.

Antalya - ile trwa lot
Antalya – ile trwa lot / shutterstock.com / Nikita Burdenkov

Ile się leci do Antalyi z Warszawy? Średnia długość lotu bezpośredniego ze stolicy Polski do Antalyi wynosi 2 h 50 min. Najkrótsza droga prowadzi przez Ukrainę i Morze Czarne, aczkolwiek zrezygnowano z niej ze względów bezpieczeństwa. Aktualnie samolot leci przez nasz kraj w kierunku południowym, skąd trafia na Słowację, Węgry, do Rumunii i Bułgarii. Następnie przedostaje się na terytorium Turcji i ląduje na Porcie Lotniczym Antalya.

Sprawdź również ile leci się do Turcji

Z jakich miast polecimy do Antalyi?

Znasz już odpowiedź na pytanie – lot do Antalyi ile trwa, ale warto zauważyć, że czas lotu zależy też od wyboru konkretnego miasta wylotu. Turyści mogą podróżować do Turcji z polskich lotnisk znajdujących się w takich miastach jak:

 • Warszawa,
 • Kraków,
 • Wrocław,
 • Poznań,
 • Rzeszów,
 • Gdańsk,
 • Szczecin,
 • Katowice,
 • Bydgoszcz,
 • Lublin,
 • Łódź.

Wybierając się wakacje last minute Antalya warto wiedzieć, że do tego kraju można dolecieć różnymi liniami. Połączenie to mają w swojej ofercie takie linie jak: LOT, Lufthansa, Air France, KLM, EasyJet, Sky Europe. Zazwyczaj turyści jednak wybierają loty czarterowe do tego kraju.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Z jaką prędkością leci się samolotem do Antalyi?

Polska Antalya ile trwa lot? Wiele zależy od prędkości, z jaką porusza się samolot. Modele pasażerskie latają z prędkością około. 500 mil na godzinę, czyli 850 km na godzinę. Warto pamiętać, że samolot osiąga pełną prędkość dopiero po 30-40 minutach lotu od chwili startu.

Czas lotu do Antalyi
Czas lotu do Antalyi / shutterstock.com / fotopanorama360

To ile leci się do Antalyi zależy też od ilości kilometrów, jakie trzeba pokonać. Odległość pomiędzy stolicą Polski a Antalyą wynosi 1868 km w linii prostej. Do Turcji dolecieć więc można w średnio 3,5 godziny. Zdarza się, że lot powrotny jest dłuższy co ma związek ze zmianą prądów powietrznych.

Zobacz także jak długo trwa lot do Egiptu

Na jakiej wysokości leci samolot do Antalyi?

W zależności od typu samolotu może on osiągnąć od 5 do ponad 10 tys. metrów. Większość maszyn leci na wysokości ok. 10 tys. metrów, co jest dla nich optymalną wartości, zwłaszcza jeśli mowa o dużych maszynach, które pokonują znaczne dystanse.

Kiedy szukać tanich lotów do Antalyi?

Zastanawiając się Antalya ile trwa lot, wiemy już, że nie trwa on zbyt długo, natomiast Antalya jest z pewnością miejscem godnym odwiedzenia. Co ważne, pogoda w Antalyi jest przez cały rok dosyć ciepła. Najbardziej obleganymi miesiącami są jednak lipiec i sierpień. Aby kupić bilety w korzystnej cenie, warto szukać ciekawych ofert dosyć wcześnie. Zakup biletu z dużym wyprzedzeniem jest najlepszym sposobem na oszczędności.

Ile się leci do Antalyi
Ile się leci do Antalyi / shutterstock.com / Morrowind

Ceny biletów zależą w dużej mierze od pory roku, ilości czy też brak przesiadek oraz wybranych linii. Tanio można polecieć poza sezonem, a więc najlepiej unikać okresu od lipca do połowy września. Wybierając się na Antalya wakacje all inclusive można też skorzystać z ofert last minute, ich najlepsze szukać na ok. tydzień przed wylotem.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Czytaj też ile leci się do Meksyku

Antalya – ile trwa lot?

Lot do Antalyi trwa od 3 do 4 godzin.

Antalya – jak szybko leci samolot?

Modele pasażerskie lecą z prędkością ok. 850 km/h.

Antalya – jak wysoko leci samolot?

Samolot wzbija się na wysokość nawet 10 tys. metrów, jednakże wiele zależy od rodzaju maszyny.

Czy są bezpośrednie loty do Antalyi z Polski?

Tak, loty bezpośrednio są dostępne, między innymi z Warszawy.