Kefalonia - pogoda. Kiedy jechać na Kefalonię

Kefalonia – pogoda. Kiedy jechać na Kefalonię?

Wyspa Kefalonia jest jedną z najpiękniejszych wysp greckich, a jednocześnie wyjątkowo popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Oferuje to wszystko, czego oczekujemy od greckiego wypoczynku – piękne plaże, wspaniałe zabytki, doskonałą kuchnię oraz pogodę, która z pewnością zadowoli każdego turystę. Kiedy jechać na Kefalonię, aby mieć pewność udanych wakacji? Warto sprawdzić, kiedy pogoda na pewno nie zawiedzie.

Bajkowa Kefalonia przy zachodzie słońca
Bajkowa Kefalonia przy zachodzie słońca / iStock.com / DaLiu

Wyjazd na Kefalonię to pomysł na urlop w wyjątkowo ciepłym i przyjaznym klimacie. Wyspa leży na Morzu Jońskim i jest największa w archipelagu Wysp Jońskich. Choć pod względem popularności musi ustąpić innym wyspom greckim, nie oznacza to, że ma mniej do zaoferowania. Wręcz przeciwnie – będzie idealnym kierunkiem dla turystów, którzy szukają spokojnego wypoczynku z dala od bardzo zatłoczonych kurortów.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Kefalonia zachwyca wspaniałymi, ciągnącymi się po horyzont piaszczystymi plażami, lazurowym morzem, bujną i niepowtarzalną przyrodą, a także wyjątkową atmosferą. Można tu liczyć na gościnność, przyjazne nastawienie miejscowych, a także na doskonałą grecką kuchnię, której można spróbować w regionalnych restauracjach i nadmorskich knajpkach.

Pogoda Kefalonia – kiedy jechać?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, kiedy lecieć na Kefalonię, warto najpierw sprawdzić, jakie warunki pogodowe są tam o różnych porach roku. Bez względu na to, czy planujemy jechać na wakacje na wyspy greckie, czy w jakikolwiek inny rejon świata, wyjazd zawsze powinien być poprzedzony sprawdzeniem pogody.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 25% 15 ° C 10 g.
Luty
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 15% 14 ° C 11 g.
Marzec
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 19 ° C 5% 15 ° C 13 g.
Maj
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 18 ° C 14 g.
Czerwiec
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 2% 22 ° C 15 g.
Lipiec
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 1% 24 ° C 14 g.
Sierpień
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 1% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 5% 24 ° C 12 g.
Październik
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 7% 22 ° C 11 g.
Listopad
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 10% 20 ° C 10 g.
Grudzień
Kefalonia już od 1 699 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 16 ° C 15% 17 ° C 10 g.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Kefalonia oraz all inclusive Kefalonia

Ze względu na swoje położenie, Kefalonia klimat ma typowo śródziemnomorski. Panują tu bardzo długie i ciepłe lata, zima natomiast jest krótka, a temperatury w najchłodniejszych miesiącach nie spadają poniżej kilkunastu stopni. Nawet w najchłodniejszym okresie jest więc na wyspie dosyć ciepło.

od:
1 699 zł
Wakacje – Kefalonia!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Kefalonię.

Kefalonia temperatury ma zróżnicowane w zależności od miesiąca. Warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi pogody w poszczególnych miesiącach – łatwiej będzie wtedy wybrać termin na swoje wymarzone wakacje.

Kefalonia pogoda styczeń

Pogoda na Kefalonii w styczniu mocno odbiega od upalnych, wakacyjnych klimatów, co jednak nie oznacza, że warunki są bardzo kiepskie. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 14 stopni. W ciągu dnia jest kilka słonecznych godzin, można więc zaplanować aktywne zwiedzanie, wędrówki po wyspie, odwiedzanie najlepszych restauracji i knajpek serwujących doskonałe jedzenie.

Jaka jest pogoda na Kefalonii przez cały rok
Jaka jest pogoda na Kefalonii przez cały rok / iStock.com / adisa

Trzeba jednak pamiętać, że dzień jest dosyć krótki w porównaniu do letnich dni – nie zawsze uda się zrealizować wszystko, co mamy akurat w planach. Kefalonia pogoda styczeń to dobry pomysł dla osób, które szukają wyjazdu poza sezonem, zależy im na niskich cenach, a jednocześnie nie nastawiają się wyłącznie na plażowanie.

Czytaj także jaka jest pogoda na Kubie w styczniu

Kefalonia pogoda luty

Jeśli interesuje Cię lutowa Kefalonia, pogoda raczej nie będzie zachwycać bardzo wysokimi temperaturami. Nie będzie jednak także zimno. W lutym temperatury osiągają 15 stopni Celsjusza, czyli tak, jak na wiosnę w umiarkowanym klimacie. Jest ciepło, słonecznie, można spędzać czas na aktywnym zwiedzaniu. Zdarzają się czasem opady deszczu, są one jednak dosyć sporadyczne i przelotne – na pewno nie zepsują wakacji.

