Kiedy jechać do Czarnogóry

Czarnogóra – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Czarnogóry

Choć Czarnogóra leży nieco na uboczu głównych szlaków turystycznych, cieszy się z roku na rok coraz zainteresowaniem turystów. Ten bałkański kraj przyciąga przyjaznym klimatem, bogatą historią, niezwykłą kulturą i wieloma atrakcjami, które warto zwiedzić. Kiedy jechać do Czarnogóry, aby mieć pewność, że wakacje będą udane? Sprawdź Czarnogóra – pogoda i wybierz idealny miesiąc dla siebie.

Czarnogóra - kiedy jechać
Czarnogóra – kiedy jechać. Photo by Orkhan Farmanli on Unsplash

Czarnogóra jest niezwykłym krajem leżącym nad Morzem Adriatyckim, ale w wyjątkowo górskim klimacie. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy zwiedzania ciekawych zabytków, plażowania i wodnych atrakcji, a także bardziej aktywnej turystyki, jak wędrówki po górach.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Na pytanie: Czarnogóra – kiedy jechać nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czy nastawiamy się na plażowanie, czy preferujemy zwiedzanie, do którego nie są potrzebne wysokie upały. A jeśli chcemy ruszać natychmiast – zajrzyjmy na listę ofert last minute Czarnogóra oraz all inclusive Czarnogóra. Istnieje spora szansa, że znajdziemy bardzo tanie opcje wakacyjne.

Pogoda Czarnogóra – kiedy jechać?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Czarnogóry, warto najpierw sprawdzić, jakie warunki klimatyczne panują w tym wyjątkowo ciekawym kraju. Okazuje się, że choć Czarnogóra leży nieco na uboczu, znajduje się w strefie klasycznego klimatu śródziemnomorskiego – a szczególnie jej najbardziej turystyczna część, czyli Riwiera Czarnogórska.

Czarnogóra pogoda
Czarnogóra pogoda. Photo by Danilo Obradovic on Unsplash

A więc można tu liczyć na długie, bardzo ciepłe i suche lata oraz na krótkie zimy, w czasie których temperatury również utrzymują się na dosyć dobrym poziomie. Nawet, jeśli zaplanujemy wakacje w sezonie zimowym, możemy mieć pewność, że będzie tu zdecydowanie cieplej niż w zimie w naszym umiarkowanym klimacie.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
6 – 9 ° C 35% 13 ° C 9 g.
Luty
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
7 – 11 ° C 40% 12 ° C 11 g.
Marzec
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
10 – 13 ° C 40% 13 ° C 12 g.
Kwiecień
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 16 ° C 35% 14 ° C 13 g.
Maj
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 37% 17 ° C 14 g.
Czerwiec
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 35% 21 ° C 15 g.
Lipiec
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 20% 23 ° C 15 g.
Sierpień
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 15% 24 ° C 14 g.
Wrzesień
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 24 ° C 30% 23 ° C 12 g.
Październik
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
17 – 20 ° C 30% 21 ° C 12 g.
Listopad
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 35% 18 ° C 10 g.
Grudzień
Czarnogóra już od 1 546 zł za osobę!
pokaż oferty
7 – 11 ° C 35% 16 ° C 9 g.

Temperatura w Czarnogórze praktycznie przez cały rok jest zachęcająca, co znajduje odzwierciedlenie w ofercie biur podróży. Czy w sezonie, czy poza sezonem, bez problemu znajdziemy oferty wyjazdów do Czarnogóry, uwzględniające najpiękniejsze regiony i zwiedzanie najważniejszych miejsc.

Czarnogóra pogoda styczeń

Jeśli interesuje nas słoneczna Czarnogóra, styczeń może nie być do końca trafionym miesiącem, szczególnie dla osób, które lubią leniwe plażowanie i korzystanie z uroków słońca. Czarnogóra w styczniu to temperatury na poziomie 10 stopni Celsjusza.

od:
1 499 zł
Czarnogóra – oferty wakacyjne!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Czarnogórze.

W głębi kraju może być nieco chłodniej, a w górskich częściach może leżeć śnieg. Na wybrzeżu Adriatyku może być natomiast kilka stopni więcej, co jednak nie zmienia faktu, że raczej nie jest to czas na spędzanie urlopu na plażach Czarnogóry. Jeśli jednak interesuje nas historyczna Czarnogóra, pogoda w styczniu na pewno nie będzie nam przeszkadzała w zwiedzaniu, odkrywaniu nowych miejsc i poznawaniu bogatej historii tego kraju.

Zobacz również gdzie najlepiej jechać w styczniu

Czarnogóra pogoda luty

Czarnogóra w lutym to nadal zima, choć jednak w śródziemnomorskim wydaniu. Temperatury na wybrzeżu utrzymują się raczej na plusie, do 11 stopni Celsjusza. To dobre warunki dla osób, które do kraju przybywają w celach bardziej zwiedzania niż plażowania. W lutym w Czarnogórze nie ma zbyt dużego ruchu turystycznego. Można więc liczyć na całkiem korzystne ceny, a także niewiele tłumów do jakichkolwiek atrakcji turystycznych.

Kiedy do Czarnogóry
Kiedy do Czarnogóry. Photo by Anton Matis on Unsplash

Osoby, które interesuje niekoniecznie plażowa Czarnogóra, pogoda w lutym może w stu procentach zadowolić. Podczas gdy w naszych warunkach klimatycznych temperatury mogą utrzymywać się na poziomie sporo poniżej zera, w Czarnogórze będzie nawet kilkanaście stopni.

Czarnogóra pogoda marzec

Kiedy do Czarnogóry wybierzemy się w marcu, możemy całkiem przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie ma jeszcze, co prawda, typowo wakacyjnych temperatur, jednak na pewno jest tam cieplej niż w klimacie umiarkowanym. Marcowa Czarnogóra to temperatury na poziomie do 15 stopni. Dodatkowo, jest sporo słońca, a opady deszczu, szczególnie na popularnej riwierze zdarzają się sporadycznie.

Pogoda Czarnogóra. Photo by Bear Lissimo on Unsplash
Pogoda Czarnogóra. Photo by Bear Lissimo on Unsplash

Jeśli interesuje nas marcowa Czarnogóra, pogoda raczej nie zachęci nas do nieustannego plażowania, ale już jak najbardziej realne i przyjemne będą spacery nad brzegiem Adriatyku. Pogoda w Czarnogórze w marcu na pewno zachęci również miłośników zwiedzania nowych krajów, kultur i tradycji.

Czarnogóra pogoda kwiecień

Czarnogóra w kwietniu to już wiosna w pełnej okazałości. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 17 stopni. Bywa deszczowo, choć jednak są to deszcze przelotne i nie przeszkadzają w wypoczynku. Jeśli marzy nam się wiosenna pogoda, Czarnogóra w kwietniu może spełnić nasze oczekiwania w stu procentach.

od:
1 499 zł
Czarnogóra – oferty wakacyjne!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Czarnogórze.

To dobre warunki do zwiedzania najbardziej atrakcyjnych turystycznie okolic, dużych miast i mniejszych miasteczek. Jeśli jednak ktoś nastawia się na intensywne plażowanie, powinien jednak pomyśleć o wypadzie w te rejony w nieco późniejszym terminie.

Zobacz również gdzie na wakacje w kwietniu

Czarnogóra pogoda maj

Jeśli marzy się Tobie wiosenna Czarnogóra, pogoda w maju z pewnością będzie idealna. Wiosnę można tu wtedy spotkać na każdym kroku – na plaży jest zdecydowanie cieplej, roślinność na terenach górskich zaczyna być wyjątkowo bujna, opadów również jest zdecydowanie mniej niż w poprzednich miesiącach.

Temperatura - Czarnogóra
Temperatura – Czarnogóra. Photo by Dragisa Braunovic on Unsplash

W maju można wybrać się w te bałkańskie rejony na dłuższe lub krótsze wakacje w wyjątkowym klimacie. Czarnogóra pogoda maj to idealna propozycja dla osób, które szukają ciekawego pomysłu na wypoczynek, nie boją się ruszać w mniej znanych kierunkach i chętnie wybierają mniej utarte szlaki.

Sprawdź gdzie lecieć na wakacje w maju

Czarnogóra pogoda czerwiec

Czarnogóra pogoda czerwiec to już standardowe lato z wysokimi temperaturami i niewielkimi opadami deszczu. Choć jeszcze kapryśna bywa pogoda, Czarnogóra zaczyna coraz bardziej tętnić życiem, przyjeżdżają tu turyści z całego świata.

Czarnogóra - kiedy lecieć.
Czarnogóra – kiedy lecieć. Photo by Radik Sitdikov on Unsplash

W tym miesiącu temperatury powietrza sięgają już 25 stopni w cieniu. Nad Adriatykiem może być nawet jeszcze cieplej. Warto więc pomyśleć o wypoczynku właśnie na Riwierze  Czarnogórskiej. Warunki pogodowe będą idealne nie tylko do plażowania, ale również do korzystania z bogatej oferty sportów wodnych. Która przyciąga turystów z całego świata.

Czarnogóra pogoda lipiec

Jeśli interesuje Cię upalna Czarnogóra, pogoda w lipcu na pewno spełni Twoje oczekiwania pod każdym względem. Na wybrzeżu mamy tu wtedy typowe, śródziemnomorskie lato z wysokimi temperaturami sięgającymi 28 stopni. Nie brakuje też dni, gdy słupki rtęci przekraczają 30 stopni.

Kiedy w Czarnogórze jest ciepło
Kiedy w Czarnogórze jest ciepło. Photo by Miljan Mijatović on Unsplash

Czarnogóra pogoda lipiec to idealna opcja wakacji dla rodzin z małymi dziećmi, dla osób lubiących plażowanie i morskie kąpiele, a także dla każdego, komu zależy na słonecznych wakacjach.

