Luksusowe wakacje Seszele

Luksusowe wakacje Seszele

Trendy na rynku turystycznym nieustannie się zmieniają, a w ostatnim czasie nieustannie rośnie liczba osób poszukujących naprawdę luksusowych wakacji. W czasach, gdy świat stał się globalną wioską, a zagraniczne wycieczki nie są już ani drogie, ani wyjątkowe, zaczynamy szukać wyjątkowo egzotycznych, a przy tym niezwykłych miejsc. Jeśli szukasz wyjątkowych wakacji, które pozostaną w pamięci na zawsze, warto wybrać się na luksusowe wakacje na Seszelach.

Ekskluzywne wakacje na Seszelach
Ekskluzywne wakacje na Seszelach / shutterstock.com / Iakov Kalinin

Dlaczego warto lecieć na luksusowe wakacje na Seszelach?

Seszele to archipelag niewielkich wysp, a jednocześnie państwo położone na Oceanie Indyjskim na północny wschód od Madagaskaru. W skład archipelagu wchodzi ponad sto wysp, jednak jedynie 33 z nich są zamieszkane. Na największej wyspie Mahe znajduje się stolica Seszeli Victoria, gdzie mieszka ponad 80 procent ludności całego kraju. Choć wydaje się to sporo, okazuje się, że całkiem niewiele. W stolicy mieszka bowiem jedynie 90 tysięcy osób. W innych częściach wysp więcej natomiast można spotkać turystów niż rdzennych mieszkańców tego regionu.

od:
10 550 zł
Luksusowe wakacje Seszele

Zobacz najbardziej ekskluzywne oferty Seszele

Luksusowe wakacje na Seszelach to propozycja dla osób z nieco bardziej zasobnym portfelem, dla których wydatek kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na jednorazową podróż nie jest większym problemem. Seszele pod każdym względem są niezwykłe i wyjątkowe – nie bez powodu turyści nazywają je rajem na ziemi bądź wrotami niebios. Piaszczyste plaże na Seszelach, lazurowa woda, wysokie aż po niebo palmy oraz doskonała pogoda gwarantują, że wakacje spędzone w tym miejscu faktycznie będą jak pobyt w raju.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Luksusowe wakacje Seszele – kiedy najlepsza pogoda?

Seszele leżą na obszarze klimatu tropikalnego, a średnia roczna temperatura powietrza to 29 stopni Celsjusza. Bez względu na to, kiedy wybierzemy się na wakacje, na wyspach będzie więc bardzo ciepło. Główny sezon turystyczny trwa na Seszelach od kwietnia do listopada. Od grudnia do lutego padają tu deszcze, co może uniemożliwiać plażowanie, jednak pozwala na korzystanie z wielu innych atrakcji. Wiele te zależy od tego, jakie mamy wakacyjne plany i co chcemy robić, gdy wybierzemy się na luksusowe wakacje na Seszelach.

Ekskluzywne wycieczki na Seszele
Ekskluzywne wycieczki na Seszele / unsplash.com / Luka Odak

Jeśli marzymy o plażowaniu w rajskich warunkach, najlepszym terminem będzie okres od kwietnia do lipca oraz od września do listopada. Doskonałe warunki do wędrówek po górach oraz do windsurfingu i innych sportów wodnych panują od maja do września. Jeśli natomiast chcemy podziwiać niezwykłą faunę, między innymi niespotykane ptaki, warto wybrać się na Seszele w sezonie od kwietnia do września. Bez względu na to, kiedy wybierzemy się na wyspy, możemy mieć pewność, że wrócimy z potężnym bagażem wspaniałych wspomnień.

Ceny za ekskluzywne wakacje na Seszelach

Ekskluzywne wycieczki na Seszele możemy znaleźć w ofercie najlepszych biur podróży. Mają one wieloletnie doświadczenie, sprawdzone obiekty na miejscu, cieszą się też pozytywnymi opiniami wśród turystów, którzy już byli na wakacjach na rajskich Seszelach. Choć z pewnością w mniej znanych firmach turystycznych możemy znaleźć tańsze opcje wyjazdu, na wyprawie do raju zdecydowanie nie należy oszczędzać. Wysokie ceny wyjazdów na Seszele związane są przede wszystkim z kosztami transportu, ale również zakwaterowania w nowoczesnych, doskonale wyposażonych hotelach. Nie bez znaczenia są również koszty wszystkich wycieczek dodatkowych i atrakcji, jakie możemy spotkać w trakcie pobytu na Seszelach.

