Sylwester na Zanzibarze

Sylwester na Zanzibarze

Zakończenie roku to czas, który chcemy świętować w wyjątkowej oprawie. Symboliczne wejście w nowy rok jest dla wielu osób momentem podsumowania, refleksji, a także poszukiwania ciekawych form spędzania czasu. Gdzie spędzić ten wyjątkowy czas, aby wygenerował najpiękniejsze wspomnienia? Doskonałym pomysłem będzie sylwester na Zanzibarze. Wyjazd w stronę słońca w środku zimy z pewnością będzie pełen wrażeń.

Rajska plaża
Rajska plaża. Photo by Olga Budko on Unsplash

Okres świąt Bożego narodzenia i sylwestra spędzamy najczęściej w rodzinnym gronie w domu lub na wyjazdach do bliskich. Jednak z roku na rok widoczny jest również trend związany z nieco dalszym podróżowaniem. Wiele osób decyduje się na przełamanie utartych schematów u tradycyjnego spędzania świąt w zimowym klimacie.

istotne informacje pogodowe:
28 – 31 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
60 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Choć święta i nowy rok mają swój niepowtarzalny klimat, warto pamiętać, że w naszych umiarkowanych warunkach klimatycznych nigdy nie będzie słonecznie i ciepło. Sylwester przypada akurat na środek zimy, gdy jesteśmy już zmęczeni ujemnymi temperaturami i brakiem słońca. Sylwester na Zanzibarze może więc być pomysłem na kilkudniowe oderwanie się od szarej rzeczywistości, naładowanie wewnętrznych baterii, wypoczynek i relaks z dala od zimy i chłodu. W tym celu warto zajrzeć na listę wakacji last minute Zanzibar lub Zanzibar all inclusive.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli marzy się Tobie Zanzibar na sylwestra, ze znalezieniem dobrej oferty raczej nie powinno być problemu. To jeden z tych kierunków, które cieszą się dużą popularnością o każdej porze roku, a co za tym idzie – oferta biur podróży również jest rozbudowana. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś na miarę swoich indywidualnych potrzeb. Sylwester na Zanzibarze to okazja do plażowania, poznawania przepięknej okolicy, podziwiania bujnej roślinności i zwiedzania najciekawszych miejsc. Poza imprezą sylwestrową na pewno będzie sporo czasu także na aktywny wypoczynek.

Wakacje noworoczne na Zanzibarze
Wakacje noworoczne na Zanzibarze. Zdjęcie autorstwa Ákos Helgert z Pexels

Jeśli wybierzesz się na Zanzibar, sylwester możesz spędzać na plaży, kąpieli w wodzie, a także na korzystaniu z bogatej oferty sportów wodnych. Sylwester na Zanzibarze można wręcz spędzić bezpośrednio na plaży. W tę ostatnią noc w roku nie brakuje miejsc, które organizują imprezy pod gołym niebem. Nawet, jeśli chcesz bawić się do białego rana, możesz mieć pewność, że będzie ciepło. Można więc spędzić sylwestrową imprezę w stroju kąpielowym i klapkach, zamiast w wymyślnych kreacjach, jakie wymagane są na balach sylwestrowych w naszych warunkach klimatycznych.

Czy warto spędzić sylwester na Zanzibarze?

Zanzibar na sylwestra wydaje się pod każdym względem pomysłem idealnym. Przede wszystkim, możemy mieć gwarancję pięknej pogody. W zimie na Zanzibarze pogoda jest idealna do plażowania, nie trzeba obawiać się chłodu i zimna. Pobyt na wyspie to także doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, plażowania i relaksu, zwiedzania okolicy. Można połączyć zakończenie roku z zimowymi wakacjami, które potrwają nieco dłużej niż tylko do nowego roku. Zimą na Zanzibarze ruch turystyczny jest dosyć spory, a co za tym idzie – także oferta w hotelach i atrakcjach turystycznych jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Zanzibar sylwester wymaga jednak odpowiednich przygotowań, przede wszystkim zaplanowania wyjazdu z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie planujmy też lotu tuż przed zakończeniem roku – sama podróż zajmuje bowiem kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. Dobrym pomysłem będzie więc przybycie na Zanzibar na kilka dni przed sylwestrem. Dzięki temu zdążymy przyzwyczaić się do różnicy czasu, wypocząć po trudach podróży i przygotować się do sylwestrowej imprezy.

Zobacz również ile trwa lot na Zanzibar

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym na Zanzibarze

Zanzibar leży w strefie klimatu podrównikowego tropikalnego. Wysokie temperatury powietrza to doskonałe warunki do plażowania i korzystania ze wszystkich uroków rajskiej wyspy. Czasem mogą pojawić się opady deszczu. Grudzień to trzeci miesiąc w roku pod względem ilości opadów. Nie przeszkadza to jednak w wypoczynku. Opady są zazwyczaj krótkie i orzeźwiające.