Przeczytaj dokąd lecieć na ciepłe wakacje w lipcu

Czarnogóra pogoda sierpień

Czarnogóra pogoda sierpień to kontynuacja doskonałych warunków pogodowych z lipca. W ciągu dnia temperatury sięgają nawet 29 stopni, a więc chwilami bywa naprawdę upalnie. To idealne warunki do korzystania z kąpieli słonecznych, zaburzenia się w ciepłym Adriatyku, wybrania na nurkowanie czy na żagle. Jeśli interesuje Cię słoneczna Czarnogóra, pogoda w sierpniu na pewno spełni wszystkie oczekiwania.

od:
1 499 zł
Czarnogóra – oferty wakacyjne!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Czarnogórze.

Choć jest bardzo ciepło, nie ma potężnych upałów, które utrudniałyby funkcjonowanie. Klimat śródziemnomorski nad Adriatykiem gwarantuje również nie tylko wysokie temperatury, ale niski poziom wilgoci. Można więc doskonale spędzić czas, opalać się i przywieźć z wyjazdu do Czarnogóry wspaniałe wspomnienia połączone z wyjątkową opalenizną.

Czarnogóra pogoda wrzesień

Turystów, których interesuje doskonała pogoda, Czarnogóra we wrześniu również nie rozczaruje. Temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni. Jest bardzo słonecznie i ciepło. Jeśli zdarzają się opady deszczu, są dosyć sporadyczne i bardziej oczyszczają powietrze niż zaburzają wakacyjny wypoczynek.

W jakim miesiącu najlepiej lecieć do Czarnogóry
W jakim miesiącu najlepiej lecieć do Czarnogóry. Photo by Elen Yatsenko on Unsplash

We wrześniu możliwe jest i plażowanie, i morskie kąpiele oraz zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc. Czarnogóra pogoda wrzesień spełni więc oczekiwania różnych grup turystów. To dobry czas na wakacje z dziećmi, a także na wyjazd dla osób, które szukają spokojnego wypoczynku już nieco poza sezonem.

Sprawdź gdzie na wakacje we wrześniu

Czarnogóra pogoda październik

Czarnogóra pogoda październik również nie jest najgorsza i zdecydowanie odbiega od października w naszych warunkach klimatycznych. Na Riwierze Czarnogórskiej możemy liczyć na temperatury na poziomie 20 stopni Celsjusza, jest więc szansa na złapanie pięknej opalenizny.

Temperatury w Czarnogórze
Temperatury w Czarnogórze. Photo by Oleg Gratilo on Unsplash

Poza plażowaniem można w tym miesiącu zwiedzać bardziej górzyste tereny, choć w tym przypadku dobrze jest zabrać kilka cieplejszych ubrań. W rejonach górskich zawsze jest bowiem nieco chłodniej niż na wybrzeżu.

Czarnogóra pogoda listopad

Jeśli interesuje nas listopadowa Czarnogóra, temperatura również nas nie rozczaruje. Listopad oferuje całkiem słoneczną pogodę i temperatury na poziomie 16 stopni na wybrzeżu i nieco mniej w głębi kontynentu.

od:
1 499 zł
Czarnogóra – oferty wakacyjne!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Czarnogórze.

To dobra pora na zwiedzanie zabytków, poznawanie ciekawych pod względem historii czy kultury miejsc. Można też spędzić nieco czasu na plaży, jeśli nie na opalaniu, to na przyjemnych spacerach nad brzegiem morza. Czarnogóra pogoda listopad może więc być idealna na wakacje w śródziemnomorskim klimacie.

Przeczytaj gdzie w listopadzie na wakacje

Czarnogóra pogoda grudzień

Czarnogóra pogoda grudzień może już nie do końca zachwycać, szczególnie miłośników ciepła i plażowania. W tym czasie nawet tutaj mamy warunki zimowe, choć zdecydowanie jest to zima bardziej łagodna niż w klimacie umiarkowanym. W grudniu możemy liczyć na temperatury do 10 stopni. Nie jest to czas na plażowanie, ale jak najbardziej dobra pora na zwiedzanie. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak tania może być w tym czasie Czarnogóra, temperatury w grudniu na pewno nie będą nas odstraszać od wypoczynku.

Sprawdź gdzie lecieć w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Czarnogóra – kiedy najlepiej jechać?

Jeśli interesuje nas wysoka temperatura, Czarnogóra będzie odpowiednia w szczycie swojego sezonu turystycznego. Najlepsze warunki dla turystów panują w sezonie od kwietnia do września.

Czarnogóra – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Czarnogórze jest w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu. W tym czasie słupki rtęci mogą pokazywać niemal 30 stopni.

Czarnogóra – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny trwa w Czarnogórze mniej więcej od maja do września, nie brakuje jednak turystów, którzy decydują się na wypoczynek w innych miesiącach.

Czarnogóra – jaki klimat?

Czarnogóra klimat ma śródziemnomorski na wybrzeżu, które jest najpopularniejsze wśród turystów. W głębi lądu klimat jest bardziej kontynentalny i chłodniejszy, co jednak również nie odstrasza przyjezdnych.

Czarnogóra – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Czarnogórze z pewnością jest w zimie, czyli od grudnia do lutego, gdy temperatury są dosyć niskie, ale zdecydowanie wyższe niż w naszych zimowych warunkach.