Kiedy na Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie – pogoda. Zobacz kiedy najlepiej jechać na Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie są jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów i to bez względu na porę roku. Mają bowiem wszystko, co jest niezbędne do leniwego i aktywnego wypoczynku w wyjątkowym klimacie. Piaszczyste plaże, ciepła, lazurowa woda oraz doskonała infrastruktura do uprawiania sportów przyciągają miłośników plażowania, a także wielbicieli nurkowania, surfingu czy żeglarstwa. Warto jednak sprawdzić, kiedy jechać na Wyspy Kanaryjskie, aby pogoda była dla Ciebie idealna.

Jaki miesiąc wybrać na podróż na Wyspy Kanaryjskie
Jaki miesiąc wybrać na podróż na Wyspy Kanaryjskie. Photo by Sofi Brambila on Unsplash

Należące do Hiszpanii Wyspy Kanaryjskie wielu osobom kojarzą się z prawdziwym rajem na ziemi. Są wyjątkowo ciepłe i słoneczne, mają rozległe piaszczyste plaże, potężne bogactwo krajobrazowe i przyrodnicze, a także wiele miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Wyspy Kanaryjskie, warto najpierw sprawdzić, jak kształtuje się tam pogoda na przestrzeni roku. Trzeba też wziąć pod uwagę, że każda z wysp ma swój unikalny klimat, związany z położeniem czy ukształtowaniem terenu.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Najpopularniejsze Wyspy Kanaryjskie to cztery największe z nich: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria i Lanzarote. Na każdej z nich w tym samym czasie pogoda może się nieco różnić. Zawsze jednak można mieć pewność, że wakacje pod względem temperatury będą udane.

Zobacz również oferty all inclusive Wyspy Kanaryjskie

Pogoda Wyspy Kanaryjskie – kiedy jechać?

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest idealna do plażowania i zwiedzania najpiękniejszych miejsc. Wyspy leżą na Oceanie Spokojnym w strefie klimatu zwrotnikowego, który jest nieco ochładzany zimnym Prądem Kanaryjskim. Nie ma tu wielkich upałów, dzięki czemu bez obaw można wybrać się na wyspy nawet w szczycie sezonu. To idealny kierunek dla rodzin z małymi dziećmi, a także dla osób, które kiepsko znoszą nadmiernie wysokie temperatury.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 19 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Luty
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 4% 18 ° C 11 g.
Marzec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 3% 18 ° C 12 g.
Kwiecień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 21 ° C 3% 18 ° C 13 g.
Maj
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 22 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Czerwiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 24 ° C 2% 19 ° C 14 g.
Lipiec
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 1% 21 ° C 14 g.
Sierpień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 2% 22 ° C 13 g.
Wrzesień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 26 ° C 4% 22 ° C 13 g.
Październik
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 25 ° C 6% 21 ° C 11 g.
Listopad
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 8% 20 ° C 11 g.
Grudzień
Kanary już od 1 499 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 22 ° C 4% 19 ° C 11 g.

Jako że pogoda jest doskonała o każdej porze roku, pytanie: Wyspy Kanaryjskie – kiedy jechać nie powinno być dla nas problemowe. Odpowiedzią jest bowiem: praktycznie zawsze. W szczycie sezonu trzeba jednak liczyć się z dużymi tłumami i najwyższymi cenami, zarówno w kurortach, jak i w największych atrakcjach turystycznych.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Poza sezonem, gdy jest nieco chłodniej, ruch turystyczny jest mniejszy, choć nadal spory, można jednak liczyć na nieco niższe ceny niż w miesiącach, gdy jest tu najcieplej.

Wyspy Kanaryjskie pogoda styczeń

Jeśli chcesz w styczniu jechać na Wyspy Kanaryjskie, pogoda będzie doskonała do aktywnego wypoczynku, wędrówek po urokliwych zakątkach wysp, a także do wygrzewania się na słońcu. Maksymalne temperatury w styczniu to 19 stopni, cieplej bywa na najbliższej Afryce Fuerteventurze.