Zabawa sylwestrowa w tropikach
Zabawa sylwestrowa w tropikach. Photo by Olga Budko on Unsplash

W grudniu na Zanzibarze średnie temperatury to 28 stopni Celsjusza w dzień i niewiele mniej w nocy. Nie brakuje również dni, gdy słupek rtęci pokazuje ponad 30 stopni. Jest gorąco, ale nie upalnie, dzięki czemu nie trzeba chronić się przed palącym słońcem i można całe dnie spędzać na plaży.

Czytaj również Hotel Melia Zanzibar

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Zanzibar?

Na Zanzibarze niewiele jest miast turystycznych, dlatego też wybór kurortu będzie raczej ograniczony. Najważniejsze i warte uwagi miasta to stolica wyspy Stone Town, a także miasto Zanzibar, w którym znajdziemy sporo zabytków i atrakcji turystycznych. Do wyboru mamy sporo hoteli leżących tuż nad morzem czy kurortów, które w jednym miejscu skupiają wiele hoteli, pensjonatów i ośrodków turystycznych. Zanim zdecydujemy się na sylwester na Zanzibarze, opinie na temat poszczególnych kurortów czy nawet konkretnych hoteli mogą być bardzo przydatne, pomagające w wyborze lokalizacji na zimowe wakacje.

Tropikalny sylwester - Zanziabar
Tropikalny sylwester – Zanziabar. Photo by Humphrey Muleba on Unsplash

Jeśli planujesz wypad zimowy na wyspę, dobrze jest się upewnić, że wypoczynek będzie przebiegał w odpowiednich warunkach. Osoby, które miały już okazję spędzić sylwester na Zanzibarze opinie mają raczej dobre. Czasem jednak zdarzają się negatywne komentarze dotyczące konkretnych lokalizacji. Warto brać je pod uwagę i raczej omijać te miejsca, nawet jeśli pobyt wydaje się atrakcyjny pod względem finansowym.

Sprawdź także luksusowe wakacje na Zanzibarze

Czy Zanzibar na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Jeśli planujesz rodzinny sylwester, Zanzibar z pewnością będzie doskonałym pomysłem. To kierunek podróży, który jest popularny wśród rodzin z dziećmi. Maluchy i nieco starsze dzieci mają bowiem zapewnionych całkiem sporo atrakcji – przede wszystkim rozległe, piaszczyste plaże Zanzibaru, kąpiele w ciepłym morzu, możliwość korzystania z parków zabaw czy wodnych atrakcji, których nie brakuje przy największych kurortach.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Rodzinnemu wypoczynkowi sprzyja z pewnością także pogoda. Sylwester Zanzibar to możliwość złapania ciepłych promieni słońca w czasie, gdy w naszym umiarkowanym klimacie nie jest zbyt przyjaźnie, a temperatury często są dużo poniżej zera. Planując wyprawę z całą rodziną dobrze jest jednak uważnie wybierać hotele, sprawdzić, jak daleko leżą od plaży i czy znajdują się w nich udogodnienia dla rodzin przybywających z najmłodszymi.

O której godzinie czasu polskiego mieszkańcy Zanzibaru witają Nowy Rok?

Choć Zanzibar wydaje się być miejscem na końcu świata, do którego docieramy w czasie wielogodzinnej podróży lotniczej, okazuje się, że przekraczamy wtedy tylko jedną strefę czasową. Nowy Rok na Zanzibarze powitamy o godzinę wcześniej niż w Polsce.

Turkusowa woda na Zanzibarze
Turkusowa woda na Zanzibarze. Photo by Med J on Unsplash

Podczas gdy na wyspie będzie już północ i czas strzelania korkami do szampana, w Polsce na powitanie nowego roku trzeba będzie poczekać jeszcze godzinę.

Sprawdź również gdzie warto lecieć w grudniu na wakacje

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester na Zanzibarze – czy warto?

Jeśli marzy się Tobie słoneczny, egzotyczny sylwester, Zanzibar będzie strzałem w dziesiątkę. W grudniu na wyspie jest słonecznie i ciepło, a ośrodki turystyczne mają bogate pakiety atrakcji dla różnych grup turystów.

Jaka temperatura na Zanzibarze w okresie sylwestrowym?

W okresie sylwestrowym na Zanzibarze jest bardzo ciepło, chwilami wręcz gorąco. Średnie miesięczne temperatury w grudniu to 28 stopni. Sporo jest też dni, gdy temperatury przekraczają 30 stopni.

Czy w okresie noworocznym na Zanzibarze jest pora deszczowa?

W grudniu na Zanzibarze pojawia się sporo opadów. Średnio około 18 dni w grudniu jest deszczowych. Nie przeszkadza to jednak w wypoczynku. Opady są zazwyczaj krótkie i orzeźwiające.

Jaka temperatura wody na Zanzibarze w grudniu?

Temperatury wody w grudniu utrzymują się na poziomie co najmniej 25 stopni. Są to warunki idealne do kąpieli nawet dla osób, które nie przepadają za zbyt chłodną wodą.

Sylwester na Zanzibarze z dziećmi – warto czy nie?

Wyjazd na sylwestra na Zanzibar z całą rodziną jest świetnym pomysłem. To dobry czas na wspólne spędzanie czasu z dziećmi, a pogoda z pewnością będzie sprzyjała kreatywnemu wypoczynkowi.