Luksusowa wycieczka na Seszele
Luksusowa wycieczka na Seszele / unsplash.com / Maxim Berg

Jeśli mamy do wyboru dosyć tanią opcję lub wyjazd za sporą kwotę, zdecydowanie lepiej jest wybrać droższą wycieczkę. Wtedy możemy mieć pewność, że wyjeżdżamy na prawdziwie rajskie wakacje, które są świetnie zaplanowane i pod każdym względem dopięte na ostatni guzik. Luksusowe wakacje na Seszelach będą nas kosztować co najmniej 10 tysięcy złotych od osoby za standardowy, tygodniowy wyjazd. Ale wspomnienia z tego niezwykłego urlopu warte są zdecydowanie każdych pieniędzy.

Seszele dla wymagających

Dużym zainteresowaniem chętnych na wyjazd na rajskie plaże cieszą się Seszele dla wymagających, czyli oferta luksusowych wakacji z dala od tłumu turystów. Osoby z nieco grubszym portfelem mogą wypoczywać nie w dużych hotelach, ale na eleganckich, kameralnych osiedlach willowych, w których można korzystać ze wszelkich luksusów oraz wspaniałej atmosfery, jaką oferują Seszele. Prywatne wille na Seszelach to alternatywa dla hoteli. Można je sobie wynająć na dowolny czas, są świetnie wyposażone. Zamknięte, willowe osiedla posiadają wiele udogodnień, między innymi restauracje, kawiarnie, a także miejsca, gdzie można spędzać czas z dziećmi. Jest to więc świetny sposób na spędzenie wakacji z całą rodziną.

od:
30 000 zł
od:
10 350 zł
od:
15 000 zł
<
>

Bez względu na to, czy wybieramy luksusowy hotel na Seszelach, czy też decydujemy się na prywatną willę z basenem i całym mnóstwem atrakcji, warto zaplanować pobyt na wyspach tak, aby poza plażowaniem na rajskich plażach i kąpielami w krystalicznej wodzie, mieć też czas na różne formy zwiedzania. W tym celu warto wybierać wycieczki fakultatywne oferowane albo przez biura podróży, albo przez firmy zajmujące się organizowaniem czasu turystom już na miejscu. Zwiedzanie Seszeli można zacząć od największej wyspy archipelagu, czyli Mahe. Znajduje się tu miasteczko Victoria, które jest stolicą Seszeli i jedną z najmniejszych stolic na świecie.

Na Mahe urzekająca jest przede wszystkim egzotyczna przyroda, wspaniała roślinność oraz potężne wodospady, które można zobaczyć w trakcie wędrówek w głąb wyspy. Ciekawym miejscem do zobaczenia jest też Park Narodowy Praslin z rezerwatem przyrody Valle de Mai, w którym można zobaczyć to wszystko, co można zobaczyć w lasach tropikalnych. O tym, jak niezwykłe jest to miejsce, może świadczyć fakt, że Dolina Mai została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Luksusowe wakacje na Seszelach warto więc spędzać nie tylko w otoczeniu hotelu na plaży, ale również w bardziej dzikich miejscach na wyspach.

Luksusowe wakacje na Seszelach
Luksusowe wakacje na Seszelach / shutterstock.com / proslgn

Wyjazd na Seszele to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników rajskich klimatów, ale również dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Można między innymi wędrować po tropikalnej części wysp, urządzać górskie wędrówki, ale największą popularnością wśród turystów cieszy się nurkowanie. W wodach Oceanu Indyjskiego można podziwiać rafy koralowe, niepowtarzalne gatunki ryb i morskich stworzeń. Ciekawą atrakcją są też wraki statków, które można napotkać w czasie zwiedzania podwodnego świata. Kosztownym, ale niezapomnianym przeżyciem jest również lot helikopterem nad wyspami, w trakcie którego można podziwiać Seszele z lotu ptaka. Taka wyprawa zdecydowanie jest warta każdych zapłaconych pieniędzy i z pewnością zwieńczy luksusowe wakacje na Seszelach.

Ekskluzywne wakacje na Seszelach – biuro podróży czy wakacje na własną rękę?