Kanaryjskie Wyspy - kiedy najlepiej lecieć na wakacje
Kanaryjskie Wyspy – kiedy najlepiej lecieć na wakacje. Photo by Arut Pogosyan on Unsplash

W styczniu mogą również zdarzyć się opady deszczu, są jednak dosyć sporadyczne i nie przeszkadzają w wypoczynku. Wyspy Kanaryjskie w styczniu to dobry czas na spokojny wypoczynek w ciepłym miejscu.

Czytaj również gdzie lecieć w styczniu na wakacje

Wyspy Kanaryjskie pogoda luty

Wyspy Kanaryjskie w lutym to czas, w którym jest dużo cieplej niż w zimowych warunkach w naszym umiarkowanym klimacie. Temperatury powietrza sięgają wtedy 18 stopni, jednak jeszcze cieplejsze jest morze, które ma nawet 22 stopnie. Można więc zarówno plażować, jak i korzystać z morskich kąpieli. Jednak nie ma co liczyć na upały.

Kiedy na Kanary
Kiedy na Kanary / iStock.com / Balate Dorin

Jeśli w lutym wybierasz się na Wyspy Kanaryjskie, pogoda będzie idealna do aktywnego wypoczynku. To dobry czas na zwiedzanie rezerwatów czy parków narodowych, a także na wyprawy w górskie rejony wysp.

Sprawdź także dokąd lecieć w lutym

Wyspy Kanaryjskie pogoda marzec

Jeśli w marcu wybierzesz się na Wyspy Kanaryjskie, pogoda będzie już nieco lepsza niż w dwóch pierwszych miesiącach roku, gdy jest zdecydowanie najchłodniej. Temperatury w ciągu dnia mogą sięgać nawet 20 stopni, taka sama jest temperatura wody w oceanie. Zdarzają się dni deszczowe, jednak nawet, gdy pojawiają się opady, są one zdecydowanie sporadyczne.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Wyspy Kanaryjskie w marcu to czas, gdy jest przyjemnie i ciepło – na pewno warunki pogodowe są zdecydowanie lepsze niż w marcu w naszym umiarkowanym klimacie. A że jest jeszcze przed szczytem sezonu, można znaleźć sporo ciekawych wyjazdów last minute, dzięki którym wypad na Kanary będzie dużo tańszy niż latem.

Przeczytaj gdzie warto lecieć w marcu na urlop

Wyspy Kanaryjskie pogoda kwiecień

Temperatura na Wyspach Kanaryjskich w kwietniu to wyjątkowo wiosenne klimaty. Jest bardzo słonecznie, sucho i ciepło do 20 stopni. Woda w morzu również ma podobną temperaturę – nie brakuje osób, które chętnie korzystają z kąpieli zarówno słonecznych, jak i morskich. W kwietniu na Wyspach Kanaryjskich można spędzać czas aktywnie na zwiedzaniu, poznawaniu najciekawszych atrakcji turystycznych.

Kiedy najlepiej lecieć na Wyspy Kanaryjskie
Kiedy najlepiej lecieć na Wyspy Kanaryjskie / iStock.com / Balate Dorin

To dobry czas na wycieczki piesze, rowerowe, a także na intensywne korzystanie ze sportów wodnych. Na hasło Wyspy Kanaryjskie w kwietniu warto więc rezerwować sobie wiosenne wyjazdy.

Zobacz dokąd w kwietniu na wakacje

Wyspy Kanaryjskie pogoda maj

Jeśli interesują Cię Wyspy Kanaryjskie maj, warto rozważyć wypad wakacyjny właśnie w tym czasie. Temperatury sięgają w ciągu dnia 21 stopni. Cieplej jest między innymi na Fuerteventurze, która ma dosyć afrykańskie klimaty. Standardowo najprzyjemniej pod względem pogodowym jest na wybrzeżu, nieco chłodniej może być w rejonach górskich wysp.

