Sylwester w Kenii

Sylwester w Kenii

Kenia z pewnością jest jednym z bardziej egzotycznych kierunków podróży. To miejsce dla osób, które poszukują nie tylko plażowania, ale również dodatkowych atrakcji – a tych tu nie brakuje. Kenijskie safari po parkach narodowych jest popularne wśród turystów z całego świata. Jeśli chcesz spędzić wyjątkowe wakacje w środku zimy, warto zdecydować się na sylwester w Kenii. Wejście w nowy rok będzie wtedy zdecydowanie wyjątkowe i niezapomniane.

Wyjazd do Kenii w okresie sylwestrowym
Wyjazd do Kenii w okresie sylwestrowym. Photo by ALi on Unsplash

Gdy wpiszemy w internetową wyszukiwarkę sylwester w Kenii, ukaże się naszym oczom całe mnóstwo ofert pochodzących z różnych biur podróży. Okazuje się bowiem, że ten kierunek jest wyjątkowo popularny wśród turystów poszukujących sylwestrowych wrażeń. Kenia na sylwestra jest wręcz wymarzona zarówno ze względu na warunki pogodowe, jak i całe mnóstwo innych atrakcji.

istotne informacje pogodowe:
28 – 32 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
35 %
Chmura
Szansa opadów
29 ° C
Fale
Temperatura wody
11 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

To wyjątkowo egzotyczne miejsce, urzekające przede wszystkim bardzo bogatymi warunkami naturalnymi, fauną i florą, którą w naturalnym środowisku można spotkać w niewielu innych miejscach na świecie. Jeśli marzy się Tobie safari w środku zimy, podziwianie gazeli, słoni, a także dzikich zwierząt biegających niedaleko samochodu czy autokaru, sylwester w Kenii będzie propozycją, która z pewnością spełni wszystkie oczekiwania.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Kenia Sylwester to doskonały pomysł na zimowy wypad, ucieczkę od chłodu, niskich temperatur, a także od świąt i sylwestra w naszym klimacie i z naszymi tradycjami. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na spędzenie Bożego Narodzenia i sylwestra z dala od domu, na egzotycznych wakacjach. Można dzięki temu uniknąć przedświątecznej gonitwy, a skupić przede wszystkim na wypoczynku, relaksie i ładowaniu wewnętrznych baterii.

Wakacje w Kenii podczas sylwestra. Photo by Ken kahiri on Unsplash
Wakacje w Kenii podczas sylwestra. Photo by Ken kahiri on Unsplash

Jeśli marzy się Tobie zimowa Kenia, sylwester warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Z pewnością nie jest to kierunek, który ma sporo ofert typu last minute. Wręcz przeciwnie – najlepsze wycieczki są wykupywane tuż po tym, jak pojawiają się ich oferty. Trzeba pamiętać także o tym, że Kenia nie będzie należała do kierunków tanich – nawet, jeśli zdecydujemy się na kilkudniowy wyjazd w okresie świąteczno-noworocznym, zapłacimy zdecydowanie więcej niż w przypadku podróży chociażby na południe Europy. Możemy jednak sporo zaoszczędzić szukając ciekawych ofert last minute Kenia oraz wakacje Kenia all inclusive.

od:
3 559 zł
Niezapomniane wakacje w Kenii!

Sprawdź najlepsze oferty turystyczne do Kenii.

Zanim zdecydujesz się na propozycję konkretnego biura podróży, warto również sprawdzić, jakie ma sylwester w Kenii opinie wśród użytkowników, którzy już byli na takich egzotycznych, sylwestrowych wakacjach. Przeglądanie tego, co mają do powiedzenia inni to dobry pomysł, jeśli chcemy uniknąć kiepskiego hotelu czy biura podróży, które nie do końca dba o swoich klientów. Sylwester w Kenii opinie to hasło, które warto wpisać w wyszukiwarkę przed rozpoczęciem wyszukiwania konkretnych ofert.

Sprawdź także sylwester w Meksyku

Czy warto spędzić sylwester w Kenii?

Pomysł na sylwester w Kenii z pewnością jest strzałem w dziesiątkę dla osób, które nie boją się wysokich temperatur ani łamania świątecznych tradycji. To także idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią spędzać wakacje w środku zimy. Kenijskie słońce i gorące klimaty z pewnością będą doskonałym sposobem na oderwanie się od szarej, zimowej rzeczywistości.

Sylwester w stylu Kenijskim
Sylwester w stylu Kenijskim. Photo by Jessica Pamp on Unsplash

Dobrym pomysłem będzie zaplanowanie nieco dłuższych wakacji, zahaczających jeszcze o święta lub w drugą stronę – o kilka dni nowego roku. Dzięki temu będziemy mieć czas zarówno na sylwestrową imprezę, jak i na zwiedzanie i podziwianie tego wszystkiego, co Kenia ma do zaoferowania.

