Ile trwa lot do Sharm El Sheikh. Sprawdź ile leci się do Sharm El Sheikh

Ile trwa lot do Sharm El Sheikh? Sprawdź ile leci się do Sharm El Sheikh

Położony nad Morzem Czerwonym egipski kurort Sharm El Sheikh to jeden z ulubionych celów podróży turystów z Polski. W związku z tym faktem jest to także jedna z najczęściej wybieranych destynacji z lotnisk polskich. Ważne jest także to, ile się leci z Polski do Sharm El Sheikh – to jeden z najbliżej położonych do naszego kraju tropikalnych kurortów, w których ze względu na wysokie temperatury można wypoczywać przez cały rok.

Czas lotu do Sharm El Sheikh
Czas lotu do Sharm El Sheikh / shutterstock.com / diy13

Przelot z Polski do Egiptu należy do najkrótszych, a dzięki temu także do najtańszych – niedrogi będzie dzięki temu także nasz wymarzony urlop all inclusive w Sharm El Sheikh.

Ile się leci do Sharm El Sheikh z Polski?

To, ile trwa lot do Sharm El Sheikh tylko w nieznacznym zakresie zależy od wyboru lotniska w Polsce. Tak np. przelot z Katowic do Sharm El Sheikh trwać może tylko 3 godziny i 6 minut, ale jeśli startujemy z Warszawy czas przelotu będzie przeciętnie kilkanaście minut dłuższy. Jeśli chcemy wiedzieć zawczasu, ile się leci do Sharm El Sheikh, musimy wziąć pod uwagę także warunki poszczególnych lotnisk związane z czasem odprawy. Odprawa na większych lotniskach, takich jak Okęcie, trwa zazwyczaj znacznie dłużej, niż na lotniskach lokalnych.

Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Średni czas lotu:
3 g. 22 m.
Wakacje w Sharm El Sheikh już od 2 332 zł za osobę

Rozpiętości czasowe pomiędzy najkrótszymi i najdłuższymi przelotami mogą być przy tym znaczne. Najkrótsze przeloty do Egiptu trwają tylko trzy godziny, spotyka się jednak także loty trwające niemal 5 godzin. Przyjąć można, że uśredniona długość lotu z Polski do Sharm El Sheikh wynosi 4 godziny. Należy przy tym pamiętać, że po doliczeniu czasy niezbędnego do odprawy oraz czasu dojazdu na lotnisko i z lotniska do hotelu całkowita długość podróży może wynieść nawet kilkanaście godzin.

Sprawdź również ile leci się do Egiptu

Z jakich miast polecimy do Sharm El Sheikh?

Tak loty czarterowe, jak i loty rejsowe do Egiptu odbywają się poprzez połączenia bezpośrednie z Warszawy i wielu lotnisk regionalnych w Polsce. Sharm El Sheik należy do najbardziej popularnych miejscowości turystycznych Egiptu, w związku z czym szczególnie liczne są loty czarterowe współorganizowane przez biura podróży. Prócz lotniska w Warszawie skorzystać można więc także z lotnisk w Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie, Poznaniu i Gdańsku.

Ile się leci do Sharm El Sheikh
Ile się leci do Sharm El Sheikh / shutterstock.com / Oleg_P

Jeśli interesuje nas lot do Sharm El Sheikh, ile trwa sam przelot i ile trwa dojazd na lotnisko to równie ważne czynniki. Wielu turystów z Polski mieszkających w rejonach odległych od lotnisk krajowych wybiera więc bliżej położone lotniska zagraniczne, np. lotnisko w Berlinie. Liczba dostępnych połączeń jest przy tym bardzo zmienna, zależy ona od pory roku, a także od dnia tygodnia – na najwięcej lotów do Egiptu możemy liczyć latem, w szczycie sezonu turystycznego.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Sharm El Sheikh?

To, ile trwa lot z Polski do Sharm El Sheikh, zależy w dużej mierze od możliwości samolotu, który obsługuje połączenie rejsowe lub czarterowe. Na możliwości te wpływają jednak warunki pogodowe, w tym zwłaszcza siła wiatru oraz pojawiające się na dużych wysokościach warunki atmosferyczne. 

