Sylwester na Seszelach

Sylwester na Seszelach

Seszele są jednym z tych kierunków podróży, które niemal każdemu kojarzą się z egzotyką i tropikalnymi warunkami, a także wspaniałymi widokami w katalogach turystycznych i na pocztówkach. Sylwester na Seszelach wydaje się więc idealnym pomysłem na grudniową podróż w stronę słońca. Zapewnia gorącą atmosferę, sporo dodatkowych atrakcji, a także możliwość powrotu z witania nowego roku z piękną opalenizną i doskonałymi wspomnieniami.

Seszele - sylwester. Czy warto?
Seszele – sylwester. Czy warto? / iStock.com / haveseen

Seszele są archipelagiem ponad 90 wysp, z których jedynie połowa jest zamieszkana. Znajdują się one na Oceanie Indyjskim w odległości około 1600 km na wschód od Madagaskaru. Leżą w strefie klimatu tropikalnego, gdzie zawsze jest ciepło, a typowej zimy nie ma wcale. Mieszkańcy Seszeli z decydowanie nie wiedzą, co to mróz i śnieg i raczej nie odczuwają z tego powodu żadnego braku.

istotne informacje pogodowe:
28 – 31 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
65 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
11 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Sprawdź gdzie jeszcze warto pojechać na wakacje świąteczne lub na sylwester za granicą

Wybierając Seszele na sylwestra możemy na kilka czy kilkanaście dni uciec od chłodnej zimy w naszym umiarkowanym klimacie. W okresie świąteczno-noworocznym atmosfera z pewnością jest gorąca, jednak niewiele wspólnego ma z tym, co się dzieje za oknem. Pod koniec grudnia jest szaro, zimno i ponuro – mamy wtedy środek zimy i powoli zaczynamy być zmęczeni brakiem słońca i ogólną szarością dnia codziennego. Sylwester na Seszelach pozwala na oderwanie się od tej rzeczywistości i spędzenie ostatnich dni w roku w pięknym, słonecznym miejscu, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata.

Okres noworoczny na Seszelach
Okres noworoczny na Seszelach / iStock.com / lucky-photographer

Słoneczne Seszele sylwester pozwalają spędzić zupełnie inaczej niż w Polsce. Nie ma tu wielkich miast, gdzie odbywają się ogromne imprezy pod gołym niebem – można natomiast liczyć na kameralne imprezy w kurortach, które nierzadko odbywają się na plaży. Co więcej, podczas sylwestrowego wyjazdu mamy możliwość korzystania ze wszystkiego, co oferuje ta słoneczna kraina. Do wyboru mamy ciągnące się po horyzont piaszczyste plaże, możliwość kąpieli w ciepłym Oceanie Indyjskim, a także zwiedzanie najciekawszych miejsc na wyspach.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

Zobacz ile trwa lot na Seszele oraz sprawdź luksusowe wakacje na Seszelach

Sylwester na Seszelach opinie to hasło, które warto wpisać w wyszukiwarkę zanim jeszcze zaczniemy szukać konkretnych propozycji wyjazdów. Kierunek cieszy się dużą popularnością wśród osób, które lubią podróżować w okresie świąteczno-noworocznym, warto jednak upewnić się, jak konkretnie wyglądają warunki w hotelach i kurortach i w jaki sposób jest świętowane wejście w nowy rok na wyspach.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Gdy sprawdzisz, jakie ma sylwester na Seszelach opinie wśród osób, które już tam były, łatwiej będzie podjąć decyzję o wyjeździe. Oczywiście, warto wybierać tylko te biura podróży, które są sprawdzone w organizowaniu egzotycznych wyjazdów i cieszą się renomą wśród turystów.

Czy warto spędzić sylwester na Seszelach?

Seszele na sylwestra na pewno są dobrym pomysłem dla osób, które chcą uciec od zimy i nieco naładować baterie w egzotycznym, ciepłym miejscu. Seszele, poza wysokimi temperaturami, oferują nam wspaniałe widoki, przepiękne, piaszczyste plaże, które znane są ze zdjęć w katalogach. Biały piasek, turkusowa woda, niebo witające się z oceanem, a także piękna, bujna roślinność sprawiają, że można oderwać się od rzeczywistości, skupić na plażowaniu, wypoczynku, kąpielach w wodzie czy korzystaniu z bogatego zestawu sprzętów do sportów wodnych.

Seszele w okresie sylwestrowym
Seszele w okresie sylwestrowym / iStock.com / znm

Sylwester na Seszelach na pewno będzie dobrym pomysłem dla osób, którym nie zależy na hucznych imprezach do białego rana, a na kilkudniowym wypoczynku w raju, w trakcie którego pożegnanie starego roku będzie tylko jednym z wielu punktów wakacyjnego programu.

