Ile trwa lot do Tajlandii

Ile trwa lot do Tajlandii? Zobacz ile się leci do Tajlandii

Tajlandia jest jednym z wyjątkowo egzotycznych kierunków podróży, który co roku przyciąga turystów z całego świata. Także podróżnicy z Polski coraz chętniej zapuszczają się w te dalekie rejony Azji. Jeśli jednak marzy się Tobie taka orientalna wyprawa, sprawdź, ile trwa lot do Tajlandii. Dzięki temu będziesz mógł dokładnie zaplanować całe wakacje. To, ile leci się do Tajlandii mocno bowiem wpływa na późniejszy wypoczynek i plany związane ze zwiedzaniem.

Tajlandia, lot - ile trwa
Tajlandia, lot – ile trwa. Zdjęcie autorstwa icon0.com z Pexels

Wakacje w Tajlandii z pewnością mogą być prawdziwą przygodą życia. To kraj pełen bogatej kultury, niepowtarzalnej architektury i prawdziwie orientalnego klimatu. Można wybrać się do niego zarówno z biurem podróży, jak i na własną rękę – planując każdy aspekt wyjazdu. Jedną z ważnych kwestii jest sprawdzenie, ile się leci do Tajlandii.

Tajlandia
Tajlandia
Średni czas lotu do Tajlandii:
12 g. 35 m.
Wakacje w Tajlandii już od 4 299 zł za osobę

Nie wiesz kiedy lecieć do Tajlandii? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się kiedy najlepiej lecieć do Tajlandii oraz sprawdź najlepsze oferty last minute Tajlandia

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

A jako że jest to dosyć odległy rejon świata, trzeba przygotować się na sporo czasu spędzonego wysoko nad ziemią. Im dokładniej dowiesz się, ile trwa lot z Polski do Tajlandii, tym lepiej się do niego przygotujesz. W trakcie długich lotów szybko bowiem dopada nas nuda – warto wiedzieć, na ile czasu w samolocie się przygotować i zaplanować sobie ciekawą lekturę, e-booka czy inną formę relaksu w przestworzach.

Ile się leci do Tajlandii z Polski?

Na pytanie: lot do Tajlandii – ile trwa można znaleźć sporo odpowiedzi na stronach związanych z turystyką czy w typowo rezerwacyjnych serwisach. Większość osób, które planują wyjazd chce bowiem wiedzieć, ile się leci z Polski do Tajlandii i na co być przygotowanym po drodze. Najkrótsze są zdecydowanie loty czarterowe, a więc takie, które realizowane są bezpośrednio – wsiadamy na lotnisku w Polsce, a wysiadamy gdzieś w Bangkoku czy innym tajskim porcie lotniczym. Niestety, obecnie jedynie loty czarterowe organizowane przez biura podróży są bezpośrednie. Wszystkie loty rejsowe są natomiast związane z przesiadkami w różnych miastach świata.

Tajlandia - ile się leci.
Tajlandia – ile się leci. Zdjęcie autorstwa Alexandr Podvalny z Pexels

Jeśli planujesz rejsowy lot do Tajlandii, czas lotu będzie różny – średnio od 12 do 15 godzin w zależności od lotniska startowego i miejsca, gdzie będziemy się przesiadać. Podany czas zwykle dotyczy tylko tego, który spędza się w samolocie. Do niego zawsze doliczyć trzeba nawet kilka godzin, które spędzić będziemy musieli na lotnisku przesiadkowym. Na pytanie: Tajlandia – ile trwa lot, odpowiedzią może więc być zarówno 15 jak i 25 godzin.

od:
4 300 zł
Najlepsze oferty na wakacje w Tajlandii

Sprawdź najciekawsze oferty wakacyjne

Co więcej, średnie czasy podawane przez linie lotnicze zawsze są orientacyjne – rzadko kiedy zdarza się lot zrealizowany dokładnie co do minuty według rozkładu. Samoloty mają opóźnienia, latają wolniej w gorszych warunkach atmosferycznych, są uzależnione od wiatru i innych negatywnych zjawisk pogodowych.

Z jakich miast polecimy do Tajlandii?

Polska – Tajlandia ile trwa lot – to nie jedyna kwestia, jaka powinna nas interesować przy planowaniu wakacji. Warto również ustalić, skąd będziemy wylatywać. W przypadku lotów czarterowych, najczęściej realizowane są one z Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Katowic.

Jak długo leci się do Tajlandii
Jak długo leci się do Tajlandii. Zdjęcie autorstwa Tirachard Kumtanom z Pexels

Natomiast loty rejsowe startują w największej ilości z Warszawy – oczywiście z przesiadkami. Na innych większych lotniskach również znajdziemy loty o Tajlandii, które pozwolą nam na ograniczenie czasu, jaki trzeba będzie spędzić na dojeździe na lotnisko.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Tajlandii?

Samoloty rejsowe latają z prędkością 500 mil na godzinę, czyli 850 km na godzinę. Ale myli się ten, kto myśli, że wystarczy podzielić liczbę kilometrów przez prędkość i na tej podstawie uzyskać liczbę godzin spędzonych w podniebnej podróży.

od:
3 250 zł
od:
6 870 zł
od:
10 250 zł
<
>

Trzeba pamiętać, że samolot rozwija maksymalną prędkość dopiero po jakimś czasie po starcie. Często leci również dużo wolniej, gdyż zmaga się z kiepską pogodą. 

Jak na jakiej wysokości leci samolot do Tajlandii?

Większość samolotów pasażerskich latających na międzynarodowych rejsach realizuje je na dużej wysokości około 10 tys. metrów nad ziemią. Są to optymalne warunki dla uzyskania właściwej prędkości, zużycia paliwa, a przy okazji można zostawić w dole wiele niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Kiedy szukać tanich lotów do Tajlandii?

Jeśli chcesz znaleźć tanie loty do Tajlandii, zacznij to robić na kilka miesięcy przed planowanymi wakacjami. Wtedy można znaleźć oferty różnych linii lotniczych w promocyjnych cenach. Im bliżej wylotu, tym mniejszy wybór, a i ceny stają się dużo wyższe.

Ile się leci do Tajlandii
Ile się leci do Tajlandii. Zdjęcie autorstwa Nikki Williams z Pexels

W przypadku lotów do Tajlandii koszt samej podróży jest naprawdę spory – przy odrobinie wysiłku można go również sporo obniżyć.

Czytaj również:

Aplikacja
Tajlandia – ile trwa lot?

Loty do Tajlandii mogą trwać dłużej lub krócej w zależności od tego, z jakiego lotniska startujemy i gdzie się przesiadamy. Średnio trzeba się przygotować na 12 godzin lotu.

Tajlandia – jak szybko leci samolot?

Jeśli planujesz lecieć do Tajlandii, przygotuj się na szybki lot i migające z góry chmury. Loty na dalekich, międzynarodowych trasach są bowiem realizowane w prędkości 850 km na godzinę.

Tajlandia – jak wysoko leci samolot?

Loty do Tajlandii odbywają się na pułapie 10 tysięcy metrów, czasem jeszcze wyżej. Panują tam najlepsze warunki do szybkiego lotu połączonego z optymalnym zużyciem paliwa.

Czy są bezpośrednie loty do Tajlandii z Polski?

Niestety, bezpośrednie loty z Polski do Tajlandii to tylko loty czarterowe. Loty rejsowe odbywają się zawsze z przesiadkami.