Czy na Dominikanie są rekiny

Dominikana – rekiny. Czy na Dominikanie są rekiny?

Dominikana to przede wszystkim rajskie widoki i białe, porośnięte palmami plaże. W pobliżu każdej rafy koralowej na Dominikanie występuje wiele stworzeń morskich, jest też wiele dobrych miejsc do nurkowania.

Dominikana – rekiny. Co należy wiedzieć?

Na pytanie, czy na Dominikanie są rekiny, odpowiedź jest twierdząca. Spotykane są głównie rekiny, które nie są niebezpieczne dla ludzi, częstym zjawiskiem jest także rekin wielorybi, który może mieć nawet 14 metrów długości.

Dominikana rekiny
Dominikana rekiny. Photo by Kseniia Shikhova on Unsplash

Można ponadto spotkać rekina wielkogębowego, jego nazwa pochodzi od kształtu i budowy jamy ustnej. Nie są one niebezpieczne dla ludzi, ponieważ żywią się głównie planktonem i małymi rybkami.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Są również rekiny odżywiające się skorupiakami, krabami i ośmiornicami, tego rodzaju pokarm, jak też małe ryby, delfiny i foki są również preferowane przez wieloryby, dlatego jest większe prawdopodobieństwo spotkania rekinów w pobliżu wielorybów i ławicy delfinów.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute na Dominikanę oraz Dominikana all inclusive

Rekiny na Dominikanie. Czy zdarzają się ataki rekinów na Dominikanie?

Dominikana jest ze wszystkich stron otoczona rafą koralową, która jest naturalną barierą przed rekinami. Aby spotkać rekiny, trzeba wypłynąć daleko w morze, mogą być one widywane okresowo w pobliżu wybrzeża. Zdarzało się, że mieszkańcy karmili te ryby, dlatego mogą one zapuszczać się w różne okolice w poszukiwaniu pożywienia. Trzeba jednak pamiętać, że drapieżniki nigdy nie atakują ludzi, jeśli nie postrzegają ich jako rywala albo niebezpieczeństwa. Ataki rekinów na Dominikanie są bardzo rzadkie, możliwość ich spotkania  nie jest duża, ale należy zachować ostrożność.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Dominikana rekiny – aby wyeliminować możliwość spotkania z nimi, trzeba wykluczyć pływanie poza rafą koralową, pływanie nocą, a także pływanie z ranami, ponieważ nawet najmniejsza kropelka krwi może spowodować atak drapieżników.

Zobacz też jaka jest pogoda na Dominikanie i kiedy najlepiej lecieć na wakacje

Czy rekiny na Dominikanie są niegroźne dla ludzi?

Na Dominikanie żyją żarłacze błękitne, które przybywają tam, aby się rozmnażać, są one groźne również dla ludzi, ale w ostatnich latach nie odnotowano żadnych niebezpiecznych wypadków z ich udziałem. Zazwyczaj rekiny Dominikana żerują wcześnie rano albo późno w nocy, dlatego o tej porze jest największe prawdopodobieństwo, że można się na nie natknąć.

Rekiny na Dominikanie
Rekiny na Dominikanie. Photo by Kevin Wolf on Unsplash

Turystyka jest rozwinięta głównie we wschodniej części wyspy, a ta jest otoczona rafą koralową, dlatego jest tam małe prawdopodobieństwo spotkania tych drapieżników. Mimo niewielkiej liczby ataków z udziałem rekinów warto stosować proste środki bezpieczeństwa, nie należy zbliżać się do nich i próbować karmić, lepiej też unikać miejsc, w których można się na nie natknąć.

Przeczytaj też ile trwa lot na Dominikanę

Jak zachować się w sytuacji, w której zobaczymy rekina?

Istnieje prawdopodobieństwo, że można spotkać rekiny na Dominikanie. W takiej sytuacji najlepiej zachować spokój i zastosować kilka zasad, w miarę możliwości trzeba przyjąć pozycję pionową, nie lekceważyć sytuacji i pamiętać, że rekin jest drapieżnikiem.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Kiedy rekin zaczyna okrążać, nie należy go spuszczać z oka, a cały czas obserwować, rekin w ten sposób bada linią boczną, nie atakuje. Nie wolno okazywać lęku, ale też nie dręczyć go i nie atakować.

Sprawdź również najpiękniejsze plaże Dominikany

Czytaj również:

Aplikacja
Czy na Dominikanie możemy spotkać rekina?

Morze u wybrzeży Dominikany jest bezpieczne, ponieważ jest otoczone rafą koralową. Wody w pobliżu wyspy jest cały czas ciepłe, co jest bardzo korzystne dla rekinów, dlatego można tam je spotkać.

Rekiny – Dominikana. Groźne czy niegroźne dla ludzi?

Na wyspie występują różne gatunki rekinów, ale rekiny na Dominikanie nie są z reguły niebezpieczne dla ludzi. Żywią się planktonem i małymi rybami morskimi, dlatego nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Ataki rekinów na Dominikanie. Czy są możliwe?

Nie można też powiedzieć, że rekiny na Dominikanie nie stanowią żadnego zagrożenia, ale są to sytuacje wyjątkowo rzadkie.