Sprawdź również sylwester w Egipcie

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym na Seszelach

Seszele leżą w strefie klimatu tropikalnego, w którym występuje podział na porę suchą i deszczową. Pora deszczowa trwa na Seszelach od grudnia do marca, a więc planując sylwestrowy wyjazd w ten region musimy mieć świadomość, że trafiamy na początek pory deszczowej. Co nie oznacza oczywiście, że od rana do wieczora i każdego dnia leją ulewne deszcze.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

Na początku pory deszczowej deszcz pada rzadziej, zdarza się wiele dni bez opadów. Nawet, jeśli się pojawiają, są dosyć gwałtowne, ale krótkotrwałe. Nie trzeba się obawiać, że deszcz zepsuje nam sylwestrowy wypoczynek. Jeśli marzy się Tobie upalny sylwester, Seszele będą propozycją idealną. W grudniu jest tutaj mocno powyżej 30 stopni. Odczuwanie wysokich temperatur dodatkowo potęguje wysoka wilgotność powietrza. Seszele sylwester to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które dobrze się czują podczas wysokich upałów.

Zobacz także sylwester na Mauritius

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Seszele?

Jeśli planujesz spokojny sylwester, Seszele będą idealną propozycją. Nie ma tutaj wielkich miast, w których organizowane są wielotysięczne imprezy. Większość miejscowości oferuje raczej spokojne wejście w nowy rok wśród szumu fal, z dobą kolacją i wieloma dodatkowymi atrakcjami.

Sylwester na plaży
Sylwester na plaży / iStock.com / Naked King

Popularnym miastem turystycznym jest stolica Seszeli, Victoria, w której znajdziemy dosyć rozbudowaną bazę hoteli i kurortów. Nieco mniejsze miasteczka, które również cieszą się popularnością wśród turystów, to Anse Volbert, Cascade czy Anse Etoile. Każde miasteczko ma swoją historię, wyjątkowy klimat, pozwala na poznawanie Seszeli od zupełnie innej strony niż ta, którą znamy na pocztówkowych widokach, ale z równie pięknej.

Czy Seszele na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Wyjazd z dziećmi na Seszele w grudniu nie zawsze będzie dobrym pomysłem – trzeba wziąć pod uwagę warunki pogodowe i porę deszczową. Nie chodzi o sam deszcz, a o to, że w tym czasie jest gorąco, wilgotno, a czasami wręcz duszno. Dla małych dzieci nie jest to dobra pogoda do wypoczynku, mogą źle się czuć w takich warunkach.

Sylwestra na Seszelach. Sposób na sylwester na plaży
Sylwestra na Seszelach. Sposób na sylwester na plaży / iStock.com / pavlinec

Oczywiście, warto też sprawdzić, jak wyglądają prognozy pogody w danym roku. Nie zawsze pora deszczowa nadchodzi z taką samą intensywnością. Może się więc okazać, że nawet w grudniu da się spędzić wakacje na Seszelach bez upałów. Wyjazd z małymi dziećmi zawsze jednak wymaga wielu dodatkowych przygotowań.

Sprawdź również sylwester w Turcji

O której godzinie czasu polskiego na Seszelach wita się Nowy Rok?

Mieszkańcy Seszeli witają nowy rok godzinę później niż mieszkańcy Polski, co jest dosyć oczywiste ze względu na położenie daleko na wschód.

od:
4 499 zł
Wakacje na Seszelach!

Sprawdź najlepsze oferty w biurach podróży!

Noworoczne fajerwerki i korki od szampana strzelają więc na Seszelach o godzinie 1.00 czasu polskiego.

Warto więc rozejrzeć się już teraz za ofertami last minute Seszele

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester na Seszelach – czy warto?

Jeśli marzy się Tobie egzotyczny sylwester, Seszele będą kierunkiem idealnym. Słońce, piaszczyste plaże, ciepła woda, mnóstwo atrakcji i okazji do relaksu oraz wypoczynku to możliwość oderwania się od rzeczywistości, doskonałej zabawy i budowania niepowtarzalnych wspomnień.

Jaka temperatura na Seszelach w okresie sylwestrowym?

W okresie sylwestrowym atmosfera jest dosłownie gorąca. Słupki rtęci przekraczają 30 stopni. Dodatkowo wrażenie gorąca potęguje dosyć wysoka wilgotność powietrza. Jeśli lubisz duże upały i w wysokich temperaturach czujesz się jak ryba w wodzie, grudzień na Seszelach na pewno będzie doskonałą propozycją.

Czy w okresie noworocznym na Seszelach jest pora deszczowa?

W okresie noworocznym na Seszelach mamy początek pory deszczowej. Jednak nie wygląda ona tak, jak to sobie wyobrażamy. Deszcz nie pada przez cały czas – opady są intensywne, ale krótkotrwałe.

Jaka temperatura wody na Seszelach w grudniu?

Temperatura wody w grudniu na Seszelach zbliża się niemal do temperatury powietrza i wynosi około 29 stopni.

Sylwester na Seszelach z dziećmi – warto czy nie?

Wyjazd na Seszele z dziećmi na sylwestra warto zawsze rozważyć indywidualnie. Sporo zależy od wieku dzieci, tego jak się czują w wysokich temperaturach oraz od atrakcji, jakie są zapewniane w ramach konkretnego wyjazdu czy w wybranym hotelu.