Ile trwa lot do Wietnamu. Sprawdź ile leci się do Wietnamu

Ile trwa lot do Wietnamu? Sprawdź ile leci się do Wietnamu

Wietnam to państwo znajdujące się w Azji Południowo- Wschodniej, na Półwyspie Indochińskim. Ten kierunek podróży cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów. W roku 2015 kraj ten odwiedziło aż 8 milionów osób, a w 2017 roku liczba ta wzrosła do 13 milionów. Wietnam kojarzy się z zatoką Ha Long, tętniącym życiem nocnym Hanoi oraz Ho Chi Minh, a więc dawnym Sajgonem z pozostałościami po wojnie.

Czas lotu do Wietnamu
Czas lotu do Wietnamu / shutterstock.com / Perfect Lazybones

To także zachwycające lampionami miasto Hoi An, cudowne plaże Phu Quoc oraz smaczne uliczne jedzenie. Wietnam jest bogactwem oszałamiających widoków oraz ciekawych atrakcji. Od listopada do maja trwa tam pora sucha, a więc właśnie te miesiące sa najlepszym czasem na wyjazd. To kraj pełen niespodzianek i tajemnic, nic więc dziwnego, że przyciąga turystów z całego świata, w tym także z Polski. Warto więc wiedzieć, ile się leci z Polski do Wietnamu.

Ile się leci do Wietnamu z Polski?

Do tego azjatyckiego kraju można dolecieć liniami LOT czy Spicejet z przesiadkami w Delhi. Złą wiadomością dla turystów planujących wakacje w Wietnamie jest to, że na razie nie ma dostępnych bezpośrednich połączeń z Polski. Ile leci się do Wietnamu? Podróż z przesiadkami w Delhi trwa co najmniej 10 h i 23 minuty.

Wietnam
Wietnam
Średni czas lotu:
12 g. 35 m.
Wakacje w Wietnamie już od 3 500 zł za osobę

Jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pasażerów największym lotniskiem w tym państwie jest Tan Son Nhat International Aiport zlokalizowane w mieście Ho Chi Minh City, czyli dawnym Sajgonie. To właśnie tutaj udaje się co roku ok. 36 milionów osób. Trochę mniejszą ilość turystów obsługuje lotnisko Noi Bai, które leży ok. 35 km od centrum Hanoi, a więc stolicy tego kraju. Co roku przyjmuje ono 23 miliony pasażerów.

Samoloty ze stolicy Polski latają na oba te lotniska. Niestety, chcąc dolecieć do Ho Chi Minh czy też Hanoi, należy liczyć się z koniecznością przesiadek. Ile trwa lot z Polski do Wietnamu? Czas podróży z przesiadkami w różnych krajach może wynieść nawet do 15-16 godzin. Najczęściej jednak zajmuje ona 11-11,5 h, jeśli chodzi o loty czarterowe, które zapewniają turystom biura podróży.

Lot do Wietnamu ile trwa- przykładowe połączenia:

  • Warszawa (lot czarterowy)- Ho  Chi Minh City- czas podróży ok. 11-11,30 minut,
  • Warszawa-  przez Hamad- Ho  Chi Minh City- czas podróży ok. 14 h, 50 minut,
  • Warszawa- przez Moskwa- Ho  Chi Minh City- czas podróży ok. 15 h, 15 minut,
  • Warszawa- przez Frankfurt- Ho  Chi Minh City- czas podróży ok. 15 h, 55 minut,
  • Warszawa- przez Moskwa- Hanoi- czas podróży ok. 14 h, 25 minut,
  • Warszawa- przez Seul- Hanoi- czas podróży ok. 15 h, 35 minut.

Sprawdź również ile trwa lot do Panamy

Z jakich miast polecimy do Wietnamu?

Wiadomo już, ile się leci do Wietnamu, jednak skąd można udać się w podróż do tego azjatyckiego kraju? Turyści z Polski mogą być trochę zawiedzeni, gdyż jak dotąd nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Wietnamu.