Zanim wybierzemy się na luksusowe wakacje na Seszelach, na początku musimy podjąć kilka decyzji dotyczących kwestii organizacyjnych. Przede wszystkim musimy zdecydować, czy decydujemy się na wyjazd z biurem podróży, czy jednak wolimy podróżować na własną rękę. Ta druga opcja będzie zdecydowanie tańsza, jednak wtedy pod wieloma względami o luksusie musimy zapomnieć.

Prywatne wille na Seszelach
Prywatne wille na Seszelach / shutterstock.com / haveseen

Trzeba będzie bowiem organizować samodzielnie wszystkie kwestie bytowe – hotel, wyżywienie, dojazdy, loty, a także wycieczki fakultatywne. Trudno jest jednak w pełni oddać się lenistwu, jeśli na głowie ma się wiele spraw organizacyjnych.

od:
10 550 zł
Luksusowe wakacje Seszele

Zobacz najbardziej ekskluzywne oferty Seszele

Jeśli marzy nam się prawdziwie luksusowa wycieczka na Seszele, w trakcie której można zająć się jedynie wypoczynkiem i zwiedzaniem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybranie wyjazdu zorganizowanego. I to w opcji all inclusive lub last minute na Seszele. Wtedy możemy mieć pewność, że to organizator wyjazdu zajmie się wszelkimi formalnościami i organizowaniem czasu.

Na co zwrócić uwagę wybierając luksusowe wakacje na Seszelach?

Luksusowe wakacje na Seszelach znajdziemy w ofercie dobrych i renomowanych biur podróży. Wybór z roku na rok jest coraz większy, bo i Seszele stają się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto sprawdzić co najmniej kilka kwestii. Przede wszystkim upewnijmy się, co znajduje się w cenie wyjazdu. Może się bowiem zdarzyć, że pomimo wysokich kosztów, już na miejscu będzie trzeba sporo dopłacać za wycieczki fakultatywne i inne atrakcje. Tymczasem wykupując all inclusive Seszele mamy prawo oczekiwać, że w cenie będzie już praktycznie wszystko.

Seszele dla wymagających
Seszele dla wymagających / shutterstock.com / ESB Professional

Sprawdźmy również, gdzie konkretnie znajduje się hotel lub willa, w której będziemy mieszkać. Mając adres, wystarczy sprawdzić na mapie, czy piękny widok na morze i egzotyczna roślinność w pobliżu faktycznie jest prawdą. Upewnijmy się, jak wyglądają wycieczki fakultatywne, jaki jest ich program oraz wybór. Inne oczekiwania mogą bowiem mieć osoby szukające egzotycznej przygody, a inne rodziny z dziećmi, które poszukują ekskluzywnego, ale również spokojnego wypoczynku.

Seszele – luksusowe wakacje z dzieckiem?

Luksusowa wycieczka na Seszele to doskonały pomysł nie tylko dla osób dorosłych, ale też dla rodzin z dziećmi. Zachęcające są przede wszystkim wspaniałe, piaszczyste plaże z niemal białym piaskiem oraz krystalicznie czysta i spokojna woda. Ocean Indyjski na wysokości Seszeli jest ciepły praktycznie o każdej porze roku, można więc sobie pozwolić na kąpiele nawet w środku zimy. Sporo jest plaż, które mają płytką linię brzegową, są bardzo piaszczyste i jednocześnie płytkie nawet na odcinku kilkudziesięciu metrów w głąb morza.

od:
30 000 zł
od:
10 350 zł
od:
15 000 zł
<
>

Jadąc na Seszele z dziećmi możemy również wynająć hotel lub willę, która jest stworzona z myślą o zróżnicowanych potrzebach dzieci w różnym wieku. Są więc niewielkie baseniki i brodziki, place zabaw, a także wszystkie udogodnienia, jakie są potrzebne w trakcie pobytu z dzieckiem. Pomimo że Seszele to bardzo egzotyczne miejsce, jest tam bardzo bezpiecznie. Nie ma tam groźnych, tropikalnych chorób, jest bezpiecznie, a także dosyć czysto w porównaniu do innych popularnych turystycznie miejsc. Maluchy mają też możliwość obcowania z niezwykłą przyrodą, jak choćby wielkimi, ale bardzo przyjaźnie usposobionymi żółwiami.

Aplikacja

Czytaj również: