Ile się leci na Seszele

Ile trwa lot na Seszele?

Położone na Oceanie Indyjskim Seszele uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Piaszczyste plaże na Seszelach, błękitna woda i iście rajskie widoki sprawiają, że turyści z całego świata wybierają wyspy na kierunek swoich wakacyjnych wypraw. Jeśli chcesz zobaczyć Seszele i spędzić wakacje w tym niezwykłym miejscu, warto sprawdzić, ile trwa lot na Seszele. Zanim zaczniesz prawdziwy wypoczynek, trzeba będzie spędzić sporo czasu w samolocie.

Seszele ile trwa lot
Seszele ile trwa lot

Ile się leci na Seszele? Sporo zależy od tego, na jaką formę wypoczynku się zdecydujemy.

Seszele
Seszele
Średni czas lotu na Seszele:
12 g. 56 m.
Wakacje na Seszelach już od 4 500 zł za osobę

Najwygodniej mają turyści, którzy stawiają na zorganizowane wakacje, które pod każdym względem są przygotowywane przez biura podróży. To one załatwiają wszystkie kwestie związane z wyjazdem, także transport uczestników z kraju do tego pięknego miejsca na świecie. Ile trwa lot z Polski na Seszele w wersji czarterowej? Najczęściej jest to około 11 godzin – połączenie jest bezpośrednie, wsiadamy na lotnisku w Warszawie, a wysiadamy w Międzynarodowym Porcie Lotniczym na wyspie Mahe. Choć wydawałoby się, że to sporo, warto porównać, ile się leci na Seszele zwykłymi liniami lotniczymi. A wtedy okaże się, że lot czarterowy w takim porównaniu trwa naprawdę krótko.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Ile się leci na Seszele z Polski?

Ile się leci z Polski na Seszele poza lotami czarterowymi? Różnice w czasie przelotu mogą być spore w zależności od linii lotniczych, miejsca, w którym planujemy się przesiąść, a także portu docelowego – a na Seszelach do wyboru mamy dwa: Mahe oraz Praslin.

Lot na Seszele ile trwa
Lot na Seszele ile trwa

Jeśli zastanawiasz się, ile leci się na Seszele, warto mieć świadomość, że nie ma bezpośrednich połączeń. Nie da się wsiąść do samolotu w Warszawie, a wysiąść od razu na wyspach. Zawsze będzie jakaś przesiadka, zwykle w równie egotycznych miejscach, jak chociażby Dubaj. A że rzadko bywa tak, by kolejny lot był tuż po zakończeniu poprzedniego, może się okazać, że na samym lotnisku przesiadkowym spędzimy kilka czy kilkanaście godzin. Dlatego też na pytanie: Seszele – ile trwa lot, odpowiedzią może być zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt godzin. Przykładowo lot rejsowy z Warszawy do Mahe z jedną przesiadką potrwa 11-12 godzin. Natomiast z Warszawy do lotniska w Praslin, oczywiście z przesiadką, będziemy lecieć nawet 30 godzin.

Z jakich miast polecimy na Seszele?

Seszele ile trwa lot – to niejedyne pytanie, jakie zadajemy sobie przed zaplanowaniem wakacji. Ważną kwestią jest również to, skąd wybierzemy się na wakacje. Najwięcej samolotów rejsowych, którymi – oczywiście z przesiadkami – dostaniemy się na Seszele startuje z lotniska w Warszawie.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

Do czasu podróży trzeba więc wliczyć nie tylko ten czas, który spędzimy w chmurach, ale również czas dojazdu do stolicy, a ten bywa różny w zależności od miejsca naszego zamieszkania.

Z jaką prędkością leci się samolotem na Seszele?

Jeśli interesuje nas lot na Seszele, czas jego trwania jest uzależniony nie tylko od odległości od lotniska docelowego, ale również od prędkości, z jaką leci samolot. W tej kwestii samoloty na różnych dystansach latają dosyć podobnie – osiągają prędkość około 500 mil na godzinę, co daje około 850 kilometrów na godzinę. To całkiem sporo, jednak nie zawsze prędkość jest utrzymywana na tym samym poziomie. Sporo zależy od warunków atmosferycznych, kierunku wiatru, a nawet kierunku, w jakim leci samolot.

Jak na jakiej wysokości leci samolot na Seszele?

Osoby, które zastanawiają się nad odpowiedzią: Polska Seszele ile trwa lot, często myślą również o tym, jak wysoko będą lecieć. Można odpowiedzieć, że będzie to pułap zdecydowanie sporo nad chmurami. Loty na Seszele organizowane dużymi samolotami rejsowymi odbywają się bowiem na wysokości 10-11 tysięcy metrów.

Kiedy szukać tanich lotów na Seszele?

Planowanie lotów na Seszele warto zacząć z dużym wyprzedzeniem, dzięki temu łatwiej będzie nam ogarnąć wszystkie terminy czy zaplanować przesiadki. Wcześniejsze rezerwacje bywają również korzystne ze względów finansowych, gdyż można wtedy upolować bilety w różnych promocjach, co pozwala zmniejszyć wydatki na bilety. W tym celu warto też rozglądać się za ofertami last minute na Seszele. Możliwe, że znajdziemy tanie oferty z biur podróży.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

Sprawdź inne nasze wpisy o Seszelach:

Czytaj również:

Aplikacja
Seszele – ile trwa lot?

Lotami czarterowymi na Seszele polecimy najszybciej – maksymalnie w 11 godzin będziemy na miejscu w porcie lotniczym w Mahe. Jeśli jedna planujemy loty rejsowe z koniecznymi przesiadkami, lot może trwać od 12 nawet do 30 godzin.

Seszele – jak szybko leci samolot?

Samoloty na Seszele latają z prędkością 850 km na godzinę. Dzięki temu są w stanie w krótkim czasie pokonać nawet spore odległości. Na Seszele możemy dostać się w czasie niewiele dłuższym niż na przykład wyprawa z południowych regionów nad polskie morze. A cel podróży będzie zdecydowanie piękniejszy.

Seszele – jak wysoko leci samolot?

Lecąc na Seszele na pewno będziemy podziwiać chmury z góry – będziemy znajdować się na pułapie 10 -11 tysięcy metrów nad ziemią.

Czy są bezpośrednie loty na Seszele z Polski?

Bezpośrednio na Seszele polecimy wyłącznie lotami czarterowymi. Póki co nie ma żadnych rejsowych lotów na tym dystansie realizowanych z polskich lotnisk.