Ile trwa lot do Turcji

Ile trwa lot do Turcji?

Loty do Turcji cieszą się ogromną popularnością o każdej porze roku. Ten południowy kraj ma bowiem wspaniały, wakacyjny klimat także wtedy, gdy u nas panuje zima. Ile się leci z Polski do Turcji? To zależy, z którego lotniska startujemy. Zanim zdecydujemy się na konkretny lot, dobrze jest zapoznać się z ofertą różnych przewoźników, a także skorzystać z wyszukiwarek tanich lotów. Dzięki temu nasze tureckie wakacje nie będą kosztowały majątku.

Ile się leci do Turcji
Ile się leci do Turcji

Loty do Turcji będą szczególnie interesujące dla osób, które nie decydują się na urlop z biurem podróży, a chcą spędzić wakacje na własną rękę, samodzielnie zaplanowane od początku do końca. Zanim zaczniemy szukać konkretnych lotów, dobrze jest ustalić, z których polskich lotnisk latają samoloty do Turcji, a także jakie mamy lotniska docelowe. Najlepiej bowiem wybrać lądowanie w takim miejscu, które będzie najbliżej celu naszej podróży. Dzięki temu zdecydowanie mniej czasu spędzimy na dojazdach, a więcej zostanie go nam na cieszenie się urlopem. W przypadku Turcji wybór jest dosyć duży, co sprawi, że faktycznie możemy znaleźć taki samolot, który będzie lądował najbliżej miejsca naszego wakacyjnego przeznaczenia.

Turcja
Turcja
Średni czas lotu do Turcji:
4 g. 50 m.
Wakacje w Turcji już od 1 490 zł za osobę

Ze względu na popularność kierunku, loty do Turcji znajdziemy w ofercie wielu przewoźników. Oferują oni loty w komfortowych warunkach w różnych klasach cenowych. Coś dla siebie znajdą więc zarówno osoby szukające taniej klasy turystycznej, jak i podróżujący, którym zdecydowanie bardziej zależy na klasie biznes. Jeśli planujesz lot do Turcji, czas jego trwania może nieco się różnić. Warto więc to sprawdzić już na etapie rezerwowania biletu u konkretnego przewoźnika.

Sprawdź także oferty all inclusive Turcja oraz przejrzyj najpiękniejsze plaże w Turcji

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Ile się leci do Turcji z Polski?

Na pytanie Polska Turcja ile trwa lot, można odpowiedzieć, że średnio 4 godziny i 50 minut. Jest to czas podawany dla lotniska w Warszawie. Dla innych miast są to nieco inne wartości, jednak najczęściej różnice nie są zbyt duże. To, ile leci się do Turcji zależy od wielu czynników, nie tylko od miasta, w którym startujemy, ale również od miasta docelowego.

Ile leci się do Turcji
Ile leci się do Turcji

Nieco inny jest czas podróżowania do Stambułu, a inny do wypoczynkowych kurortów na południu. Ile trwa lot do Turcji zależy również od tego, jaki jest wiatr, pogoda, zjawiska atmosferyczne. Co więcej, warto również wiedzieć, że samoloty latające na wschód latają z wiatrem, a więc zdecydowanie szybciej niż w drogę powrotną – pod wiatr. Na pytanie, ile leci się do Turcji, z pewnością doskonałą odpowiedzią może być: na pewno krócej niż z Turcji do Polski.

Z jakich miast polecimy do Turcji?

To, ile trwa lot z Polski do Turcji zależy przede wszystkim od miasta, w którym się on rozpocznie. Jest bowiem oczywiste, że z południowej Polski lot będzie zdecydowanie krótszy niż z północy.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Aktualnie loty do Turcji można znaleźć z lotnisk w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Szczecinie oraz Krakowie. Jeśli chcesz lecieć na wakacje czy w celach biznesowych, znajdziesz na pewno lot do Turcji w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. Wszystkie loty są realizowane bezpośrednio – nie ma więc żadnych przesiadek na lotniskach na drugim końcu świata.

Z jaką prędkością leci się samolotem do Turcji?

Samoloty pasażerskie latają z prędkością 500 mil na godzinę, czyli około 850 km na godzinę. Jest to jednak prędkość, którą rozwija dopiero po pewnym czasie od startu. Na starcie oraz na zakończenie lotu prędkość ta jest z oczywistych względów mniejsza.

Na jakiej wysokości leci samolot do Turcji?

Samolot do Turcji, jak każdy samolot pasażerski lata na wysokości od 5 do 11 tysięcy metrów. Wysokość przelotowa zależy od tego, jaki jest to konkretnie samolot i na jakich trasach lata. Im dłuższa trasa, tym wysokość przelotowa będzie większa.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Kiedy szukać tanich lotów do Turcji?

Gdy już uzyskamy odpowiedź na pytanie: lot do Turcji – ile trwa, czas na poszukiwanie odpowiednich lotów, dopasowanych do interesujących nas terminów, a także do możliwości finansowych. Jeśli zaczniemy szukać z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy znaleźć loty do Turcji w bardzo atrakcyjnych cenach.

Lot do Turcji ile trwa
Lot do Turcji ile trwa

Nie dotyczy to jedynie tanich linii lotniczych, ale wszystkich, które dużo wcześnie umożliwiają rezerwację lotów. Jeśli więc planujesz wypoczynek w Turcji i chcesz lecieć tam na własną rękę, dobrze jest szukać lotów z wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę będzie trudno znaleźć taką ofertę, która będzie spełniała oczekiwania odnośnie ceny. Chyba, że trafimy na dobre oferty Turcja last minute. Znalezienie wakacji na ostatnią chwilę może być czasem atrakcyjne pod względem ceny.

Aplikacja

Czytaj również:

Turcja – ile trwa lot?

Na pytanie Turcja ile trwa lot odpowiedzi może być sporo. Średnio jednak dolecimy w 4-5 godzin.

Turcja – jak szybko leci samolot?

Samoloty do Turcji, podobnie jak wszystkie samoloty pasażerskie, latają z prędkością około 850 km na godzinę.

Turcja – jak wysoko leci samolot?

Samolot do Turcji leci na wysokości 5-11 tysięcy metrów w zależności od rodzaju samolotu, a także trasy, jaką ma do pokonania.

Czy są bezpośrednie loty do Turcji z Polski?

Oczywiście – z większości Polskich lotnisk, między innymi Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Krakowa czy Szczecina.