Ile trwa lot do Barcelony. Sprawdź ile leci się do Barcelony

Ile trwa lot do Barcelony? Sprawdź ile leci się do Barcelony

Barcelona to stolica Katalonii, a zarazem najchętniej odwiedzane miasto w Hiszpanii kontynentalnej. Metropolia jest centrum katalońskiej tradycji oraz kultury. Znaleźć tu można aż 9 obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO: 7 dzieł architektonicznych Antoniego Gaudi, Szpital św. Pawła oraz  Pałac Muzyki Katalońskiej. Oprócz tego, w prowincji położonych jest 5 innych obiektów dziedzictwa UNESCO z grupy Śródziemnomorska sztuka skalna Półwyspu Iberyjskiego.

Barcelona - czas lotu
Barcelona – czas lotu / shutterstock.com / Travelpixs

Turyści mogą też odwiedzić tutaj liczne opery, teatry, galerie sztuki czy muzea. Barcelona oferuje niezliczenie wiele atrakcji turystycznych, dlatego tak chętnie odwiedzają ją także mieszkańcy Polski. Planując wakacje w tym słonecznym miejscu, warto wiedzieć ile trwa lot z Polski do Barcelony?

Ile się leci do Barcelony z Polski?

Wakacje w Barcelonie to świetna propozycja dla par, rodzin z dziećmi, jak i przyjaciół. W tym mieście nie można się nudzić. Wielu turystów interesuje się tym, ile się leci z Polski do Barcelony. Dobrą wiadomością dla nich jest to, że lot nie trwa zbyt długo, a ponadto dostępnych jest wiele połączeń do tego miasta z polskich lotnisk. Ponadto, w okolicy Barcelony zlokalizowanych jest kilka międzynarodowych lotnisk, które zapewniają bez żadnych problemów połączenia nawet w bardzo odległymi zakątkami świata.

Barcelona
Barcelona
Średni czas lotu:
2 g. 55 m.
Wakacje w Barcelonie już od 1 177 zł za osobę

Największym portem lotniczym jest Barcelona-El Prat. Co roku obsługuje on nawet ok. 37 milionów osób. Ile trwa lot do Barcelony? Średni czas lotu do Barcelony wynosi 2 godziny i 55 minut. Oczywiście, wiele zależy od miejsca wylotu, jak i panujących w trakcie rejsu warunków atmosferycznych. Lot może być niekiedy nieco dłuższy. Do tego hiszpańskiego miasta można dolecieć bezpośrednio między innymi z Warszawy czy z Krakowa. Dostępne są loty rejsowe, jak i loty tanich linii lotniczych, takich jak Wizz Air, Norwegian, Raynair czy Vueling. Podróżujący mają więc w czym wybierać. Polska Barcelona ile trwa lot z danych miast? Przykładowe połączenia:

  • Lot Warszawa- Barcelona El-Prat (lot rejsowy bezpośredni) – czas lotu ok. 2 h.55 minut,
  • Lot Warszawa- Barcelona El-Prat -(lot bezpośredni tanimi liniami) –  czas lotu ok. 3 h,
  • Lot Katowice- Barcelona El-Prat- (lot bezpośredni tanimi liniami) – czas lotu ok. 3 h,
  • Lot Gdańsk- Barcelona El-Prat- (lot bezpośredni tanimi liniami) –  czas lotu ok. 3 h,
  • Lot Warszawa- Barcelona El-Prat  ( lot czarterowy) – czas lotu ok. 3 h,
  • Lot Katowice- Barcelona El-Prat- (lot czarterowy) – czas lotu ok. 3 h,
  • Lot Gdańsk- Barcelona El-Prat- ( lot czarterowy) –  czas lotu ok. 3 h,
  • Lot Poznań- Barcelona El-Prat (lot czarterowy) –   czas lotu ok. 3 h,
  • Lot Wrocław- Barcelona El-Prat- ( lot czarterowy) – czas lotu ok. 3 h,
  • Lot Kraków- Port lotniczy Girona- (lot bezpośredni tanimi liniami) –  czas lotu ok.  2 h i 30 minut.

