Ile trwa lot na Mykonos. Zobacz ile leci się na Mykonos

Ile trwa lot na Mykonos? Sprawdź ile leci się na Mykonos

Każdy z nas ma swój ulubiony kierunek na wypoczynek. Jedni kochają polskie tereny, które nie bez dwóch zdań są uważa za piękniejsze w myśl maksymy „cudze chwalicie, swego nie znacie”, a jeszcze inni napawają się pięknem zagranicznych miejscowości. Jako że Polacy raczej nie szaleją z wakacjami i podróżują do Afryki czy Azji, to chętnie wybierają sprawdzone tereny. Przykładem tego jest Grecja, która dysponuje wieloma pięknymi wyspami. Postanowiliśmy przybliżyć wam Mykonos, a konkretnie to, ile się tam leci czy też z jakich miast można tam dolecieć. Chcąc się dowiedzieć informacji, zachęcamy do tego, żeby przeczytać nasz artykuł.

Czas lotu na Mykonos
Czas lotu na Mykonos / shutterstock.com / Lemonakis Antonis

Z jakich miast polecimy na Mykonos?

Niektórzy mogą się przyzwyczaić do tego, że lecąc do Grecji, można dotrzeć tam z wielu lotnisk. W przypadku Krety jest to możliwe z 8 miast, natomiast w to, ile trwa lot na Mykonos trzeba również wliczyć dojazd na lotnisko. Z tym może być trochę gorzej, ponieważ bezpośredni lot jest niemożliwy z naszego kraju. Niezależnie od tego, czy polecimy z Poznania, Krakowa czy Warszawy, to aby dotrzeć obszar, jakim jest wyspa Mykonos należy liczyć się z przesiadkami. Nie jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie, a w szczególności wtedy, kiedy mieliśmy okazję już podróżować np. na Kretę, gdzie lot liczy około 3 godzin.

Mykonos
Mykonos
Średni czas lotu:
6 g. 28 m.
Wakacje na Mykonos już od 2 459 zł za osobę

Jeśli jednak wybieramy się na Mykonos, ile trwa lot uzależnione jest od miejsca startu samolotu. Dla przykładu z Krakowa jest to około 8h wraz przesiadkami, natomiast w przypadku Warszawy może być to nawet 5h.

Ile się leci na Mykonos
Ile się leci na Mykonos / shutterstock.com / Pajor Pawel

Warto sobie dokładnie przekalkulować w takiej sytuacji to, z jakiego miejsca chcemy wyruszyć, bo nawet mieszkając w Krakowie czy Poznaniu, lepiej będzie lecieć ze stolicy naszego kraju niż ze swojego miasta. Tak więc to, ile się leci z Polski na Mykonos różni się od miejsca wylotu.

Sprawdź również ile trwa lot do Grecji

Z jaką prędkością leci się samolotem na Mykonos?

Jeżeli wybieramy wczasy all inclusive na Mykonos, z pewnością nie możemy doczekać się tego, jak szybko dotrzemy na miejsce. Prędkość samolotu naturalnie jest uzależniona od tego, jakim modelem lecimy, natomiast szacuje się, że jest to około 800-900 km na godzinę. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, abyśmy dotarli cali i bezpieczni, nawet jeżeli mielibyśmy tam być 15-20 minut później.

od:
2 459 zł
Wakacje na Mykonos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Mykonos

Decydując się na lot na Mykonos czas ma spore znaczenie. Owszem, możemy zastanawiać się nad tym, ile samolot leci na godzinę i tez dokładnie obliczyć lot na Mykonos ile trwa, ale będąc w środku samolotu i tak nie odczujemy tej prędkości, co jest paradoksem. Nie raz zdarza się, że gdy jedziemy autem i dobijamy do dużej prędkości, to mamy wrażenie, że jedziemy bardzo szybko, co w porównaniu z lotem samolotem jest i tak niczym.

Zobacz także jak długo leci się na Zanzibar

Na jakiej wysokości leci samolot na Mykonos?

Odpowiadając na to pytanie jak najprościej się da, trzeba zaznaczyć, że jest to bardzo duża wysokość. Szacuje się, że jest to około 10 tysięcy metrów. Lecąc na wyspy greckie nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić, ale jest to faktem. Mamy świadomość tego, że to co jest pod nami nagle staje się malutkie, a z perspektywy ziemi jest ogromne.

Mykonos - czas lotu
Mykonos – czas lotu / shutterstock.com / Pawel Kazmierczak

Nagle okazuje się, że to ile leci się na Mykonos nie ma większego znaczenia, a zaczynamy zachwycać się pięknem świata zewnętrznego. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które lecą w życiu po raz pierwszy. Warto jednak pamiętać, że Polska Mykonos ile trwa lot to też nie jest krótki czas, bo mówimy o kilku godzinach i w dodatku konieczności przesiadek, ale sama wysokość 10 tysięcy metrów musi robić spore wrażenie.

Czytaj też ile się leci do Turcji

Kiedy szukać tanich lotów na Mykonos?

Na tak postawione pytanie odpowiedzieć jest bardzo łatwo – zawsze. Polacy kochają latać do Grecji, więc nawet czasem nie ma to większego znaczenia ile się leci na Mykonos. Chcąc znaleźć najlepsze połączenie warto cały czas śledzić cenniki poszczególnych linii lotniczych, by zaoszczędzić jak najwięcej. Owszem, wymaga to czasem cierpliwości oraz tego, by znaleźć odpowiedni czas na takie wakacje, jednak trzeba być gotowym do tego, żeby polecieć na chociażby krótki urlop, ponieważ najlepsze last minute Mykonos może się trafić wtedy, kiedy nawet się tego nie spodziewamy. Trzeba jednak założyć, że nie będą to miesiące wakacyjne, więc chcąc uniknąć tłumu turystów, można założyć, że będzie to poza sezonem.

Mykonos - ile trwa lot
Mykonos – ile trwa lot / shutterstock.com / Sven Hansche

Tanie loty mogą się trafić na dobrą sprawę nagle, ale dzięki nim będziemy mogli zaoszczędzić pieniądze. To ile trwa lot z Polski na Mykonos nie będzie mieć znaczenia i tańsze loty nie sprawią, że trasa się wydłuży. Mykonos – kiedy najlepiej jechać? Jasne, że w wakacje, natomiast można to zrobić już w maju czy tuż po sezonie, we wrześniu. Grudzień na Mykonos nie będzie dla nas tak dobrym wyborem, więc lepiej skupiać się na podróży w miesiącach maj-październik, chociaż 16 stopni w grudniu też robi spore wrażenie.

od:
2 459 zł
Wakacje na Mykonos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Mykonos

Mykonos – ile trwa lot?

Na tak postawione pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Niestety, na chwilę obecną w naszym kraju nie ma bezpośrednich lotów, a to jak szybko dotrzemy na Mykonos jest uzależnione od przesiadki w innym kraju.

Mykonos – jak szybko leci samolot?

Samoloty pasażerskie lecą z podobną prędkością. Zakłada się, że jest to około 800-900 km na godzinę.

Mykonos – jak wysoko leci samolot?

Samoloty lecące na Mykonos są w stanie wzbić się na niebotyczną wysokość 10 tysięcy metrów. Choć wydaje nam się to niewiarygodne, to jednak jest to prawda.

Czy są bezpośrednie loty na Mykonos z Polski?

Niestety, jak wspomnieliśmy, nie ma bezpośrednich lotów na Mykonos z Polski. Być może się to zmieni, więc warto obserwować ofertę linii lotniczych, by być na bieżąco.