Sylwester na Zanzibarze

Sylwester na Zanzibarze

Zakończenie roku to czas, który chcemy świętować w wyjątkowej oprawie. Symboliczne wejście w nowy rok jest dla wielu osób momentem podsumowania, refleksji, a także poszukiwania ciekawych form spędzania czasu. Gdzie spędzić ten wyjątkowy czas, aby wygenerował najpiękniejsze wspomnienia? Doskonałym pomysłem będzie sylwester na Zanzibarze. Wyjazd w stronę słońca w środku zimy z pewnością będzie pełen wrażeń.

Rajska plaża
Rajska plaża. Photo by Olga Budko on Unsplash

Okres świąt Bożego narodzenia i sylwestra spędzamy najczęściej w rodzinnym gronie w domu lub na wyjazdach do bliskich. Jednak z roku na rok widoczny jest również trend związany z nieco dalszym podróżowaniem. Wiele osób decyduje się na przełamanie utartych schematów u tradycyjnego spędzania świąt w zimowym klimacie.

istotne informacje pogodowe:
28 – 31 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
60 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Choć święta i nowy rok mają swój niepowtarzalny klimat, warto pamiętać, że w naszych umiarkowanych warunkach klimatycznych nigdy nie będzie słonecznie i ciepło. Sylwester przypada akurat na środek zimy, gdy jesteśmy już zmęczeni ujemnymi temperaturami i brakiem słońca. Sylwester na Zanzibarze może więc być pomysłem na kilkudniowe oderwanie się od szarej rzeczywistości, naładowanie wewnętrznych baterii, wypoczynek i relaks z dala od zimy i chłodu. W tym celu warto zajrzeć na listę wakacji last minute Zanzibar lub Zanzibar all inclusive.

Boże Narodzenie 2021

Jeśli marzy się Tobie Zanzibar na sylwestra, ze znalezieniem dobrej oferty raczej nie powinno być problemu. To jeden z tych kierunków, które cieszą się dużą popularnością o każdej porze roku, a co za tym idzie – oferta biur podróży również jest rozbudowana. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś na miarę swoich indywidualnych potrzeb. Sylwester na Zanzibarze to okazja do plażowania, poznawania przepięknej okolicy, podziwiania bujnej roślinności i zwiedzania najciekawszych miejsc. Poza imprezą sylwestrową na pewno będzie sporo czasu także na aktywny wypoczynek.

Wakacje noworoczne na Zanzibarze
Wakacje noworoczne na Zanzibarze. Zdjęcie autorstwa Ákos Helgert z Pexels

Jeśli wybierzesz się na Zanzibar, sylwester możesz spędzać na plaży, kąpieli w wodzie, a także na korzystaniu z bogatej oferty sportów wodnych. Sylwester na Zanzibarze można wręcz spędzić bezpośrednio na plaży. W tę ostatnią noc w roku nie brakuje miejsc, które organizują imprezy pod gołym niebem. Nawet, jeśli chcesz bawić się do białego rana, możesz mieć pewność, że będzie ciepło. Można więc spędzić sylwestrową imprezę w stroju kąpielowym i klapkach, zamiast w wymyślnych kreacjach, jakie wymagane są na balach sylwestrowych w naszych warunkach klimatycznych.

Czy warto spędzić sylwester na Zanzibarze?

Zanzibar na sylwestra wydaje się pod każdym względem pomysłem idealnym. Przede wszystkim, możemy mieć gwarancję pięknej pogody. W zimie na Zanzibarze pogoda jest idealna do plażowania, nie trzeba obawiać się chłodu i zimna. Pobyt na wyspie to także doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, plażowania i relaksu, zwiedzania okolicy. Można połączyć zakończenie roku z zimowymi wakacjami, które potrwają nieco dłużej niż tylko do nowego roku. Zimą na Zanzibarze ruch turystyczny jest dosyć spory, a co za tym idzie – także oferta w hotelach i atrakcjach turystycznych jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Zanzibar sylwester wymaga jednak odpowiednich przygotowań, przede wszystkim zaplanowania wyjazdu z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie planujmy też lotu tuż przed zakończeniem roku – sama podróż zajmuje bowiem kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. Dobrym pomysłem będzie więc przybycie na Zanzibar na kilka dni przed sylwestrem. Dzięki temu zdążymy przyzwyczaić się do różnicy czasu, wypocząć po trudach podróży i przygotować się do sylwestrowej imprezy.

Zobacz również ile trwa lot na Zanzibar

Warunki klimatyczne w okresie noworocznym na Zanzibarze

Zanzibar leży w strefie klimatu podrównikowego tropikalnego. Wysokie temperatury powietrza to doskonałe warunki do plażowania i korzystania ze wszystkich uroków rajskiej wyspy. Czasem mogą pojawić się opady deszczu. Grudzień to trzeci miesiąc w roku pod względem ilości opadów. Nie przeszkadza to jednak w wypoczynku. Opady są zazwyczaj krótkie i orzeźwiające.

Zabawa sylwestrowa w tropikach
Zabawa sylwestrowa w tropikach. Photo by Olga Budko on Unsplash

W grudniu na Zanzibarze średnie temperatury to 28 stopni Celsjusza w dzień i niewiele mniej w nocy. Nie brakuje również dni, gdy słupek rtęci pokazuje ponad 30 stopni. Jest gorąco, ale nie upalnie, dzięki czemu nie trzeba chronić się przed palącym słońcem i można całe dnie spędzać na plaży.

