Ile trwa lot do Funchal. Sprawdź ile leci się do Funchal

Ile trwa lot do Funchal? Sprawdź ile się leci do Funchal

Za mało słońca? Marzą Ci się ciepłe wakacje? Wyobrażasz sobie siebie na piaszczystej plaży w promieniach gorącego słońca? Może na portugalskiej wyspie Maderze? Jej popularnym kurortem jest Funchal, miasto z którego pochodzi sam Cristiano Ronaldo! Warto jednak przed wylotem zapoznać się z informacjami dotyczącymi lotu. W tym artykule odpowiadamy na pytanie – ile trwa lot do Funchal?

Czas lotu do Funchal
Czas lotu do Funchal / shutterstock.com / Travel Faery

Ile się leci z Funchal do Polski?

Funchal to popularny kierunek dla turystów. Miasto to znajduje się w Portugalii, na południowym wybrzeżu miasta Madery i jest to ważny post handlowy oraz rybacki – odwiedzających kuszą więc świeże ryby. To również ośrodek winiarski, a miejscowość uznawana jest za uzdrowiskową – idealny kierunek na wakacje. To właśnie stąd pochodzi Cristiano Ronaldo, reprezentant Portugalii w piłce nożnej. Oczywiście w Portugalii istnieje wiele miejsc, które warto odwiedzić, warto więc sprawdzać najświeższe oferty na wakacje w Portugalii.

Funchal
Funchal
Średni czas lotu bez przesiadek:
5 g. 20 m.
Wakacje w Funchal już od 1 629 zł za osobę

Na tę zieloną, słoneczną wyspę leci się około 7 godzin z przesiadkami (w zależności od lotniska startowego – choć różnice czasu wahają się, zależy do międzylądowania, lot może trwać 8 godzin) lub ok. 5 godz. 20 min. bez przesiadek. Jest to lot krótkodystansowy, więc tylko kilka godzin dzieli Polskę od skąpanej w słońcu wakacyjnej wyspy pełnej zadowolonych i odprężonych turystów!

Sprawdź również ile leci się do Portugalii

Z jakich miast polecimy do Funchal?

Znamy już orientacyjny czas dotarcia z Polski do Funchal, ale z którym polskich miast mamy możliwość odbycia lotu do portugalskiego Funchal? Na szczęście z większości polskich miast można polecieć do Funchal – Poznań, Gdańsk, Katowice, Szczecin, Wrocław, Rzeszów, Warszawa i Kraków. Loty te odbywają się najczęściej z międzylądowaniem, które ma miejsce na lotnikach na terenie Wielkiej Brytanii. Najszybciej można tam dolecieć z lotniska w Katowicach, lot bezpośredni trwa 5 godz. 20 min. Widać więc, że pobyt na tej słonecznej wyspie jest dostępny z wielu polskich portów lotniczych. W wakacje, kiedy pogoda w Funchal jest najlepsza, można wyruszyć z kilku polskich portów lotniczych.

Funchal - czas lotu
Funchal – czas lotu / shutterstock.com / Nikiforov Alexander

Oczywiście wiele biur podróży oferuje wakacje all inclusive na Maderę, proponując również wynajęcie lotów czarterowych. Taki lot będzie więc trwał krócej i odbędzie się bez śródlądowania – to najszybszy sposób dostania się do portu lotniczego Funchal na portugalskiej wyspie Maderze.

Zobacz także ile trwa lot na Maderę

Z jaką prędkością leci się z Polski do Funchal?

Zastanawiającym pytaniem jest to, z jaką prędkością leci samolot z Polski do Funchal. Samolot pasażerski leci zazwyczaj z prędkością około 800-1000 kilometrów na godzinę, czyli 220-280 m/s. Oczywiście moment startu samolotu odznacza się znacznie większą prędkością.

od:
1 629 zł
Wakacje na Maderze!

Sprawdź najlepsze oferty

Oczywiście pojawiają się różnice w prędkości, a zależą one od warunków technicznych maszyny oraz tego, jakie mamy obecnie warunki atmosferyczne. Różnice w prędkości nie są jednak drastycznie duże.

Na jakiej wysokości leci samolot do Funchal?

Znając polskie porty lotnicze, z których można wyruszyć do Funchal, orientacyjny czas lotu na Maderę oraz wysokość, na jakiej w czasie lotu porusza się samolot, warto zastanawiać się na jakiej wysokości odbywa się lot. Lot samolotu pasażerskiego do Funchal, tak jak w przypadku innych podróży samolotem pasażerskim na trasie o krótkim dystansie ma wysokość przelotową od około 10000 do 13000 metrów. 

Funchal - ile trwa lot
Funchal – ile trwa lot / shutterstock.com / Pawel Kazmierczak

Jeśli podróż odbywa się na większym dystansie to zwiększa się również wysokość, na której porusza się maszyna. Oczywiście tu również pojawia się zależność od parametrów technicznych samolotu, warunków pogodowych oraz tego, na co pozwala kontroler ruchu.

Czytaj też ile trwa lot do Wietnamu

Kiedy szukać tanich lotów do Funchal?

Kiedy szukać tanich lotów do Funchal? Jedno jest pewne: tanich lotów najlepiej szukać z wyprzedzeniem. Mechanizm funkcjonowania przewoźników jest taki, że najpierw wyprzedaje się tanie miejscówki, które później zastępowane są przez te droższe. Warto więc polować na okazje.

od:
1 629 zł
Wakacje na Maderze!

Sprawdź najlepsze oferty

Jeśli szukasz nie tylko przelotu, ale również noclegu wraz z wyżywieniem, to warto sprawdzać regularnie oferty first minute na Maderę lub standardowe oferty na wakacje na Maderze. Kolejną możliwością są oferty last minute. Tu też często zdarzają się oszałamiające okazje – warto więc trzymać rękę na pulsie i co pewien czas przeglądać oferty.

Sprawdź również jak długo leci się na Sri Lankę

Funchal – ile trwa lot?

Czas lotu zależy od tego, z którego się wylatuje, od tego czy w czasie lotu trzeba będzie mieć przesiadkę oraz od warunków atmosferycznych. Najczęściej lot z Polski do Funchal trwa około 7-8 godzin, a przesiadki odbywają się na lotniskach na terenie Wielkiej Brytanii.

Funchal – jak szybko leci samolot?

Tyle samo, co standardowy samolot pasażerski, czyli z prędkością 800-1000 kilometrów na godzinę. Ta stała prędkość może ulegać zmianie ze względu na parametry maszyny oraz warunki pogodowe.

Funchal – jak wysoko leci samolot?

Lot do Funchal zaliczany jest do lotów krótkodystansowych, co oznacza, że standardowa wysokość lotu wynosi około 5000 metrów. Pamiętać jednak należy, że czas lotu, wysokość lotu i prędkość lotu zależy również od czynników zewnętrznych takich jak warunki atmosferyczne.

Czy są bezpośrednie loty z Funchal do Polski?

Na szczęście większość polskich portów lotniczych oferuje loty na malowniczą wyspę Maderę i do jej portu lotniczego Funchal. Zazwyczaj jednak konieczna jest przesiadka, która ma miejsce na terenie lotniska w Wielkiej Brytanii. Biura podróży organizują również bezpośrednie loty czarterowe do miasta Funchal na Maderę w Portugalii.