Wietnam - czas lotu
Wietnam – czas lotu / shutterstock.com / PhotoRoman

Wiele osób decyduje się na wylot z Warszawy, wybierając kurs z jedną przesiadką do  Cho Minh City czy Hanoi. Takie połączenie mają w swojej ofercie linie: Qatar Airways, KLM, Emirates czy Aeroflot.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Wietnamu?

Na to ile trwa lot do Wietnamu wpływ ma prędkość, z jaką porusza się samolot. Warto podkreślić, że może się ona różnić w zależności od modelu maszyny, jak i warunków pogodowych. Ponadto samolot ma niższą prędkość na starcie i w czasie podchodzenia do lądowania. Lot do Wietnamu czas wynosi średnio 11 godzin, natomiast samolot porusza się z prędkością ok. 850 km/h. Jest to prędkość optymalna dla wszystkich samolotów pasażerskich przemieszczających się na znacznych dystansach.

od:
3 500 zł
Wietnam od zaraz!

Kliknij i wybierz spośród najlepszych ofert podróży do Wietnamu!

To ile się leci z Polski do Wietnamu może być parametrem zmiennym, gdyż nie zawsze pilot jest w stanie uzyskać pożądaną prędkość. Pomimo tego, ile trwa lot do Wietnamu, z pewnością warto odwiedzić ten uroczy kraj. Najlepiej wybrać się do niego w porze suchej, gdyż wtedy pogoda w Wietnamie jest dla turystów najbardziej sprzyjająca.

Zobacz także ile się leci do Tanzanii

Na jakiej wysokości leci samolot do Wietnamu?

Niezależnie od tego, Polska Wietnam ile trwa lot, zawsze podróż będzie odbywała się na znacznych wysokościach. Mowa tutaj o pułapie ok. 10 tys, metrów nad ziemią, skąd turyści mogą podziwiać piękno chmur. 

Wietnam - ile trwa lot
Wietnam – ile trwa lot / shutterstock.com / FrentaN

Nie bez przyczyny jest to najlepsza wysokość lotu dla samolotów pasażerskich. Po jej osiągnięciu maszyny nie zużywają zbyt dużej ilości paliwa, ponadto pozwala ona na uniknięcie niekorzystnych warunków pogodowych, które mogłyby wywołać turbulencje.

Kiedy szukać tanich lotów do Wietnamu?

Turyści, dowiadując się Wietnam ile trwa lot, wcale nie rezygnują ze swoich wymarzonych wakacji w tym kraju. Często szukają zwłaszcza ofert na najlepsze last minute co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kwestie finansowe.

od:
3 500 zł
Wietnam od zaraz!

Kliknij i wybierz spośród najlepszych ofert podróży do Wietnamu!

Wyjazdy na ostatnią chwilę wymagają dużej elastyczności, jednakże są często dużo tańsze. Najniższych cen na loty do Wietnamu najlepiej szukać już 9 miesięcy wcześniej. Tanie loty są często oferowane zwłaszcza w listopadzie czy lutym.

Czytaj też jak długo leci się na Cypr

Wietnam – ile trwa lot?

Podróż z Polski do Wietnamu trwa średnio 11 godzin. W zależności od rodzaju przesiadek może się ona wydłużyć nawet do 15-16 h.

Wietnam – jak szybko leci samolot?

Samolot do tego azjatyckiego kraju leci z prędkością 850 km/h. Prędkość może być jednak w pewnych momentach lotu znacznie niższa.

Wietnam – jak wysoko leci samolot?

Jak, w przypadku każdej dalekiej trasy, osiąga on pułap ok. 10 tys metrów. Jest to dla maszyn optymalna i najkorzystniejsza wysokość.

Czy są bezpośrednie loty do Wietnamu z Polski?

Do Wietnamu nie ma aktualnie bezpośrednich lotów rejsowych. Można jednak dolecieć do niego np. liniami LOT, Spicejet z przesiadkami w Delhi.