Sylwester na Mauritius

Sylwester na Mauritius

Jeśli szukasz miejsca na zakończenie roku w pięknym, egzotycznym klimacie, sprawdź sylwester na Mauritius. To wyspiarskie państwo znajdujące się na Oceanie Indyjskim ma wszystko, czego potrzebujemy w środku zimy – słońce, plaże, wysokie temperatury i całe mnóstwo atrakcji, z których można korzystać w czasie, gdy w naszych umiarkowanych warunkach klimatycznych jest na tyle brzydko, że nie chce się wychodzić z domu.

Czy warto lecieć na Mauritius na sylwestra
Czy warto lecieć na Mauritius na sylwestra / iStock.com / Balate Dorin

Sylwester na Mauritius to sposób na wymarzone, słoneczne i gorące wakacje w środku zimy. Jeśli masz dość chłodu, wiatru i niskich temperatur, jakie ma do zaoferowania sylwester w Polsce, warto zaplanować wyjazd gdzieś w nieco bardziej tropikalne klimaty. Zwyczaj spędzania sylwestra za granicą jest z roku na rok coraz bardziej popularny, a biura turystyczne prześcigają się w ciekawych, atrakcyjnych ofertach wyjazdów pod koniec grudnia.

istotne informacje pogodowe:
27 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
30 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
13 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Warto jednak pamiętać, że choć w wielu regionach świata jest poza sezonem turystycznym, ceny wyjazdów sylwestrowych wcale nie będą z tego powodu niższe. Wręcz przeciwnie – często bywa tak, że pobyt w okresie świątecznym jest tańszy, ale im bliżej sylwestra, tym ceny bardziej rosną. Pożegnanie roku w egzotycznym klimacie nie będzie więc tanie, ale z pewnością będzie niezapomniane.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli marzy się Tobie Mauritius na sylwestra, dobrze jest przeglądać sylwestrowe oferty już na początku jesieni. To w tym czasie biura podróży wypuszczają nowe, sylwestrowe katalogi, w których każdy może znaleźć coś dla siebie. Podczas gdy jedni turyści stawiają na południe Europy czy nieśmiertelny Egipt, inni decydują się na bardziej egzotyczne klimaty, w które sylwester Mauritius wpisuje się idealnie. Wybierając akurat ten kierunek można mieć pewność, że będzie ciepło i słonecznie – żadnego chłodu, śniegu i kiepskiej pogody. A jeśli turystom nie udało się odnaleźć ofert z odpowiednim wyprzedzeniem, często przeglądają nasze listy last minute Mauritius i all inclusive Mauritius, aby być może trafić na oferty korzystniejsze pod względem cenowym.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Na Mauritius nawet pod koniec grudnia jest słonecznie, wiele godzin słońca w ciągu każdego dnia. Warunki do opalania, nurkowania czy zwiedzania są doskonałe. Zanim zdecydujesz się na konkretną wycieczkę, sprawdź, jakie ma sylwester na Mauritius opinie wśród osób, które już żegnały rok w takich tropikalnych klimatach. Dzięki temu można znaleźć sprawdzone biura podróży czy kurorty zapewniające doskonałą obsługę, a uniknąć tych hoteli czy ofert biur podróży, które mogą być źródłem rozczarowań. Sylwester na Mauritius opinie to hasło, które może nam pomóc zaoszczędzić sporo nerwów.

Sprawdź ile leci się na Mauritius

Czy warto spędzić sylwester na Mauritius?

Mauritius na sylwestra to świetny pomysł na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Choć okres świąt Bożego Narodzenia jest niezwykle klimatyczny, a atmosfera gorąca, w grudniu możemy być już nieco zmęczeni pogodą. Warto wtedy skorzystać z faktu, że jest całe mnóstwo ofert sylwestrowych w różnych miejscach na świecie. Jeśli marzy nam się gorący sylwester, Mauritius na pewno doskonale wpisze się w nasze potrzeby i marzenia.

Mauritius w okresie sylwestrowym
Mauritius w okresie sylwestrowym / iStock.com / Nature

To spełnienie marzeń o wakacjach w raju. Przepiękne, rozległe i piaszczyste plaże Mauritius, bujna roślinność, turkusowa woda, możliwość opalania, nurkowania, korzystania z wodnych atrakcji to gwarancja, że przed sylwestrem i po wejściu w nowy rok na pewno nie będziemy się nudzić. Jeśli na miejsce pożegnania roku wybierzesz Mauritius, sylwester będzie jednym z najciekawszych dni życia i na pewno długo zapisze się w pamięci.

