Ile trwa lot na Kretę. Zobacz ile leci się na Kretę

Ile trwa lot na Kretę? Sprawdź ile leci się na Kretę

Wczasy to rzecz, która jest dla nas oczywista. Trzeba odpocząć po ciężkim okresie pracy, w którym nie brakowało stresu i zmartwień. Jedni wolą wakacje krajowe, w których pojadą w góry czy nad morze. Wydaje się jednak, że warto zobaczyć kawałek świata i pojechać w miejsca sprawdzone, które dadzą nam wiele radości. Kreta jest zdecydowanie jednym z tych miejsc, natomiast warto zapytać się, ile trwa lot, by na nią dotrzeć? Chcąc się dowiedzieć więcej na jej temat, zachęcamy do tego, żeby przeczytać nasz tekst.

Ile się leci na Kretę z Polski?

Oczywistością jest pytanie w stylu, ile się leci z Polski na Kretę. Dotyczy to przeważnie tych, którzy lecą po raz pierwszy i nie mają wielkiego obycia w lotach. Trzeba jednak założyć z góry, że Grecja jest krajem europejskim, który co prawda leży na południu Europy, natomiast czas trwania podróży nie będzie zbyt długi.

Czas lotu na Kretę
Czas lotu na Kretę / shutterstock.com / Georgios Tsichlis

To, kreta ile trwa lot jest raczej czasem stałym i trzeba kalkulować, że średnio są to około 3 godziny. Nie jest to zatem długi okres, ponieważ chcąc lecieć poza Europę nie brakuje przesiadek, a czasem jest ich kilka i wiąże się to z okresem oczekiwania na lotnisku, co nie wpływa dobrze na regenerację.

Kreta
Kreta
Średni czas lotu:
2 g. 44 m.
Wakacje na Recie już od 1 699 zł za osobę

Kreta na mapie lotniczej nie jest oddalona od naszego kraju zbyt daleko. Można zatem mieć samolot w godzinach porannych i już w południe cieszyć się upalnym słońcem i pięknymi greckimi widokami. Jeżeli wybieramy Kreta wakacje all inclusive, to na pewno chcielibyśmy już od pierwszego dnia zaczął bawić się na całego, a jest to jak najbardziej możliwe, gdy lot nie trwa długi nie jesteśmy zmęczeni. To tez idealny okres na krótką drzemkę, która sprawi, że będziemy mieć więcej sił na resztę dnia. Będąc w tak pięknym miejscu jak Kreta, nie wolno odpoczywać, a krótki okres lotu z pewnością w tym pomoże.

Sprawdź również ile się leci do Grecji

Z jakich miast polecimy na Kretę?

Jednym z większych, jak nie największych plusów lotu na Kretę jest to, że można dotrzeć tam w krótkim czasie, ale też i z wielu miast. Jeżeli chodzi o to, lot na Kretę ile trwa, to nagle staje się tak ważne, ponieważ istotniejszą informacją jest to, że można tam dotrzeć z wielu miast w Polsce. Będąc mieszkańcem mniejszej miejscowości czy nawet wioski, łatwiej docenić jest to, że można lecieć samolotem na Kretę z takich miast jak:

  • Gdańsk
  • Wrocław
  • Modlin
  • Kraków
  • Warszawa
  • Katowice
  • Poznań
  • Rzeszów
Ile się leci na Kretę
Ile się leci na Kretę / shutterstock.com / Georgios Tsichlis

Oczywiście, zawsze będzie tak, że na lotnisko trzeba dojechać. Jasnym jest również to wyspa Kreta ma w sobie masę atrakcji, jednak łatwiej dojechać jest mieszkańcom wyżej wymienionych miast. Należy jednak na to spojrzeć z takiej strony, że będąc mieszkańcem Piły czy Sosnowca, o wiele lepiej jest dotrzeć na lotnisko w odpowiednio Poznaniu czy Katowicach, zamiast dobijać się do Krakowa czy Warszawy. Jest to plus, który sprawia, że lot na Kretę czas się mocno skraca i nie trzeba dojeżdżać kilku godzin na lotnisko, co nie jest komfortowe.

Zobacz także jak długo trwa lot na Arubę

Z jaką prędkością leci się samolotem na Kretę?

