Plaża Balandra Beach - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli kierunkiem Twoich wakacji jest Meksyk, najpiękniejsze plaże znajdziesz nie tylko na Karaibach, ale również na zachodnim wybrzeżu. Nad Pacyfikiem znajduje się między innymi Balandra Beach, plaża zachwycająca wspaniałymi widokami i doskonałymi warunkami naturalnymi. Zachodnie wybrzeże jest bardziej kameralne i polecane osobom szukającym spokojnej atmosfery. Plaża jest piaszczysta, zapewnia łagodne zejście do wody, jest idealna do kąpieli, a także do surfowania i uprawiania innych sportów wodnych. Choć jej infrastruktura jest nieduża, jest to zdecydowanie zaleta – można dzięki temu przebywać w miejscu, które jest niemal nietknięte ręką człowieka, a co za tym idzie – pozwala na obcowanie z bezkresną naturą.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Balandra Beach

Jeśli marzy się Tobie plażowanie na bezkresnych plażach nad oceanem, warto rozważyć wakacje w Meksyku. Ten kierunek cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, którzy szukają nieco dalszych lokalizacji niż słoneczne południe Europy. Decydując się na wakacje w Meksyku możesz mieć pewność, że będzie okazja nie tylko do plażowania, ale również do zwiedzania wielu atrakcyjnych historycznie i kulturowo miejsc. Jedną z plaż, która jest szczególnie polecana miłośnikom rajskich widoków, jest Balandra Beach.

Wakacje w Meksyku z pewnością należą do nieco większych wyzwań zarówno pod względem odległości, jak i kosztów wyjazdu. Trzeba również mieć świadomość, że podczas je dych wakacji na pewno nie uda się zwiedzić całego kraju – to teren dosyć rozległy, zróżnicowany, o sporej rozciągłości, w kilku strefach klimatycznych i o różnych ukształtowaniach terenu. Trzeba więc umiejętnie planować i w planie wyjazdu uwzględnić fakt, że nie wszędzie da się dotrzeć w ciągu kilkudniowych wakacji. Jeśli nastawiasz się na plażowanie na wschodnim wybrzeżu, dobrze jest planować zwiedzanie atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliżu, a nie tych, które leżą po drugiej stronie kraju. Jeśli natomiast wybierasz się nad Ocean Spokojny, planuj zwiedzanie tych plaż, które znajdują się w bliskiej okolicy. Plaża Balandra Beach to miejsce, które na pewno spodoba się turystom szukającym niepowtarzalnych widoków i rajskich klimatów.

Balandra Beach Meksyk urzeka niesamowitymi widokami, które zapierają dech w piersiach już od pierwszych kroków, jakie postawimy na złocistym piasku. Plaża znajduje się w zachodniej części Meksyku nad Zatoką Kalifornijską w pobliżu miasta La Paz. Jest nie tylko wyjątkowo efektowna, ale również panuje tutaj unikalny mikroklimat, idealny do spędzania czasu nad morzem. Plaża jest dosyć długa i w całości pokryta białym piaskiem, który kontrastuje ze szmaragdową, chwilami wręcz zieloną wodą w zatoce. Wokół plaży wznoszą się wysokie, pozbawione roślinności klimat, które nadają temu miejscu nieco surowy i dziki wygląd. Bo i plaża jest niemal dzika, pozbawiona większej działalności człowieka. Wzdłuż plaży wznoszą się niewielkie bungalowy, które idealnie komponują się z otoczeniem. Wybrzeże jest łagodne i spokojne, zejście do wody bezproblemowe, a dno morskie czyste i pozbawione glonów i ostrych elementów. To idealne miejsce na pluskanie się w wodzie w przerwach pomiędzy kolejnymi sesjami plażowania.

Balandra Beach plaża

Balandra Beach plaża / shutterstock.com / jorgejaramillomx

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie dziki Meksyk, Balandra Beach na pewno spełni Twoje oczekiwania. Plaża jest kameralna, spokojna, nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów turystów. Każdy bez problemu znajdzie dla siebie fragment plaży do relaksu i plażowania z dala od innych plażowiczów. Infrastruktura turystyczna jest dosyć szczątkowa. Znajduje się tutaj kilka tymczasowych atrakcji czy nieco prowizorycznych barów plażowych. Nie ma dużych obiektów, hoteli czy restauracji z prawdziwego zdarzenia. Jednak to, co początkowo może wydawać się minusem, jest zdecydowanie na plus tego miejsca. Jeśli komuś zależy na pełniejszej infrastrukturze, znajdzie ją w regionie turystycznym Telekot na północny wschód od plaży. Balandra Beach jest idealna do plażowania, spacerów nad brzegiem morza, a także do sesji fotograficznych z wakacji. Warto też tutaj choć raz wybrać się na spacer o zachodzie słońca – niezapomniane widoki gwarantowane.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Balandra Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Piękne, meksykańskie plaże oraz całe mnóstwo atrakcji turystycznych przyciągają turystów z całymi rodzinami. Nic w tym dziwnego – sporo jest tu miejsc, w których młodsze i starsze dzieci mogą spędzić czas atrakcyjnie i na przyjemnościach adekwatnych do swojego wieku. Plaża Balandra Beach jest miejscem wyjątkowo pięknym i spokojnym, co na pewno może przyciągać rodziców szukających kameralnej atmosfery. Jeśli jednak komuś zależy na bardziej rozbudowanej infrastrukturze i wielu udogodnieniach dla najmłodszych, plaża może nie do końca spełnić oczekiwania. Brakuje tutaj cywilizacji, co nie przeszkadza turystom szukającym dzikich plaż, ale może być kłopotliwe dla osób nastawionych na beztroski, rodzinny wypoczynek.

Plaża Balandra Beach

Plaża Balandra Beach / shutterstock.com / jorgejaramillomx

Nasza ocena plaży Balandra Beach

Plaża Balandra Beach to urzekające, klimatyczne miejsce, które jest spełnieniem marzeń o rajskich wakacjach w egzotycznym klimacie. Znajdziesz tu wszystko, o czym marzysz przed słonecznymi wakacjami – doskonałą pogodę, wspaniałe krajobrazy, rozległe, piaszczyste tereny i wodę o przepięknym, unikalnym kolorze. Jeśli nastawiasz się na nieskrępowane plażowanie i chcesz spędzić urlop nad ciepłym morzem, Balandra Beach będzie miejscem idealnym. Z pewnością przywieziesz piękną opaleniznę, a także wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci. Być może nabierzesz również ochoty na kolejne wakacje w tym samym, meksykańskim klimacie. Choć być może już na innej, równie pięknej plaży.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.