Czytaj również Hotel Melia Zanzibar

Jakie miasto turystyczne wybrać na sylwester – Zanzibar?

Na Zanzibarze niewiele jest miast turystycznych, dlatego też wybór kurortu będzie raczej ograniczony. Najważniejsze i warte uwagi miasta to stolica wyspy Stone Town, a także miasto Zanzibar, w którym znajdziemy sporo zabytków i atrakcji turystycznych. Do wyboru mamy sporo hoteli leżących tuż nad morzem czy kurortów, które w jednym miejscu skupiają wiele hoteli, pensjonatów i ośrodków turystycznych. Zanim zdecydujemy się na sylwester na Zanzibarze, opinie na temat poszczególnych kurortów czy nawet konkretnych hoteli mogą być bardzo przydatne, pomagające w wyborze lokalizacji na zimowe wakacje.

Tropikalny sylwester - Zanziabar
Tropikalny sylwester – Zanziabar. Photo by Humphrey Muleba on Unsplash

Jeśli planujesz wypad zimowy na wyspę, dobrze jest się upewnić, że wypoczynek będzie przebiegał w odpowiednich warunkach. Osoby, które miały już okazję spędzić sylwester na Zanzibarze opinie mają raczej dobre. Czasem jednak zdarzają się negatywne komentarze dotyczące konkretnych lokalizacji. Warto brać je pod uwagę i raczej omijać te miejsca, nawet jeśli pobyt wydaje się atrakcyjny pod względem finansowym.

Sprawdź także luksusowe wakacje na Zanzibarze

Czy Zanzibar na sylwestra to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi?

Jeśli planujesz rodzinny sylwester, Zanzibar z pewnością będzie doskonałym pomysłem. To kierunek podróży, który jest popularny wśród rodzin z dziećmi. Maluchy i nieco starsze dzieci mają bowiem zapewnionych całkiem sporo atrakcji – przede wszystkim rozległe, piaszczyste plaże, kąpiele w ciepłym morzu, możliwość korzystania z parków zabaw czy wodnych atrakcji, których nie brakuje przy największych kurortach.

od:
4 500 zł
Wakacje na Zanzibarze!

Zobacz najlepsze oferty na Zanzibarze

Rodzinnemu wypoczynkowi sprzyja z pewnością także pogoda. Sylwester Zanzibar to możliwość złapania ciepłych promieni słońca w czasie, gdy w naszym umiarkowanym klimacie nie jest zbyt przyjaźnie, a temperatury często są dużo poniżej zera. Planując wyprawę z całą rodziną dobrze jest jednak uważnie wybierać hotele, sprawdzić, jak daleko leżą od plaży i czy znajdują się w nich udogodnienia dla rodzin przybywających z najmłodszymi.

O której godzinie czasu polskiego mieszkańcy Zanzibaru witają Nowy Rok?

Choć Zanzibar wydaje się być miejscem na końcu świata, do którego docieramy w czasie wielogodzinnej podróży lotniczej, okazuje się, że przekraczamy wtedy tylko jedną strefę czasową. Nowy Rok na Zanzibarze powitamy o godzinę wcześniej niż w Polsce.

Turkusowa woda na Zanzibarze
Turkusowa woda na Zanzibarze. Photo by Med J on Unsplash

Podczas gdy na wyspie będzie już północ i czas strzelania korkami do szampana, w Polsce na powitanie nowego roku trzeba będzie poczekać jeszcze godzinę.

Sprawdź również gdzie warto lecieć w grudniu na wakacje

Czytaj również:

Aplikacja
Sylwester na Zanzibarze – czy warto?

Jeśli marzy się Tobie słoneczny, egzotyczny sylwester, Zanzibar będzie strzałem w dziesiątkę. W grudniu na wyspie jest słonecznie i ciepło, a ośrodki turystyczne mają bogate pakiety atrakcji dla różnych grup turystów.

Jaka temperatura na Zanzibarze w okresie sylwestrowym?

W okresie sylwestrowym na Zanzibarze jest bardzo ciepło, chwilami wręcz gorąco. Średnie miesięczne temperatury w grudniu to 28 stopni. Sporo jest też dni, gdy temperatury przekraczają 30 stopni.

Czy w okresie noworocznym na Zanzibarze jest pora deszczowa?

W grudniu na Zanzibarze pojawia się sporo opadów. Średnio około 18 dni w grudniu jest deszczowych. Nie przeszkadza to jednak w wypoczynku. Opady są zazwyczaj krótkie i orzeźwiające.

Jaka temperatura wody na Zanzibarze w grudniu?

Temperatury wody w grudniu utrzymują się na poziomie co najmniej 25 stopni. Są to warunki idealne do kąpieli nawet dla osób, które nie przepadają za zbyt chłodną wodą.

Sylwester na Zanzibarze z dziećmi – warto czy nie?

Wyjazd na sylwestra na Zanzibar z całą rodziną jest świetnym pomysłem. To dobry czas na wspólne spędzanie czasu z dziećmi, a pogoda z pewnością będzie sprzyjała kreatywnemu wypoczynkowi.