Ile trwa lot do Cancun. Sprawdź ile leci się do Cancun

Ile trwa lot do Cancun? Sprawdź ile leci się do Cancun

Cancun to miasto meksykańskie położone na wybrzeżu Morza Karaibskiego. To również jeden z najsłynniejszych kurortów w całym państwie. Podróżują tam ludzie z całego świata, w ostatnich latach kierunek ten stał się szczególnie popularny wśród Polaków. Ile trwa lot do Cancun? Ile się leci z Polski do Cancun?

Ile się leci do Cancun z Polski?

Ile leci się do Cancun? Wiele zależy od rodzaju połączenia, niemniej na bezpośredni lot trzeba przeznaczyć niemal 12 godzin. Zazwyczaj na miejsce dociera się jednak w 11,5 h, jednak należy przeznaczyć kolejne kilkadziesiąt minut na odprawę i załatwienie kwestii pobytu w meksykańskim porcie lotniczym. Można znaleźć również sporo lotów z przesiadkami, najczęściej na niemieckich lotniskach, jednak czas podróży zostanie wydłużony nawet do ponad 20 godzin (i dodatkowy czas spędzony na lotnisku).

Cancun - ile trwa lot
Cancun – ile trwa lot / iStock.com / Jonathan Ross

Ile trwa lot z Polski do Cancun? 

To, ile się leci do Cancun, może zniechęcać niektórych podróżników. Jednak osoby, które już wcześniej odwiedziły tę część Meksyku, zdecydowanie polecają Cancun. Wakacje w regionie Morza Karaibskiego nadają rajskiego klimatu, a długie plaże warte są nawet tych kilkunastu godzin spędzonych na pokładzie samolotu.

Cancun
Cancun
Średni czas lotu:
11 g. 30 m.
Wakacje w Cancun już od 4 259 zł za osobę

Sprawdź również ile trwa lot do Meksyku

Z jakich miast polecimy do Cancun?

Na urlop all inclusive w Cancun można się wybrać przez cały rok. Jednak wiele zależy od tego, czy podróż odbywa się za pośrednictwem wybranego biura podróży, czy na własną rękę. Wykupienie wycieczki w biurze polskim biurze podróży wiąże się z zapewnieniem transportu, jest to lot czarterowy.

Czas lotu do Cancun
Czas lotu do Cancun / iStock.com / Simon Dannhauer

Meksyk to wciąż egzotyczny kierunek, dlatego wylot odbywa się z warszawskiego lotniska Chopina. Rzadko można dolecieć do Cancun z innych miast. Jednak decydując się na lot pośredni, z przesiadką we Francji czy Niemczech, można wybrać dowolne polskie lotnisko, które obsługuje pierwszy etap podróży. 

Z jaką prędkością leci się samolotem do Cancun?

Jeśli chodzi o lot do Cancun, czas uzależniony jest głównie od warunków pogodowych. Samolot przebywa bardzo dużą odległość, dlatego istnieje szansa, że lot zostanie opóźniony. Zazwyczaj jednak samolot pasażerski leci z prędkością 800-1000 km/h.

Zobacz także ile leci się na Wyspy Zielonego Przylądka

Na jakiej wysokości leci samolot do Cancun?

Zazwyczaj Cancun wycieczki last minute realizowane za pośrednictwem biura podróży zawierają transport samolotem. Jak podają przewoźnicy realizujący komercyjne loty, samolot lata zazwyczaj na wysokości ok. 10-13 km. To optymalna wysokość gwarantująca bezpieczeństwo.

od:
4 259 zł
Wakacje w Cancun

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne w Cancun

Według ekspertów lotnictwa poniżej wskazanego pułapu gęste powietrze może uszkodzić podzespoły maszyny. Powyżej natomiast w powietrzu jest zbyt mało tlenu, aby samolot mógł poprawnie funkcjonować. 

Kiedy szukać tanich lotów do Cancun?

Pogoda w Cancun najlepsza jest w sierpniu, lipcu i wrześniu. Jednak wycieczki do meksykańskich kurortów dla europejskich turystów organizowane są przez cały rok. Wszystko za sprawą przyjemnego klimatu i atrakcyjności wybrzeża Morza Karaibskiego. W wakacje termometr w Cancun pokazuje zazwyczaj 29 st. C. Równie ciepło jest w czerwcu, gdy na plażach jest mniej turystów. 

Ile się leci do Cancun
Ile się leci do Cancun / iStock.com / Jonathan Ross

To popularny kierunek również dla fanów spędzania zimowego urlopu w cieplejszym klimacie. Z tego względu połączenie Polska Cancun ile trwa lot, realizowane jest niemal przez cały rok. Jednak zazwyczaj wiosną można zdobyć najtańsze bilety. Warto szukać ich na stronach międzynarodowych przewoźników. Opłaca się rezerwować z wyprzedzeniem, wówczas można liczyć na atrakcyjniejsze oferty i zaoszczędzić sporo środków finansowych. 

od:
4 259 zł
Wakacje w Cancun

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne w Cancun

Plaże w Meksyku kuszą bajecznymi widokami także na jesień. Wyjeżdżając we wrześniu, a nawet w październiku można liczyć na niższe ceny, a równie dobrą pogodę, jak w sezonie wysokim. Co więcej, wtedy otwartych jest większość atrakcji zamykanych na czas zimy.

Czytaj też jak długo trwa lot na Dominikanę

Cancun – ile trwa lot?

Trudno bezpośrednio wskazać, lot do Cancun ile trwa. To połączenie długodystansowe, więc wiele zależy od pogody. Zazwyczaj jest to niecałe 12 godzin. Lot z przesiadką będzie jednak odpowiednio przedłużony, nawet do 20 godzin. Połączenia realizowane są przez wiele europejskich linii, m.in. z Francji czy Niemiec.

Cancun – jak szybko leci samolot?

Dla turystów znaczenie ma jednak nie tylko do Cancun ile trwa lot, ale również z jaką prędkością leci samolot. Eksperci wskazują zazwyczaj na od 800 do 1000 km/h, to bezpieczna prędkość dostosowana do samolotów długodystansowych.

Cancun – jak wysoko leci samolot?

Samolot linii komercyjnych przewożących pasażerów leci zazwyczaj 10-13 km nad ziemią. To odgórnie przyjęty standard, który sprawdza się zarówno w przypadku rodzimych, jak i międzynarodowych przewoźników.

Czy są bezpośrednie loty do Cancun z Polski?

Trudno znaleźć bezpośrednie połączenia. Warto jednak w szczycie sezonu poszukać lotów czarterowych. Często bywa tak, że biuro podróży nie wyprzedaje wszyskich miejsc na pokładzie, dlatego można kupić bilet znacznie taniej. Co więcej, lot będzie realizowany zazwyczaj z Warszawy. W przeciwnym razie konieczne byłoby dojechanie do jednego z europejskich miast, głównie niemieckiego Frankfurtu czy francuskiego Paryża.