Czy w Meksyku są rekiny

Meksyk – rekiny. Czy w Meksyku są rekiny?

Meksyk – rekiny. Co należy wiedzieć?

Wczasowicze wybierający się na pobyt w tym kraju mogą się zastanawiać, czy w Meksyku są rekiny. Odpowiedź brzmi – tak, okolice Meksyku zamieszkuje bowiem aż 150 różnych gatunków tych zwierząt. Nie oznacza to jednak, że będziemy je widywać w trakcie każdego wyjścia nad morze. W rzeczywistości bardzo trudno jest spotkać rekina w wodach przybrzeżnych.

Meksyk - rekiny
Meksyk – rekiny. Photo by Roberto Nickson on Unsplash

Warto wiedzieć, że w Meksyku często organizowane są wycieczki, w trakcie których możliwe jest pływanie wśród rekinów w pełni bezpiecznych warunkach. Nurkowie decydujący się na takie przeżycie umieszczani są w specjalnych klatkach, które w pełni minimalizują jakiekolwiek ryzyko bycia zaatakowanym przez rekina.

Rekiny w Meksyku. Czy zdarzają się ataki rekinów w Meksyku?

Ataki rekinów zdarzają się w Meksyku niezwykle rzadko, gdyż zwierzęta te na ogół nie podpływają do brzegu. Od 1900 roku w całym Meksyku ataki rekinów miały miejsce średnio raz na dwa lata, a spora część z nich nie kończyła się żadnymi poważnymi obrażeniami u ludzi.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Stosunkowo niedawno, bo w 2019 roku, wskutek ataku rekina ucierpiał amerykański turysta. Na szczęście wyszedł on z całej sytuacji jedynie z niewielką raną na nodze. Była to jednak wyjątkowo rzadka, niefortunna sytuacja. Wbrew powszechnym przekonaniom, rekiny bardzo rzadko stanowią realne zagrożenie dla osób wypoczywających na plaży.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Meksyk oraz all inclusive Meksyk

Czy rekiny w Meksyku są niegroźne dla ludzi?

Podobnie jak w innych krajach, w których można spotkać te zwierzęta, rekiny w Meksyku na ogół nie stanowią niebezpieczeństwa dla osób spędzających czas na plażowaniu. Po pierwsze, rekiny nie mają w zwyczaju podpływać do brzegu – nie mają powodu, by to robić, najczęściej całe swoje życie spędzają w głębinach.

Rekiny w Meksyku
Rekiny w Meksyku. Photo by Gerson Repreza on Unsplash

Nawet jeśli zdarzy się, że rekin wpłynie na płyciznę, prawie na pewno nie zdecyduje się on zaatakować znajdującego się w wodzie człowieka; rekiny nie mają w nawyku atakować ludzi, co dodatkowo zmniejsza szansę na to, że rekin może obrać nas za cel.

Zobacz także jaka jest pogoda w Meksyku przez cały rok oraz przeglądaj najpiękniejsze plaże w Meksyku

Jak zachować się w sytuacji, w której zobaczymy rekina?

Jeżeli zdarzy się nam zobaczyć rekina w trakcie, gdy kąpiemy się w morzu, najważniejszym jest to, by nie panikować. Jeśli mamy blisko siebie brzeg lub pomost, należy powoli, bez chlapania do niego podpłynąć. Jest duża szansa, że rekin odpłynie z powrotem na głęboką wodę, nie powodując żadnego zagrożenia.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Nawet, jeśli zdarzy się, że rekin zacznie podpływać w naszą stronę, najprawdopodobniej nie ma on zamiaru nas zaatakować; najczęściej zwierzę pragnie w ten sposób zaspokoić tylko swoją ciekawość.

Czytaj też ile trwa lot do Meksyku oraz zobacz najlepsze atrakcje w Meksyku

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Czytaj również:

Aplikacja
Czy w Meksyku możemy spotkać rekina?

Teoretycznie jest to możliwe, aczkolwiek w praktyce zdarza się to bardzo rzadko. Rekiny nie mają powodów, by podpływać zbyt blisko brzegu – o ile nie zdecydujemy się na wspomnianą wcześniej wycieczkę, w trakcie której organizowane jest nurkowanie z rekinami, szansa na spotkanie rekina w trakcie wyjścia na plażę jest bardzo mała.

Rekiny – Meksyk. Groźne czy niegroźne dla ludzi?

Rekiny są niemal całkowicie niegroźne dla ludzi. Trudno jest spotkać rekina w wodach przybrzeżnych, a nawet gdy dojdzie do spotkania, jest bardzo mała szansa na to, że rekin zdecyduje się zaatakować człowieka. Jeśli chodzi konkretnie o Meksyk, rekiny zachowują się bez wyjątku w ten sam sposób.

Ataki rekinów w Meksyku. Czy są możliwe?

Atak rekina w Meksyku jest możliwy, jednak nie znaczy to, że jest to poważne ryzyko, które uniemożliwia cieszenie się kąpielami morskimi. Warto jednak brać tę ewentualność pod uwagę i zachowywać czujność w trakcie kąpieli w morzu, by w razie zagrożenia być w stanie szybko zareagować.