Plaża Tulum Beach - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Piękne plaże w Meksyku znaleźć można na półwyspie Jukatan, który jest wyjątkowym centrum turystycznym. Znajduje się tu niezwykła plaża Tulum Beach, położona w odległości około 6 kilometrów od znanego kurortu Tulum. To typowo karaibska plaża z miękkim, jasnym piaskiem, szmaragdową wodą oraz bujną roślinnością. Plaża oferuje wszystko, co jest niezbędne do beztroskiego wypoczynku w rajskich warunkach. To dobre miejsce zarówno dla plażowiczów nastawionych na leniwe opalanie, jak i dla wielbicieli sportów wodnych. Tulum Beach posiada rozbudowaną infrastrukturę, co z pewnością spodoba się osobom poszukującym wypoczynku all inclusive. Piękne widoki, doskonała pogoda i mnóstwo wakacyjnych atrakcji to gwarancja udanego urlopu. A kto będzie miał dość leżenia na plaży, znajdzie w okolicy całkiem sporo zabytków, ruin starożytnych budowli Majów, które pozostaną w pamięci na długo.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Tulum Beach

Meksykańskie plaże zachwycają bogactwem widoków i wrażeń, przyciągając turystów z całego świata. Jedną z najpopularniejszych wakacyjnych okolic jest Tulum, rozbudowany kurort na półwyspie Jukatan. To właśnie tutaj warto wybrać się na Tulum Beach, plażę, która zachwyci każdego, kto szuka wakacyjnych klimatów i możliwości różnorodnego wypoczynku. Jeśli to Twój pierwszy wypad do Meksyku, plaża pod każdym względem będzie idealna.

Meksyk jest dosyć sporym krajem, dlatego podczas planowania wakacji w tym kraju warto wziąć pod uwagę region, w którym chcemy wypoczywać. Ze względu na dużą powierzchnię, Meksyk jest wyjątkowo zróżnicowany zarówno pod względem klimatu, jak i oferowanych atrakcji turystycznych. Wśród turystów szukających słonecznych wakacji wyjątkowo popularne jest wschodnie wybrzeże Meksyku nad Morzem karaibskim i Oceanem Atlantyckim. Tutaj znajdziemy całe mnóstwo plaż, które są wręcz spełnieniem marzeń o rajskim urlopie. Plaża Tulum Beach cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów nie tylko w szczycie sezonu, ale również przez cały rok. Warunki klimatyczne są tutaj bowiem doskonałe bez względu na porę  roku.

Tulum Beach Meksyk to plaża znajdująca się na półwyspie Jukatan w odległości około 6 kilometrów od centrum kurortu Tulum. Plaża w całości pokryta jest jasnym, drobnym piaskiem, który idealnie komponuje się z turkusowym kolorem Morza Karaibskiego. Całe wybrzeże to Karaiby w najlepszym wydaniu. Na rozległej plaży znajduje się sporo skał, bujnej roślinności, która dostarcza cienia w bardzo słoneczne dni. Samo wybrzeże jest łagodne, zejście do wody bezpieczne i bezproblemowe. Dno jest przez długi czas płytkie, dzięki czemu doskonale czuć się tu będą także osoby, które nie mają zbyt dużych umiejętności pływackich. Na plaży i w wodzie nie trzeba nosić specjalnego obuwia do wody – można bezpiecznie biegać na boso. Morze, choć przy brzegu jest bardzo łagodne, nieco dalej staje się mniej spokojne. To dobre warunki dla wielbicieli sportów wodnych, przede wszystkim surfingu.

Tulum Beach plaża

Tulum Beach plaża / shutterstock.com / Simon Dannhauer

Atrakcje na plaży

Jeśli kierunkiem Twoich wakacji jest Meksyk, Tulum Beach z pewnością będzie miejscem, które spełni wszystkie urlopowe oczekiwania. Wzdłuż plaży można znaleźć hotele i bungalowy o różnym standardzie, co sprawia, że każdy turysta znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do wypoczynku. Przy plaży można również zjeść coś dobrego w punktach gastronomicznych, wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych, kupić pamiątki. Osoby, które preferują aktywny wypoczynek i zwiedzanie mogą w przerwie między plażowaniem a kąpielami w wodzie skorzystać z bogatej oferty turystycznej w okolicy. W pobliżu Tulum można znaleźć ciekawe obiekty, ruiny starożytnych miast, a także wiele innych miejsc, które warto zobaczyć będąc w tej części Meksyku. Każdy turysta, bez względu na to, jak lubi spędzać wakacje, znajdzie w Tulum Beach aktywności na miarę swoich zainteresowań. Pogoda również będzie odpowiednia – w karaibskiej części Meksyku można liczyć na doskonałe warunki do opalania i kąpieli w morzu bez względu na porę roku. Nie trzeba więc ograniczać wakacyjnych planów jedynie do kilku miesięcy.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Tulum Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wakacje w Meksyku są wyjątkowo popularne wśród różnych grup turystów, także wśród rodzin z dziećmi. Jeśli planujesz wyjazd z całą rodziną, w tym z najmłodszymi pociechami, Tulum Beach na pewno spodoba się zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Plaża oferuje dosłownie wszystko, co jest potrzebne do nieskrępowanego wypoczynku i cieszenia się wspaniałą pogodą w rajskich, egzotycznych klimatach. Rodziny z dziećmi w okolicy Tulum Beach mogą znaleźć sporo hoteli i obiektów turystycznych, które posiadają szereg udogodnień dla najmłodszych. Są tu place zabaw, centra rozrywki i inne atrakcje, które warto zwiedzić, gdy maluchom nieco się już znudzi plażowanie. W poszukiwaniu dobrego miejsca do wypoczynku warto kierować się nie tylko cenami, ale również opiniami na temat konkretnych hoteli czy domów wypoczynkowych. Warto szukać spokojnych, ustronnych miejsc, z dala od dużych tłumów czy dyskotek, które w Tulum również są na porządku dziennym. Im lepiej sprawdzisz lokalizację, tym większą możesz mieć pewność, że wakacje w Meksyku upłyną w spokoju i w doskonałej atmosferze.

Plaża Tulum Beach

Plaża Tulum Beach / shutterstock.com / Schaub

Nasza ocena plaży Tulum Beach

Plaża Tulum Beach jest w naszej ocenie jednym z tych miejsc w Meksyku, które trzeba koniecznie zobaczyć. Niekoniecznie musisz spędzać tu całe meksykańskie wakacje, dobrze jest jednak zarezerwować sobie jeden dzień właśnie na tej plaży. To, co zasługuje na uwagę w tym miejscu, to przede wszystkim wspaniałe widoki, karaibskie klimaty, świetna pogoda i bardzo dobra infrastruktura spełniająca oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Bez względu na to, czy nastawiasz się na leniwe plażowanie, czy też na bardziej aktywny wypoczynek, wypad na Tulum Beach na pewno będzie udany. O każdej porze roku złapiesz tu piękną opaleniznę i zgromadzisz wyjątkowe wspomnienia.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.