szeszele kiedy najlepiej jechać i lecieć, jaka temperatura, jaki klimat, jaka pogoda

Seszele – pogoda. Kiedy jechać na Seszele?

Pod wieloma względami Seszele last minute są wymarzonym, rajskim kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Te niezwykłe wyspy zachwycają pięknymi krajobrazami, piaszczystymi plażami i ciepłą, lazurową wodą, w której można kąpać się przez cały rok.

Kiedy najlepiej jechać na Seszele
Kiedy najlepiej jechać na Seszele

Choć są bardzo popularne wśród turystów, nadal leżą z dala od najbardziej zatłoczonych szlaków. Kiedy najlepiej jechać na Seszele, aby móc w pełni korzystać z urlopu w raju na ziemi?

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Seszele – kiedy jechać?

Seszele to grupa wysp położonych na Oceanie Indyjskim w odległości około 1600 kilometrów od wschodniego wybrzeża Afryki. Leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego, a to oznacza, że przez cały rok jest tutaj bardzo ciepło. Jeśli marzy nam się typowo wakacyjna pogoda, Seszele z pewnością spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

Na wyspach nie ma zimy ani lata w takim rozumieniu, jakie znają mieszkańcy strefy umiarkowanej. Nie można jednak zapominać, że występuje tutaj pora deszczowa. Zanim odpowiemy sobie na pytanie: Seszele – kiedy jechać? – warto sprawdzić, jaka pogoda występuje tutaj w poszczególnych miesiącach w roku.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 29 °C do 31 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 30 °C do 31 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 30 °C do 31 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 28 °C do 29 °C | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 28 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 28 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 28 °C do 29 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady:  ☔  średnie
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 29 °C do 30 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 28 °C do 30 °C | opady: ☔  duże

Sprawdź również najlepsze oferty all inclusive Seszele

Seszele pogoda styczeń

Na pytanie: Seszele – kiedy jechać? – styczeń będzie dobrą odpowiedzią, pod warunkiem, że liczymy się z faktem, że w tym czasie panuje tu pora deszczowa. W tym sezonie pogodę na wyspach kształtuje pasat północno-wschodni, którzy przynosi wilgotne masy powietrza. Temperatury w styczniu nie są jednak w żadnym stopniu zimowe. Średnio utrzymują się na poziomie 30 stopni, dodatkowo może być dosyć wysoka wilgotność powietrza.

Seszele kiedy lecieć
Seszele kiedy lecieć

W styczniu mamy około 15 dni deszczowych, jednak deszcz nie pada przez cały czas. Dzień deszczowy może oznaczać jedynie krótką, intensywną ulewę, która trwa pół godziny, a następnie wychodzi słońce. Taka pogoda nie jest więc w żadnym stopniu zagrożeniem dla słonecznych wakacji i plażowania.

Czytaj również jaka jest temperatura w Peru w styczniu

Seszele pogoda luty

Jeśli interesują nas gorące Seszele, pogoda w lutym również nas nie zawiedzie. Średnie miesięczne temperatury wynoszą 30 stopni. Ze względu na porę deszczową jest również bardzo wilgotno, co potęguje odczuwanie wysokich temperatur.

Kiedy lecieć na Seszele
Kiedy lecieć na Seszele

Podobnie, jak w styczniu, w lutym również mamy około 15 dni deszczowych. Ulewy nie są jednak całodniowe, a intensywne opady dobrze oczyszczają powietrze. Kiedy lecieć na Seszele planujemy w lutym, możemy liczyć na prawdziwie tropikalne klimaty. Z pewnością wrócimy z urlopu z piękną opalenizną i jeszcze lepszymi wspomnieniami z wakacji.

Czytaj również jaka jest temperatura w Singapurze w lutym

Seszele pogoda marzec

Musimy pamiętać, że podróżując w marcu na Seszele, pora deszczowa może nam nieco przeszkodzić w słonecznych wakacjach i plażowaniu. Deszcze występują przez 20 dni, jednak nie są ani intensywne, ani długotrwałe. Temperatury powietrza nadal są wysokie, od 29 do 31 stopni.

Seszele pora deszczowa
Seszele pora deszczowa

W trakcie tygodniowych czy kilkunastodniowych wakacji możemy mieć pewność, że złapiemy sporo słońca i opalenizny. Woda w morzu jest też doskonała do codziennych kąpieli i przelotne deszcze w żadnym stopniu nie przeszkadzają w aktywnym spędzaniu wakacji na plaży.

