Ile trwa lot do Meksyku

Ile trwa lot do Meksyku? Zobacz ile się leci do Meksyku

W poszukiwaniu ciekawych i nieco egzotycznych kierunków podróży, wiele osób decyduje się na słoneczny i pełen bogatej kultury Meksyk. To dosyć rozległe państwo w Ameryce Północnej – aby się do niego dostać, trzeba przelecieć nad oceanem. Ile trwa lot do Meksyku? Jak wiele czasu trzeba spędzić nad chmurami, aby móc cieszyć się wakacyjnym czasem na meksykańskich plażach?

Meksyk - ile się leci
Meksyk – ile się leci. Zdjęcie autorstwa Bhargava Marripati z Pexels

Ile się leci do Meksyku warto sprawdzić zarówno wtedy, gdy lecimy na wakacje z biurem podróży, jak i gdy planujemy zwiedzanie na własną rękę, a co za tym idzie – musimy wszystkie elementy naszego wyjazdu zorganizować samodzielnie.

Meksyk
Meksyk
Średni czas lotu do Meksyku:
14 g. 15 m.
Wakacje w Meksyku już od 4 299 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć do Meksyku? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć do Meksyku, a następnie znajdź dobre oferty Meksyk last minute oraz wakacje all inclusive Meksyk

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Na pytanie: lot do Meksyku – ile trwa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę to, że Meksyk jest wyjątkowo rozległym krajem, co oznacza, że dużo dłużej będziemy lecieć w jego zachodnie rejony, a krócej na wschodnie wybrzeże. Warto równie wziąć pod uwagę ewentualne przesiadki, których niestety nie brakuje.

Ile się leci do Meksyku z Polski?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile leci się do Meksyku, warto sprawdzić, jak to wygląda w przypadku czarterów z biur podróży. Wtedy loty są bezpośrednie, czyli wsiada się na lotnisku w Polsce, a wysiada w punkcie docelowym w Meksyku bez żadnych przesiadek pod drodze. Czas lotu w zależności od miasta jest różny. Przykładowo do popularnego Cancun możemy dolecieć w ciągu 10 godzin. Nie jest to wiele, jeśli chodzi o podróż na drugi koniec świata – mniej więcej tyle samo jedzie się nad polskie morze z południa Polski.

Ile się leci z Polski do Meksyku
Ile się leci z Polski do Meksyku. Zdjęcie autorstwa Romina Albanesi z Pexels

A ile trwa lot z Polski do Meksyku, gdy kupujemy bilety samodzielnie i planujemy wakacje na własna rękę? Tu już będzie nieco dłużej, gdyż z Polski nie ma żadnych bezpośrednich połączeń. Możliwość dostania się do Meksyku drogą powietrzną zapewniają tacy przewoźnicy, jak polski LOT, a także American Airlines, British Airlines czy Iberia. Rejsowy lot do Meksyku czas ma bardzo różny – średnio w powietrzu spędzamy 16,5 godziny, jeśli jednak dodamy do tego czas oczekiwania na przesiadkę, cała podróż wydłuża się nawet do 25 i więcej godzin. Planując urlop w Meksyku trzeba wiec wziąć pod uwagę, że na samej podróży spędzimy w dwie strony nawet ponad dwie doby.

Sprawdź również:

Z jakich miast polecimy do Meksyku?

Jeśli kierunkiem Twoich słonecznych wakacji jest Meksyk, ile trwa lot nie powinno być jedyną kwestią, jaka Cię interesuje.

Jak długo się leci do Meksyku
Jak długo się leci do Meksyku. Zdjęcie autorstwa Aviv Perets z Pexels

Koniecznie trzeba wziąć również pod uwagę, skąd można wylecieć. Wtedy do czasu podróży trzeba również doliczyć czas dotarcia na lotnisko. Loty czarterowe z Polski są organizowane z lotnisk w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Natomiast na większość lotów liniowych turyści i osoby podróżujące w celach biznesowych decydują się z Lotniska Chopina w Warszawie.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

W kwestii Polska Meksyk ile trwa lot, musimy również pamiętać, że średni czas lotu podawany przez przewoźników może ulegać sporym wahaniom, szczególnie wydłużeniu. Wiele zależy od warunków pogodowych, siły i kierunku wiatru, a także tych czynników, które mogą na pewien czas uziemić samolot przed startem. Nawet, jeśli dokładnie sobie zaplanujemy czas podróży, może się on zupełnie nieoczekiwanie wydłużyć.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Meksyku?

Loty samolotów do Meksyku, tak samo jak wszystkich pasażerskich samolotów latających na długich dystansach, realizowane są z prędkością około 850 km na godzinę. Co oczywiście nie oznacza, że w ciągu godziny przelecimy te 850 km.

Meksyk - ile trwa lot
Meksyk – ile trwa lot. Zdjęcie autorstwa Efrain Alonso z Pexels

Na początku, po starcie, prędkość samolotu jest bowiem dużo mniejsza. Pamiętajmy też o pogodzie, która – gdy nie sprzyja – ogranicza prędkość.

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Meksyku?

Bez względu na to, ile się leci z Polski do Meksyku, zawsze odbywa się to na dosyć sporych wysokościach. Samoloty pasażerskie na długich trasach latają na pułapie 10 tys. metrów nad ziemią. W trakcie długiego lotu możemy wiec sporo naoglądać się chmur sunących nisko pod nami.

Kiedy szukać tanich lotów do Meksyku?

Jeśli planujesz wakacje w Meksyku i organizujesz je na własną rękę, postaraj się szukać lotów z dużym wyprzedzeniem. W sieci można znaleźć sporo stron rezerwacyjnych i wyszukiwarek tanich lotów, w których znajdują się zamieszczane dużo wcześniej promocje i obniżki cen.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Im szybciej weźmiemy się za szukanie dobrego lotu, tym większa szansa, że uda się zakupić bilety w dużo niższych niż zwykle cenach.

Czytaj również:

Aplikacja
Meksyk – ile trwa lot?

Lot do Meksyku trwa 10 godzin, jeśli lecimy czarterem oraz około 16,5 godziny, gdy wybieramy się lotem rejsowym. Czas podróży często się wydłuża niezależnie od tego co podają przewoźnicy.

Meksyk – jak szybko leci samolot?

Samoloty latają do Meksyku z prędkością 850 km na godzinę. Trzeba jednak mieć świadomość, że ta prędkość może w różnych sytuacjach spadać, a co za tym idzie – wydłużać czas dotarcia na miejsce.

Meksyk – jak wysoko leci samolot?

Do Meksyku polecimy dosyć wysoko, bo aż 10 tysięcy metrów nad ziemią.

Czy są bezpośrednie loty do Meksyku z Polski?

Tylko czarterowe. Jeśli interesują Cię loty rejsowe, trzeba liczyć się z przesiadkami, które wydłużają ogólny czas podróżowania do Meksyku.