Ile trwa lot do Czarnogóry. Sprawdź ile leci się do Czarnogóry

Ile trwa lot do Czarnogóry? Sprawdź ile leci się do Czarnogóry

Czarnogóra jest państwem w Europie Południowej, której znaczną część zajmują tereny górzyste. Nieduże skrawki nizinnych terenów można odnaleźć u wybrzeża i nad Jeziorem Szkoderskim. Plaże w Czarnogórze zachwycają swym pięknem każdego turystę, a szczyty górskie tylko czekają, aby je zdobyć.

Czarnogóra - czas lotu
Czarnogóra – czas lotu / shutterstock.com / Artsaba Family

Ile leci się do Czarnogóry z Polski?

Planując wakacje all inclusive, warto zadać sobie pytanie ile trwa lot z Polski do Czarnogóry? Odpowiedź jest niejednoznaczna, bowiem w zależności od wybranego lotniska długość lotu z Polski do Czarnogóry może się różnić.

Czarnogóra
Czarnogóra
Średni czas lotu:
2 g. 25 m.
Wakacje w Czarnogórze już od 1 439 zł za osobę

Lecąc z Krakowa do Berane, lot może trwać około półtorej godziny, z kolei z Gdańska do Podgoricy (stolicy Czarnogóry) może on trwać aż 3 godziny i 30 minut. Ciężko jest więc jednoznacznie stwierdzić, ile się leci z Polski do Czarnogóry. Rozważając temat „Polska Czarnogóra Ile trwa lot?” nie powinno się zbytnio martwić, gdyż nie jest to długa podróż.

Sprawdź również ile leci się na Madagaskar

Z jakich miast polecimy do Czarnogóry?

Do Czarnogóry można się dostać z wielu polskich miast. To, ile trwa lot do Czarnogóry, zależy od lotniska, które się wybierze. Loty dostępne są z wielu polskich lotnisk. Warszawa, Gdańsk, Kraków, Katowice, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław oraz Poznań to miasta, z których można odbyć lot do Czarnogóry. 

Czarnogóra - ile trwa lot
Czarnogóra – ile trwa lot / shutterstock.com / Kanuman

Ile trwa podróż? To już zależy od dystansu, jaki będzie konieczny do przebycia. Jeżeli nie planowało się wcześniej wyjazdu, warto zwrócić uwagę na oferty oznaczone jako Czarnogóra last minute.

Zobacz także ile leci się do Turcji

Z jaką prędkością leci się samolotem do Czarnogóry?

Przy startowaniu, maszyna może rozwinąć od 170 do 330 kilometrów na godzinę. Jednak przeciętny samolot pasażerski podczas lotu po niebie osiągnie prędkość pomiędzy 800 a 1000 kilometrów na godzinę.  Jest to wystarczająca prędkość, by w przystępnym czasie przebyć długie dystanse. To, ile leci się do Czarnogóry, zależy także od modelu samej maszyny. Nad samą Czarnogórą można obserwować malownicze plaże w Czarnogórze.

od:
1 499 zł
Czarnogóra – oferty wakacyjne!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Czarnogórze.

Podczas drogi powrotnej samolot osiągnie podobną prędkość. Przed samym wyjazdem jednak dobrze jest rozejrzeć się za ciekawymi pamiątkami. Co kupić w CzarnogórzeDobrym pomysłem będzie zakup Rakiji, lokalnego alkoholu, który posiada dobrą opinię w całej Europie jako mocny trunek. Warto jednak zapoznać się z limitami przedmiotów, które można wywieźć z państwa.

Czytaj także ile trwa lot do Egiptu

Na jakiej wysokości leci samolot do Czarnogóry?

Samoloty nie latają na tak dużej wysokości bez przyczyny. Zazwyczaj lot do Czarnogóry będzie odbywał się pomiędzy 10 a 13 kilometrem nad ziemią. Zasadniczo jest to związane z kosztami, które musi ponieść firma lotnicza. Im wyżej, tym powietrze stawia mniejszy opór, przez co samolot zużywa odpowiednio mniej paliwa i jest w stanie lecieć szybciej, co już samo w sobie wpływa na lot do Czarnogóry. Czas oszczędzają także pasażerowie, którzy w ten sposób spędzają go mniej na siedzeniach samolotu, a więcej już na wymarzonych wakacjach. 

Czas lotu do Czarnogóry
Czas lotu do Czarnogóry / shutterstock.com / givaga

Warto jednak zaznaczyć, że każdy model samolotu został zaprojektowany z myślą o konkretnej wysokości lotu, na której będzie mógł dosłownie rozwinąć skrzydła, przy najniższym zużyciu paliwa. Niektóre samoloty latały nawet na wysokości 20 kilometrów nad ziemią. Taka wysokość lotu pozwala także na uniknięcie złych warunków atmosferycznych, które utrudniłyby poruszanie się maszyny. Pogoda jest równie istotna dla maszyny, co dla samych turystów. O wiele lepiej spędza się urlop podczas przyjemnej pogody, niż w druzgoczącej burzy. Aby lepiej zaznajomić się z pogodą panującą w regionie, warto przyjrzeć się zakładce Czarnogóra pogoda.

Sprawdź również jak długo leci się do Grecji

Kiedy szukać tanich lotów do Czarnogóry?

Jeżeli odpowiednio przejrzy się rozmaite oferty lotów, można zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy. Na najtańsze bilety zazwyczaj można trawić we wtorki przed godziną 14, jak również w środy i czwartki w podobnym czasie. Jednak to nie wszystko. Wybierając termin lotu, należy zachować sporą elastyczność, dlatego najpierw lepiej jest zarezerwować termin lotu, a dopiero później pobyt w hotelu. 

Ile się leci do Czarnogóry
Ile się leci do Czarnogóry / shutterstock.com / Foto-Migawki MD

Ponadto z tańszymi ofertami lotów można zazwyczaj spotkać się poza sezonem, a więc od lutego do maja i później w październiku i listopadzie. Najdroższymi miesiącami są miesiące letnie, a także przełom roku, gdy wszyscy udają się na Sylwestra do egzotycznych miejsc. W ten sposób można znaleźć naprawdę świetne okazje. Nawet podczas wakacji last minute można odnaleźć ciekawe oferty. Podczas tych kilkudziesięciu godzin przed wylotem można znaleźć tanie loty.

od:
1 499 zł
Czarnogóra – oferty wakacyjne!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Czarnogórze.

Czarnogóra – ile trwa lot?

Długość lotu będzie różniła się w zależności od wybranego lotniska. Może trwać od około 1 godziny 30 minut z południa, do nawet 3 godzin z północy Polski do oddalonego portu lotniczego.

Czarnogóra – jak szybko leci samolot?

Standardowy samolot pasażerski leci ze średnią prędkością 800-1000 km/h. Prędkość jest w dużej mierze zależna od warunków atmosferycznych.

Czarnogóra – jak wysoko leci samolot?

Optymalne warunki do podróży powietrznej panują między 10 a 13 km nad ziemią. Poniżej 10 km powietrze stawia zbyt duży opór, a powyżej 13 km jest już zbyt mało tlenu.

Czy są bezpośrednie loty do Czarnogóry z Polski?

Istnieją bezpośrednie loty do Czarnogóry. Do jej stolicy, Podgoricy dolecimy z takich miast, jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków czy Katowice.