Czytaj także o sylwestrze w Dubaju

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym w Kenii

Kenia leży w strefie klimatu równikowego monsunowego. Są to warunki, które zapewniają dosyć równomierny przebieg temperatur przez cały rok. Kenia na Sylwestra będzie doskonałym pomysłem dzięki wspaniałej, bezdeszczowej pogodzie i wysokim temperaturom. W grudniu w tym rejonie świata można liczyć na upały nawet powyżej 30 stopni. Jednak jest dosyć sucho, dzięki czemu wysokie temperatury nie są tak odczuwalne.

Sylwester pod kenijskimi palmami
Sylwester pod kenijskimi palmami. Photo by Oluwatobi Akindunjoye on Unsplash

Jeśli planujesz gorący sylwester, Kenia z pewnością będzie pomysłem pod każdym względem idealnym. Nawet, jeśli pojawią się opady deszczu, będą jedynie przelotne i w żadnym stopniu nie zaburzą sylwestrowej zabawy.

Sprawdź gdzie jeszcze warto polecieć na wakacje w grudniu

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Kenia?

Wśród miast turystycznych w Kenii dobrym rozwiązaniem jest wybranie tych największych, a więc stolicy kraju Nairobi oraz drugiej co do wielkości Mombasy. W dużych miastach najwięcej jest bowiem propozycji sylwestrowych zabaw organizowanych w większych i mniejszych kurortach. Można też zdecydować się na wypoczynek w którymś z mniejszych kurortów. To dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowanie preferują bardziej kameralne klimaty i nie za dobrze czują się wśród tłumów turystów zalewających plaże.

Przywitanie nowego roku w Kenijskim klimacie
Przywitanie nowego roku w Kenijskim klimacie. Photo by Grace Nandy on Unsplash

Sylwester Kenia to jednak nie tylko zabawa, ale również możliwość zwiedzania parków narodowych i krajobrazowych, z których Kenia słynie na całym świecie. Wypad na sylwestra może więc być połączony z ciekawymi wakacjami w środku zimy w miejscu, gdzie nie trzeba obawiać się chłodu czy kiepskiej pogody.

Czy Kenia na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie niezapominany sylwester, Kenia na pewno spełni wszystkie pokładane w tym kierunku oczekiwania. Zanim jednak zarezerwujemy wyjazd w konkretnym biurze podróży, dobrze jest najpierw ustalić, czy planujemy wybrać się na sylwestrowe szaleństwa we dwoje, ze znajomymi, czy też całą rodziną. Wyjazd z dziećmi wydaje się ciekawą propozycją na rodzinne wakacje w okresie świąt Bożego Narodzenia.

od:
3 559 zł
Niezapomniane wakacje w Kenii!

Sprawdź najlepsze oferty turystyczne do Kenii.

Warto jednak pamiętać, że wypoczynek w Kenii w dużym stopniu polega na zwiedzaniu i jeżdżeniu po parkach narodowych. Często nie ma zbyt wiele czasu na leniwy wypoczynek. Starsze dzieci z pewnością doskonale poradzą sobie w czasie takich trudów podróży. Jeśli jednak mamy w domu maluszki w wieku niemowlęcym czy przedszkolnym, być może lepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie ich w domu lub znalezienie kierunku nieco bliższego i z bardziej przyjaznymi dla najmłodszych warunkami.

Sprawdź również sylwester na Dominikanie

O której godzinie czasu polskiego mieszkańcy Kenii witają Nowy Rok?

Różnica czasu między Polską a Kenią wynosi godzinę – w Kenii jest później. Jeśli więc planujemy spędzić w tym kraju sylwestra, będziemy go świętować w czasie, gdy w Polsce będzie dopiero 23.

Najlepsze oferty Last Minute

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester w Kenii – czy warto?

Sylwester w Kenii to z pewnością doskonały pomysł na słoneczne i egzotyczne wakacje w środku zimy. Jeśli chcesz w świątecznym czasie spędzać czas aktywnie, a nie tylko na plażowaniu pod palmami, Kenia będzie kierunkiem idealnym.

Jaka temperatura w Kenii w okresie sylwestrowym?

Wybierając Kenię na sylwestra można mieć pewność, że spędzimy zakończenie roku w gorących klimatach. Na przełomie grudnia i stycznia w Kenii jest 30 stopni Celsjusza w ciągu dnia i niewiele mniej w nocy.

Czy w okresie noworocznym w Kenii jest pora deszczowa?

W okresie noworocznym w Kenii nie ma pory deszczowej. Owszem, opady deszczu mogą się zdarzyć, ale jedynie sporadycznie. Nawet, jeśli się pojawią, będą krótkotrwałe i przelotne. Na pewno nie zepsują sylwestrowej zabawy ani safari po którymś z parków narodowych.

Jaka temperatura wody w Kenii w grudniu?

Temperatury wody w Kenii utrzymują się w grudniu na poziomie 27 i więcej stopni. Warunki do plażowania i kąpieli w wodzie są więc doskonałe także dla osób, które preferują ciepłe morza.

Sylwester w Kenii z dziećmi – warto czy nie?

Na sylwestra w Kenii z pewnością warto wybrać się ze starszymi dziećmi, które będą korzystały chętnie z aktywnego wypoczynku. W przypadku najmłodszych wypoczynek w tym czasie w gorącym klimacie nie zawsze będzie dobrym pomysłem.