Ile trwa lot na Korfu. Zobacz ile leci się na Korfu

Ile trwa lot na Korfu? Sprawdź ile leci się na Korfu

Korfu to jedna z najpiękniejszych wysp na Morzu Jońskim. Każdego roku szerokie plaże odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Starożytna Kerkyra ma wiele do zaoferowania zarówno osobom, które chcą się zrelaksować nad błękitnym akwenem wodnym, jak i urlopowiczom preferującym aktywny wypoczynek. Ile trwa lot na Korfu? Ile się leci z Polski na Korfu?

Czas lotu na Korfu
Czas lotu na Korfu / shutterstock.com / Igor Tichonow

Ile się leci na Korfu z Polski? 

Lot na Korfu trwa zazwyczaj dwie godziny i ok. 10 minut. Dokładny czas trwania lotu zależy od miejsca wylotu. Warto dodać, że sama podróż na Korfu z Polski będzie trwać nieco dłużej, ponieważ opuszczenie samolotu przez wczasowiczów czy załatwienie formalności na lotnisku to czynności, które trwają kolejne kilkanaście minut. 

Korfu
Korfu
Średni czas lotu:
2 g. 25 m.
Wakacje na Korfu już od 1 699 zł za osobę

Ile trwa lot z Polski na Korfu?

Przed wybraniem wakacyjnego kierunku, Polacy często wyszukują informacji dotyczących tego, ile leci się z Polski na Korfu. Średni czas przelotu nie trwa dłużej niż 2,5 godziny. Niemniej jednak transport Polska-Korfu nie trwa długo, a to, ile trwa lot jest uzależnione od miasta, z którego wylatuje samolot (czas lotu będzie się nieznacznie różnił pomiędzy Gdańskiem a Krakowem, ze względu na odległość). 

Sprawdź również ile trwa lot do Grecji

Z jakich miast polecimy na Korfu?

Grecja to popularny kierunek wakacyjny wśród Polaków. Z tej przyczyny w sezonie wysokim (wakacyjnym) bezpośrednie połączenia z Korfu oferuje aż dziesięć polskich lotnisk, m.in. Warszawa, Gdańsk, Kraków, Bydgoszcz i Katowice. Na Korfu ile trwa lot, zależy od rodzaju lotu. Bezpośredni rejs z Warszawy będzie trwał ok. 2 godzin 10 minut.

Ile się leci na Korfu
Ile się leci na Korfu / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

Rejs przez Niemcy wydłuży czas podróży nawet do 4 godzin. Co istotne, połączenia oferowane są zarówno przez niskokosztowych przewoźników, jak i linie wyższej klasy. 

Z jaką prędkością leci się samolotem na Korfu?

Samoloty pasażerskie latają ze średnią prędkością ok. 800-1000 km/h, co daje 220–280 m/s. Finalna prędkość osiągana przez pilotów zależy od warunków pogodowych. Boeing 737-800 wykorzystywany w lotach komercyjnych na Korfu leci z maksymalną prędkością 840 km/h i osiąga pułap 12 496 m. 

od:
1 699 zł
Wyjątkowe wakacje na Korfu!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Korfu.

Zobacz także jak długo leci się na Mykonos

Na jakiej wysokości leci samolot na Korfu?

Samoloty pasażerskie wykorzystywane w popularnych liniach lotniczych mogą latać na wysokości 10-13 km. Poniżej tego pułapu powietrze jest zbyt gęste i potencjalnie stawiałoby zbyt duży opór dla maszyny. Powyżej 13 km silniki mogłyby ulec awarii, gdyż tlenu jest w powietrzu po prostu zbyt mało. Duży wpływ na wysokość samolotu ma jego waga. 

Czytaj też jak długo leci się samolotem na Kretę

Kiedy szukać tanich lotów na Korfu?

Wyspa Korfu każdego roku przyjmuje tysiące turystów, zarówno w sezonie, jak i poza nim. Niemniej jednak najdogodniejsza pogoda na wyspie obserwowana jest w następujących miesiącach: sierpień, lipiec, wrzesień. Wówczas istnieją idealne warunki do plażowania. Krótki urlop na Korfu można spędzić już jednak w kwietniu. 

Korfu - czas lotu
Korfu – czas lotu / shutterstock.com / SCStock

W Polsce wtedy przyroda dopiero budzi się do życia, na wyspach na Morzu Jońskim można już korzystać z uroków pełnego słońca. W maju temperatura wody osiąga 19°C. Korfu znana jest jako jedna z najbardziej „zielonych” wysp Grecji. Rozległe lasy i gaje tworzą malowniczy krajobraz. Lata na wyspie są bezchmurne, wilgotne i gorące. Krótki okres przejściowy pomiędzy latem a zimą jest idealną porą na zwiedzanie oraz wycieczki górskie. Wówczas warto wejść na szczyt Pantokratora. 

Korfu - ile trwa lot
Korfu – ile trwa lot / shutterstock.com / Sodel Vladyslav

Jeśli chodzi o Korfu, pogoda w październiku najbardziej sprzyja zwiedzaniu. W środku lata jest to niemożliwe z uwagi na wysoką temperaturę. Jesienią warto wynająć samochód, aby lepiej poznać wyspę. W ciągu całego roku temperatura waha się od 5°C do 32°C. Najwyższe wartości odnotowywane są w sierpniu, kiedy również woda jest najcieplejsza, a jej temperatura wynosi nawet 24°C. Woda nagrzewa się stosunkowo powoli, co jest największą zaletą plażowania na Korfu w sezonie. Deszcz na Korfu występuje wyłącznie na początku i na końcu sezonu.

od:
1 699 zł
Wyjątkowe wakacje na Korfu!

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na Korfu.

Wiesz już ile trwa lot na Korfu? Sprawdź także oferty Korfu last minute oraz all inclusive Korfu

Korfu – ile trwa lot?

Ile się leci na Korfu? To zależy od lotu, jednak bezpośredni rejs trwa nieco ponad 2 godziny. Połączenie z przesiadką w Niemczech trwa zazwyczaj 3-4 godziny.

Korfu – z jaką prędkością leci samolot?

Samoloty komercyjne wykorzystywane przez biura podróży i największe linie lecą z prędkością od 800 do 1000 km/h. Wynika to z ich specyfiki, wagi oraz budowy. Trudno bezpośrednio wskazać, ile się leci na Korfu. Jednak, jeśli pogoda sprzyja, podróż może zostać skrócona o kilka minut.

Korfu – jak wysoko leci samolot?

Podróż samolotem na Korfu odbywa się na wysokości 10-13 km nad ziemią. Jest to optymalny przedział dla popularnych samolotów komercyjnych w typie Boeinga 737-800.

Czy są bezpośrednie loty na Korfu z Polski?

Bezpośrednie loty na Korfu w sezonie wakacyjnym oferowane są nawet przez dziesięć polskich lotnisk położonych w całym kraju. Poza sezonem wysokim największe lotniska wciąż mają w ofercie ten popularny kierunek wakacyjny.