Sprawdź również luksusowe wakacje na Mauritius

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym na Mauritius

Osobom, którym marzy się upalny sylwester, Mauritius oferuje wysokie temperatury i dużo ciepła. Państwo leży w strefie klimatu tropikalnego, w którym widoczny jest podział na porę suchą i deszczową. Grudzień to czas, w którym rozpoczyna się pora deszczowa.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Jest tu więc bardzo gorąco, temperatury utrzymują się na poziomie dużo powyżej 30 stopni, a odczuwanie gorąca potęguje wysoka wilgotność powietrza. Deszcze nie padają jednak tak często, jak możemy się tego obawiać. Są intensywne, ale krótkotrwałe. Doskonale oczyszczają gorące powietrze i przynoszą odrobinę chłodu.

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Mauritius?

Wśród turystycznych miast, które idealnie sprawdzą się, jeśli interesuje nas sylwester na Mauritius, warto zwrócić uwagę na stolicę wyspy Port Louis. To miasto, które łączy w sobie wyjątkowy klimat, wspaniałe położenie, niezwykłą architekturę i wiele możliwości spędzania czasu wolnego. Warto wybrać się na spacer starymi uliczkami, zajrzeć do którejś z lokalnych knajpek serwujących lokalne jedzenie i korzystać z uroków słonecznych wakacji.

Nurkowanie w okresie noworocznym
Nurkowanie w okresie noworocznym / iStock.com / Nature

Oprócz głównego miasta, na wyspie sporo jest również niewielkich miasteczek, które warto wybrać jeśli nie na miejsce stałych noclegów, to choćby na cel kilkugodzinnego zwiedzania. Choć na Mauritiusie piękne plaże wręcz zachęcają do korzystania z uroków opalania, spędzenie całych wakacji w grudniu na piasku nie jest najlepszym pomysłem. Warto postawić na aktywny wypoczynek w przerwie między kolejnymi sesjami opalania.

Czy Mauritius na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Wiele osób, które planują egzotyczne wyjazdy pod koniec grudnia, zastanawia się, czy wybrać się we dwoje, ze znajomymi czy może z całą rodziną. W przypadku wypadu na Mauritius i pożegnania starego roku w tak egzotycznym klimacie, warto rozważyć zabieranie najmłodszych.

Piękna plaża na Mauritius
Piękna plaża na Mauritius / iStock.com / Tomasz Banaczek

W tym czasie w tym rejonie świata zaczyna się bowiem pora deszczowa, która może być niezbyt przyjazna dla najmłodszych. Wysokie temperatury i równie duża wilgotność powietrza sprawiają, że zdarzają się trudne do wytrzymania upały.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Jeśli chcesz spędzić wakacje na Mauritius z całą rodziną, warto rozważyć inny okres niż sylwestrowy. Najlepiej wybrać się tam w okresie od maja do listopada, wtedy na Mauritius jest pora sucha, a więc warunki wakacyjne są wręcz idealne.

Zobacz gdzie warto jechać na wakacje z dziećmi w każdym miesiącu roku

O której godzinie czasu polskiego na Mauritius wita się Nowy Rok?

Na Mauritius nowy rok ze względu na inną strefę czasową witany jest o innej porze. Mieszkańcy wysp oraz turyści otwierają szampana o godzinie 23.00 czasu polskiego.

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester na Mauritius – czy warto?

Jeśli chcesz spędzić słoneczne wakacje w grudniu, sylwester na Mauritius pod każdym względem spełni te marzenia.

Jaka temperatura na Mauritius w okresie sylwestrowym?

W okresie sylwestrowym na Mauritius mamy ponad 30 stopni. Temperatury są wysokie, idealne do opalania, a także spędzania czasu nad wodą.

Czy w okresie noworocznym na Mauritius jest pora deszczowa?

Na Mauritius pora deszczowa trwa od grudnia aż do kwietnia. Największe ryzyko opadów jest w lutym – w grudniu warunki pogodowe są jeszcze na tyle dobre, że deszcz nie przeszkadza w korzystaniu z uroków plażowania.

Jaka temperatura wody na Mauritius w grudniu?

Temperatura wody na Mauritiusie w grudniu sięga niemal temperatury powietrza i utrzymuje się na poziomie 28-29 stopni. Ocean indyjski w takich warunkach jest więc idealny do kąpieli i korzystania pełnymi garściami ze wszystkich sportów wodnych.

Sylwester na Mauritius z dziećmi – warto czy nie?

Na Mauritius sylwester z dziećmi to opcja, która może nie do końca sprawdzić się, przede wszystkim ze względu na pogodę. Start pory deszczowej, wysokie temperatury połączone z wysoką wilgotnością powietrza sprawiają, że warunki raczej nie sprzyjają najmłodszym.