Seszele pogoda kwiecień

Kiedy jechać na Seszele planujemy w kwietniu, możemy liczyć na bardzo dobrą pogodę. W tym czasie na wyspach mamy okres przejściowy między porą deszczową a suchą. Nadal jeszcze w statystykach pojawia się około 20 dni deszczowych, są to jednak bardzo przelotne i niewielkie opady. Temperatury powietrza sięgają 31 stopni.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

W kwietniu bardzo wysoka jest wilgotność powietrza, gdyż praktycznie nie ma wtedy wiatru. Może być bardzo parno i duszno, dlatego warto jak najwięcej korzystać z plaży i kąpieli w morzu. Woda w oceanie ma wtedy 25 stopni, można więc spędzać w niej mnóstwo czasu. Jeśli marzą nam się tropikalne Seszele, klimat w kwietniu z pewnością będzie dla nas idealny.

Czytaj również jaka jest pogoda w Wietnamie w kwietniu

Seszele pogoda maj

W maju na Seszelach mamy początek pory suchej. Można więc liczyć na doskonałą pogodę, brak trudnych do zniesienia upałów, a także wilgotność powietrza na optymalnym poziomie. Temperatury powietrza w maju sięgają 30 stopni, natomiast temperatura wody w oceanie utrzymuje się na poziomie 25 stopni.

Pogoda na Seszelach
Pogoda na Seszelach

To doskonały czas na opalanie się, kąpiele w morzu, a także zwiedzanie wysp oraz nurkowanie. Po zakończeniu pory deszczowej egzotyczna roślinność na Seszelach jest wyjątkowo bujna i efektowna, co zachęca do wycieczek i spacerów w najciekawsze turystycznie miejsca. Jeśli zastanawiamy się: Seszele – kiedy jechać? – maj będzie doskonałym rozwiązaniem.

Seszele pogoda czerwiec

Czerwiec na Seszelach to doskonały czas na słoneczne wakacje. W tym okresie mamy pełnię pory suchej, a wpływ na pogodę ma pasat południowo-wschodni, który niesie nieco chłodniejsze i suche masy powietrza. Temperatury w czerwcu utrzymują się na poziomie 29 stopni, jest sucho i słonecznie.

Kiedy jechać na Seszele
Kiedy jechać na Seszele

To doskonałe warunki na atrakcyjne luksusowe wakacje w tropikach. Wakacje w czerwcu to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, a także dla wielbicieli nurkowania. Woda w tym czasie jest przejrzysta i spokojna, dzięki czemu można w pełni odkrywać uroki podwodnego świata.

Czytaj również jaka jest pogoda na Kubie w czerwcu

Seszele pogoda lipiec

Jeśli zadajemy sobie pytanie: „Seszele – kiedy lecieć?” – warto rozważyć szczyt sezonu turystycznego, czyli lipiec. W tym czasie na wyspach panuje idealna pogoda z temperaturami sięgającymi 28 stopni. Jest ciepło, słonecznie i sucho, a jednocześnie nie ma zbyt dużych upałów. To idealny okres zarówno na plażowanie i morskie kąpiele, jak i na bardziej aktywne zwiedzanie.

Pogoda Seszele
Pogoda Seszele

Warto pamiętać, że w szczycie sezonu na Seszelach jest dosyć tłoczno, a większość sprawdzonych hoteli zarezerwowana z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chcemy pojechać na wyspy w czasie wakacji, musimy zadbać o to, by wszystko zaplanować z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Seszele pogoda sierpień

Sierpień na Seszelach to dalszy ciąg pory suchej i szczytu sezonu turystycznego. Jeśli zastanawiamy się: Seszele – kiedy jechać? – druga połowa lata będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Średnia temperatura powietrza w sierpniu utrzymuje się na poziomie 28 stopni Celsjusza, temperatura wody jest o kilka stopni niższa.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

To doskonałe warunki do plażowania, morskich kąpieli, aktywnego zwiedzania czy uprawiania sportów wodnych. Wybierając się na sierpniowe wakacje na Seszele możemy mieć pewność, że pogoda nas nie zawiedzie.

Czytaj również jaka jest pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w sierpniu

Seszele pogoda wrzesień

Na pytanie: Seszele – kiedy jechać? – doskonałą odpowiedzią będzie też wrzesień. Podczas gdy w naszym klimacie zbliża się jesień, w tropikach nadal jest pełnia lata. Temperatury powietrza wynoszą średnio 28 stopni w ciągu dnia, a w nocy spadają do 20 stopni. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 25 stopni, można więc codziennie kąpać się w morzu, korzystać ze słońca i plażowania.