Pogoda i temperatury na Wyspach Kanaryjskich
Pogoda i temperatury na Wyspach Kanaryjskich. Photo by Zinah Insignia on Unsplash

Jeśli w maju wybierzesz się na Wyspy Kanaryjskie, pogoda na pewno będzie idealna do wypoczynku zarówno na plaży, jak i wśród licznych atrakcji turystycznych. To dobra pora na zwiedzanie najciekawszych atrakcji i wędrówki przyrodnicze.

Przeczytaj gdzie na wakacje w maju

Wyspy Kanaryjskie pogoda czerwiec

Osoby, które w czerwcu wybiorą się na Wyspy Kanaryjskie, pogoda z pewnością zaskoczy na plus. To czas, w którym rozpoczyna się tak zwany sezon wysoki, czyli przybywają tu turyści z całego świata. I nic dziwnego – temperatury powietrza przekraczają 22 stopnie, nieco cieplejszy jest ocean przy wybrzeżu. Można więc opalać się, kąpać w morzu, a jednocześnie nie obawiać się, że nadmierne upały popsują nam wypoczynek.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Wyspy Kanaryjskie w czerwcu to pewność, że wypad będzie udany i pełen słonecznych atrakcji. Wybierając się na urlop w czerwcu możemy mieć pewność, że przywieziemy nie tylko piękne wspomnienia, ale również wyjątkową opaleniznę.

Zobacz gdzie w czerwcu jest ciepło

Wyspy Kanaryjskie pogoda lipiec

Wyspy Kanaryjskie w lipcu to możliwość korzystania ze wszystkiego, co oferują słoneczne klimaty. Temperatury powietrza w tym miesiącu przekraczają 23 stopnie, równie ciepła jest woda w morzu. Nie ma też wielkiego ryzyka opadów – w skali całego miesiąca pada jedynie przez dwa dni. I nie są to opady całodniowe, a zdecydowanie bardziej sporadyczne.

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich
Pogoda na Wyspach Kanaryjskich / iStock.com / MikeMareen

Jeśli marzy się Tobie idealna, wakacyjna pogoda, Wyspy Kanaryjskie z lipcu na pewno będą odpowiednim kierunkiem. Trzeba jednak pamiętać, że w tym czasie w najpopularniejszych kurortach może być dosyć tłoczno. Jednak bez problemu można znaleźć także miejsca idealne do spokojnego i kameralnego wypoczynku.

Sprawdź gdzie warto lecieć na wakacje w lipcu

Wyspy Kanaryjskie pogoda sierpień

Pogoda Wyspy Kanaryjskie sierpień to czas pełni lata. W tym czasie mamy temperatury na poziomie 24 stopni Celsjusza, a w niektórych regionach jest jeszcze cieplej. Temperatura w morzu zachęca do kąpieli i spędzania czasu na sportach wodnych.

Temperatury na Wyspach Kanaryjskich
Temperatury na Wyspach Kanaryjskich / iStock.com / Balate Dorin

Opady deszczu, jeśli się zdarzają, są krótkotrwałe i doskonale oczyszczają powietrze. Nie utrudniają natomiast żadnych wakacyjnych aktywności. Jeśli więc w sierpniu wybierzemy się na Wyspy Kanaryjskie, pogoda na pewno nas nie rozczaruje.

Sprawdź gdzie w sierpniu na wakacje

Wyspy Kanaryjskie pogoda wrzesień

Jeśli planujesz wypad na Wyspy Kanaryjskie, temperatura we wrześniu również będzie typowo letnia. Nie ma upałów, ale słupki rtęci wskazują do 24 stopni. Jeszcze cieplejsza jest woda w morzu, bo nawet 25 stopni, co sprawia, że nawet osoby niezbyt lubiące chłodną wodę z przyjemnością zanurzą się, wykąpią czy będą korzystać ze sportów wodnych.

W którym miesiącu najlepiej lecieć na Kanaryjskie Wyspy
W którym miesiącu najlepiej lecieć na Kanaryjskie Wyspy. Zdjęcie autorstwa Tenerife Photographer z Pexels

Wrześniowe Wyspy kanaryjskie to czas, gdy warto wybrać się na wakacje także ze względu na powolny koniec sezonu, a co za tym idzie – mniejsze tłumy i niższe ceny w popularnych kurortach.

Czytaj gdzie na wakacje – wrzesień

Wyspy Kanaryjskie pogoda październik

Jeśli marzy się Tobie słoneczna pogoda, Wyspy Kanaryjskie w październiku również mogą być ciekawą propozycją. Podczas gdy w naszej strefie klimatycznej zaczynają się jesienne chłody, na Kanarach jest tak samo ciepło, jak latem.

Wyspy Kanaryjskie pogoda
Wyspy Kanaryjskie pogoda / iStock.com / bluejayphoto

Temperatury sięgają 24 stopni, woda w morzu jest idealna do kąpieli, można też spędzać czas aktywnie na zwiedzaniu najciekawszych atrakcji. Wyspy Kanaryjskie w październiku to pewność udanych wakacji i przywiezienia pięknej opalenizny.

Gdzie na wakacje w październiku?

Wyspy Kanaryjskie pogoda listopad

Wyspy Kanaryjskie temperatury w listopadzie również mają zdecydowanie przyjemniejsze niż w naszych warunkach. Warto więc w tym czasie wybrać się na urlop i naładować wewnętrzne baterie w słonecznym klimacie.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Wyspy Kanaryjskie w listopadzie to 22 stopnie w ciągu dnia, kilka stopni cieplejsza woda. Są to więc idealne warunki do plażowania w czasie, gdy u nas zaczyna się powoli zima i zapominamy na kilka miesięcy o słońcu.

Dokąd na urlop w listopadzie?

Wyspy Kanaryjskie pogoda grudzień

Wyspy Kanaryjskie pogoda grudzień to prawdziwa gratka dla miłośników słonecznego klimatu. Można mieć pewność, że będzie słonecznie i ciepło.

Kiedy jechać na Kanary
Kiedy jechać na Kanary. Photo by Jorge Fernández Salas on Unsplash

Choć temperatury sięgają 20 stopni, to i tak jest dużo cieplej niż w grudniu w strefie umiarkowanej. Jeśli w grudniu marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Wyspy Kanaryjskie mogą być idealnym pomysłem na zakończenie roku.

Przeczytaj gdzie na wakacje w grudniu oraz gdzie spędzić sylwester pod palmami

Czytaj również:

Aplikacja
Wyspy Kanaryjskie – kiedy najlepiej jechać?

Na pytanie: kiedy na Wyspy Kanaryjskie, odpowiedzią może być po prostu zawsze. W każdym miesiącu na przestrzeni roku jest tu ciepło i słonecznie z bardzo niewielkim ryzykiem opadów.

Wyspy Kanaryjskie – kiedy najcieplej?

Jeśli interesuje Cię wysoka temperatura, Wyspy Kanaryjskie najbardziej przyjazne są w sezonie od czerwca do września. Jest wtedy bardzo ciepło, jednak nie ma wielkich upałów, które utrudniałyby wypoczynek.

Wyspy Kanaryjskie – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Kanarach trwa od czerwca do września. Wtedy jest tu najcieplej, a ruch turystyczny największy.

Wyspy Kanaryjskie – jaki klimat?

Wyspy Kanaryjskie klimat mają typowo zwrotnikowy, choć nieco schładzany przez zimny Prąd Kanaryjski. Nie zmienia to jednak faktu, że praktycznie przez cały rok jest tu słonecznie i ciepło.

Wyspy Kanaryjskie – kiedy najtaniej?

Na Wyspach Kanaryjskich najtaniej jest w miesiącach zimowych, które są najchłodniejsze. Co jednak nie oznacza prawdziwych chłodów, tylko temperatury na poziomie 20 stopni Celsjusza.