Meksyk - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Meksyku
Meksyk - plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Meksyku / shutterstock.com / Frederick Millett
PlażeMeksyk

Meksyk – plaże. Wybieramy najpiękniejsze plaże w Meksyku

Skopiuj link tego rankingu

Plaże w Meksyku - co warto o nich wiedzieć?

Na hasło Meksyk plaże zapewne każdy ma przed oczami widoki jak z bajki – rozległe, piaszczyste tereny, turkusową wodę i wspaniałą, bujną roślinność. Meksykańskie wakacje to wymarzony czas relaksu i wypoczynku w doskonałych warunkach. Przedstawiamy najpiękniejsze plaże Meksyku, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania urlopu w tym wyjątkowym kraju.

Najpiękniejsze plaże w Meksyku możemy znaleźć zarówno na wschodnim, jak i na zachodnim wybrzeżu kraju. Najbardziej popularne są meksykańskie Karaiby i półwysep Jukatan, gdzie skupia się spory ruch turystyczny, a wybór plaż jest naprawdę ogromny. Nieco spokojniej jest po drugiej stronie kraju nad Pacyfikiem. Tutaj również można znaleźć plaże jak z bajki, często nietknięte ręką człowieka, pozwalające na wypoczynek na łonie natury. Bez względu na to, czy szukasz plaż z doskonałą infrastrukturą, czy też miejsc bardziej dzikich, w Meksyku z pewnością znajdziesz miejsce idealne do wypoczynku w zgodzie z Twoimi oczekiwaniami.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
1

Tulum Beach

Czytaj więcej

Piękne plaże w Meksyku znaleźć można na półwyspie Jukatan, który jest wyjątkowym centrum turystycznym. Znajduje się tu niezwykła plaża Tulum Beach, położona w odległości około 6 kilometrów od znanego kurortu Tulum. To typowo karaibska plaża z miękkim, jasnym piaskiem, szmaragdową wodą oraz bujną roślinnością. Plaża oferuje wszystko, co jest niezbędne do beztroskiego wypoczynku w rajskich warunkach. To dobre miejsce zarówno dla plażowiczów nastawionych na leniwe opalanie, jak i dla wielbicieli sportów wodnych. Tulum Beach posiada rozbudowaną infrastrukturę, co z pewnością spodoba się osobom poszukującym wypoczynku all inclusive. Piękne widoki, doskonała pogoda i mnóstwo wakacyjnych atrakcji to gwarancja udanego urlopu. A kto będzie miał dość leżenia na plaży, znajdzie w okolicy całkiem sporo zabytków, ruin starożytnych budowli Majów, które pozostaną w pamięci na długo.

2

Akumal Beach

Czytaj więcej

Plaża Akumal Beach położona jest na Riviera Maya na półwyspie Jukatan. To miejsce, które już od pierwszego kroku na piaszczystym piasku zapowiada udane wakacje. Plaża jest piaszczysta, rozległa, pokryta miękkim piaskiem i z równie miękkim dnem morskim. Jest tu przez długi czas płytko, co zapewnia bezpieczne warunki do kąpieli także dla osób, które nie są dobrymi pływakami. Na plaży można podziwiać wyjątkowe widoki, poczuć prawdziwie karaibski klimat, spędzić czas leniwie lub aktywnie w zależności od indywidualnych potrzeb. To dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych, spacerów nad brzegiem morza, a także do rodzinnego wypoczynku. Dużym atutem tego miejsca jest również rozbudowana infrastruktura obejmująca hotele, pensjonaty, sporo obiektów gastronomicznych oraz wypożyczalni sprzętu. Jeśli marzą się Tobie karaibskie plaże, Meksyk w tej części będzie wyjątkowo sprzyjający wakacyjnemu wypoczynkowi.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
3

Playa Norte

Czytaj więcej

Niezwykła i pełna atrakcji Playa Norte to kolejne miejsce w Meksyku, które przyciąga rzesze turystów. Plaża znajduje się na wyspie Isla Mujeres położonej w odległości około 12 kilometrów od wybrzeża półwyspy Jukatan. Zachwyca wspaniałymi widokami, jasnym piaskiem ciągnącym się aż po horyzont, a także szmaragdową wodą, która przez długi czas jest płytka i spokojna. Tuż przy brzegu można bez obaw korzystać z kąpieli w morzu, nieco dalej są natomiast idealne warunki do surfingu i uprawiania innych sportów wodnych. Playa Norte to miejsce, które jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całej wyspy Isla Mujeres, pełnej tajemnic, wyjątkowych okazów fauny i flory, a także ruin starożytnych budowli Majów. Plaża posiada dobrą infrastrukturę. Bez problemu można znaleźć tutaj punkty gastronomiczne serwujące lokalne przysmaki, a także wypożyczalnie sprzętu plażowego. Jeśli marzy się Tobie słoneczny Meksyk, Playa Norte na pewno będzie miejscem, w którym poczujesz się jak w prawdziwym karaibskim raju.