Seszele temperatura
Seszele temperatura

Wyjazd na Seszele we wrześniu to doskonały pomysł dla rodzin z dziećmi oraz dla osób, które chcą aktywnie spędzić wypoczynek. W tym miesiącu ruch turystyczny jest już nieco mniejszy ze względu na zbliżającą się wielkimi krokami porę deszczową. We wrześniu zdarzają się opady deszczu, jednak nie są one ani długotrwałe, ani uciążliwe. Deszcz jest intensywny, ale krótki, doskonale oczyszcza powietrze i poprawia samopoczucie.

Zobacz także ranking najpiękniejszych plaż na Seszelach

Seszele pogoda październik

Październik na Seszelach przynosi zakończenie pory suchej. Jest to okres przejściowy, w którym znacznie wzrasta wilgotność powietrza. W górzystych częściach wysp może ona się utrzymywać na poziomie nawet 80 procent, co w połączeniu z wysokimi temperaturami tworzy dosyć uciążliwe warunki. Jest duszno i parno, pojawiają się jednak deszcze, które wprowadzają nieco orzeźwienia.

Seszele kiedy jechać
Seszele kiedy jechać

Jeśli zastanawiamy się: Seszele – kiedy jechać? – październik będzie dobrym rozwiązaniem dla turystów, którzy nie boją się uciążliwej pogody i wysokich upałów. Duszne i parne warunki z pewnością nie będą natomiast dobre dla rodzin z małymi dziećmi czy dla osób starszych, które mają problemy z krążeniem. Takie osoby powinny zdecydowanie wybrać podróżowanie w okresie pory suchej.

Czytaj również jaka jest pogoda na Bali w październiku

Seszele pogoda listopad

Pogoda na Seszelach w listopadzie jest zdecydowanie mniej przyjazna niż w szczycie sezonu, jednak wbrew pozorom, nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie w tym czasie zrobić sobie wakacje. Temperatury powietrza sięgają 30 stopni Celsjusza, wilgotność również jest spora, co może potęgować odczuwanie gorąca.

Seszele pogoda
Seszele pogoda

W listopadzie mamy też sporo deszczowych dni. Nie oznacza to jednak, że w te dni deszcze padają od rana do wieczora. Są to najczęściej nagłe, intensywne, ale krótkotrwałe ulewy. W trakcie deszczowych dni można więc także opalać się, korzystać z kąpieli w ciepłym morzu, a także spędzać czas na aktywnym zwiedzaniu Seszeli.

Seszele pogoda grudzień

Grudzień na Seszelach to już pora deszczowa w pełnej okazałości. Temperatury powietrza w ciągu dnia sięgają 31 stopni, dodatkowo jest bardzo wilgotno, a więc klimat mamy wtedy typowo tropikalny. Ulewne deszcze padają często, jednak nie przez cały czas.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

Jeśli więc zastanawiamy się: Seszele – kiedy jechać i bierzemy pod uwagę grudzień, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie w tym czasie wybrać się na wakacje. Grudzień na Seszelach z pewnością będzie gorący i pełen słońca, będzie więc można oderwać się na kilka dni od zimy panoszącej się w umiarkowanym klimacie. Grudzień na Seszelach to także doskonały pomysł dla osób, które chcą spędzić święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w tropikach. Z pewnością będzie to wyjazd, z którego przywieziemy piękną opaleniznę i niezapomniane wspomnienia.

Czytaj również jaka jest pogoda na Malediwach w grudniu

Aplikacja

Czytaj również:

🌦️ Kiedy na Seszelach jest pora deszczowa?

Pora deszczowa na Seszelach trwa od grudnia do marca. W tym czasie pogoda na wyspach jest kształtowana przez pasat północno-wschodni, który przynosi wilgotne masy powietrza, a często także gwałtowne burze.

🔥 Kiedy najlepiej jechać na Seszele?

Na Seszele najlepiej się wybrać w okresie od maja do października. Wtedy pogodę kształtuje ciepły pasat południowo-wschodni.

☀️ Jaki klimat jest na Seszelach?

Seszele leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego, a więc są to typowe tropiki z wysokimi temperaturami oraz podziałem roku na porę suchą i deszczową.

⛱️ Kiedy na Seszelach jest sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego przypada na czas pory suchej, a więc między kwietniem a listopadem. Wtedy jest najlepsza pogoda na słoneczne wakacje.

🌄 Mahe (Seszele) – kiedy jechać?

Do Mahe, czyli stolicy Seszeli, najlepiej wybrać się w szczycie pory suchej, czyli w okresie od maja do września. Wtedy pogoda jest najbardziej stabilna, nie ma też nadmiernych upałów, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie.