Sharm El Sheikh - pogoda. Zobacz kiedy lecieć do Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Sharm El Sheikh

Piaszczyste plaże, gorące klimaty i sporo atrakcji turystycznych do zwiedzania w przerwie pomiędzy plażowaniem – wyjazd do Sharm El Sheikh to pomysł na udane, słoneczne wakacje. Kierunek jest idealny dla miłośników opalania się, kąpieli w morzu, a także poznawania ciekawych historycznie i kulturowo miejsc. W Sharm El Sheikh wakacyjna pogoda jest praktycznie przez cały rok, dzięki czemu nie musisz ograniczać urlopowych planów wyłącznie do kilku miesięcy w roku.

Kiedy do Szarm el Szejk
Kiedy do Szarm el Szejk / iStock.com / Sofiia Potanina

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać do Sharm El Sheikh, warto najpierw ustalić, jakie są Twoje wakacyjne plany. Inny termin wybiorą wielbiciele plażowania i osoby nastawione na leniwy wypoczynek, a w innych miesiącach będą się lepiej czuć w Egipcie osoby preferujące aktywne zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

W Sharm El Sheikh temperatury bywają dosyć wysokie w niektórych miesiącach – warto wziąć to pod uwagę, gdy planujemy wyjazd z małymi dziećmi lub gdy kiepsko znosimy żar lejący się z nieba. Zanim ustalisz, kiedy lecieć do Sharm El Sheikh, dobrze jest zdobyć nieco informacji na temat pogody i klimatu w tym wyjątkowo gorącym regionie świata.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute do Sharm El Sheikh oraz tanie lasty do Egiptu

Pogoda Sharm El Sheikh – kiedy jechać?

Pogoda w Sharm El Sheikh jest kształtowana przede wszystkim przez unikalne położenie tego kurortu. Znajduje się on na wschodnim wybrzeżu Egiptu nad Morzem Czerwonym, które zapewnia doskonałe warunki do plażowania, kąpieli, a także korzystania z uroków różnorodnych sportów wodnych.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 3% 22 ° C 11 g.
Luty
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 0% 21 ° C 11 g.
Marzec
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 24 ° C 0% 22 ° C 12 g.
Kwiecień
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 0% 23 ° C 13 g.
Maj
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 0% 24 ° C 14 g.
Czerwiec
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 32 ° C 0% 25 ° C 14 g.
Lipiec
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
30 – 34 ° C 0% 27 ° C 13 g.
Sierpień
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
30 – 34 ° C 0% 28 ° C 13 g.
Wrzesień
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 31 ° C 0% 27 ° C 12 g.
Październik
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 29 ° C 0% 26 ° C 12 g.
Listopad
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 25 ° C 10 g.
Grudzień
Sharm El Sheikh już od 1 698 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 0% 24 ° C 10 g.

W Sharm El Sheikh klimat jest podobny jak w innych kurortach – całkowicie pustynny z bardzo wysokimi temperaturami latem, brakiem zimy i zerową ilością opadów.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli marzy się Tobie piękna, wakacyjna pogoda, Sharm El Sheikh będzie pod tym względem kierunkiem idealnym. Nie ma najmniejszej obawy, że opady deszczu zepsują letni wypoczynek.

Zobacz również najlepsze oferty all inclusive Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh pogoda styczeń

Jeśli planujesz zwiedzić zimowe Sharm El Sheikh, pogoda w styczniu z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Okazuje się, że w tym rejonie świata nie ma prawdziwej zimy, a co za tym idzie – to dobry kierunek dla osób, które chcą w styczniu uciec od chłodu i kiepskiej aury za oknem. Średnie miesięczne temperatury w tym miesiącu to 17 stopni. Nie ma więc upałów, ale jest bardzo słonecznie i ciepło.

Kiedy najlepiej jechać do Sharm El Sheikh
Kiedy najlepiej jechać do Sharm El Sheikh / iStock.com / lilithlita

W styczniu przez cały miesiąc świeci słońce, a w ciągu dnia jest 11 słonecznych godzin. Można więc zaplanować dni tak, by mieć czas na zwiedzanie i korzystanie z promieni słońca. Sharm El Sheikh pogoda styczeń to dobra propozycja, jeśli lubisz podróżować poza sezonem i z dala od tłumów turystów. W tym miesiącu można również liczyć na ceny dużo niższe niż w szczycie wakacyjnego sezonu.

Czytaj także jaka jest pogoda w Tanzanii

Sharm El Sheikh pogoda luty

Kiedy do Sharm El Sheikh wybierzesz się w lutym, możesz mieć gwarancję dużo lepszej pogody niż w naszej strefie umiarkowanej. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 18 stopni, dni są ciepłe i słoneczne, ale nie ma upałów. To dobry czas dla osób, które nastawiają się nie tylko na plażowanie, ale również na zwiedzanie wszystkich pobliskich atrakcji turystycznych.

Nurkowanie w rafach koralowych
Nurkowanie w rafach koralowych / iStock.com / Konoplytska

A tych w Egipcie przecież nie brakuje. Pogoda nie jest jeszcze w stu procentach idealna do plażowania czy kąpieli w morzu, jednak nie brakuje osób, których nieco chłodne Morze Czerwone wcale nie odstrasza. Sharm El Sheikh pogoda luty to idealne rozwiązanie, jeśli nie lubisz wakacyjnych tłumów, a jednocześnie chcesz podróżować nieco taniej niż w sezonie.

Zobacz też jaka jest pogoda w Turcji

Sharm El Sheikh pogoda marzec

Sharm El Sheikh pogoda marzec to przede wszystkim dużo słońca – wszystkie dni są słoneczne, a w ciągu dnia mamy 12 godzin słońca. Średnie temperatury w marcu utrzymują się na poziomie 21 stopni. To warunki, które sprzyjają zarówno aktywnemu zwiedzaniu, jak i spędzaniu czasu na plaży.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Nie ma upałów, co na pewno spodoba się osobom, które nie przepadają za lejącym się z nieba żarem. Jeśli w marcu wybierasz się do Sharm El Sheikh, pogoda na pewno nie zawiedzie. Przywieziesz piękną opaleniznę i wyjątkowe wspomnienia z wyprawy do Egiptu.

Przeczytaj również jaka jest pogoda na Fuerteventurze

Sharm El Sheikh pogoda kwiecień

Osobom, którym marzy się typowo wiosenna pogoda, Sharm El Sheikh w kwietniu na pewno przypadnie do gustu. Mamy tu w tym czasie niemal wakacyjne klimaty. Temperatury na poziomie 25 stopni to idealne warunki do plażowania, a niewiele chłodniejsza woda zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Piękny widok na plażę / iStock.com / iskrinka74

W kwietniu w Sharm El Sheikh dużą popularnością cieszy się nurkowanie i surfing. Można również skorzystać z wielu ciekawych wycieczek objazdowych, pozwalających na zwiedzanie najciekawszych atrakcji turystycznych w okolicy. Sharm El Sheikh pogoda kwiecień na pewno Cię nie zawiedzie.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Złotych Piaskach

Sharm El Sheikh pogoda maj

W Sharm El Sheikh pogoda w maju robi się już prawdziwie letnia. Słupki rtęci zaczynają zbliżać się do 30 stopni i chwilami bywa bardzo gorąco. Woda w morzu jest już idealna do kąpieli nawet dla osób, które nie przepadają za zbyt chłodną wodą.

Pogoda długoterminowa dla Sharm El Sheikh
Pogoda długoterminowa dla Sharm El Sheikh / iStock.com / Oleg_P

W maju można liczyć na doskonałą pogodę przez cały miesiąc, a 14 słonecznych godzin w ciągu dnia pozwala na zaplanowanie zwiedzania, plażowania oraz innych form wypoczynku nad Morzem Czerwonym. Sharm El Sheikh pogoda maj to czas, w którym z pewnością złapiesz przepiękną opaleniznę i wypoczniesz w gorącym, egipskim klimacie.

Zobacz również jaka jest pogoda w Cancun

Sharm El Sheikh pogoda czerwiec

Sharm El Sheikh pogoda czerwiec to czas, gdy zaczyna się robić naprawdę gorąco. Średnie temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 31 stopni. Jest sucho, upalnie, a turyści coraz częściej zaczynają szukać miejsc w cieniu. W tym czasie większość przyjezdnych stawia na leżenie na plaży lub przy hotelowym basenie, na aktywne zwiedzanie bywa bowiem za ciepło.

Sharm El Sheikh - temperatury przez cały rok
Sharm El Sheikh – temperatury przez cały rok / iStock.com / katrin888

Jeśli marzy się Tobie upalne Sharm El Sheikh, pogoda w czerwcu na pewno będzie idealna. Jeśli jednak kiepsko znosisz bardzo wysokie temperatury, lepiej będzie rozważyć wyjazd poza sezonem.

Czytaj także jaka jest pogoda w Dubaju

Sharm El Sheikh pogoda lipiec

Jeżeli nie przeszkadza Tobie wysoka temperatura, Sharm El Sheikh w lipcu to na pewno kierunek godny uwagi i większych wakacyjnych planów. W tym miesiącu jest tutaj wyjątkowo upalnie, a średnie temperatury utrzymują się na poziomie 32 stopni. Woda w morzu ma kilka stopni mniej, również więc jest ciepła i zachęca do kąpieli nawet osoby, które nie przepadają za chłodnym morzem.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

W lipcu w Sharm El Sheikh najlepiej jest postawić na plażowanie, gdyż aktywne zwiedzanie może być utrudnione ze względu na żar lejący się z nieba. To także niezbyt dobry czas na wakacje z dziećmi oraz z osobami starszymi, które kiepsko znoszą wysokie temperatury. Sharm El Sheikh pogoda lipiec to czas dla zapalonych plażowiczów, którzy chętnie popracują nad opalenizną w wyjątkowym klimacie wybrzeża Morza Czerwonego.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Wyspach Kanaryjskich

Sharm El Sheikh pogoda sierpień

Pogoda Sharm El Sheikh w sierpniu to chwilami prawdziwy ukrop z nieba. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 33 stopni, jednak bywają dni, gdy jest jeszcze goręcej. W tym czasie na wakacje najczęściej przyjeżdżają plażowicze, którzy nastawieni są na leniwe leżenie na piasku lub osoby, które prowadzą nocne życie i zaczynają imprezy po zachodzie słońca.

Sharm El Sheikh, Egipt - kiedy lecieć na wakacje
Sharm El Sheikh, Egipt – kiedy lecieć na wakacje / iStock.com / Enjoylife2

Nie jest to natomiast dobry termin wyjazdu dla osób, które chciałyby aktywnie zwiedzić tę część Egiptu. Jest bowiem zdecydowanie za gorąco. Sharm El Sheikh pogoda sierpień to czas dla wytrwałych turystów, którym upały niestraszne.

Zobacz też wpis: Chorwacja pogoda

Sharm El Sheikh pogoda wrzesień

Jeśli planujesz wrześniowy wyjazd do Sharm El Sheikh, pogoda na pewno nie będzie jesienna. W tym miesiącu upały są niemal tak wysokie jak w szczycie sezonu, a słupki rtęci raczej nie spadają poniżej 30 stopni. Jest bardzo gorąco, sucho, warunki sprzyjają głównie plażowaniu i kąpielom w morzu.