Jaka pogoda na Kefalonii
Jaka pogoda na Kefalonii. Photo by Radu Spătaru on Unsplash

Kefalonia pogoda luty to idealne rozwiązanie dla turystów, którzy preferują podróżowanie poza sezonem turystycznym, nie lubią zatłoczonych plaż i atrakcji turystycznych. Na pytanie Kefalonia kiedy jechać, luty może więc być dobrą odpowiedzią dla całkiem sporej grupy podróżników.

Zobacz też jaka jest pogoda na Kostaryce w lutym

Kefalonia pogoda marzec

Kefalonia pogoda marzec to już wiosna w pełnym rozkwicie. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 16-17 stopni. Jest słonecznie, ciepło, dzień jest już dłuższy niż w zimie, można więc sporo czasu spędzać poza hotelem.

od:
1 699 zł
Wakacje – Kefalonia!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Kefalonię.

Jeśli marzy się Tobie przyjemna, ale nie upalna pogoda, Kefalonia w marcu będzie na pewno dobrym rozwiązaniem. W tym czasie nadal nie ma tłumów w hotelach i atrakcjach turystycznych, można więc zwiedzać wyspę w spokoju i w kameralnych warunkach.

Zobacz również jaka jest pogoda w Gruzji w marcu

Kefalonia pogoda kwiecień

Jeśli interesuje Cię słoneczna Kefalonia, temperatura w kwietniu będzie już odpowiednia na wyjątkowo ciepłe wakacje i plażowanie. W tym czasie na wyspie temperatury sięgają 20 stopni. Nie ma jeszcze upałów, ale warunki pogodowe sprzyjają aktywności na powietrzu, można też już się opalać i spędzać czas nad wodą.

Kajaki na Kefalonii
Kajaki na Kefalonii. Photo by Raoul du Plessis on Unsplash

Kefalonia pogoda kwiecień to warunki, które na pewno spodobają się osobom szukającym słońca przed sezonem turystycznym. Kiedy na Kefalonię wybierzesz się w tym czasie, możesz liczyć na niższe ceny niż w szczycie sezonu, a przy tym mniejsze tłumy na plażach i w atrakcjach turystycznych.

Przeczytaj o tym jaka jest pogoda na Madagaskarze w kwietniu

Kefalonia pogoda maj

Kefalonia pogoda maj to propozycja wakacji, które na pewno będą ciepłe i słoneczne. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 23 stopni. Co prawda jest jeszcze zbyt chłodno na kąpiele w morzu, ale nie brakuje osób, którym takie warunki odpowiadają.

Kiedy najcieplej - Kefalonia
Kiedy najcieplej – Kefalonia / iStock.com / miniloc

W maju jest już sporo słonecznych godzin w ciągu dnia, co pozwala na zaplanowanie zarówno plażowania, jak i zwiedzania. W tym czasie przyroda jest już w pełnym rozkwicie, a bujna roślinność zachęca do spacerów i przebywania na powietrzu.

Czytaj również jaka jest pogoda w Nowej Zelandii w maju

Kefalonia pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Kefalonia w czerwcu z pewnością Cię nie zawiedzie. Można z powodzeniem stwierdzić, że w tym czasie na wyspie robi się już całkiem gorąco. Na słupkach rtęci codziennie mamy co najmniej 28 stopni, a temperatura wody jest zaledwie kilka stopni niższa. To dobre warunki do opalania, kąpieli w morzu, korzystania ze sportów wodnych.

Pogoda długoterminowa - Kefalonia
Pogoda długoterminowa – Kefalonia / iStock.com / miniloc

W tym czasie zaczyna się sezon turystyczny, dlatego trzeba liczyć się z wyższymi cenami, a także z koniecznością rezerwowania miejsc w kurortach czy w biurach podróży z większym wyprzedzeniem. Kefalonia pogoda czerwiec to przepis na udane wakacje bez względu na Twoje urlopowe upodobania.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Malezji w czerwcu

Kefalonia pogoda lipiec

Kefalonia pogoda lipiec to czas, gdy zaczyna być naprawdę gorąco. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 31 stopni. Jest bardzo gorąco, ale dosyć sucho. Dodatkowo wieje wiatr od morza, dzięki czemu wysokie temperatury nie są odczuwalne i nie przeszkadzają nawet w aktywnym wypoczynku.

od:
1 699 zł
Wakacje – Kefalonia!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Kefalonię.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie w lipcu będzie doskonała pogoda, Kefalonia zapewni słońce, brak deszczu, wakacyjne klimaty i piękną opaleniznę.

Zobacz także jaka jest pogoda w Omanie w lipcu

Kefalonia pogoda sierpień

Osobom, którym marzy się gorąca Kefalonia, pogoda w sierpniu na pewno przypadnie do gustu. Jest to najgorętszy miesiąc w roku, w którym temperatury w ciągu dnia sięgają 32 stopni w cieniu. Woda ma 25 stopni Celsjusza, co będzie odpowiadało nawet osobom, które nie przepadają za chłodnymi kąpielami.

Przepiękna, grecka uliczka na wyspie
Przepiękna, grecka uliczka na wyspie / iStock.com / adisa

Kefalonia pogoda sierpień to idealny czas na plażowanie, zwiedzanie, aktywny wypoczynek, a także poznawanie wyspy od kuchni. Gorące klimaty i pyszna grecka kuchnia sprawią, że wakacje na pewno upłyną w doskonałej atmosferze.

Sprawdź też jaka jest pogoda w Albanii w sierpniu

Kefalonia pogoda wrzesień

Jeśli interesuje Cię we wrześniu dobra, wakacyjna pogoda, Kefalonia będzie idealnym kierunkiem podróży. To jedna z cieplejszych greckich wysp, które nawet jesienią zachęcają doskonałymi warunkami do plażowania i kąpieli w morzu.

Temperatura Kefalonia
Temperatura Kefalonia. Photo by Victor Malyushev on Unsplash

We wrześniu średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni, a temperatura wody jest zaledwie kilka stopni niższa. Jeśli chcesz korzystać z wakacji niekoniecznie w środku lata, warto wybrać się właśnie tutaj. Kefalonia pogoda wrzesień to ciepłe, słoneczne i wyjątkowo wakacyjne miejsce dla każdego.

Przeczytaj też jaka jest pogoda w Turcji we wrześniu

Kefalonia pogoda październik

Kefalonia pogoda październik to jesień w bardzo ciepłym wydaniu. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 23 stopni, jest więc zdecydowanie cieplej niż w październiku w naszej strefie klimatycznej. W tym czasie jest już po szczycie sezonu turystycznego, a co za tym idzie – mniej tłoczno i nieco taniej niż w czasie wakacji.

Ukryte jezioro
Ukryte jezioro / iStock.com / Piotr Krzeslak

Jeśli interesuje Cię niedroga Kefalonia, pogoda w październiku będzie idealna, a ceny wakacji sprawią, że wypoczniesz bez nadmiernego obciążania portfela.

Sprawdź jaka jest pogoda w Chorwacji w październiku

Kefalonia pogoda listopad

Na listopadowy wypoczynek także idealna będzie Kefalonia. Pogoda w tym miesiącu jest bardziej wiosenna niż jesienna. Na termometrach mamy 19-20 stopni. Jest słonecznie i ciepło, choć na pewno nie można liczyć na typowo letnie upały.

Widok na Kefalonię z lotu ptaka
Widok na Kefalonię z lotu ptaka / iStock.com / miniloc

W tym czasie warto wybrać się na Kefalonię, aby zwiedzać najciekawsze zakątki wyspy, korzystać ze słonecznych wędrówek, poznawać uroki greckiej kuchni. Kefalonia pogoda listopad to idealny pomysł na oderwanie się od kiepskiej, listopadowej pogody i spędzenie słonecznych wakacji poza sezonem.

Zobacz także jaka jest pogoda w Katarze w listopadzie

Kefalonia pogoda grudzień

Kefalonia pogoda grudzień to absolutnie nie zimowe klimaty – temperatury utrzymują się na poziomie 16 stopni. Jest ciepło i słonecznie, co sprawia, że można spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Warunki nie są co prawda idealne do plażowania, jeśli jednak ktoś stawia na zwiedzanie, z pewnością nie będzie zawiedziony.

od:
1 699 zł
Wakacje – Kefalonia!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Kefalonię.

Jeśli marzy się Tobie grudniowa Kefalonia, pogoda pozwoli na oderwanie się od zimy i chłodu. Być może będzie to dobre miejsce na spędzenie Bożego Narodzenia czy ostatnich dni w roku.

Czytaj także jaka jest pogoda w Egipcie w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Kefalonia – kiedy najlepiej jechać?

Kefalonia jest słoneczna praktycznie przez cały rok. Najlepsze warunki na urlopowe wyjazdy panują od maja do października. W tym czasie można liczyć na wysokie temperatury, mnóstwo słońca i wodnych atrakcji.

Kefalonia – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Kefalonii jest w lipcu i w sierpniu, gdy temperatury przekraczają znacznie 30 stopni.

Kefalonia – kiedy sezon turystyczny?

Najwyższy sezon turystyczny na Kefalonii panuje od czerwca do września. W tym czasie większość kurortów jest oblegana, a miejsca w hotelach pozajmowane z dużym wyprzedzeniem.

Kefalonia – jaki klimat?

Kefalonia, podobnie jak wszystkie wyspy greckie, leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego z gorącymi latami i bardzo krótkimi oraz ciepłymi zimami.

Kefalonia – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Kefalonii jest zdecydowanie poza sezonem. Jeśli zależy Tobie na niedrogim podróżowaniu, warto wybrać się na wyspę w sezonie od listopada do lutego.