4

Playa del Amor

Czytaj więcej

Playa del Amor to zdecydowanie plaża inna niż wszystkie. Przede wszystkim dlatego, że jest dosyć odległa od najpopularniejszych kierunków w Meksyku. Znajduje się na Wyspach Marietas na Pacyfiku przy zachodnim wybrzeżu kraju. Powstała w wyniku prób bombowych przeprowadzanych w tym miejscu na początku dwudziestego wieku. Jest nieduża i piaszczysta, zamknięta u góry rozległym kraterem. Na plażę wstęp jest ograniczony, aby móc ją zobaczyć, trzeba skorzystać z usług licencjonowanych przewoźników, przestrzegać licznych obostrzeń i ograniczeń. Każdy turysta przybywający na plażę ma jedynie 30 minut na podziwianie tego wyjątkowego miejsca. To raczej mało na złapanie opalenizny czy leniwe plażowanie, jednak pomimo to warto zaplanować zobaczenie właśnie tej plaży podczas meksykańskich wakacji.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
5

Xpu-Ha Beach

Czytaj więcej

Plaża Xpu-Ha to kolejna znana i polecana plaża położona na meksykańskich Karaibach. Znajduje się na półwyspie Jukatan pomiędzy innymi popularnymi plażami. Oferuje wszystko, czego oczekujemy od rajskiego wypoczynku: przepiękne widoki, mnóstwo jasnego, miękkiego piasku, szmaragdowe morze i sporo zieleni, która zapewnia schronienie w wyjątkowo gorące dni. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, jest idealna dla turystów szukających pełnego wygód wypoczynku, chętnie odwiedzają ją rodziny podróżujące z małymi dziećmi. Jeśli dopiero planujesz swoje meksykańskie wakacje, warto wziąć pod uwagę wypoczynek właśnie na Xpu-Ha. O każdej porze roku będzie to lokalizacja pod każdym względem trafiona.

6

Playa La Ropa

Czytaj więcej

Wyjątkowo piękną i polecaną plaża jest również Playa La Ropa, która znajduje się nieco dalej niż popularne karaibskie plaże, bo na przeciwległym wybrzeżu Meksyku nad Pacyfikiem. Plaża jest miejscem idealnym dla turystów, którzy szukają spokojnego i kameralnego wypoczynku z dala od najbardziej obleganych miejsc. Pod względem warunków naturalnych i niezwykłych widoków na pewno spełni wszystkie oczekiwania – jest długa, rozległa, piaszczysta, pokryta w całości jasnym piaskiem. Wybrzeże jest łagodne, zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody. Warunki są świetne do kąpieli, a także do uprawiania sportów wodnych. Plaża ma dobrą infrastrukturę, a w jej pobliżu znajdziemy sporo hoteli i obiektów turystycznych na każdą kieszeń. Jeśli nie obawiasz się długiej podróży i jesteś gotowy jechać na koniec świata w poszukiwaniu idealnego miejsca do wypoczynku, wybierz wakacje właśnie w okolicy Playa La Ropa.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
7

Balandra Beach

Czytaj więcej

Jeśli kierunkiem Twoich wakacji jest Meksyk, najpiękniejsze plaże znajdziesz nie tylko na Karaibach, ale również na zachodnim wybrzeżu. Nad Pacyfikiem znajduje się między innymi Balandra Beach, plaża zachwycająca wspaniałymi widokami i doskonałymi warunkami naturalnymi. Zachodnie wybrzeże jest bardziej kameralne i polecane osobom szukającym spokojnej atmosfery. Plaża jest piaszczysta, zapewnia łagodne zejście do wody, jest idealna do kąpieli, a także do surfowania i uprawiania innych sportów wodnych. Choć jej infrastruktura jest nieduża, jest to zdecydowanie zaleta – można dzięki temu przebywać w miejscu, które jest niemal nietknięte ręką człowieka, a co za tym idzie – pozwala na obcowanie z bezkresną naturą.

8

Mayan Beach

Czytaj więcej

Kolejną meksykańską plażą, którą możemy znaleźć w katalogach biur turystycznych i na pocztówkach, jest Mayan Beach znajdująca się na Riwiera Maya na Jukatanie. Plaża oferuje prawdziwe Karaiby w pigułce – jasny, niemal biały piasek, który ciągnie się po horyzont, szmaragdową wodę, mnóstwo zieleni dookoła i pogodę, która jest idealna do plażowania zarówno latem, jak i w środku zimy. Na Mayan Beach można korzystać z uroków leniwego plażowania, kąpać się w ciepłym morzu, a także uprawiać sporty wodne. Niedaleko jest stąd nie tylko do innych znanych plaż, ale również do popularnych atrakcji historycznych, które warto odwiedzić w przerwie od plażowania.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
9

Playa Delfines

Czytaj więcej

Jednym z meksykańskich miejsc, których nie można przegapić, jest również Playa Delfines leżąca na Jukatanie w miejscowości Cancun. To wyjątkowo popularny i zatłoczony kurort, w którym można jednak znaleźć także bardziej kameralne miejsca. Playa Delfines na pewno spodoba się osobom, które nie przepadają za zatłoczonymi plażami, zgiełkiem i hałasem. Plaża jest piaszczysta, pokryta jasnym i miękkim piaskiem. Zapewnia dobre zejście do wody, przyjazne dla stóp dno pozbawione większych spadków, a także ciepłą, czystą wodę, w której przyjemnie jest się zanurzyć po czasie spędzonym na plaży. Playa Delfines to wyjątkowe miejsce także ze względu na delfiny – jej nazwa nie jest przypadkowa. Można tutaj z brzegu podziwiać całe stada delfinów, które zupełnie się nie boją, podpływają bardzo blisko plaży i dają piękne pokazy lotów nad wodą. Wybierając się na Playa Delfines masz więc niepowtarzalną okazję ustrzelenia aparatem fotograficznym delfina w locie. I z pewnością nie trzeba będzie na niego zbyt długo czekać.

10

Playa Paraiso

Czytaj więcej

Jeśli szukasz rajskich klimatów w meksykańskim wydaniu, Playa Paraiso na pewno zachwyci Cię pod każdym względem. Jej nazwa jest całkowicie adekwatna do warunków, jakie zastaniesz na miejscu. Playa Paraiso znajduje się na półwyspie Jukatan i oferuje możliwość spędzenia wakacji w pięknym rejonie Karaibów. Jest długa, rozległa i piaszczysta, ma łagodną linię brzegową, czyste i ciepłe morze, które przez kilkadziesiąt, a miejscami kilkaset metrów jest bardzo płytkie i idealne do pluskania nawet dla dzieci. Playa Paraiso to połączenie wyjątkowych widoków i warunków naturalnych z bardzo dobrą infrastrukturą, która zapewnia wygodny wypoczynek. Można tutaj zjeść coś dobrego w barach przy plaży, wynająć parasol plażowy czy akcesoria do nurkowania. Nie brakuje miejsc rozrywki, hoteli, atrakcji turystycznych i innych elementów dobrej infrastruktury. W pobliżu plaży coś dla siebie znajdą również wielbiciele zwiedzania ruin czy obiektów historycznych.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
11

Nuevo Vallarta Beach

Czytaj więcej

Nuevo Vallarta Beach to miejsce, które spodoba się osobom szukającym dzikich klimatów i kameralnego wypoczynku. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu Meksyku nad Pacyfikiem w stanie Nayarit w okolicy miejscowości Puerto Vallarta. To właśnie tutaj zaczyna się ciągnąca się na 300 kilometrów zachodnia riwiera Meksyku. Ze względu na jej długość i liczne plaże, nie ma tutaj wielkich tłoków. Na 300 kilometrach każdy znajdzie miejsce z dala od innych plażowiczów. Sama plaża Nuevo Vallarta Beach jest spełnieniem marzeń o słonecznych wakacjach w raju. Jest długa, piaszczysta, zapewnia bezpieczne zejście do wody i możliwość kąpieli w oceanie, który przy brzegu jest bardzo spokojny. Nieco dalej warunki są natomiast idealne do surfowania. Na Nuevo Vallarta Beach dobrze jest wypoczywać z całą rodziną, to także idealne miejsce dla turystów, którzy szukają bliskości z naturą i plaż, które nie są zbyt mocno zmienione ręką człowieka.

12

Playa Mahahual

Czytaj więcej

Wybierając się na Playa Mahahual możesz mieć pewność, że poznasz Meksyk od jego bardziej naturalnej i klimatycznej strony. Plaża jest dosyć kameralna, w jej pobliżu nie ma wielkich kurortów i dużych hoteli. Można więc przebywać w typowej meksykańskiej wiosce rybackiej, gdzie życie płynie zdecydowanie spokojniej, a turystyka nie zdominowała codzienności. Playa Mahahual jest piaszczysta, pokryta jasnym i mięciutkim piaskiem, po którym bez obaw można chodzić na boso. Sporo jest bujnej roślinności, która dostarcza schronienia w upalne dni. Jest też gdzie zjeść – niewielkie tawerny i bary plażowe oferują meksykańskie dania, które smakują zdecydowanie lepiej niż oferta posiłków w hotelach. Jeśli chcesz wypocząć w prawdziwym Meksyku, a nie w wielkim kurorcie, Playa Mahahual na pewno będzie miejscem odpowiednim.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
13

Playa Carrizalillo

Czytaj więcej

Playa Carrizalillo to jedna z trudniej dostępnych, choć popularnych i często odwiedzanych plaż. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Meksyku nad Pacyfikiem. Aby się na nią dostać, trzeba zejść po dosyć stromej ścieżce zakończonej skalnymi schodami. Nie da się w żaden inny sposób dojść na dół. Plaża nie jest długa – to zaledwie 300 metrów piasku, jednak widoki, jakie tu zastaniemy, zdecydowanie są warte wszystkich trudów dotarcia. Plaża jest piękną scenerią dla fotografii z wakacji. Warto się tu wybrać chociażby na jednodniowe plażowanie.

14

Isla Pasion

Czytaj więcej

Isla Pasion to niewielka wysepka znajdująca się przy większej i popularnej wyspie Cozumel na północy Meksyku. Wyspa zachwyca wspaniałymi warunkami naturalnymi, jest siedliskiem wielu egzotycznych zwierząt, a spora jej część to rezerwat przyrody. Wyprawa na Isla Pasion to możliwość zobaczenia niedużych, kameralnych plaż, które są idealnie wkomponowane w naturę i praktycznie nietknięte ręką człowieka. Miejsce zdecydowanie warto zobaczyć także ze względu na pewną tajemniczość, sporo legend krążących o tym miejscu, a także ruiny budowli Majów, które w tym miejscu są całkiem dobrze zachowane.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.

Plaże w Meksyku – piaszczyste czy kamieniste?

Większość plaż w Meksyku to plaże piaszczyste, pokryte miękkim, jasnym piaskiem, pozbawione żwirku i kamieni. Zarówno plaże na Karaibach, jak i nad Pacyfikiem są pod tym względem tak samo wygodne.

Jaka jest najlepsza plaża w Meksyku dla rodzin z dziećmi?

Wiele meksykańskich plaż zapewnia idealne warunki dla rodzin z dziećmi. Wśród najciekawszych propozycji warto wymienić Tulum Beach, Akumal Beach. Puerto Vallarta Beach, a także Playa Norte oraz Mayan Beach.

Która plaża w Meksyku jest najlepsza do pływania?

Plaże w Meksyku zapewniają wygodne i łagodne zejście do wody oraz spokojną wodę przy brzegu. Warunki do pływania są więc idealne niemal wszędzie. Najlepsze plaże dla miłośników pływania to Xpu Ha, Tulum Beach, Playa Delfines, Playa Norte.

Czy plaże w Meksyku są bezpieczne?

Zarówno warunki naturalne meksykańskich plaż, jak i ich infrastruktura zapewniają turystom bezpieczny i komfortowy wypoczynek.

Plaże Meksyku – która najlepsza do surfowania?

Miłośnicy surfowania najwięcej możliwości uprawiania swojego ulubionego sportu znajdą na Balandra Beach, Maya Chan Beach, Playa La Ropa oraz Tulum Beach.