Na tak postawione pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Owszem, jest średni czas podróży. Ile leci się na Kretę średnio? Wiemy, że niektóre maszyny są w stanie rozwinąć prędkość na poziomie 800-900 km na godzinę. Biorąc pod uwagę, że z Warszawy do Aten jest 1600 km, to nie będziemy musieli długo czekać na dotarcie na miejsce.

od:
1 699 zł
Piękna Kreta na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Krecie.

Prędkości, które rozwija samolot są dla nas w ogóle nie odczuwalne. Poruszając się w przestworzach nie jesteśmy w żaden sposób racjonalnie ocenić naszej prędkości. Jest więc to inaczej niż w przypadku samochodu, gdzie mamy pewne poczucie, że jedziemy szybko i oszacowanie prędkości jest o wiele prostsze. Najprościej jednak jest odpowiedzieć, że prędkość przelotu na Kretę jest uzależniona od maszyny, w której zasiadamy.

Czytaj też ile trwa lot do Kenii

Na jakiej wysokości leci samolot na Kretę?

Na pytanie, ile trwa lot na Kretę jesteśmy w stanie odpowiedzieć, trudniej jest już oszacować prędkość i podobnie jest też z wysokością. Wydaje się jednak, że wysokość na jakiej leci samolot na Kretę wynosi około 10 tysięcy metrów. Jest to bardzo wysoko, bo choć nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić tej wysokości, to jednak jest to zwyczajna wysokość dla samolotów pasażerskich.

Kreta - czas lotu
Kreta – czas lotu / shutterstock.com / leoks

Z ziemi bardzo trudno jest obliczyć jak wysoko jest to 10 tysięcy metrów. Decydując się na last minute Kreta należy zaznaczyć, że łatwiej jest skupić się na komforcie podróży niż na tym, z jaką wysokością wzbijamy się ponad ziemię.

Kiedy szukać tanich lotów na Kretę?

Z naszego tekstu można było już się dowiedzieć, ile się leci na Kretę, na jakiej wysokości jest samolot i z jaką leci prędkością. Trzeba jednak powiedzieć, że jeszcze nie odpowiedzieliśmy sobie na inne ważne pytanie – kiedy szukać tanich lotów na Kretę. Trzeba powiedzieć, że temperatury na Krecie są wysokie praktycznie przez cały rok. Zaznaczamy z góry, że to ile trwa lot z Polski na Kretę nie ma znaczenia w jakim okresie czasu lecimy. Tak więc jeżeli polecimy zimą, to dotrzemy tam w takim samym czasie jak inną porą roku. Oczywiście, mogą być pewne zawirowania, które sprawią, że podróż się wydłuży, jednak nie można tego zrzucać na karb danej pory.

Kreta - ile trwa lot
Kreta – ile trwa lot / shutterstock.com / Toms Auzins

Szukać tanich lotów na Kretę możemy przez cały rok. Grecja jest jednym z ulubionych kierunków naszych rodaków z prostych powodów. Polska Kreta ile trwa lot to wiemy, bo 3h, co jest sporym atutem, później niska cena przelotu oraz niskie ceny rzeczy na miejscu. Grecja cały czas jest dość tanim krajem w porównaniu z tym, co możemy zaobserwować w innych krajach europejskich. Sporo osób decyduje się na lot na Kretę latem, chociaż wydaje się, że wrzesień jest dobrym miesiącem na podróż, ponieważ średnia temperatura wynosi tam 27 stopni.

od:
1 699 zł
Piękna Kreta na wyciągnięcie ręki!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje na Krecie.

Sprawdź również ile się leci do Jordanii

Kreta – ile trwa lot?

Lot na Kretę nie trwa długo. Jest to czas około 3h.

Kreta – jak szybko leci samolot?

Prędkość samolotu, który leci na Kretę to około 800-900 km na godzinę. Trzeba jednak powiedzieć, że nie jest to tak odczuwalne będąc w kokpicie.

Kreta – jak wysoko leci samolot?

Samoloty pasażerskie lecące na Kretę wzbijają się na wysokość do 10 tys. metrów. Jest to trudne do wyobrażenia, ale tak jest.

Czy są bezpośrednie loty na Kretę z Polski?

Oczywiście, że tak. To jednak z większych zalet lotów z Polski. Okazuje się, że w 2-3h możemy bezproblemowo znaleźć się na greckiej ziemi.