Ile trwa lot na Ibizę. Sprawdź ile leci się na Ibizę

Ile trwa lot na Ibizę? Sprawdź ile leci się na Ibizę

Ibiza to hiszpańska wyspa znajdująca się na Morzu Śródziemnym na wschód od Półwyspu Iberyjskiego. Stanowi ona część Balearów. Jest dosyć mała, gdyż jej powierzchnia wynosi ok. 570 km2. Portowe miasto o takiej samej nazwie zostało założone przez fenickich kolonistów w okresie starożytności. Ibiza to miejsce, w którym turyści mogą podziwiać średniowieczne rezydencje, zamki, piaszczyste plaże, jak i urocze brukowane uliczki. Przejrzyste i ciepłe wody wokół wyspy co roku przyciągają wielu wielbicieli nurkowania. Co ciekawe, wyspa ta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czas lotu na Ibizę
Czas lotu na Ibizę / iStock.com / Balate Dorin

W tej części Hiszpanii na uwagę zasługują też rozległe lasy piniowe czy gaje oliwne. Pomimo swojego niebywałego uroku, Ibiza kojarzy się przede wszystkim z imprezami. Jest to centrum imprezowe Europy, które podobni nigdy nie zasypia. To właśnie tutaj występują najsławniejsi DJ-e z całego świata, a bawić można się w najlepszych dyskotekach w Europie, takich jak: Amnesia, Privilege, Space, Es Paradis, Eden, Pacha, Boom oraz Bora-Bora. Nic więc dziwnego, że również polscy turyści, bardzo chętnie wybierają tę wyspę na kierunek swojej podróży. Zatem ile trwa lot z polski na Ibizę?

Ile się leci na Ibizę z Polski?

Turyści wybierający się w to imprezowe miejsce, często zadają pytanie ile się leci na Ibizę? Złą wiadomością jest to, że z Polski nie polecimy bezpośrednio na tą wyspę. Lotów bezpośrednich nie mają w swojej ofercie regularni przewodnicy, ani też popularne, tanie linie lotnicze, takie jak Wizzair czy Ryanair. Rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z bezpośrednich lotów czarterowych organizowanych przez biura podróży.

Ibiza
Ibiza
Średni czas lotu:
3 g. 22 m.
Wakacje na Ibizie już od 1 699 zł za osobę

Jeśli nie straszny nam dosyć długi lot, możemy też wybrać podróż z przesiadką. Ile trwa lot na Ibizę? Lot bez przesiadek z Warszawy na Ibizę trwa tylko niecałe 3 godziny. Czas lotu wydłuża się w przypadku konieczności przesiadki. Ile leci się na Ibizę z przesiadkami? Przykładowo:

  •  Lot Warszawa (Polska)- Monachium (Niemcy) – Ibiza (Hiszpania) – trwa 4 godziny.
  •  Lot Katowice (Polska)- Frankfurt nad Menem (Niemcy) – Ibiza (Hiszpania) – trwa 3 godziny oraz 55 minut.
Ibiza - czas lotu
Ibiza – czas lotu / iStock.com / Helena GH

Polska Ibiza ile trwa lot zależy w dużej mierze od miejsca przesiadki. Warto pamiętać jednak o tym, iż wybierając lot na Ibizę, czas może ulec wydłużeniu, w zależności od warunków pogodowych.

Sprawdź również ile leci się do Hiszpanii

Z jakich miast polecimy na Ibizę?

Wiedząc już ile się leci z Polski na Ibizę, warto też wiedzieć to, z jakich miast można udać się na tą wyspę. W rejs bez przesiadek organizowany przez biuro podróży można udać się z Warszawy, Katowic czy Poznania, Katowic, Krakowa.

od:
1 509 zł
Wakacje na Ibizie!

Zobacz najlepsze oferty

Wybierając się na wczasy all inclusive na Ibizie, z przesiadkami można polecieć na nią także z Krakowa. Ibiza pogoda jest doskonała zwłaszcza w okresach letnich, a najgorętszym miesiącem na wyspie jest sierpień.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Ibizę?

Lot na Ibizę czas jest zależy od prędkości, jaką osiągnie samolot. Średni prędkość lotu dla samolotu pasażerskiego wynosi 500 mil na godzinę, czyli 805 km / H. To ile się leci na Ibizę, zależy jednak w dużej mierze od panujących warunków pogodowych.

Ibiza - ile trwa lot
Ibiza – ile trwa lot / iStock.com / LUNAMARINA

W przypadku pojawienia się niekorzystnych czynników może okazać się konieczne zmniejszenie prędkości. Czasem niezbędne jest też dłuższe kołowanie. A więc to Ibiza ile trwa lot jest często kwestią zmienną i zależną od możliwej do osiągnięcia prędkości przez samolot pasażerki.

Zobacz także ile trwa lot do Tajlandii

Na jakiej wysokości leci samolot na Ibizę?

Wiemy już, że lot na Ibizę trwa od 3 do ok. 4 godzin, a jak wysoko może wzbić się samolot? Wysokość przelotowa samolotów pasażerskich wynosi około 10 tys. Jest to tak dokładnie pułap, po którego osiągnięciu maszyna kontynuuje lot. Mówiąc wprost, jest to maksymalna wysokość, jaką osiąga samolot i ją utrzymuję.

Ile się leci na Ibizę
Ile się leci na Ibizę / iStock.com / Balate Dorin

Co ważne, wysokość ta może ulec zmianie. Na początku przelotu maszyna jest cięższa, gdyż ma większa ilość paliwa. Może wtedy lecieć niżej, natomiast wraz ze spalaniem paliwa może wznieść się wyżej. Na wyznaczoną w planie lotu wysokość ma też wpływ pogoda. Wybierane są przede wszystkim te wysokości, na których wiatr jest sprzyjający.

Kiedy szukać tanich lotów na Ibizę?

Sezon turystyczny trwa od czerwca do września, w tych miesiącach loty na wyspę są najdroższe. Oczywiście dobrym rozwiązaniem są najlepsze last minute Ibiza, które pozwolą na znaczne zaoszczędzenie pieniędzy.

od:
1 509 zł
Wakacje na Ibizie!

Zobacz najlepsze oferty

Tanich biletów warto też szukać na długi czas przed planowanym lotem. Zakup z wyprzedzeniem pozwala na zmniejszenie ceny biletu nawet kilkakrotnie. Najtańsze są z zasady loty w poniedziałki, wtorki oraz środy. Pewne linie lotnicze oferują też atrakcyjne promocje w dany dzień tygodnia.

Czytaj też jak długo leci się na Madagaskar

Ibiza – ile trwa lot?

Lot bezpośredni na Ibizę trwa ok. 3 godziny, natomiast z przesiadkami może zając nawet ponad 4 godziny.

Ibiza – jak szybko leci samolot?

Samolot pasażerski leci z prędkością ok. 805 km/h, jednak wartość ta może być niższa.

Ibiza – jak wysoko leci samolot?

Wysokość przelotowa samolotu pasażerskiego wynosi zazwyczaj 10 tys.

Czy są bezpośrednie loty na Ibizę z Polski?

Regularni przewoźnicy nie mają w swojej ofercie lotów bezpośrednich, jednak bezpośrednie loty czarterowe organizowane są przez biura podróży.