Lot do Barcelony ile trwa jest kwestią indywidualną i zależy od kilku czynników jak między innymi miasto wylotu.

100 km na północ od Barcelony położone jest lotnisko Girona, które odprawia w ciągu roku nawet 2 miliony pasażerów. Do Girony latają bezpośrednie tanie linie takie jak Raynair. Barcelona ile trwa lot, jeśli zdecydujemy się na to lotnisko? Z Krakowa do Girony leci się ok. 2 h i 40 minut. Ile się leci do Barcelony Z Wrocławia? Czas lotu wynosi średnio 2 h i 30 minut.

Sprawdź również ile trwa lot do Hiszpanii

Z jakich miast polecimy do Barcelony?

Ważne jest, aby wiedzieć, ile się leci do Barcelony, ale należy jeszcze dowiedzieć się, z jakich miast można zaplanować podróż. 

Barcelona - ile trwa lot
Barcelona – ile trwa lot / shutterstock.com / tkemot

Otóż na lotnisko w Barcelonie-El Prat dolecimy bezpośrednim połączeniem z Katowic, Krakowa czy Gdańska. Ponadto dostępne są też połączenia z Warszawy, Poznania czy Wrocławia.

Zobacz także ile leci się na Wyspy Kanaryjskie

Z jaką prędkością leci się samolotem do Barcelony?

Jeśli chcemy dowiedzieć się ile się leci z Polski do Barcelony, trzeba znać też prędkość samego lotu. Samoloty przemieszczające się na dalekich dystansach latają ze średnią prędkością 850 km/h. Lot do Barcelony czas może być jednak różny. Maszyna nie leci przez całą trasę z taką samą prędkością. Jest ona o wiele niższa zwłaszcza na starcie, jak i przed lądowaniem.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Wybierając się na wakacje last minute Barcelona lub first minute Barcelona trzeba mieć też świadomość, że może dojść do opóźnień. Ich przyczyną są zwłaszcza negatywne zjawiska pogodowe, przez które samolot musi niekiedy długo kołować. ponadto uniemożliwiają one osiągnięcie maksymalnej prędkości. Barcelona ile trwa lot? Najczęściej od 2 h i 30 minut do 3 godzin.

Na jakiej wysokości leci samolot do Barcelony?

Wiemy już ile leci się do Barcelony i z jaką prędkością odbywa się lot. A na jakiej wysokości znajduje się w tym czasie maszyna? Samoloty na międzynarodowych liniach poruszają się na poziomie 10-11 tysięcy metrów.

Czas lotu do Barcelony
Czas lotu do Barcelony / shutterstock.com / Dmytro Shevchuk

To dla nich optymalna wysokość, która pozwala na bezpieczny i sprawny lot. Ponadto umożliwia zaoszczędzenie paliwa.

Czytaj też jak długo leci się na Majorkę

Kiedy szukać tanich lotów do Barcelony?

Barcelona all inclusive jest chętnie wybieranym kierunkiem podróży przez turystów z Polski. Decydując się na wczasy w pakiecie all inclusive, warto wiedzieć, kiedy szukać najkorzystniejszych ofert? Jak w przypadku wszystkich innych kierunków docelowych, najlepiej zrobić to odpowiednio wcześniej. 

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Aby znaleźć tani lot, najlepiej rozpocząć poszukiwania już kilka miesięcy przed planowaną datą wylotu. Tańsze loty dostępne są także poza sezonem wakacyjnym.

Sprawdź również ile trwa lot na Ibizę

Barcelona – ile trwa lot?

Czas lotu może wynieść od 2 h i 30 minut do 3 h.

Barcelona – jak szybko leci samolot?

Samoloty kursujące z Polskich miast do Barcelony poruszają się z prędkością ok. 850 km/h.

Barcelona – jak wysoko leci samolot?

Samolot lecący do tego miasta osiąga pułap ok. 10 km, a więc jest w stanie uniknąć niekorzystne zjawiska pogodowe.

Czy są bezpośrednie loty do Barcelony z Polski?

Tak, są. Bezpośrednio można dolecieć do Barcelony między innymi z Warszawy czy Krakowa.