Ile trwa lot na Zakynthos. Sprawdź ile leci się na Zakynthos

Ile trwa lot na Zakynthos? Sprawdź ile leci się na Zakynthos

Wyspa Zakynthos to piękna wyspa na Morzu Jońskim, w obrębie której znajduje się słynna, chętnie fotografowana i uznawana za wizytówkę wysp greckich Zatoka Wraku. Chcesz wiedzieć, ile leci się na Zakynthos z różnych miast w Polsce, oraz z jakich lotnisk możesz pojechać na wakacje na Zakintos? Sprawdź, jak długo trwa lot na Zakynthos oraz ile leci się na Zakynthos z międzylądowaniem w Polsce i poza nią. 

Czas lotu na Zakynthos
Czas lotu na Zakynthos / shutterstock.com / Krivosheev Vitaly

Ile się leci na Zakynthos z Polski? 

Ile się leci z Polski na Zakynthos? Średni czas lotu na tę popularną, grecką wyspę wynosi dwie i pół godziny. Dokładnej odpowiedzi na pytanie ile trwa lot z Polski na Zakynthos można jednak udzielić dopiero znając lotnisko wylotowe. Przy wylocie z jednego z miast położonych na południu Polski (np. Wrocławia czy Krakowa), dociera się na Zakynthos od kilkunastu do kilkudziesięciu minut szybciej, niż w przypadku wylotu z Gdańska, czy Szczecina. 

Zakynthos
Zakynthos
Średni czas lotu:
2 g. 32 m.
Wakacje na Zakynthos już od 1 499 zł za osobę

Polska Zakynthos – ile trwa lot z przesiadką lub międzylądowaniem?

Z kolei w przypadku lotu z międzylądowaniem, należy przygotować się na dodatkowe 30-90 minut potrzebne na jego organizację. Sprawa ma się podobnie niezależnie od tego, czy międzylądowanie odbywa się w Polsce, czy poza jej granicami.

Ile się leci na Zakynthos
Ile się leci na Zakynthos / shutterstock.com / Sven Hansche

Nieco dłużej może zająć lot na Zakynthos z przesiadką – jej czas zależy bowiem od rozkładu lotów w porcie przesiadkowym i może się przedłużyć do nawet kilkunastu godzin.

Sprawdź również jak długo leci się na Kos

Z jakich miast polecimy na Zakynthos? 

Na wakacje all inclusive na Zakynthos można polecieć w sezonie (od połowy maja do połowy października) z aż dziewięciu miast w Polsce! Do miejscowości, w których znajdują się porty lotnicze obsługujące turystyczne loty czarterowe na Zante należą: 

  • Warszawa (Chopin i Modlin);
  • Poznań;
  • Wrocław;
  • Kraków;
  • Katowice;
  • Łódź;
  • Bydgoszcz;
  • Rzeszów.
od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

Poza sezonem może natomiast wystąpić problem ze znalezieniem odpowiedniego lotu. Linie lotnicze niechętnie latają z Polski na Zakynthos i turyści chcący zorganizować sobie wakacje na tej greckiej wyspie w okresie od listopada do kwietnia, muszą zdecydować się na przelot z przesiadką na terenie Niemiec, UK lub w Grecji.

Zobacz także jak długo leci się na Korfu

Z jaką prędkością leci się samolotem na Zakynthos? 

Każdy lot pasażerski odbywa się z prędkością mieszczącą się w przedziale od 800 do 1000 km/h, również lot na Zakynthos. Ile trwa osiągnięcie takiej prędkości? Zazwyczaj około kilkunastu minut – tyle właśnie potrzebuje maszyna, by osiągnąć tzw. wysokość przelotową.

Zakynthos - czas lotu
Zakynthos – czas lotu / shutterstock.com / Aerial-motion

Warto też dodać, że dokładna prędkość samolotu po osiągnięciu wspomnianej wysokości, zależy od aktualnych warunków atmosferycznych oraz modelu maszyny, jakim odbywa się lot na Zakynthos. Ile trwa wyjątkowo trudny lot na tę wyspę? Jeden z turystów na Internetowym forum wspomniał, że jego lot na Zante w bardzo mglistą pogodę trwał około czterech godzin. To wciąż dość krótko

Na jakiej wysokości leci samolot na Zakynthos? 

Efektywna w przypadku większości samolotów pasażerskich wysokość przelotowa mieści się w przedziale od dziesięciu do czternastu kilometrów nad poziomem morza. Nie inaczej jest także przy locie na Zakynthos.

Zakynthos - ile trwa lot
Zakynthos – ile trwa lot / shutterstock.com / Ververidis Vasilis

Dokładne informacje o pułapie lotu podawane są również na bieżąco przez pilota. W niektórych liniach lotniczych pasażerowie mogą też obserwować przebieg lotu na specjalnych monitorach wewnątrz kokpitu samolotu.

Czytaj też jak długo trwa lot do Grecji 

Kiedy szukać tanich lotów na Zakynthos?

Nie ulega wątpliwości, że najtańsze wakacje last minute na Zakynthos, a zarazem najtańsze loty na tę grecką wyspę, dostępne są na początku i końcu sezonu. W maju i październiku pogoda na Zakynthos nie zadowoli może miłośników wielogodzinnego wylegiwania się na słońcu (dni w tych miesiącach są bowiem o kilka godzin krótsze), ale powinna spodobać się osobom, które chcą zająć się intensywnym zwiedzaniem wyspy – tym bardziej, że poza sezonem można liczyć na tanie noclegi i posiłki w restauracjach, czy promocje na bilety do atrakcji turystycznych oraz wypożyczenie samochodu.

od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

Zakynthos – ile trwa lot?

Bezpośredni lot z Polski na Zakynthos trwa około dwóch i pół godziny. Dokładny czas lotu na Zante zależy jednak od lotniska wylotowego, rodzaju lotu oraz warunków atmosferycznych, czy prędkości rozwijanej przez określonego pilota.

Zakynthos – jak szybko leci samolot?

Samoloty pasażerskie, takie jak te używane w lotach na trasach wakacyjnych typu Polska – Zakynthos, latają z prędkością od 800 do 1000 kilometrów na godzinę. Dokładna prędkość przelotowa zależy od pogody w trakcie lotu, obłożenia samolotu i modelu maszyny, która obsługuje lot, a nawet stylu nawigacji pilota.

Zakynthos – jak wysoko leci samolot?

W trakcie lotu na Zakynthos, samolot może osiągać wysokość od 10 do 16 kilometrów nad poziomem morza. Jest to komfortowy pułap przelotowy dla większości samolotów pasażerskich, który pozwala im na rozwijanie satysfakcjonujących prędkości, dzięki którym podróż do miejsca docelowego jest maksymalnie skracana.

Czy są bezpośrednie loty na Zakynthos z Polski?

W sezonie, czyli od maja do października, bezpośrednie loty czarterowe na Zakynthos organizowane są przez większość biur podróży. Na Zante można wtedy lecieć bezpośrednio z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Łodzi, Bydgoszczy, czy Rzeszowa. Poza sezonem trzeba jednak przygotować się na konieczność przesiadki – najczęściej na terenie Niemiec lub już w Grecji.