Słoneczna plaża w Egipcie
Słoneczna plaża w Egipcie / iStock.com / slava296

Nie brakuje jednak turystów, którzy decydują się na wycieczki i zwiedzanie. Sharm El Sheikh pogoda wrzesień to idealna pora dla osób, które lubią podróżować poza sezonem, chcą opalić się na zakończenie lata, a także przywieźć wspaniałe wspomnienia znad Morza Czerwonego.

Czytaj również wpis: pogoda Cypr

Sharm El Sheikh pogoda październik

W Sharm El Sheikh pogoda w październiku zdecydowanie nie jest jesienna. W tym miesiącu jest tutaj bardzo ciepło, choć można z cała pewnością stwierdzić, że największe letnie upały już przeminęły. Temperatury na poziomie 27 stopni to jednak nadal idealne warunki do plażowania i kąpieli w morzu, które ma niemal tak samo wysoką temperaturę jak powietrze.

Szarm El Szejk - pogoda przez cały rok
Szarm El Szejk – pogoda przez cały rok / iStock.com / SVPhilon

W październiku można zdecydować się na więcej wycieczek i aktywności na świeżym powietrzu – upały nie przeszkadzają w uprawianiu sportu czy zwiedzaniu bardziej odległych miejsc. Sharm El Sheikh pogoda październik to świetny pomysł na wyjazd w stronę słońca w czasie, gdy w naszych warunkach robi się już mocno chłodno.

Zobacz także artykuł: Namibia pogoda

Sharm El Sheikh pogoda listopad

Sharm El Sheikh pogoda listopad to bardziej wiosna niż jesień, z temperaturami na poziomie 22 stopni. W tym miesiącu dzień jest już nieco krótszy, mamy zaledwie 10 słonecznych godzin, dlatego warto jest dobrze planować aktywności każdego dnia. Woda w morzu jest o kilka stopni cieplejsza niż powietrze, dzięki czemu nawet w listopadzie można korzystać z kąpieli w Morzu Czerwonym.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Jeśli zastanawiasz się, Sharm El Sheikh kiedy jechać, listopad będzie dobrą i sprawdzoną propozycją. Na pewno w tym miesiącu dobrze się będą czuły w Egipcie osoby, które bardzo źle znoszą upały.

Sprawdź też wpis: Malta pogoda

Sharm El Sheikh pogoda grudzień

W grudniu w Sharm El Sheikh zdecydowanie nie ma zimy, jednak temperatury są na pewno dużo niższe niż latem. Raczej nie przekraczają 20 stopni, a więc jest słonecznie i ciepło, ale już nie upalnie.

Temperatura w Szarm El Szejk
Temperatura w Szarm El Szejk / iStock.com / lucky-photographer

Sharm El Sheikh pogoda grudzień to dobra pora dla osób, które chcą na jakiś czas oderwać się od chłodnej zimy lub spędzić zakończenie roku w ciepłym i słonecznym miejscu.

Przeczytaj także: Dominikana pogoda

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Sharm El Sheikh – kiedy najlepiej jechać?

Sharm El Sheikh należy do kierunków, które można odwiedzać praktycznie przez cały rok. Zarówno latem, jak i zimą można tu wypocząć w słonecznych warunkach.

Sharm El Sheikh – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Sharm El Sheikh jest w sierpniu, gdy na słupkach rtęci mamy 33 stopnie.

Sharm El Sheikh – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Sharm El Sheikh trwa od kwietnia do października. W tym czasie warunki pogodowe są idealne zarówno do plażowania, jak i do zwiedzania.

Sharm El Sheikh – jaki klimat?

Sharm El Sheikh, podobnie jak całe wybrzeże Morza Czerwonego, leży w strefie klimatu pustynnego.

Sharm El Sheikh – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Sharm El Sheikh będzie w miesiącach zimowych od grudnia do lutego. W tym czasie niższe są ceny zarówno w hotelach, jak i w atrakcjach turystycznych w okolicy.