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Loty z Polski do Egiptu wykonywane są przeważnie przez duże samoloty dalekobieżne. Przemieszczają się one typowo z prędkością 850 kilometrów na godzinę. Interesujące może być też to, ile w linii prostej wynosi odległość Warszawa – Sharm El Sheikh: ile trwa lot nie zależy jednak wyłącznie od tej okoliczności, gdyż samoloty nie poruszają się po liniach prostych, ale w wyznaczonych z góry korytarzach powietrznych. Odległość ta wynosi 2960 kilometrów.

Sharm El Sheikh - czas lotu
Sharm El Sheikh – czas lotu / shutterstock.com / OlegD

Zobacz także ile trwa lot na Dominikanę

Na jakiej wysokości leci samolot do Sharm El Sheikh?

To, ile leci się do Sharm El Sheikh nie zależy w zasadzie od wysokości lotu, aczkolwiek duże i szybkie samoloty rejsowe zazwyczaj latają wyżej. Tak samoloty rejsowe, jak i czarterowe poruszają się na wysokości do 10000 metrów, tylko niekiedy ją przekraczając. Przeciętna wysokość przelotu jest jednak niższa, wynosi około 5000 metrów. To, jak wysoko będziemy lecieć, zależy od bieżących warunków pogodowych i wybranego korytarza powietrznego.

Sharm El Sheikh - ile trwa lot
Sharm El Sheikh – ile trwa lot / shutterstock.com / slava296

Warto pamiętać przy tym, że jeśli zdecydujemy się na lot do Sharm El Sheikh, czas i wysokość przelotu największym wahaniom ulegają zimą, gdy warunki pogodowe są najtrudniejsze. Z pewnością duże wrażenie wywrą na nas widziane z tak dużej wysokości miasta, pustynie, a wreszcie plaże w Egipcie, na których będziemy wypoczywać.

Kiedy szukać tanich lotów do Sharm El Sheikh?

To, kiedy szukać tanich lotów na trasie Polska – Sharm El Sheikh, ile trwa lot i jakie lotnisko w Polsce wybierzemy zależy od bieżącej dostępności bezpośrednich lotów z Polski. Warto więc polować na oferty last minute. Z tanimi lotami wiążą się także spędzane w Sharm El Sheikh wycieczki last minute organizowane przez biura podróży. Jeszcze bardziej korzystne będzie jednak zaplanowanie lotu z dużym wyprzedzeniem.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Tanich lotów warto szukać zwłaszcza wiosną i późną jesienią, kiedy ruch turystyczny jest najmniejszy. Na tanie loty nie możemy liczyć latem, ich liczba zmniejsza się jednak również zimą, kiedy do Egiptu udają się turyści spragnieni słońca. Także zimą pogoda w Sharm Ek Sheikh sprzyja przecież wypoczynkowi na plaży. Nie bez znaczenia jest również dzień tygodnia – warto unikać droższych połączeń weekendowych.

Czytaj też ile leci się na Malediwy

Sharm El Sheikh – ile trwa lot?

Typowa długość samego lotu z Polski do Egiptu to 3 godziny i 30 minut. Należy do tego oczywiście doliczyć także czas odprawy.

Sharm El Sheikh – jak szybko leci samolot?

Typowa prędkość dużych samolotów latających z Polski do Egiptu to 850 kilometrów na godzinę. Może ona podlegać wahaniom w zależności od rodzaju samolotu i warunków pogodowych.

Sharm El Sheikh – jak wysoko leci samolot?

Duże samoloty w czasie lotu z Polski do Egiptu przekraczają pułap 5000 metrów. Możliwa jest także wysokość dochodząca do 10000 metrów lub nawet większa.

Czy są bezpośrednie loty do Sharm El Sheikh z Polski?

Tak loty czarterowe, jak i rejsowe z Polski do Sharm El Sheikh odbywają się bezpośrednio. Nie ma konieczności przesiadania się na innych lotniskach.